De Boeck scherp voor Kortrijk: "Deze ploeg moet beter doen"

door
De Boeck scherp voor Kortrijk:

Sinds de aanstelling van Glen De Boeck als nieuwe trainer had KV Kortrijk zes op negen gepakt met zeer knappe zeges tegen Cercle en Club Brugge. Zondagavond hoopten de Kerels op een derde stunt op korte tijd, maar dat zat er tegen KRC Genk deze keer niet in.

Iets meer dan een helft kon Kortrijk wel nog gelijke tred houden met de Limburgers, maar die namen na rust uiteindelijk toch vlotjes afstand. Uiteindelijk slikte KVK nog drie tegendoelpunten en zo leed het een ruime nederlaag. Ze staan zo meteen weer met de voetjes op de grond.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De Boeck hard voor Kortrijk

Glen De Boeck was nadien ook scherp voor zijn ploeg. "De eerste helft hadden we te weinig rust aan de bal”, vertelde De Boeck achteraf. “We moeten beter doen met deze ploeg", klonk het immers bij Het Nieuwsblad. "We waren gewoon niet voor de volle 100 procent aanwezig tijdens deze wedstrijd, Genk was dat wel."

De trainer beseft immers dat zijn ploeg het zich niet kan veroorloven om kansen te laten liggen. "Wij als Kortrijk moeten onze kleine momenten benutten. Tegen Club lukte dat wel, maar toen speelden zij onder hun niveau en waren wij top. Nu was de situatie omgekeerd", aldus De Boeck.

Kortrijk doet geen goede zaak

De nederlaag betekent dat KV Kortrijk onderin het klassement blijft hangen, want ze blijven op de voorlaatste plaats steken. Gelukkig voor hen kon echter ook rode lantaarn Westerlo geen punten sprokkelen, waardoor de kloof één punt blijft.

De komende dagen volgt een korte break van de strijd om het behoud, want ook Kortrijk moet straks aan de bak in de Croky Cup. Er wacht hen een verraderlijke uitwedstrijd tegen FCV Dender, dat zondag nog op Beerschot ging winnen en momenteel zesde is in de Challenger Pro League.

Is de kritiek van De Boeck terecht?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

234
234
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

41
41
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

421
421
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

122
122
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

451
451
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

299
299
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws