Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

door
Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

Vorig seizoen wist Antwerp zijn stoutste dromen te overtreffen door de beker te winnen én daarna ook nog eens na een knotsgekke slotspeeldag de landstitel te veroveren. Daar kwam in de zomer ook nog eens kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League bij. Maar sindsdien vergaat het hen een pak minder.

Voor het kampioenenbal blijkt Antwerp nog een maatje te klein te zijn, want halfweg blijft het achter met een nul op negen. In Barcelona kreeg het een 5-0 om de oren en daarna gaf de Great Old in eigen stadion tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto telkens op pijnlijke wijze een voorsprong weg.

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Degryse vindt de kern van Antwerp te smal

In de competitie loert er stilaan ook een crisis om de hoek, want na de 2-1-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen weekend si Antwerp weggezakt uit de top zes. Met een 17 op 36 is het voorlopig ook in de cijfers gewoon gebuisd. Marc Degryse ziet een duidelijke oorzaak voor de matige prestaties van dit seizoen.

"De kern is te smal", oppert de analist in de podcast Vier-Nul. "Vorig jaar hebben ze, zonder Europees voetbal, het maximale eruit gehaald en eigenlijk beter gepresteerd dan verwacht. Dit seizoen zal hun aanvallend compartiment méér moeten brengen als ze weer willen meedoen voor de titel."

Degryse wijst naar Overmars

Degryse wijst dus met een beschuldigende vinger naar technisch directeur Marc Overmars. Die haalde in de zomer geen volwaardige concurrenten voor Balikwisha, Muja en Janssen. Er werd wel geïnvesteerd in Ilenikhena, maar die is amper 17 jaar oud. Ondrejka en Ejuke waren vrij goedkope aanwinsten en konden nog niet overtuigen.

"Overmars is te zuinig geweest", is de vaststelling van Degryse. "Hij wil niet dat ze afhankelijk blijven van het geld van Gheysens. Maar als Antwerp straks geen Europees voetbal zou halen, moet hij toch in de spiegel kijken."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

41
41
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

130
130
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

89
89
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

82
82
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

244
244
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

56
56
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

132
132
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

446
446
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

137
137
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

282
282
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

478
478
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

97
97
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

165
165
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

143
143
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

401
401
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

71
71
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

191
191
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

736
736
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

669
669
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

365
365
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

611
611
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

414
414
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

643
643

Meer sportnieuws