Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

door
Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

Vorig seizoen wist Antwerp zijn stoutste dromen te overtreffen door de beker te winnen én daarna ook nog eens na een knotsgekke slotspeeldag de landstitel te veroveren. Daar kwam in de zomer ook nog eens kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League bij. Maar sindsdien vergaat het hen een pak minder.

Voor het kampioenenbal blijkt Antwerp nog een maatje te klein te zijn, want halfweg blijft het achter met een nul op negen. In Barcelona kreeg het een 5-0 om de oren en daarna gaf de Great Old in eigen stadion tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto telkens op pijnlijke wijze een voorsprong weg.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Degryse vindt de kern van Antwerp te smal

In de competitie loert er stilaan ook een crisis om de hoek, want na de 2-1-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen weekend si Antwerp weggezakt uit de top zes. Met een 17 op 36 is het voorlopig ook in de cijfers gewoon gebuisd. Marc Degryse ziet een duidelijke oorzaak voor de matige prestaties van dit seizoen.

"De kern is te smal", oppert de analist in de podcast Vier-Nul. "Vorig jaar hebben ze, zonder Europees voetbal, het maximale eruit gehaald en eigenlijk beter gepresteerd dan verwacht. Dit seizoen zal hun aanvallend compartiment méér moeten brengen als ze weer willen meedoen voor de titel."

Degryse wijst naar Overmars

Degryse wijst dus met een beschuldigende vinger naar technisch directeur Marc Overmars. Die haalde in de zomer geen volwaardige concurrenten voor Balikwisha, Muja en Janssen. Er werd wel geïnvesteerd in Ilenikhena, maar die is amper 17 jaar oud. Ondrejka en Ejuke waren vrij goedkope aanwinsten en konden nog niet overtuigen.

"Overmars is te zuinig geweest", is de vaststelling van Degryse. "Hij wil niet dat ze afhankelijk blijven van het geld van Gheysens. Maar als Antwerp straks geen Europees voetbal zou halen, moet hij toch in de spiegel kijken."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

24
24
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

102
102
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

104
104
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

202
202
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

69
69
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

453
453
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

184
184
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

60
60
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

436
436
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

203
203
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

489
489
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

385
385
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

289
289
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

118
118
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

831
831
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

184
184
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

133
133
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

657
657
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

195
195
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

183
183
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

700
700
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

127
127
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws