Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

961 stemmen
Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

Vorige week kwam voor het eerst dit seizoen de positie van Ronny Deila bij Club Brugge ernstig ter discussie te staan bij Club Brugge. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert spraken echter hun vertrouwen uit in hun coach, zij het met enkele voorwaarden.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, met name in de veldbezetting en in de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het te statische spel, om Club Brugge weer te laten renderen.

Deila volgt echter slechts gedeeltelijk de instructies van het bestuur op, aangezien hij nog steeds vasthoudt aan zijn 'heilige systeem'. Desondanks behaalde hij in de laatste twee wedstrijden wel 6 punten, wat een positief signaal is.

LEES OOK: Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Deila mag op voorwaarden blijven bij Club Brugge

Een week geleden werd de sluimerende crisis bij Club Brugge steeds duidelijker merkbaar. Blauw-Zwart had net met 1-0 verloren van KV Kortrijk, wat intern voor het eerst vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit was begrijpelijk gezien de slechtste seizoensstart in 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters.

Het bestuur van Club Brugge greep echter niet onmiddellijk in na deze teleurstellende wedstrijd in het Guldensporenstadion, en in plaats daarvan sprak het bestuur zijn vertrouwen uit in de coach.

Deila en zijn spelers beloofden wel aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur dat ze samen orde op zaken zouden stellen. Dit betekent echter niet dat Verhaeghe de zorgwekkende situatie op zijn beloop zou laten.

Na de wedstrijd in Kortrijk sprak hij in de catacomben van het stadion met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg. En de dag daarna verscheen Verhaeghe ook nog eens op het Belfius Basecamp.

Het bestuur van Club Brugge gaf Deila het vertrouwen dat hij snel de zaken weer op orde zou krijgen, al werd er van de coach verwacht dat hij enkele belangrijke veranderingen zou doorvoeren.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, onder meer in veldbezetting en de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer te laten renderen.

Als deze veranderingen niet succesvol worden doorgevoerd, dan zou er toch nog een einde komen aan de samenwerking tussen de club en de coach.

Wanneer ook Mannaert weer op de voorgrond treedt bij Club Brugge

Dat er druk op de ketel staat bij Club Brugge werd vorige week heel duidelijk, vooral in aanloop naar de wedstrijd in Lugano in het kader van de Conference League.

Het laatste wat Bart Verhaeghe op dit moment wil, is weer een trainer te moeten ontslaan en hierdoor was de verplaatsing naar Zwitserland van cruciaal belang, en een ‘must win’ voor de club.

Dit werd ook benadrukt door de opvallende betrokkenheid van Vincent Mannaert, toen de CEO en sportief directeur de spelers toesprak in het Belfius Basecamp vlak voor hun vertrek naar Lugano.

Dit was extra opvallend, omdat Mannaert de afgelopen maanden nochtans meer op de achtergrond was gebleven, weinig had gesproken en zelfs enkele wedstrijden had gemist. “Als Vincent praat, dan luisteren we. Sinds ik hier ben, heeft hij dat altijd gedaan, zowel op de goeie als op de moeilijke momenten”, zei Simon Mignolet.

“Als hij iets zegt, weet iedereen wat hij bedoelt. Elke keer als hij langskomt, is de boodschap constructief. Ook nu heeft hij de juiste snaren geraakt.”

Deila geeft zijn heilig systeem niet op voor het Club Brugge-bestuur

Ronny Deila luisterde aandachtig naar de inspirerende toespraak van Vincent Mannaert, die de coach als een “fantastische speech” beschreef, maar het blijkt dat Deila niet volledig gehoor gaf aan andere instructies van het bestuur.

De coach bracht enkele veranderingen aan in zijn opstelling tegen Lugano, bijvoorbeeld door Éder Balanta en Casper Nielsen in de ploeg op te nemen ten koste van Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika. Er werd een andere manier van pressing toegepast en er werd georganiseerder gevoetbald.

Toch bleef hij vasthouden aan zijn ‘heilige’ veldbezetting, die het bestuur nochtans graag veranderd wilde zien. “Vrij naar Jan Mulder: Fuck the system! Deila moest volgens de kenners zijn 4-3-3 opgeven, maar deed dat niet en Club won met 1-3 op Lugano”, zei senior writer Frank Buyse in De Zondag.

“Overigens werd de 4-3-3 waar Deila zo aan vasthoudt sedert donderdag plots niet meer in vraag gesteld."

Deila volhardt in koppigheid en haalt 6 op 6

Afgelopen weekend waren er tegen Antwerp FC opnieuw weinig veranderingen te bespeuren in de veldbezetting van Ronny Deila. Club Brugge keerde terug naar een viermansdefensie, twee controlerende en één aanvallende middenvelder, en drie aanvallers.

Het vertoonde spel liet opnieuw veel te wensen over, en alleen het uiteindelijke resultaat (een 2-1 overwinning) en de zes punten behaald in de laatste twee wedstrijden, waren lichtpunten.

“Het gaat te ver om te zeggen dat Club nu ineens vertrokken is voor een reeks”, waarschuwt Het Nieuwsblad, dat vaststelt dat de fundamenten broos blijven. “Blijft Club op deze manier spelen, dan kan het tegen eender welk elftal in de problemen komen. Club is nog niet gereanimeerd.”

Moet Club Brugge verder met Deila?

Meest recent

'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

11
11
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

230
230
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

364
364
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

216
216
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

125
125
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

175
175
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

93
93
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

131
131
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

537
537
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

113
113
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

444
444
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

309
309
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

656
656
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

159
159
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

388
388
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

302
302
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

277
277
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

261
261
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

433
433
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

644
644
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1301
1301
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

401
401
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

404
404

Meer sportnieuws