De Boeck scherp voor Kortrijk: "Deze ploeg moet beter doen"

door
De Boeck scherp voor Kortrijk:

Sinds de aanstelling van Glen De Boeck als nieuwe trainer had KV Kortrijk zes op negen gepakt met zeer knappe zeges tegen Cercle en Club Brugge. Zondagavond hoopten de Kerels op een derde stunt op korte tijd, maar dat zat er tegen KRC Genk deze keer niet in.

Iets meer dan een helft kon Kortrijk wel nog gelijke tred houden met de Limburgers, maar die namen na rust uiteindelijk toch vlotjes afstand. Uiteindelijk slikte KVK nog drie tegendoelpunten en zo leed het een ruime nederlaag. Ze staan zo meteen weer met de voetjes op de grond.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

De Boeck hard voor Kortrijk

Glen De Boeck was nadien ook scherp voor zijn ploeg. "De eerste helft hadden we te weinig rust aan de bal”, vertelde De Boeck achteraf. “We moeten beter doen met deze ploeg", klonk het immers bij Het Nieuwsblad. "We waren gewoon niet voor de volle 100 procent aanwezig tijdens deze wedstrijd, Genk was dat wel."

De trainer beseft immers dat zijn ploeg het zich niet kan veroorloven om kansen te laten liggen. "Wij als Kortrijk moeten onze kleine momenten benutten. Tegen Club lukte dat wel, maar toen speelden zij onder hun niveau en waren wij top. Nu was de situatie omgekeerd", aldus De Boeck.

Kortrijk doet geen goede zaak

De nederlaag betekent dat KV Kortrijk onderin het klassement blijft hangen, want ze blijven op de voorlaatste plaats steken. Gelukkig voor hen kon echter ook rode lantaarn Westerlo geen punten sprokkelen, waardoor de kloof één punt blijft.

De komende dagen volgt een korte break van de strijd om het behoud, want ook Kortrijk moet straks aan de bak in de Croky Cup. Er wacht hen een verraderlijke uitwedstrijd tegen FCV Dender, dat zondag nog op Beerschot ging winnen en momenteel zesde is in de Challenger Pro League.

Is de kritiek van De Boeck terecht?

Meest recent

Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

1
1
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

65
65
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

151
151
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

187
187
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

872
872
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

406
406
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

116
116
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

526
526
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

316
316
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

258
258
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

209
209
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

233
233
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

301
301
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

406
406
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

483
483
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

235
235
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

91
91
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

481
481
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

181
181
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

865
865
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

588
588
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

236
236
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1340
1340

Meer sportnieuws