'Ballon d'Or: dit is de pijnlijke reden achter afwezigheid Kevin De Bruyne'

365 stemmen
'Ballon d'Or: dit is de pijnlijke reden achter afwezigheid Kevin De Bruyne'

Maandag werd de Ballon d'Or uitgereikt, de meest prestigieuze individuele trofee in het voetbal. Kevin De Bruyne was de beste Belg, met een vierde plaats. Toch was de speler van Manchester City niet aanwezig en daar lijkt een opvallende reden voor te zijn.

De Ballon d'Or ging al voor de achtste keer naar Lionel Messi. De Argentijn troefde Erling Haaland en Kylian Mbappé af en zet zo nog maar eens een kers op zijn fenomenale carrière.

Voor de Belgen was er geen hoofdrol weggelegd. De Yashin-trofee voor de beste doelman ging deze keer naar de Argentijn Emiliano Martinez. Thibaut Courtois stond niet op het podium en moest zich tevreden stellen met de vierde plek.

LEES OOK: "Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Man City reisde met een grote delegatie af naar Parijs

Dat is dezelfde plaats als Kevin De Bruyne in de uitslag van de Ballon d'Or. De metronoom van City en de Duivels was opvallend genoeg niet aanwezig in Parijs, terwijl er toch wel een grote delegatie van de Citizens afgereisd was naar Parijs.

Tavolieri onthult reden voor afwezigheid De Bruyne

Journalist Sacha Tavolieri denkt op X te weten waarom De Buyne zijn kat stuurde. Volgens de transferexpert wilde de Drongenaar zichzelf de vernedering van een vierde plaats besparen.

"Het is duidelijk dat Kevin De Bruyne niet aanwezig is bij de ceremonie. Misschien kreeg hij te horen dat hij niet in de top 3 stond en wou hij deze belediging niet in het bijzijn van de hele voetbalwereld meemaken? Ik begrijp hem", schrijft Tavolieri.

Was dat de reden, denk je?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

8
8
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

16
16
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

22
22
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

174
174
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

52
52
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

59
59
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

57
57
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

52
52
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

95
95
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

169
169
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

198
198
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

629
629
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

304
304
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

156
156
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

165
165
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

134
134
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

165
165
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

147
147
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

431
431
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

239
239
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

265
265
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

411
411

Meer sportnieuws