België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

door
België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

Het is donderdag alweer een mooie avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Ons land bleef immers ongeslagen met zeges voor Union, Club Brugge en AA Gent, terwijl enkel KRC Genk op een gelijkspel bleef steken. De enige valse noot van de week was de pandoering die Antwerp in de Champions League tegen Porto slikte.

Met drie zeges, een gelijkspel en een nederlaag kunnen de Belgische clubs echter zeker niet klagen over hun resultaten. Ze doen op die manier immers alweer een uitstekende zaak in de coëfficiëntenstrijd. Die is extra belangrijk nadat ons land vorig seizoen uit de top tien van de UEFA-ranking tuimelde en zo zijn rechtstreekse ticket voor de poules van de Champions League verloor.

LEES OOK: 'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

België verstevigt achtste plaats

Maar dat ticket krijgen we volgend seizoen alweer terug door de voortreffelijke prestaties van vorig en dit seizoen. Vorig seizoen sprokkelden enkel de 'grote vier' - Engeland, Spanje, Italië en Duitsland - meer punten dan de Belgische clubs en ook nu blijft het ons land voor de wind gaan.

De voorbije dagen werd 1.400 coëfficiëntpunt gesprokkeld en dat betekent dat de huidige achtste plaats op de Europese ranking verder verstevigd wordt. België deed daarmee immers alweer ruim beter dan achtervolgers Turkije, Schotland, Oostenrijk en Zwitserland. Bovendien wordt ook de (ruime) kloof met nummer zeven Portugal alweer een beetje verkleind.

Dromen van extra Champions League-ticket

Het ziet er dus goed uit voor de Belgische clubs. Ons land mag zelfs nog steeds dromen van een extra ticket voor de Champions League volgend seizoen. Dan mogen de twee landen die in het vorige seizoen de meeste punten sprokkelden een extra deelnemer in de groepsfase afvaardigen.

In de voorlopige ranking van dit seizoen prijkt België met 7.400 punten knap tweede, enkel Turkije doet beter. Al is de kans klein dat die twee landen daar tot het einde van het seizoen zullen blijven staan, want de toplanden moeten nog onder stoom komen.

Denk je dat België echt kans maakt op dat extra CL-ticket?

Meest recent

Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

47
47
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

22
22
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

125
125
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

112
112
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

34
34
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

42
42
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

661
661
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

418
418
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

148
148
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

71
71
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

152
152
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

300
300
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

84
84
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

279
279
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

140
140
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

255
255
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

273
273
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

217
217
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

106
106
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

381
381
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

216
216
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

306
306

Meer sportnieuws