Stassin doet boekje open over Riemer: "Dat veranderde vaak"

door
Stassin doet boekje open over Riemer:

Anderlecht zag in de zomer weer heel wat jonge talenten vertrekken en daar zal het misschien toch wat spijt van hebben. Ze moesten afscheid nemen van onder meer Ethan Butera, Noah Sadiki en Lucas Stassin omdat de drie tieners hun nog één jaar lopende contract niet wilden verlengen. Dat deden ze allemaal om dezelfde reden.

Door de enorme transferactiviteit van de voorbije maanden zagen ze geen perspectief meer om nog snel door te breken in de A-ploet van Paars-Wit. Zo verklaarde Sadiki, die het nu goed doet bij Union, onlangs in een interview nog dat Riemer hem had laten weten dat hij zijn matchen bij de RSCA Futures zou moeten spelen.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Riemer geloofde niet in Stassin

En ook Stassin maakte hetzelfde mee. "Anderlecht zei dat het me wou houden, maar ze hadden geen project voor mij. Dan heb ik het niet over geld, maar over een sportief project", vertelt hij aan RTBF. "Na mijn goede seizoen in 1B wou ik progressie blijven maken. Ik wou meer speelminuten."

Maar Brian Riemer bleek niet echt in Stassin te geloven. "We hebben vaak in zijn bureau gepraat. Hij kon me niets beloven en hij veranderde ook vaak van discours als het over dat onderwerp ging", geeft Stassin toch wat kritiek. "Ik denk dat de tijd me gelijk gegeven heeft. Met alle nieuwkomers die sindsdien nog gekomen zijn, zou ik niet gespeeld hebben. Anderlecht wou ook dat ik nog een jaar bij de reserven bleef."

Stassin scoort ook bij Westerlo vlot

Stassin had vorig seizoen al vijftien keer gescoord namens RSCA Futures in de Challenger Pro League en vond dat hij klaar was voor de Jupiler Pro League. Hij vertrok dan maar bij Anderlecht en kwam terecht bij Westerlo, waar hij herenigd werd met zijn oude jeugdtrainer Jonas De Roeck.

Bij de Kemphanen laat Stassin ook zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al klaar was voor de stap naar 1A. Hij was tot dusver goed voor vier goals in elf matchen en dat zijn zeker geen slechte cijfers voor een 18-jarige die bij een staartploeg voetbalt. Westerlo heeft zijn start immers helemaal gemist en staat laatste.

Had Stassin dit seizoen zijn kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

19
19
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

72
72
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

32
32
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

141
141
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

68
68
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

91
91
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

484
484
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

367
367
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

309
309
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

285
285
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

132
132
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

551
551
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

465
465
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

296
296
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

437
437
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

298
298
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

196
196
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

451
451
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

471
471

Meer sportnieuws