België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

door
België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

Het is donderdag alweer een mooie avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Ons land bleef immers ongeslagen met zeges voor Union, Club Brugge en AA Gent, terwijl enkel KRC Genk op een gelijkspel bleef steken. De enige valse noot van de week was de pandoering die Antwerp in de Champions League tegen Porto slikte.

Met drie zeges, een gelijkspel en een nederlaag kunnen de Belgische clubs echter zeker niet klagen over hun resultaten. Ze doen op die manier immers alweer een uitstekende zaak in de coëfficiëntenstrijd. Die is extra belangrijk nadat ons land vorig seizoen uit de top tien van de UEFA-ranking tuimelde en zo zijn rechtstreekse ticket voor de poules van de Champions League verloor.

LEES OOK: Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

België verstevigt achtste plaats

Maar dat ticket krijgen we volgend seizoen alweer terug door de voortreffelijke prestaties van vorig en dit seizoen. Vorig seizoen sprokkelden enkel de 'grote vier' - Engeland, Spanje, Italië en Duitsland - meer punten dan de Belgische clubs en ook nu blijft het ons land voor de wind gaan.

De voorbije dagen werd 1.400 coëfficiëntpunt gesprokkeld en dat betekent dat de huidige achtste plaats op de Europese ranking verder verstevigd wordt. België deed daarmee immers alweer ruim beter dan achtervolgers Turkije, Schotland, Oostenrijk en Zwitserland. Bovendien wordt ook de (ruime) kloof met nummer zeven Portugal alweer een beetje verkleind.

Dromen van extra Champions League-ticket

Het ziet er dus goed uit voor de Belgische clubs. Ons land mag zelfs nog steeds dromen van een extra ticket voor de Champions League volgend seizoen. Dan mogen de twee landen die in het vorige seizoen de meeste punten sprokkelden een extra deelnemer in de groepsfase afvaardigen.

In de voorlopige ranking van dit seizoen prijkt België met 7.400 punten knap tweede, enkel Turkije doet beter. Al is de kans klein dat die twee landen daar tot het einde van het seizoen zullen blijven staan, want de toplanden moeten nog onder stoom komen.

Denk je dat België echt kans maakt op dat extra CL-ticket?

Meest recent

Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

0
0
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

88
88
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

38
38
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

41
41
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

32
32
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

48
48
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

159
159
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

132
132
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

119
119
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

91
91
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

139
139
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

201
201
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

26
26
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

137
137
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

345
345
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

166
166
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

82
82
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

41
41
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

355
355
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

85
85
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

195
195
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

340
340
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

119
119
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

83
83

Meer sportnieuws