Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

317 stemmen
Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

De Champions League wordt stilaan een traumatische ervaring voor Antwerp. De Great Old is na drie speeldagen nog steeds puntenloos en vooral op de Bosuil beleefde het telkens een pijnlijke avond. Na de dramatische 2-3 tegen Shakhtar Donetsk liep het nu ook tegen FC Porto helemaal fout.

Het scenario van tegen de Oekraïners herhaalde zich min of meer. Antwerp ging namelijk rusten met een voorsprong, want halfweg stond het 1-0 dankzij een goal van Yusuf. Maar opnieuw ging het in de tweede helft fout door individuele fouten. Deze keer was Arthur Vermeeren de schlemiel, want zijn balverlies leidde al in de openingsminuut de gelijkmaker in.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Antwerp het kneusje van de Champions League

Daarna verloor Antwerp de pedalen helemaal en uiteindelijk moest het nog een 1-4 slikken. De teller staat daarmee al op twaalf tegendoelpunten in drie matchen, een gemiddelde van vier goals per wedstrijd dus. Dat zijn bijzonder zware cijfers en daarmee is Antwerp voorlopig het kneusje van de Champions League.

Dat stelt ook clubicoon Patrick Goots vast in zijn column in Gazet van Antwerpen. "Het gaat voor Antwerp in deze Champions League niet één, niet twee, maar drie stappen sneller, en vaak gewoon té snel", is zijn harde conclusie. "Die vele tegengoals zijn ongezien voor Antwerp. Dit elftal mag niet het zwakke broertje van het Kampioenenbal blijven."

Antwerp mist kwaliteit

De komende wedstrijden zal Antwerp echter moeten blijven roeien met de riemen die het heeft. Op termijn lijkt er maar één manier waarop ze een rol van betekenis kunnen gaan spelen op dit niveau: investeren. Vooral in het offensieve compartiment lijkt Antwerp nog schromelijk tekort te komen.

Vooral de flanken blijken al langer een pijnpunt voor de Great Old. Zowel voorin als achterin lijkt Antwerp daar toch wat kwaliteit te missen. Het was veelbetekenend dat woensdag de 34-jarige De Laet de voorkeur kreeg op Wijndal, terwijl hoger op het veld Balikwisha en Muja er onvoldoende in slagen om het verschil te maken.

Zal Antwerp nog punten pakken in deze Champions League?

Meest recent

Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

15
15
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

52
52
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

80
80
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

151
151
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

238
238
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

46
46
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

223
223
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

304
304
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

377
377
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

210
210
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

298
298
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

166
166
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

152
152
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

316
316
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

298
298
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

128
128
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

625
625
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

214
214
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

559
559
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

197
197
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

248
248

Meer sportnieuws