Dit is de echte reden waarom Eden Hazard stopte met voetballen

door
Dit is de echte reden waarom Eden Hazard stopte met voetballen

Eden Hazard maakte maandag een gesmaakt optreden op de verkiezing van de Ballon d'Or. Onze landgenoot zakte met zijn zoontjes af naar Parijs en kwam er de Kopa-trofee, voor de beste speler onder de 21 jaar, uitreiken.

Hazard werd er druk gesolliciteerd en werd voor het gala door CBS gevraagd naar hoe het leven is zo vlak na zijn afscheid. "Hoe het leven momenteel is? Ah, perfect, hé", antwoordde Hazard in zijn gekende stijl.

"Ik kan doen wat ik wil en geniet van mijn familie, van mijn kinderen. Of ik nog voetbal kijk? Natuurlijk. Mijn zoontjes voetballen zelf en ik kijk met hen. Zelf voetballen mis ik voorlopig niet. Misschien wel binnen enkele maanden, dat weet ik niet", voegde hij eraan toe.

Hazard deed dan waarvoor hij gekomen was en reikte de Kopa-trofee uit. Die ging naar Jude Bellingham, die toevallig voor Real Madrid speelt, de club waar de carrière van Hazard pijnlijk uitdoofde. Op het podium vroeg Sandy Heribert, een van de presentatoren, naar de reden achter het afscheid van Hazard, en die nam geen blad voor de mond.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Hazard begon erg vroeg met voetballen

"Ik ben nog maar 32 jaar, maar ik ben ook wel vroeg écht begonnen", legde Hazard uit. "Op mijn veertiende heb ik mijn ouderlijke huis verlaten en ik heb uiteindelijk alles gedaan wat ik wilde."

Het lichaam van Hazard wilde niet meer mee

Waarna Hazard inging op de echte reden: zijn geteisterde lichaam. "Dit was het juiste moment - mijn lichaam kon niet meer volgen. Ik heb wel wat blessures gehad op het einde en nam daarom de beslissing. En ik ben ook blij dat ik ze genomen heb", klonk het zonder omwegen.

Voorlopig lijkt het dus nog niet te kriebelen om opnieuw te voetballen bij Hazard, die zich nu lijkt te gaan toeleggen op zijn gezin na een fantastische carrière.

Zal Hazard een comeback maken?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

52
52
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

58
58
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

88
88
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

241
241
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

306
306
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

139
139
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

121
121
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

289
289
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

18
18
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

90
90
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

93
93
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

220
220
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

116
116
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

68
68
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

87
87
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

189
189
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

42
42
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

178
178
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

168
168
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

267
267
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

80
80
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

358
358
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

247
247
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

202
202

Meer sportnieuws