Verhaeghe glundert: verkoop Club Brugge stapje dichterbij

1192 stemmen
Verhaeghe glundert: verkoop Club Brugge stapje dichterbij

Op sportief vlak liep het sinds Bart Verhaeghe nooit stroever bij Club Brugge, maar wat het financiële aspect betreft is er in Westkapelle geen vuiltje aan de lucht. Integendeel: Blauw-Zwart boekte zopas nog een recordomzet. En dat komt ook de nakende overname ten goede.

In mei geraakte bekend dat Verhaeghe en de overige aandeelhouders Club te koop hadden gezet. De perceptie heerste toen dat zij eieren voor hun geld wilden kiezen nu het na een periode van hoogconjunctuur even minder gaat, al is volgens Het Laatste Nieuws niets minder waard.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Stoppen op hoogtepunt

De krant stelt namelijk dat de voorzitter net wil stoppen op een hoogtepunt nu Blauw-Zwart zowel op sportief als financieel vlak tegen haar plafond aanschuurt. In de 11 jaar sinds hij de plak zwaait in Jan Breydel maakte men daar slechts tweemaal verlies, tegenover negen keer winst.

In totaal staat Club zo bijna 45 miljoen in het groen, resultaten waar zelfs internationale topclubs jaloers op zijn. Verhaeghe laat zo dus een stabiele en zelfbedruipende topclub achter, met de recente jaarrekeningen als een soort kwaliteitszegel voor het winstgevend businessmodel.

215 miljoen

Dat zelfs de sportieve malaise geen weerslag lijkt te hebben op de boekhouding zorgt er zelfs voor dat Club in het internationale landschap nog steviger in haar schoenen staat. Bovendien wordt er nog steeds werk gemaakt van een nieuw stadion, zónder nood aan een geldschieter.

Het eigen vermogen bedraagt volgens Het Nieuwsblad 78 miljoen, tegenover 15 miljoen schulden op de lange termijn. Een fraaie balans, die maakt dat kandidaat-overnemers diep in de buidel moeten tasten. De waarde van Club werd eerder al geschat op een slordige 215 miljoen. 

Verhaeghe verdient een standbeeld in Brugge

Meest recent

Patro Eisden is 'hot': "Zij zijn onhoudbaar"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

7
7
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

70
70
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

63
63
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

250
250
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

253
253
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

62
62
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

218
218
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

95
95
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

437
437
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

336
336
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

187
187
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

447
447
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

207
207
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

628
628
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

464
464
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

260
260
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

382
382
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

481
481
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

101
101
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

253
253
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

478
478
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

642
642
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

402
402

Meer sportnieuws