Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

door
Krachtmeting bij Club: Deila drijft bestuur tot wanhoop

Vorige week kwam voor het eerst dit seizoen de positie van Ronny Deila bij Club Brugge ernstig ter discussie te staan bij Club Brugge. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert spraken echter hun vertrouwen uit in hun coach, zij het met enkele voorwaarden.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, met name in de veldbezetting en in de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het te statische spel, om Club Brugge weer te laten renderen.

Deila volgt echter slechts gedeeltelijk de instructies van het bestuur op, aangezien hij nog steeds vasthoudt aan zijn 'heilige systeem'. Desondanks behaalde hij in de laatste twee wedstrijden wel 6 punten, wat een positief signaal is.

LEES OOK: Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Deila mag op voorwaarden blijven bij Club Brugge

Een week geleden werd de sluimerende crisis bij Club Brugge steeds duidelijker merkbaar. Blauw-Zwart had net met 1-0 verloren van KV Kortrijk, wat intern voor het eerst vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit was begrijpelijk gezien de slechtste seizoensstart in 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters.

Het bestuur van Club Brugge greep echter niet onmiddellijk in na deze teleurstellende wedstrijd in het Guldensporenstadion, en in plaats daarvan sprak het bestuur zijn vertrouwen uit in de coach.

Deila en zijn spelers beloofden wel aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur dat ze samen orde op zaken zouden stellen. Dit betekent echter niet dat Verhaeghe de zorgwekkende situatie op zijn beloop zou laten.

Na de wedstrijd in Kortrijk sprak hij in de catacomben van het stadion met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg. En de dag daarna verscheen Verhaeghe ook nog eens op het Belfius Basecamp.

Het bestuur van Club Brugge gaf Deila het vertrouwen dat hij snel de zaken weer op orde zou krijgen, al werd er van de coach verwacht dat hij enkele belangrijke veranderingen zou doorvoeren.

Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, onder meer in veldbezetting en de invulling ervan, evenals veranderingen in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer te laten renderen.

Als deze veranderingen niet succesvol worden doorgevoerd, dan zou er toch nog een einde komen aan de samenwerking tussen de club en de coach.

Wanneer ook Mannaert weer op de voorgrond treedt bij Club Brugge

Dat er druk op de ketel staat bij Club Brugge werd vorige week heel duidelijk, vooral in aanloop naar de wedstrijd in Lugano in het kader van de Conference League.

Het laatste wat Bart Verhaeghe op dit moment wil, is weer een trainer te moeten ontslaan en hierdoor was de verplaatsing naar Zwitserland van cruciaal belang, en een ‘must win’ voor de club.

Dit werd ook benadrukt door de opvallende betrokkenheid van Vincent Mannaert, toen de CEO en sportief directeur de spelers toesprak in het Belfius Basecamp vlak voor hun vertrek naar Lugano.

Dit was extra opvallend, omdat Mannaert de afgelopen maanden nochtans meer op de achtergrond was gebleven, weinig had gesproken en zelfs enkele wedstrijden had gemist. “Als Vincent praat, dan luisteren we. Sinds ik hier ben, heeft hij dat altijd gedaan, zowel op de goeie als op de moeilijke momenten”, zei Simon Mignolet.

“Als hij iets zegt, weet iedereen wat hij bedoelt. Elke keer als hij langskomt, is de boodschap constructief. Ook nu heeft hij de juiste snaren geraakt.”

Deila geeft zijn heilig systeem niet op voor het Club Brugge-bestuur

Ronny Deila luisterde aandachtig naar de inspirerende toespraak van Vincent Mannaert, die de coach als een “fantastische speech” beschreef, maar het blijkt dat Deila niet volledig gehoor gaf aan andere instructies van het bestuur.

De coach bracht enkele veranderingen aan in zijn opstelling tegen Lugano, bijvoorbeeld door Éder Balanta en Casper Nielsen in de ploeg op te nemen ten koste van Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika. Er werd een andere manier van pressing toegepast en er werd georganiseerder gevoetbald.

Toch bleef hij vasthouden aan zijn ‘heilige’ veldbezetting, die het bestuur nochtans graag veranderd wilde zien. “Vrij naar Jan Mulder: Fuck the system! Deila moest volgens de kenners zijn 4-3-3 opgeven, maar deed dat niet en Club won met 1-3 op Lugano”, zei senior writer Frank Buyse in De Zondag.

“Overigens werd de 4-3-3 waar Deila zo aan vasthoudt sedert donderdag plots niet meer in vraag gesteld."

Deila volhardt in koppigheid en haalt 6 op 6

Afgelopen weekend waren er tegen Antwerp FC opnieuw weinig veranderingen te bespeuren in de veldbezetting van Ronny Deila. Club Brugge keerde terug naar een viermansdefensie, twee controlerende en één aanvallende middenvelder, en drie aanvallers.

Het vertoonde spel liet opnieuw veel te wensen over, en alleen het uiteindelijke resultaat (een 2-1 overwinning) en de zes punten behaald in de laatste twee wedstrijden, waren lichtpunten.

“Het gaat te ver om te zeggen dat Club nu ineens vertrokken is voor een reeks”, waarschuwt Het Nieuwsblad, dat vaststelt dat de fundamenten broos blijven. “Blijft Club op deze manier spelen, dan kan het tegen eender welk elftal in de problemen komen. Club is nog niet gereanimeerd.”

Moet Club Brugge verder met Deila?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

14
14
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

25
25
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

98
98
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

121
121
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

152
152
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

295
295
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

112
112
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

81
81
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

43
43
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

47
47
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

26
26
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

142
142
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

99
99
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

52
52
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

373
373
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

131
131
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

542
542
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

602
602
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

387
387
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

250
250
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

316
316
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

78
78

Meer sportnieuws