België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

door
België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

Het is donderdag alweer een mooie avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Ons land bleef immers ongeslagen met zeges voor Union, Club Brugge en AA Gent, terwijl enkel KRC Genk op een gelijkspel bleef steken. De enige valse noot van de week was de pandoering die Antwerp in de Champions League tegen Porto slikte.

Met drie zeges, een gelijkspel en een nederlaag kunnen de Belgische clubs echter zeker niet klagen over hun resultaten. Ze doen op die manier immers alweer een uitstekende zaak in de coëfficiëntenstrijd. Die is extra belangrijk nadat ons land vorig seizoen uit de top tien van de UEFA-ranking tuimelde en zo zijn rechtstreekse ticket voor de poules van de Champions League verloor.

LEES OOK: België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

België verstevigt achtste plaats

Maar dat ticket krijgen we volgend seizoen alweer terug door de voortreffelijke prestaties van vorig en dit seizoen. Vorig seizoen sprokkelden enkel de 'grote vier' - Engeland, Spanje, Italië en Duitsland - meer punten dan de Belgische clubs en ook nu blijft het ons land voor de wind gaan.

De voorbije dagen werd 1.400 coëfficiëntpunt gesprokkeld en dat betekent dat de huidige achtste plaats op de Europese ranking verder verstevigd wordt. België deed daarmee immers alweer ruim beter dan achtervolgers Turkije, Schotland, Oostenrijk en Zwitserland. Bovendien wordt ook de (ruime) kloof met nummer zeven Portugal alweer een beetje verkleind.

Dromen van extra Champions League-ticket

Het ziet er dus goed uit voor de Belgische clubs. Ons land mag zelfs nog steeds dromen van een extra ticket voor de Champions League volgend seizoen. Dan mogen de twee landen die in het vorige seizoen de meeste punten sprokkelden een extra deelnemer in de groepsfase afvaardigen.

In de voorlopige ranking van dit seizoen prijkt België met 7.400 punten knap tweede, enkel Turkije doet beter. Al is de kans klein dat die twee landen daar tot het einde van het seizoen zullen blijven staan, want de toplanden moeten nog onder stoom komen.

Denk je dat België echt kans maakt op dat extra CL-ticket?

Meest recent

'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

7
7
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

137
137
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

144
144
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

71
71
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

465
465
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

118
118
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

157
157
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

152
152
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

141
141
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

335
335
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

23
23
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

197
197
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

66
66
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

434
434
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

222
222
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

133
133
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

263
263
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1026
1026
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

97
97
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

953
953
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

130
130
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

559
559
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

767
767
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

880
880

Meer sportnieuws