België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

door
België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

Het is donderdag alweer een mooie avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Ons land bleef immers ongeslagen met zeges voor Union, Club Brugge en AA Gent, terwijl enkel KRC Genk op een gelijkspel bleef steken. De enige valse noot van de week was de pandoering die Antwerp in de Champions League tegen Porto slikte.

Met drie zeges, een gelijkspel en een nederlaag kunnen de Belgische clubs echter zeker niet klagen over hun resultaten. Ze doen op die manier immers alweer een uitstekende zaak in de coëfficiëntenstrijd. Die is extra belangrijk nadat ons land vorig seizoen uit de top tien van de UEFA-ranking tuimelde en zo zijn rechtstreekse ticket voor de poules van de Champions League verloor.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

België verstevigt achtste plaats

Maar dat ticket krijgen we volgend seizoen alweer terug door de voortreffelijke prestaties van vorig en dit seizoen. Vorig seizoen sprokkelden enkel de 'grote vier' - Engeland, Spanje, Italië en Duitsland - meer punten dan de Belgische clubs en ook nu blijft het ons land voor de wind gaan.

De voorbije dagen werd 1.400 coëfficiëntpunt gesprokkeld en dat betekent dat de huidige achtste plaats op de Europese ranking verder verstevigd wordt. België deed daarmee immers alweer ruim beter dan achtervolgers Turkije, Schotland, Oostenrijk en Zwitserland. Bovendien wordt ook de (ruime) kloof met nummer zeven Portugal alweer een beetje verkleind.

Dromen van extra Champions League-ticket

Het ziet er dus goed uit voor de Belgische clubs. Ons land mag zelfs nog steeds dromen van een extra ticket voor de Champions League volgend seizoen. Dan mogen de twee landen die in het vorige seizoen de meeste punten sprokkelden een extra deelnemer in de groepsfase afvaardigen.

In de voorlopige ranking van dit seizoen prijkt België met 7.400 punten knap tweede, enkel Turkije doet beter. Al is de kans klein dat die twee landen daar tot het einde van het seizoen zullen blijven staan, want de toplanden moeten nog onder stoom komen.

Denk je dat België echt kans maakt op dat extra CL-ticket?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

23
23
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

27
27
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

18
18
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

103
103
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

32
32
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

104
104
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

319
319
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

108
108
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

163
163
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

115
115
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

565
565
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

566
566
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

43
43
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

375
375
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

176
176
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

210
210
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

236
236
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

468
468
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

604
604
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

128
128
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws