Blessin haalt scherp uit ondanks straffe comeback Union

door
Blessin haalt scherp uit ondanks straffe comeback Union

Union wist vorig seizoen de kwartfinales van de Europa League te halen en de Brusselaars mogen nog steeds dromen van een herhaling van dat parcours. Ze nestelden zich donderdagavond immers weer op de tweede plaats in groep E met een felbevochten zege tegen LASK Linz.

De Oostenrijkers leken op papier de meest haalbare kaart in een groep met ook nog Liverpool en Toulouse, maar een hapklare brok bleken ze zeker niet. Union moest zelfs achtervolgen tot de 84ste minuut, maar dankzij een strafschopdoelpunt van Puertas en een rake kopbal van Burgess in de slotseconden boog het de 0-1 alsnog om in een 2-1-zege.

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Blessin kritisch ondanks zege

Grote tevredenheid bij Alexander Blessin, zou je dan denken. Niets bleek echter minder waar. "Ik denk dat we onder mij nog nooit zo'n slechte eerste helft hebben gespeeld als nu het geval was", was de trainer bij Sporza bijzonder scherp voor zijn ploeg. " We maakten fouten en konden niet om met hun pressing."

Blessin liet zich dus niet verblinden door het resultaat. "Deze comeback is mentaal heel leuk, maar we moeten ons toch afvragen waarom we in de eerste helft zo hebben afgezien. We hebben nog veel werk", stelde hij vast.

Union doet het weer goed in de Europa League

Desondanks gaat het Union wel gewoon voor de wind dit seizoen. Na elf speeldagen prijken ze aan de leiding in de Jupiler Pro League en vorig weekend wisten ze hun voorsprong op eerste achtervolgers Anderlecht en AA Gent zelfs uit te breiden tot vier en vijf punten.

Ook in de Europa League staan ze er met een vier op negen goed voor. Union staat tweede in zijn groep, na het ongenaakbare Liverpool. Ze staan op gelijke punten met Toulouse, maar dat kreeg donderdag een 5-1 om de oren op Anfield en heeft daardoor een minder doelsaldo. De strijd om de tweede plaats zal dus met de Franse bekerwinnaar uitgevochten worden.

Is de kritiek van Blessin terecht?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

86
86
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

52
52
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

65
65
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

143
143
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

246
246
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

75
75
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

145
145
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

470
470
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

203
203
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

188
188
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

261
261
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

260
260
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

217
217
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

79
79
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

173
173
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

519
519
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

85
85
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws