Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

1081
Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

Vorig seizoen wist Antwerp zijn stoutste dromen te overtreffen door de beker te winnen én daarna ook nog eens na een knotsgekke slotspeeldag de landstitel te veroveren. Daar kwam in de zomer ook nog eens kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League bij. Maar sindsdien vergaat het hen een pak minder.

Voor het kampioenenbal blijkt Antwerp nog een maatje te klein te zijn, want halfweg blijft het achter met een nul op negen. In Barcelona kreeg het een 5-0 om de oren en daarna gaf de Great Old in eigen stadion tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto telkens op pijnlijke wijze een voorsprong weg.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Degryse vindt de kern van Antwerp te smal

In de competitie loert er stilaan ook een crisis om de hoek, want na de 2-1-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen weekend si Antwerp weggezakt uit de top zes. Met een 17 op 36 is het voorlopig ook in de cijfers gewoon gebuisd. Marc Degryse ziet een duidelijke oorzaak voor de matige prestaties van dit seizoen.

"De kern is te smal", oppert de analist in de podcast Vier-Nul. "Vorig jaar hebben ze, zonder Europees voetbal, het maximale eruit gehaald en eigenlijk beter gepresteerd dan verwacht. Dit seizoen zal hun aanvallend compartiment méér moeten brengen als ze weer willen meedoen voor de titel."

Degryse wijst naar Overmars

Degryse wijst dus met een beschuldigende vinger naar technisch directeur Marc Overmars. Die haalde in de zomer geen volwaardige concurrenten voor Balikwisha, Muja en Janssen. Er werd wel geïnvesteerd in Ilenikhena, maar die is amper 17 jaar oud. Ondrejka en Ejuke waren vrij goedkope aanwinsten en konden nog niet overtuigen.

"Overmars is te zuinig geweest", is de vaststelling van Degryse. "Hij wil niet dat ze afhankelijk blijven van het geld van Gheysens. Maar als Antwerp straks geen Europees voetbal zou halen, moet hij toch in de spiegel kijken."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

1
1
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

15
15
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

57
57
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

252
252
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

158
158
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

78
78
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

108
108
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

141
141
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

384
384
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

403
403
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

176
176
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

554
554
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

159
159
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

770
770
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

190
190
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

153
153
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

89
89

Meer sportnieuws