De Boeck scherp voor Kortrijk: "Deze ploeg moet beter doen"

door
De Boeck scherp voor Kortrijk:

Sinds de aanstelling van Glen De Boeck als nieuwe trainer had KV Kortrijk zes op negen gepakt met zeer knappe zeges tegen Cercle en Club Brugge. Zondagavond hoopten de Kerels op een derde stunt op korte tijd, maar dat zat er tegen KRC Genk deze keer niet in.

Iets meer dan een helft kon Kortrijk wel nog gelijke tred houden met de Limburgers, maar die namen na rust uiteindelijk toch vlotjes afstand. Uiteindelijk slikte KVK nog drie tegendoelpunten en zo leed het een ruime nederlaag. Ze staan zo meteen weer met de voetjes op de grond.

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

De Boeck hard voor Kortrijk

Glen De Boeck was nadien ook scherp voor zijn ploeg. "De eerste helft hadden we te weinig rust aan de bal”, vertelde De Boeck achteraf. “We moeten beter doen met deze ploeg", klonk het immers bij Het Nieuwsblad. "We waren gewoon niet voor de volle 100 procent aanwezig tijdens deze wedstrijd, Genk was dat wel."

De trainer beseft immers dat zijn ploeg het zich niet kan veroorloven om kansen te laten liggen. "Wij als Kortrijk moeten onze kleine momenten benutten. Tegen Club lukte dat wel, maar toen speelden zij onder hun niveau en waren wij top. Nu was de situatie omgekeerd", aldus De Boeck.

Kortrijk doet geen goede zaak

De nederlaag betekent dat KV Kortrijk onderin het klassement blijft hangen, want ze blijven op de voorlaatste plaats steken. Gelukkig voor hen kon echter ook rode lantaarn Westerlo geen punten sprokkelen, waardoor de kloof één punt blijft.

De komende dagen volgt een korte break van de strijd om het behoud, want ook Kortrijk moet straks aan de bak in de Croky Cup. Er wacht hen een verraderlijke uitwedstrijd tegen FCV Dender, dat zondag nog op Beerschot ging winnen en momenteel zesde is in de Challenger Pro League.

Is de kritiek van De Boeck terecht?

Meest recent

Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

2
2
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

40
40
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

12
12
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

53
53
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

60
60
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

47
47
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

94
94
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

62
62
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

28
28
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

84
84
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

44
44
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

158
158
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

30
30
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

361
361
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

63
63
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

37
37
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

114
114
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

146
146
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

99
99
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

74
74
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

308
308
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

85
85
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

117
117
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

166
166
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

63
63

Meer sportnieuws