België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

door
België doet alweer geweldige zaak in coëfficiëntenstrijd

Het is donderdag alweer een mooie avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Ons land bleef immers ongeslagen met zeges voor Union, Club Brugge en AA Gent, terwijl enkel KRC Genk op een gelijkspel bleef steken. De enige valse noot van de week was de pandoering die Antwerp in de Champions League tegen Porto slikte.

Met drie zeges, een gelijkspel en een nederlaag kunnen de Belgische clubs echter zeker niet klagen over hun resultaten. Ze doen op die manier immers alweer een uitstekende zaak in de coëfficiëntenstrijd. Die is extra belangrijk nadat ons land vorig seizoen uit de top tien van de UEFA-ranking tuimelde en zo zijn rechtstreekse ticket voor de poules van de Champions League verloor.

LEES OOK: Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

België verstevigt achtste plaats

Maar dat ticket krijgen we volgend seizoen alweer terug door de voortreffelijke prestaties van vorig en dit seizoen. Vorig seizoen sprokkelden enkel de 'grote vier' - Engeland, Spanje, Italië en Duitsland - meer punten dan de Belgische clubs en ook nu blijft het ons land voor de wind gaan.

De voorbije dagen werd 1.400 coëfficiëntpunt gesprokkeld en dat betekent dat de huidige achtste plaats op de Europese ranking verder verstevigd wordt. België deed daarmee immers alweer ruim beter dan achtervolgers Turkije, Schotland, Oostenrijk en Zwitserland. Bovendien wordt ook de (ruime) kloof met nummer zeven Portugal alweer een beetje verkleind.

Dromen van extra Champions League-ticket

Het ziet er dus goed uit voor de Belgische clubs. Ons land mag zelfs nog steeds dromen van een extra ticket voor de Champions League volgend seizoen. Dan mogen de twee landen die in het vorige seizoen de meeste punten sprokkelden een extra deelnemer in de groepsfase afvaardigen.

In de voorlopige ranking van dit seizoen prijkt België met 7.400 punten knap tweede, enkel Turkije doet beter. Al is de kans klein dat die twee landen daar tot het einde van het seizoen zullen blijven staan, want de toplanden moeten nog onder stoom komen.

Denk je dat België echt kans maakt op dat extra CL-ticket?

Meest recent

Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

7
7
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

65
65
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

14
14
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

60
60
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

75
75
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

92
92
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

86
86
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

74
74
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

291
291
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

68
68
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

121
121
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

132
132
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

299
299
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

346
346
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

126
126
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

117
117
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

130
130
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

456
456
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

488
488
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

136
136
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

438
438
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

535
535
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

314
314
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

131
131

Meer sportnieuws