Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

317 stemmen
Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

De Champions League wordt stilaan een traumatische ervaring voor Antwerp. De Great Old is na drie speeldagen nog steeds puntenloos en vooral op de Bosuil beleefde het telkens een pijnlijke avond. Na de dramatische 2-3 tegen Shakhtar Donetsk liep het nu ook tegen FC Porto helemaal fout.

Het scenario van tegen de Oekraïners herhaalde zich min of meer. Antwerp ging namelijk rusten met een voorsprong, want halfweg stond het 1-0 dankzij een goal van Yusuf. Maar opnieuw ging het in de tweede helft fout door individuele fouten. Deze keer was Arthur Vermeeren de schlemiel, want zijn balverlies leidde al in de openingsminuut de gelijkmaker in.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Antwerp het kneusje van de Champions League

Daarna verloor Antwerp de pedalen helemaal en uiteindelijk moest het nog een 1-4 slikken. De teller staat daarmee al op twaalf tegendoelpunten in drie matchen, een gemiddelde van vier goals per wedstrijd dus. Dat zijn bijzonder zware cijfers en daarmee is Antwerp voorlopig het kneusje van de Champions League.

Dat stelt ook clubicoon Patrick Goots vast in zijn column in Gazet van Antwerpen. "Het gaat voor Antwerp in deze Champions League niet één, niet twee, maar drie stappen sneller, en vaak gewoon té snel", is zijn harde conclusie. "Die vele tegengoals zijn ongezien voor Antwerp. Dit elftal mag niet het zwakke broertje van het Kampioenenbal blijven."

Antwerp mist kwaliteit

De komende wedstrijden zal Antwerp echter moeten blijven roeien met de riemen die het heeft. Op termijn lijkt er maar één manier waarop ze een rol van betekenis kunnen gaan spelen op dit niveau: investeren. Vooral in het offensieve compartiment lijkt Antwerp nog schromelijk tekort te komen.

Vooral de flanken blijken al langer een pijnpunt voor de Great Old. Zowel voorin als achterin lijkt Antwerp daar toch wat kwaliteit te missen. Het was veelbetekenend dat woensdag de 34-jarige De Laet de voorkeur kreeg op Wijndal, terwijl hoger op het veld Balikwisha en Muja er onvoldoende in slagen om het verschil te maken.

Zal Antwerp nog punten pakken in deze Champions League?

Meest recent

De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

38
38
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

55
55
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

66
66
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

38
38
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

42
42
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

18
18
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

99
99
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

131
131
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

24
24
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

89
89
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

303
303
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

285
285
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

189
189
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

59
59
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

63
63
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

132
132
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

268
268
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

191
191
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

88
88
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

64
64
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

76
76
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

651
651
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

703
703
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

151
151
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

456
456

Meer sportnieuws