'Kasper Dolberg geeft Filip Joos lik op stuk'

867
'Kasper Dolberg geeft Filip Joos lik op stuk'

Voor de ene is hij te afwezig, volgens de andere kiest hij te veel zijn momenten. Feit is dat Kasper Dolberg de efficiëntste spits in België is,  erg vlot scoort, en zijn stempel drukt bij Anderlecht.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Dolberg is efficiëntste spits in België

Sporza stelt vast dat de Deense spits aan een straffe reeks bezig is. In de laatste vijf wedstrijden waarin hij in de basis stond, deed hij telkens de netten trillen. In totaal telt Dolberg nu al 7 doelpunten in 11 wedstrijden.

Daarnaast is hij ook de efficiëntste spits op de Belgische velden, waardoor Anderlecht nu al enorm afhankelijk is geworden van de ex-spits van Ajax. Opvallend genoeg gaf Filip Joos onlangs aan in 90 Minutes dat Dolberg niet genoeg is in vergelijking met Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee.

Dolberg is geen dominante spits

Dolberg is een ander type dan deze twee spitsen, en de Deen maakt zich belangrijk op zijn geheel eigen manier. Anderzijds mag hij natuurlijk nog wat meer aanwezig en dominant zijn in het spel, maar dat type spits is hij nooit echt geweest.

“Kasper deed het al zeer goed, inzake scoren en meevoetballen”, zei Brian Riemer vorige week over Dolberg. “Zijn positiespel is enorm goed en een voorbeeld voor de jonge spelers. Hij moet wel nog meer een kapstok zijn als het niet goed gaat met de ploeg.”

Riemer sprak daarover met Dolberg en dat is een aspect van de spits dat men verder wil ontwikkelen bij Anderlecht. De Deen is voorlopig een meevaller, al zit er natuurlijk ook nog rek op.

LEES OOK: Hoe zomeraanwinst nu al onmisbaar lijkt voor Anderlecht

Wordt Dolberg topschutter van de JPL?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

1
1
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

25
25
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

12
12
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

22
22
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

85
85
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

149
149
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

369
369
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

167
167
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

192
192
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

626
626
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws