Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

door
Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

Vorig seizoen wist Antwerp zijn stoutste dromen te overtreffen door de beker te winnen én daarna ook nog eens na een knotsgekke slotspeeldag de landstitel te veroveren. Daar kwam in de zomer ook nog eens kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League bij. Maar sindsdien vergaat het hen een pak minder.

Voor het kampioenenbal blijkt Antwerp nog een maatje te klein te zijn, want halfweg blijft het achter met een nul op negen. In Barcelona kreeg het een 5-0 om de oren en daarna gaf de Great Old in eigen stadion tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto telkens op pijnlijke wijze een voorsprong weg.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Degryse vindt de kern van Antwerp te smal

In de competitie loert er stilaan ook een crisis om de hoek, want na de 2-1-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen weekend si Antwerp weggezakt uit de top zes. Met een 17 op 36 is het voorlopig ook in de cijfers gewoon gebuisd. Marc Degryse ziet een duidelijke oorzaak voor de matige prestaties van dit seizoen.

"De kern is te smal", oppert de analist in de podcast Vier-Nul. "Vorig jaar hebben ze, zonder Europees voetbal, het maximale eruit gehaald en eigenlijk beter gepresteerd dan verwacht. Dit seizoen zal hun aanvallend compartiment méér moeten brengen als ze weer willen meedoen voor de titel."

Degryse wijst naar Overmars

Degryse wijst dus met een beschuldigende vinger naar technisch directeur Marc Overmars. Die haalde in de zomer geen volwaardige concurrenten voor Balikwisha, Muja en Janssen. Er werd wel geïnvesteerd in Ilenikhena, maar die is amper 17 jaar oud. Ondrejka en Ejuke waren vrij goedkope aanwinsten en konden nog niet overtuigen.

"Overmars is te zuinig geweest", is de vaststelling van Degryse. "Hij wil niet dat ze afhankelijk blijven van het geld van Gheysens. Maar als Antwerp straks geen Europees voetbal zou halen, moet hij toch in de spiegel kijken."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

15
15
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

25
25
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

27
27
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

45
45
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

122
122
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

32
32
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

41
41
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

31
31
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

123
123
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

243
243
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

47
47
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

65
65
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

37
37
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

165
165
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

225
225
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

178
178
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

334
334
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

560
560
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

210
210
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

282
282
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

405
405
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

124
124
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

499
499

Meer sportnieuws