Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

door
Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

Vorige week kwam voor het eerst dit seizoen de positie van Ronny Deila bij Club Brugge ernstig ter discussie te staan bij Club Brugge. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert spraken echter hun vertrouwen uit in hun coach, zij het met enkele voorwaarden.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, met name in de veldbezetting en in de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het te statische spel, om Club Brugge weer te laten renderen.

Deila volgt echter slechts gedeeltelijk de instructies van het bestuur op, aangezien hij nog steeds vasthoudt aan zijn 'heilige systeem'. Desondanks behaalde hij in de laatste twee wedstrijden wel 6 punten, wat een positief signaal is.

LEES OOK: Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Deila mag op voorwaarden blijven bij Club Brugge

Een week geleden werd de sluimerende crisis bij Club Brugge steeds duidelijker merkbaar. Blauw-Zwart had net met 1-0 verloren van KV Kortrijk, wat intern voor het eerst vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit was begrijpelijk gezien de slechtste seizoensstart in 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters.

Het bestuur van Club Brugge greep echter niet onmiddellijk in na deze teleurstellende wedstrijd in het Guldensporenstadion, en in plaats daarvan sprak het bestuur zijn vertrouwen uit in de coach.

Deila en zijn spelers beloofden wel aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur dat ze samen orde op zaken zouden stellen. Dit betekent echter niet dat Verhaeghe de zorgwekkende situatie op zijn beloop zou laten.

Na de wedstrijd in Kortrijk sprak hij in de catacomben van het stadion met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg. En de dag daarna verscheen Verhaeghe ook nog eens op het Belfius Basecamp.

Het bestuur van Club Brugge gaf Deila het vertrouwen dat hij snel de zaken weer op orde zou krijgen, al werd er van de coach verwacht dat hij enkele belangrijke veranderingen zou doorvoeren.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, onder meer in veldbezetting en de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer te laten renderen.

Als deze veranderingen niet succesvol worden doorgevoerd, dan zou er toch nog een einde komen aan de samenwerking tussen de club en de coach.

Wanneer ook Mannaert weer op de voorgrond treedt bij Club Brugge

Dat er druk op de ketel staat bij Club Brugge werd vorige week heel duidelijk, vooral in aanloop naar de wedstrijd in Lugano in het kader van de Conference League.

Het laatste wat Bart Verhaeghe op dit moment wil, is weer een trainer te moeten ontslaan en hierdoor was de verplaatsing naar Zwitserland van cruciaal belang, en een ‘must win’ voor de club.

Dit werd ook benadrukt door de opvallende betrokkenheid van Vincent Mannaert, toen de CEO en sportief directeur de spelers toesprak in het Belfius Basecamp vlak voor hun vertrek naar Lugano.

Dit was extra opvallend, omdat Mannaert de afgelopen maanden nochtans meer op de achtergrond was gebleven, weinig had gesproken en zelfs enkele wedstrijden had gemist. “Als Vincent praat, dan luisteren we. Sinds ik hier ben, heeft hij dat altijd gedaan, zowel op de goeie als op de moeilijke momenten”, zei Simon Mignolet.

“Als hij iets zegt, weet iedereen wat hij bedoelt. Elke keer als hij langskomt, is de boodschap constructief. Ook nu heeft hij de juiste snaren geraakt.”

Deila geeft zijn heilig systeem niet op voor het Club Brugge-bestuur

Ronny Deila luisterde aandachtig naar de inspirerende toespraak van Vincent Mannaert, die de coach als een “fantastische speech” beschreef, maar het blijkt dat Deila niet volledig gehoor gaf aan andere instructies van het bestuur.

De coach bracht enkele veranderingen aan in zijn opstelling tegen Lugano, bijvoorbeeld door Éder Balanta en Casper Nielsen in de ploeg op te nemen ten koste van Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika. Er werd een andere manier van pressing toegepast en er werd georganiseerder gevoetbald.

Toch bleef hij vasthouden aan zijn ‘heilige’ veldbezetting, die het bestuur nochtans graag veranderd wilde zien. “Vrij naar Jan Mulder: Fuck the system! Deila moest volgens de kenners zijn 4-3-3 opgeven, maar deed dat niet en Club won met 1-3 op Lugano”, zei senior writer Frank Buyse in De Zondag.

“Overigens werd de 4-3-3 waar Deila zo aan vasthoudt sedert donderdag plots niet meer in vraag gesteld."

Deila volhardt in koppigheid en haalt 6 op 6

Afgelopen weekend waren er tegen Antwerp FC opnieuw weinig veranderingen te bespeuren in de veldbezetting van Ronny Deila. Club Brugge keerde terug naar een viermansdefensie, twee controlerende en één aanvallende middenvelder, en drie aanvallers.

Het vertoonde spel liet opnieuw veel te wensen over, en alleen het uiteindelijke resultaat (een 2-1 overwinning) en de zes punten behaald in de laatste twee wedstrijden, waren lichtpunten.

“Het gaat te ver om te zeggen dat Club nu ineens vertrokken is voor een reeks”, waarschuwt Het Nieuwsblad, dat vaststelt dat de fundamenten broos blijven. “Blijft Club op deze manier spelen, dan kan het tegen eender welk elftal in de problemen komen. Club is nog niet gereanimeerd.”

Moet Club Brugge verder met Deila?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

19
19
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

27
27
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

15
15
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

148
148
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

66
66
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

35
35
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

88
88
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

97
97
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

50
50
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

310
310
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

633
633
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

538
538
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

392
392
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

356
356
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

253
253
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

610
610
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

260
260
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

88
88
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

308
308
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

87
87
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

450
450
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

204
204
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

75
75
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

48
48
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws