Stassin doet boekje open over Riemer: "Dat veranderde vaak"

575
Stassin doet boekje open over Riemer:

Anderlecht zag in de zomer weer heel wat jonge talenten vertrekken en daar zal het misschien toch wat spijt van hebben. Ze moesten afscheid nemen van onder meer Ethan Butera, Noah Sadiki en Lucas Stassin omdat de drie tieners hun nog één jaar lopende contract niet wilden verlengen. Dat deden ze allemaal om dezelfde reden.

Door de enorme transferactiviteit van de voorbije maanden zagen ze geen perspectief meer om nog snel door te breken in de A-ploet van Paars-Wit. Zo verklaarde Sadiki, die het nu goed doet bij Union, onlangs in een interview nog dat Riemer hem had laten weten dat hij zijn matchen bij de RSCA Futures zou moeten spelen.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Riemer geloofde niet in Stassin

En ook Stassin maakte hetzelfde mee. "Anderlecht zei dat het me wou houden, maar ze hadden geen project voor mij. Dan heb ik het niet over geld, maar over een sportief project", vertelt hij aan RTBF. "Na mijn goede seizoen in 1B wou ik progressie blijven maken. Ik wou meer speelminuten."

Maar Brian Riemer bleek niet echt in Stassin te geloven. "We hebben vaak in zijn bureau gepraat. Hij kon me niets beloven en hij veranderde ook vaak van discours als het over dat onderwerp ging", geeft Stassin toch wat kritiek. "Ik denk dat de tijd me gelijk gegeven heeft. Met alle nieuwkomers die sindsdien nog gekomen zijn, zou ik niet gespeeld hebben. Anderlecht wou ook dat ik nog een jaar bij de reserven bleef."

Stassin scoort ook bij Westerlo vlot

Stassin had vorig seizoen al vijftien keer gescoord namens RSCA Futures in de Challenger Pro League en vond dat hij klaar was voor de Jupiler Pro League. Hij vertrok dan maar bij Anderlecht en kwam terecht bij Westerlo, waar hij herenigd werd met zijn oude jeugdtrainer Jonas De Roeck.

Bij de Kemphanen laat Stassin ook zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al klaar was voor de stap naar 1A. Hij was tot dusver goed voor vier goals in elf matchen en dat zijn zeker geen slechte cijfers voor een 18-jarige die bij een staartploeg voetbalt. Westerlo heeft zijn start immers helemaal gemist en staat laatste.

Had Stassin dit seizoen zijn kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

62
62
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

61
61
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

161
161
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

144
144
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

311
311
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

288
288
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

224
224
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

188
188
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

316
316
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws