Stassin doet boekje open over Riemer: "Dat veranderde vaak"

door
Stassin doet boekje open over Riemer:

Anderlecht zag in de zomer weer heel wat jonge talenten vertrekken en daar zal het misschien toch wat spijt van hebben. Ze moesten afscheid nemen van onder meer Ethan Butera, Noah Sadiki en Lucas Stassin omdat de drie tieners hun nog één jaar lopende contract niet wilden verlengen. Dat deden ze allemaal om dezelfde reden.

Door de enorme transferactiviteit van de voorbije maanden zagen ze geen perspectief meer om nog snel door te breken in de A-ploet van Paars-Wit. Zo verklaarde Sadiki, die het nu goed doet bij Union, onlangs in een interview nog dat Riemer hem had laten weten dat hij zijn matchen bij de RSCA Futures zou moeten spelen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Riemer geloofde niet in Stassin

En ook Stassin maakte hetzelfde mee. "Anderlecht zei dat het me wou houden, maar ze hadden geen project voor mij. Dan heb ik het niet over geld, maar over een sportief project", vertelt hij aan RTBF. "Na mijn goede seizoen in 1B wou ik progressie blijven maken. Ik wou meer speelminuten."

Maar Brian Riemer bleek niet echt in Stassin te geloven. "We hebben vaak in zijn bureau gepraat. Hij kon me niets beloven en hij veranderde ook vaak van discours als het over dat onderwerp ging", geeft Stassin toch wat kritiek. "Ik denk dat de tijd me gelijk gegeven heeft. Met alle nieuwkomers die sindsdien nog gekomen zijn, zou ik niet gespeeld hebben. Anderlecht wou ook dat ik nog een jaar bij de reserven bleef."

Stassin scoort ook bij Westerlo vlot

Stassin had vorig seizoen al vijftien keer gescoord namens RSCA Futures in de Challenger Pro League en vond dat hij klaar was voor de Jupiler Pro League. Hij vertrok dan maar bij Anderlecht en kwam terecht bij Westerlo, waar hij herenigd werd met zijn oude jeugdtrainer Jonas De Roeck.

Bij de Kemphanen laat Stassin ook zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al klaar was voor de stap naar 1A. Hij was tot dusver goed voor vier goals in elf matchen en dat zijn zeker geen slechte cijfers voor een 18-jarige die bij een staartploeg voetbalt. Westerlo heeft zijn start immers helemaal gemist en staat laatste.

Had Stassin dit seizoen zijn kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

4
4
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

35
35
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

98
98
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

128
128
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

275
275
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

325
325
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

25
25
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

76
76
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

205
205
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

40
40
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

81
81
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

71
71
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

213
213
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

264
264
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1049
1049
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

55
55
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

635
635
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

379
379
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

155
155
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

921
921
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

698
698
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

284
284
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

172
172

Meer sportnieuws