Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

door
Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

Vorige week kwam voor het eerst dit seizoen de positie van Ronny Deila bij Club Brugge ernstig ter discussie te staan bij Club Brugge. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert spraken echter hun vertrouwen uit in hun coach, zij het met enkele voorwaarden.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, met name in de veldbezetting en in de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het te statische spel, om Club Brugge weer te laten renderen.

Deila volgt echter slechts gedeeltelijk de instructies van het bestuur op, aangezien hij nog steeds vasthoudt aan zijn 'heilige systeem'. Desondanks behaalde hij in de laatste twee wedstrijden wel 6 punten, wat een positief signaal is.

LEES OOK: 'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

Deila mag op voorwaarden blijven bij Club Brugge

Een week geleden werd de sluimerende crisis bij Club Brugge steeds duidelijker merkbaar. Blauw-Zwart had net met 1-0 verloren van KV Kortrijk, wat intern voor het eerst vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit was begrijpelijk gezien de slechtste seizoensstart in 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters.

Het bestuur van Club Brugge greep echter niet onmiddellijk in na deze teleurstellende wedstrijd in het Guldensporenstadion, en in plaats daarvan sprak het bestuur zijn vertrouwen uit in de coach.

Deila en zijn spelers beloofden wel aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur dat ze samen orde op zaken zouden stellen. Dit betekent echter niet dat Verhaeghe de zorgwekkende situatie op zijn beloop zou laten.

Na de wedstrijd in Kortrijk sprak hij in de catacomben van het stadion met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg. En de dag daarna verscheen Verhaeghe ook nog eens op het Belfius Basecamp.

Het bestuur van Club Brugge gaf Deila het vertrouwen dat hij snel de zaken weer op orde zou krijgen, al werd er van de coach verwacht dat hij enkele belangrijke veranderingen zou doorvoeren.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, onder meer in veldbezetting en de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer te laten renderen.

Als deze veranderingen niet succesvol worden doorgevoerd, dan zou er toch nog een einde komen aan de samenwerking tussen de club en de coach.

Wanneer ook Mannaert weer op de voorgrond treedt bij Club Brugge

Dat er druk op de ketel staat bij Club Brugge werd vorige week heel duidelijk, vooral in aanloop naar de wedstrijd in Lugano in het kader van de Conference League.

Het laatste wat Bart Verhaeghe op dit moment wil, is weer een trainer te moeten ontslaan en hierdoor was de verplaatsing naar Zwitserland van cruciaal belang, en een ‘must win’ voor de club.

Dit werd ook benadrukt door de opvallende betrokkenheid van Vincent Mannaert, toen de CEO en sportief directeur de spelers toesprak in het Belfius Basecamp vlak voor hun vertrek naar Lugano.

Dit was extra opvallend, omdat Mannaert de afgelopen maanden nochtans meer op de achtergrond was gebleven, weinig had gesproken en zelfs enkele wedstrijden had gemist. “Als Vincent praat, dan luisteren we. Sinds ik hier ben, heeft hij dat altijd gedaan, zowel op de goeie als op de moeilijke momenten”, zei Simon Mignolet.

“Als hij iets zegt, weet iedereen wat hij bedoelt. Elke keer als hij langskomt, is de boodschap constructief. Ook nu heeft hij de juiste snaren geraakt.”

Deila geeft zijn heilig systeem niet op voor het Club Brugge-bestuur

Ronny Deila luisterde aandachtig naar de inspirerende toespraak van Vincent Mannaert, die de coach als een “fantastische speech” beschreef, maar het blijkt dat Deila niet volledig gehoor gaf aan andere instructies van het bestuur.

De coach bracht enkele veranderingen aan in zijn opstelling tegen Lugano, bijvoorbeeld door Éder Balanta en Casper Nielsen in de ploeg op te nemen ten koste van Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika. Er werd een andere manier van pressing toegepast en er werd georganiseerder gevoetbald.

Toch bleef hij vasthouden aan zijn ‘heilige’ veldbezetting, die het bestuur nochtans graag veranderd wilde zien. “Vrij naar Jan Mulder: Fuck the system! Deila moest volgens de kenners zijn 4-3-3 opgeven, maar deed dat niet en Club won met 1-3 op Lugano”, zei senior writer Frank Buyse in De Zondag.

“Overigens werd de 4-3-3 waar Deila zo aan vasthoudt sedert donderdag plots niet meer in vraag gesteld."

Deila volhardt in koppigheid en haalt 6 op 6

Afgelopen weekend waren er tegen Antwerp FC opnieuw weinig veranderingen te bespeuren in de veldbezetting van Ronny Deila. Club Brugge keerde terug naar een viermansdefensie, twee controlerende en één aanvallende middenvelder, en drie aanvallers.

Het vertoonde spel liet opnieuw veel te wensen over, en alleen het uiteindelijke resultaat (een 2-1 overwinning) en de zes punten behaald in de laatste twee wedstrijden, waren lichtpunten.

“Het gaat te ver om te zeggen dat Club nu ineens vertrokken is voor een reeks”, waarschuwt Het Nieuwsblad, dat vaststelt dat de fundamenten broos blijven. “Blijft Club op deze manier spelen, dan kan het tegen eender welk elftal in de problemen komen. Club is nog niet gereanimeerd.”

Moet Club Brugge verder met Deila?

Meest recent

Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

0
0
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

9
9
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

26
26
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

52
52
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

30
30
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

197
197
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

95
95
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

199
199
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

157
157
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

217
217
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

138
138
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

44
44
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

173
173
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

111
111
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

159
159
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

140
140
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

56
56
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

230
230
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

260
260
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

52
52
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

351
351
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

214
214
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

299
299
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

175
175
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

366
366

Meer sportnieuws