'Deila schuift favoriet duo aan de kant bij Club Brugge'

375 stemmen
'Deila schuift favoriet duo aan de kant bij Club Brugge'

Het is crisis bij Club Brugge, en dus moet Ronny Deila dringend op zoek naar oplossingen wil hij zijn job niet verliezen. Daarbij tracht het bestuur van Blauw-Zwart de coach alvast een duwtje in de juiste richting te geven.

Tenslotte zou Deila volgens Het Laatste Nieuws de instructies hebben gekregen om zijn opstelling aan te passen. In het verleden bleek CEO Vincent Mannaert zich wel vaker te moeien met de beslissingen van de trainer, tot ongenoegen van pakweg Alfred Schreuder.

Vetlesen & Zinckernagel

Niet alleen de veldbezetting van Deila, ook de namen waarvoor hij doorgaans opteert vormt naar verluidt een punt van discussie. In de zoektocht naar meer evenwicht in het elftal zou bijvoorbeeld Éder Balanta, opgevist door de directie, een oplossing kunnen vormen.

In dat geval is het wellicht Hugo Vetlesen die moet wijken. De zomeraanwinst ging uitstekend van start, maar botst intussen al een tijdje tegen zijn limieten aan. Hetzelfde geldt overigens voor Philip Zinckernagel, zondag tegen KV Kortrijk al voor het eerst op de bank.

De Cuyper op de bank

Daarvoor verscheen de chouchou van Deila steevast aan de aftrap, ook Vetlesen is doorgaans een onbetwiste titularis. Beiden liggen volgens HLN dan ook in de bovenste schuif bij Deila, al dreigt daar door de tegenvallende resultaten nu dus verandering in te komen.

Donderdag tegen Lugano zouden Balanta en Antonio Nusa ook volgens Het Nieuwsblad alvast de voorkeur krijgen op het duo. Opvallend: nog volgens de krant verhuist ook Maxim De Cuyper naar de bank. Bjorn Meijer start op zijn vertrouwde positie van linksback.

De verwachte 11: Mignolet, Buchanan, Mechele, Spileers, Meijer, Balanta, Onyedika, Vanaken, Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie stelt u het meest teleur?

Meest recent

Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

15
15
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

83
83
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

70
70
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

14
14
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

102
102
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

67
67
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

120
120
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

88
88
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

233
233
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

27
27
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

141
141
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

93
93
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

210
210
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1130
1130
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

97
97
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

280
280
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

379
379
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

336
336
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

162
162
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

432
432
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

322
322
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

495
495
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

523
523

Meer sportnieuws