Anderlecht greep naast topcoach: "Kompany wou hem halen"

door
Anderlecht greep naast topcoach:

Anderlecht lijkt dit seizoen weer op het juiste spoor te zitten na enkele moeilijke jaren. Op champagnevoetbal is het nog wachten, maar onder de Deense tandem Jesper Fredberg en Brian Riemer zitten de resultaten wel in stijgende lijn. Dat was nodig na de terugval die het vertrek van Vincent Kompany veroorzaakt had.

Anderlecht was in de zomer van 2022 in onderling overleg uit elkaar gegaan met zijn icoon, die drie jaar lang terug in het Lotto Park aan de slag gegaan was. In 2019 was Kompany teruggekeerd na dertien jaar in het buitenland bij Hamburg en vooral Manchester City.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Anderlecht dacht aan Postecoglou

Bij zijn terugkeer was Kompany aanvankelijk speler-manager, maar beschikte niet over de juiste diploma's om trainer te mogen zijn en op dat moment was het de bedoeling dat hij vooral op het veld zou staan. Daarom ging Anderlecht op zoek naar een hoofdtrainer en dat werd eerst Simon Davies en daarna Frank Vercauteren.

Maar aanvankelijk probeerde Anderlecht een andere naam te halen die uiteindelijk zou uitgroeien tot een topcoach. In The Overlap onthult Craig Bellamy dat Ange Postecoglou aanvankelijk de topkandidaat was. "Ik had hem in Japan aan het werk gezien en we probeerden hem met ons naar Anderlecht mee te nemen, maar hij ging zijn eigen weg", aldus Bellamy.

Postecoglou ging zijn eigen weg

Op dat moment was Postecoglou in Japan aan de slag als trainer van Yokohama F. Marinos. Hij was ook al bondscoach van Australië geweest, maar was in Europa een nobele onbekende. Omdat Kompany de touwtjes van het project strak in handen wou hebben, zag Postecoglou de samenwerking niet zitten.

Uiteindelijk ging de 58-jarige twee jaar later naar Celtic en sinds dit seizoen is hij trainer van Tottenham, dat hij na een moeilijke periode weer helemaal tot leven gewekt lijkt te hebben. Hij keek er Kompany en Bellamy ook al in de ogen, want begin september gingen de Spurs al met 2-5 winnen tegen hun Burnley.

Zou hij een goede trainer geweest zijn voor Anderlecht?

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

15
15
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

28
28
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

70
70
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

122
122
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

321
321
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

235
235
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

226
226
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

187
187
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

161
161
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

140
140
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

89
89
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

272
272
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

437
437
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

176
176
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

215
215
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

294
294
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

477
477
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

900
900
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

248
248
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws