Anderlecht greep naast topcoach: "Kompany wou hem halen"

378
Anderlecht greep naast topcoach:

Anderlecht lijkt dit seizoen weer op het juiste spoor te zitten na enkele moeilijke jaren. Op champagnevoetbal is het nog wachten, maar onder de Deense tandem Jesper Fredberg en Brian Riemer zitten de resultaten wel in stijgende lijn. Dat was nodig na de terugval die het vertrek van Vincent Kompany veroorzaakt had.

Anderlecht was in de zomer van 2022 in onderling overleg uit elkaar gegaan met zijn icoon, die drie jaar lang terug in het Lotto Park aan de slag gegaan was. In 2019 was Kompany teruggekeerd na dertien jaar in het buitenland bij Hamburg en vooral Manchester City.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Anderlecht dacht aan Postecoglou

Bij zijn terugkeer was Kompany aanvankelijk speler-manager, maar beschikte niet over de juiste diploma's om trainer te mogen zijn en op dat moment was het de bedoeling dat hij vooral op het veld zou staan. Daarom ging Anderlecht op zoek naar een hoofdtrainer en dat werd eerst Simon Davies en daarna Frank Vercauteren.

Maar aanvankelijk probeerde Anderlecht een andere naam te halen die uiteindelijk zou uitgroeien tot een topcoach. In The Overlap onthult Craig Bellamy dat Ange Postecoglou aanvankelijk de topkandidaat was. "Ik had hem in Japan aan het werk gezien en we probeerden hem met ons naar Anderlecht mee te nemen, maar hij ging zijn eigen weg", aldus Bellamy.

Postecoglou ging zijn eigen weg

Op dat moment was Postecoglou in Japan aan de slag als trainer van Yokohama F. Marinos. Hij was ook al bondscoach van Australië geweest, maar was in Europa een nobele onbekende. Omdat Kompany de touwtjes van het project strak in handen wou hebben, zag Postecoglou de samenwerking niet zitten.

Uiteindelijk ging de 58-jarige twee jaar later naar Celtic en sinds dit seizoen is hij trainer van Tottenham, dat hij na een moeilijke periode weer helemaal tot leven gewekt lijkt te hebben. Hij keek er Kompany en Bellamy ook al in de ogen, want begin september gingen de Spurs al met 2-5 winnen tegen hun Burnley.

Zou hij een goede trainer geweest zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

1
1
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

17
17
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

49
49
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

129
129
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

295
295
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

144
144
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

132
132
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

273
273
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

53
53
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

314
314
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

44
44
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

58
58
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

108
108
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

262
262
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

140
140
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

375
375
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

211
211
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

104
104

Meer sportnieuws