Yashin Trofee: dit is de opvolger van Courtois

117
Yashin Trofee: dit is de opvolger van Courtois

Het gala van de Gouden Bal behoort jaarlijks tot één van dé festiviteiten in het voetbal. In de prestigieuze wedstrijd - georganiseerd door France Football - worden naar goede gewoonte heel wat prijzen uitgereikt. Dat geldt ook voor de Yashin Trofee. 

De Yashin Trofee wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste doelman van het voorbije seizoen. De trofee - overigens vernoemd naar de legendarische Lev Yashin - maakt al sinds 2019 deel uit van de Gouden Bal verkiezing. Vorig seizoen won Thibaut Courtois de prestigieuze prijs. 

Dit seizoen was het dan weer raak voor Emiliano Martinez. De Argentijn was één van de belangrijkste krachten bij de wereldkampioen tijdens het WK in Qatar, en ontpopte er zich meteen tot een soort van cultheld. Toch liet hij zich ook op het veld opmerken met enkele uitzonderlijke prestaties. 

LEES OOK: Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Sterkhouder bij Aston Villa

Emiliano Martinez begon zijn carrière in het profvoetbal bij Arsenal. Na talloze uitleenbeurten besloten de Gunners om niet langer vertrouwen te geven aan de toen nog piepjonge Martinez. Uiteindelijk belandde de doelman bij Aston Villa, waar hij zich ontpopte tot absolute sterkhouder. Op zijn 30ste debuteerde Martinez onder de lat bij de Argentijnse nationale ploeg. 

Daar was hij tijdens het voorbije WK de absolute nummer één. Met talloze reddingen - waaronder een uitstekende parade tijdens de WK-finale op een poging van Kolo-Muani - was hij een belangrijke schakel bij de wereldkampioen. 

Terechte winnaar?

Meest recent

'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

42
42
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

41
41
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

63
63
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

133
133
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

110
110
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

187
187
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

256
256
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

136
136
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

209
209
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

92
92
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

67
67
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

220
220
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

44
44
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

123
123
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

219
219
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

826
826
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

103
103
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

161
161
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

202
202
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

231
231
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

78
78
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

139
139
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

248
248
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

470
470

Meer sportnieuws