Anderlecht greep naast topcoach: "Kompany wou hem halen"

door
Anderlecht greep naast topcoach:

Anderlecht lijkt dit seizoen weer op het juiste spoor te zitten na enkele moeilijke jaren. Op champagnevoetbal is het nog wachten, maar onder de Deense tandem Jesper Fredberg en Brian Riemer zitten de resultaten wel in stijgende lijn. Dat was nodig na de terugval die het vertrek van Vincent Kompany veroorzaakt had.

Anderlecht was in de zomer van 2022 in onderling overleg uit elkaar gegaan met zijn icoon, die drie jaar lang terug in het Lotto Park aan de slag gegaan was. In 2019 was Kompany teruggekeerd na dertien jaar in het buitenland bij Hamburg en vooral Manchester City.

LEES OOK: ‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht dacht aan Postecoglou

Bij zijn terugkeer was Kompany aanvankelijk speler-manager, maar beschikte niet over de juiste diploma's om trainer te mogen zijn en op dat moment was het de bedoeling dat hij vooral op het veld zou staan. Daarom ging Anderlecht op zoek naar een hoofdtrainer en dat werd eerst Simon Davies en daarna Frank Vercauteren.

Maar aanvankelijk probeerde Anderlecht een andere naam te halen die uiteindelijk zou uitgroeien tot een topcoach. In The Overlap onthult Craig Bellamy dat Ange Postecoglou aanvankelijk de topkandidaat was. "Ik had hem in Japan aan het werk gezien en we probeerden hem met ons naar Anderlecht mee te nemen, maar hij ging zijn eigen weg", aldus Bellamy.

Postecoglou ging zijn eigen weg

Op dat moment was Postecoglou in Japan aan de slag als trainer van Yokohama F. Marinos. Hij was ook al bondscoach van Australië geweest, maar was in Europa een nobele onbekende. Omdat Kompany de touwtjes van het project strak in handen wou hebben, zag Postecoglou de samenwerking niet zitten.

Uiteindelijk ging de 58-jarige twee jaar later naar Celtic en sinds dit seizoen is hij trainer van Tottenham, dat hij na een moeilijke periode weer helemaal tot leven gewekt lijkt te hebben. Hij keek er Kompany en Bellamy ook al in de ogen, want begin september gingen de Spurs al met 2-5 winnen tegen hun Burnley.

Zou hij een goede trainer geweest zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

16
16
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

9
9
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

101
101
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

153
153
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

509
509
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

97
97
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

303
303
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

529
529
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

508
508
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

394
394
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1022
1022
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

281
281
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1196
1196
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

222
222
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

351
351
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

467
467
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

85
85

Meer sportnieuws