Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

961 stemmen
Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

Vorige week kwam voor het eerst dit seizoen de positie van Ronny Deila bij Club Brugge ernstig ter discussie te staan bij Club Brugge. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert spraken echter hun vertrouwen uit in hun coach, zij het met enkele voorwaarden.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, met name in de veldbezetting en in de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het te statische spel, om Club Brugge weer te laten renderen.

Deila volgt echter slechts gedeeltelijk de instructies van het bestuur op, aangezien hij nog steeds vasthoudt aan zijn 'heilige systeem'. Desondanks behaalde hij in de laatste twee wedstrijden wel 6 punten, wat een positief signaal is.

LEES OOK: 'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Deila mag op voorwaarden blijven bij Club Brugge

Een week geleden werd de sluimerende crisis bij Club Brugge steeds duidelijker merkbaar. Blauw-Zwart had net met 1-0 verloren van KV Kortrijk, wat intern voor het eerst vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit was begrijpelijk gezien de slechtste seizoensstart in 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters.

Het bestuur van Club Brugge greep echter niet onmiddellijk in na deze teleurstellende wedstrijd in het Guldensporenstadion, en in plaats daarvan sprak het bestuur zijn vertrouwen uit in de coach.

Deila en zijn spelers beloofden wel aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur dat ze samen orde op zaken zouden stellen. Dit betekent echter niet dat Verhaeghe de zorgwekkende situatie op zijn beloop zou laten.

Na de wedstrijd in Kortrijk sprak hij in de catacomben van het stadion met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg. En de dag daarna verscheen Verhaeghe ook nog eens op het Belfius Basecamp.

Het bestuur van Club Brugge gaf Deila het vertrouwen dat hij snel de zaken weer op orde zou krijgen, al werd er van de coach verwacht dat hij enkele belangrijke veranderingen zou doorvoeren.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, onder meer in veldbezetting en de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer te laten renderen.

Als deze veranderingen niet succesvol worden doorgevoerd, dan zou er toch nog een einde komen aan de samenwerking tussen de club en de coach.

Wanneer ook Mannaert weer op de voorgrond treedt bij Club Brugge

Dat er druk op de ketel staat bij Club Brugge werd vorige week heel duidelijk, vooral in aanloop naar de wedstrijd in Lugano in het kader van de Conference League.

Het laatste wat Bart Verhaeghe op dit moment wil, is weer een trainer te moeten ontslaan en hierdoor was de verplaatsing naar Zwitserland van cruciaal belang, en een ‘must win’ voor de club.

Dit werd ook benadrukt door de opvallende betrokkenheid van Vincent Mannaert, toen de CEO en sportief directeur de spelers toesprak in het Belfius Basecamp vlak voor hun vertrek naar Lugano.

Dit was extra opvallend, omdat Mannaert de afgelopen maanden nochtans meer op de achtergrond was gebleven, weinig had gesproken en zelfs enkele wedstrijden had gemist. “Als Vincent praat, dan luisteren we. Sinds ik hier ben, heeft hij dat altijd gedaan, zowel op de goeie als op de moeilijke momenten”, zei Simon Mignolet.

“Als hij iets zegt, weet iedereen wat hij bedoelt. Elke keer als hij langskomt, is de boodschap constructief. Ook nu heeft hij de juiste snaren geraakt.”

Deila geeft zijn heilig systeem niet op voor het Club Brugge-bestuur

Ronny Deila luisterde aandachtig naar de inspirerende toespraak van Vincent Mannaert, die de coach als een “fantastische speech” beschreef, maar het blijkt dat Deila niet volledig gehoor gaf aan andere instructies van het bestuur.

De coach bracht enkele veranderingen aan in zijn opstelling tegen Lugano, bijvoorbeeld door Éder Balanta en Casper Nielsen in de ploeg op te nemen ten koste van Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika. Er werd een andere manier van pressing toegepast en er werd georganiseerder gevoetbald.

Toch bleef hij vasthouden aan zijn ‘heilige’ veldbezetting, die het bestuur nochtans graag veranderd wilde zien. “Vrij naar Jan Mulder: Fuck the system! Deila moest volgens de kenners zijn 4-3-3 opgeven, maar deed dat niet en Club won met 1-3 op Lugano”, zei senior writer Frank Buyse in De Zondag.

“Overigens werd de 4-3-3 waar Deila zo aan vasthoudt sedert donderdag plots niet meer in vraag gesteld."

Deila volhardt in koppigheid en haalt 6 op 6

Afgelopen weekend waren er tegen Antwerp FC opnieuw weinig veranderingen te bespeuren in de veldbezetting van Ronny Deila. Club Brugge keerde terug naar een viermansdefensie, twee controlerende en één aanvallende middenvelder, en drie aanvallers.

Het vertoonde spel liet opnieuw veel te wensen over, en alleen het uiteindelijke resultaat (een 2-1 overwinning) en de zes punten behaald in de laatste twee wedstrijden, waren lichtpunten.

“Het gaat te ver om te zeggen dat Club nu ineens vertrokken is voor een reeks”, waarschuwt Het Nieuwsblad, dat vaststelt dat de fundamenten broos blijven. “Blijft Club op deze manier spelen, dan kan het tegen eender welk elftal in de problemen komen. Club is nog niet gereanimeerd.”

Moet Club Brugge verder met Deila?

Meest recent

'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

47
47
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

56
56
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

144
144
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

491
491
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

98
98
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

245
245
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

533
533
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

28
28
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

65
65
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1115
1115
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

126
126
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

75
75
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

283
283
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

471
471
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1392
1392
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

110
110
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

427
427
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1042
1042
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

168
168
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

471
471
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

800
800
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

818
818
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

262
262
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

158
158
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

29
29

Meer sportnieuws