Stassin doet boekje open over Riemer: "Dat veranderde vaak"

door
Stassin doet boekje open over Riemer:

Anderlecht zag in de zomer weer heel wat jonge talenten vertrekken en daar zal het misschien toch wat spijt van hebben. Ze moesten afscheid nemen van onder meer Ethan Butera, Noah Sadiki en Lucas Stassin omdat de drie tieners hun nog één jaar lopende contract niet wilden verlengen. Dat deden ze allemaal om dezelfde reden.

Door de enorme transferactiviteit van de voorbije maanden zagen ze geen perspectief meer om nog snel door te breken in de A-ploet van Paars-Wit. Zo verklaarde Sadiki, die het nu goed doet bij Union, onlangs in een interview nog dat Riemer hem had laten weten dat hij zijn matchen bij de RSCA Futures zou moeten spelen.

Riemer geloofde niet in Stassin

En ook Stassin maakte hetzelfde mee. "Anderlecht zei dat het me wou houden, maar ze hadden geen project voor mij. Dan heb ik het niet over geld, maar over een sportief project", vertelt hij aan RTBF. "Na mijn goede seizoen in 1B wou ik progressie blijven maken. Ik wou meer speelminuten."

Maar Brian Riemer bleek niet echt in Stassin te geloven. "We hebben vaak in zijn bureau gepraat. Hij kon me niets beloven en hij veranderde ook vaak van discours als het over dat onderwerp ging", geeft Stassin toch wat kritiek. "Ik denk dat de tijd me gelijk gegeven heeft. Met alle nieuwkomers die sindsdien nog gekomen zijn, zou ik niet gespeeld hebben. Anderlecht wou ook dat ik nog een jaar bij de reserven bleef."

Stassin scoort ook bij Westerlo vlot

Stassin had vorig seizoen al vijftien keer gescoord namens RSCA Futures in de Challenger Pro League en vond dat hij klaar was voor de Jupiler Pro League. Hij vertrok dan maar bij Anderlecht en kwam terecht bij Westerlo, waar hij herenigd werd met zijn oude jeugdtrainer Jonas De Roeck.

Bij de Kemphanen laat Stassin ook zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al klaar was voor de stap naar 1A. Hij was tot dusver goed voor vier goals in elf matchen en dat zijn zeker geen slechte cijfers voor een 18-jarige die bij een staartploeg voetbalt. Westerlo heeft zijn start immers helemaal gemist en staat laatste.

POLL: Had Stassin dit seizoen zijn kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Sensatie voor Antwerp FC met flitsende dribbelkont'

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

5
5
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

12
12
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

47
47
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

171
171
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

90
90
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

346
346
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

114
114
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

755
755
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

379
379
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

251
251
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

169
169
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

582
582
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

123
123
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

152
152
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

264
264
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

111
111
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

289
289
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

271
271
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

201
201
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

259
259

Meer sportnieuws