Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

1081
Degryse duidt dé schuldige aan voor malaise bij Antwerp

Vorig seizoen wist Antwerp zijn stoutste dromen te overtreffen door de beker te winnen én daarna ook nog eens na een knotsgekke slotspeeldag de landstitel te veroveren. Daar kwam in de zomer ook nog eens kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League bij. Maar sindsdien vergaat het hen een pak minder.

Voor het kampioenenbal blijkt Antwerp nog een maatje te klein te zijn, want halfweg blijft het achter met een nul op negen. In Barcelona kreeg het een 5-0 om de oren en daarna gaf de Great Old in eigen stadion tegen Shakhtar Donetsk en FC Porto telkens op pijnlijke wijze een voorsprong weg.

LEES OOK: Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Degryse vindt de kern van Antwerp te smal

In de competitie loert er stilaan ook een crisis om de hoek, want na de 2-1-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen weekend si Antwerp weggezakt uit de top zes. Met een 17 op 36 is het voorlopig ook in de cijfers gewoon gebuisd. Marc Degryse ziet een duidelijke oorzaak voor de matige prestaties van dit seizoen.

"De kern is te smal", oppert de analist in de podcast Vier-Nul. "Vorig jaar hebben ze, zonder Europees voetbal, het maximale eruit gehaald en eigenlijk beter gepresteerd dan verwacht. Dit seizoen zal hun aanvallend compartiment méér moeten brengen als ze weer willen meedoen voor de titel."

Degryse wijst naar Overmars

Degryse wijst dus met een beschuldigende vinger naar technisch directeur Marc Overmars. Die haalde in de zomer geen volwaardige concurrenten voor Balikwisha, Muja en Janssen. Er werd wel geïnvesteerd in Ilenikhena, maar die is amper 17 jaar oud. Ondrejka en Ejuke waren vrij goedkope aanwinsten en konden nog niet overtuigen.

"Overmars is te zuinig geweest", is de vaststelling van Degryse. "Hij wil niet dat ze afhankelijk blijven van het geld van Gheysens. Maar als Antwerp straks geen Europees voetbal zou halen, moet hij toch in de spiegel kijken."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

9
9
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

16
16
BILD: Vincent Kompany afgevoerd naar ziekenhuis

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

144
144
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

11
11
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

70
70
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

53
53
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

28
28
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

28
28
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

63
63
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

98
98
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

46
46
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

101
101
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

63
63
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

249
249
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

40
40
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

178
178
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

342
342
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

96
96
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

184
184
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

296
296
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

41
41
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

45
45
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

390
390

Meer sportnieuws