Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

door
Goots doet bijzonder pijnlijke vaststelling over Antwerp

De Champions League wordt stilaan een traumatische ervaring voor Antwerp. De Great Old is na drie speeldagen nog steeds puntenloos en vooral op de Bosuil beleefde het telkens een pijnlijke avond. Na de dramatische 2-3 tegen Shakhtar Donetsk liep het nu ook tegen FC Porto helemaal fout.

Het scenario van tegen de Oekraïners herhaalde zich min of meer. Antwerp ging namelijk rusten met een voorsprong, want halfweg stond het 1-0 dankzij een goal van Yusuf. Maar opnieuw ging het in de tweede helft fout door individuele fouten. Deze keer was Arthur Vermeeren de schlemiel, want zijn balverlies leidde al in de openingsminuut de gelijkmaker in.

LEES OOK: Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp het kneusje van de Champions League

Daarna verloor Antwerp de pedalen helemaal en uiteindelijk moest het nog een 1-4 slikken. De teller staat daarmee al op twaalf tegendoelpunten in drie matchen, een gemiddelde van vier goals per wedstrijd dus. Dat zijn bijzonder zware cijfers en daarmee is Antwerp voorlopig het kneusje van de Champions League.

Dat stelt ook clubicoon Patrick Goots vast in zijn column in Gazet van Antwerpen. "Het gaat voor Antwerp in deze Champions League niet één, niet twee, maar drie stappen sneller, en vaak gewoon té snel", is zijn harde conclusie. "Die vele tegengoals zijn ongezien voor Antwerp. Dit elftal mag niet het zwakke broertje van het Kampioenenbal blijven."

Antwerp mist kwaliteit

De komende wedstrijden zal Antwerp echter moeten blijven roeien met de riemen die het heeft. Op termijn lijkt er maar één manier waarop ze een rol van betekenis kunnen gaan spelen op dit niveau: investeren. Vooral in het offensieve compartiment lijkt Antwerp nog schromelijk tekort te komen.

Vooral de flanken blijken al langer een pijnpunt voor de Great Old. Zowel voorin als achterin lijkt Antwerp daar toch wat kwaliteit te missen. Het was veelbetekenend dat woensdag de 34-jarige De Laet de voorkeur kreeg op Wijndal, terwijl hoger op het veld Balikwisha en Muja er onvoldoende in slagen om het verschil te maken.

Zal Antwerp nog punten pakken in deze Champions League?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

71
71
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

50
50
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

94
94
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

149
149
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

50
50
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

187
187
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

93
93
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

110
110
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

505
505
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

437
437
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

344
344
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

303
303
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

141
141
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

584
584
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

493
493
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

315
315
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

166
166
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

456
456
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

226
226
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

306
306
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

199
199
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

453
453
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

131
131
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43

Meer sportnieuws