Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

317 stemmen
Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

De Champions League wordt stilaan een traumatische ervaring voor Antwerp. De Great Old is na drie speeldagen nog steeds puntenloos en vooral op de Bosuil beleefde het telkens een pijnlijke avond. Na de dramatische 2-3 tegen Shakhtar Donetsk liep het nu ook tegen FC Porto helemaal fout.

Het scenario van tegen de Oekraïners herhaalde zich min of meer. Antwerp ging namelijk rusten met een voorsprong, want halfweg stond het 1-0 dankzij een goal van Yusuf. Maar opnieuw ging het in de tweede helft fout door individuele fouten. Deze keer was Arthur Vermeeren de schlemiel, want zijn balverlies leidde al in de openingsminuut de gelijkmaker in.

LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp het kneusje van de Champions League

Daarna verloor Antwerp de pedalen helemaal en uiteindelijk moest het nog een 1-4 slikken. De teller staat daarmee al op twaalf tegendoelpunten in drie matchen, een gemiddelde van vier goals per wedstrijd dus. Dat zijn bijzonder zware cijfers en daarmee is Antwerp voorlopig het kneusje van de Champions League.

Dat stelt ook clubicoon Patrick Goots vast in zijn column in Gazet van Antwerpen. "Het gaat voor Antwerp in deze Champions League niet één, niet twee, maar drie stappen sneller, en vaak gewoon té snel", is zijn harde conclusie. "Die vele tegengoals zijn ongezien voor Antwerp. Dit elftal mag niet het zwakke broertje van het Kampioenenbal blijven."

Antwerp mist kwaliteit

De komende wedstrijden zal Antwerp echter moeten blijven roeien met de riemen die het heeft. Op termijn lijkt er maar één manier waarop ze een rol van betekenis kunnen gaan spelen op dit niveau: investeren. Vooral in het offensieve compartiment lijkt Antwerp nog schromelijk tekort te komen.

Vooral de flanken blijken al langer een pijnpunt voor de Great Old. Zowel voorin als achterin lijkt Antwerp daar toch wat kwaliteit te missen. Het was veelbetekenend dat woensdag de 34-jarige De Laet de voorkeur kreeg op Wijndal, terwijl hoger op het veld Balikwisha en Muja er onvoldoende in slagen om het verschil te maken.

Zal Antwerp nog punten pakken in deze Champions League?

Meest recent

Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

8
8
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

11
11
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

9
9
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

17
17
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

65
65
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

277
277
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

67
67
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

51
51
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

175
175
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

59
59
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

55
55
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

112
112
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

87
87
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

37
37
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

56
56
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

345
345
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

60
60
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

216
216
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

267
267
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

191
191
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

267
267
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

203
203
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

132
132
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

399
399

Meer sportnieuws