Anderlecht greep naast topcoach: "Kompany wou hem halen"

378 stemmen
Anderlecht greep naast topcoach:

Anderlecht lijkt dit seizoen weer op het juiste spoor te zitten na enkele moeilijke jaren. Op champagnevoetbal is het nog wachten, maar onder de Deense tandem Jesper Fredberg en Brian Riemer zitten de resultaten wel in stijgende lijn. Dat was nodig na de terugval die het vertrek van Vincent Kompany veroorzaakt had.

Anderlecht was in de zomer van 2022 in onderling overleg uit elkaar gegaan met zijn icoon, die drie jaar lang terug in het Lotto Park aan de slag gegaan was. In 2019 was Kompany teruggekeerd na dertien jaar in het buitenland bij Hamburg en vooral Manchester City.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Anderlecht dacht aan Postecoglou

Bij zijn terugkeer was Kompany aanvankelijk speler-manager, maar beschikte niet over de juiste diploma's om trainer te mogen zijn en op dat moment was het de bedoeling dat hij vooral op het veld zou staan. Daarom ging Anderlecht op zoek naar een hoofdtrainer en dat werd eerst Simon Davies en daarna Frank Vercauteren.

Maar aanvankelijk probeerde Anderlecht een andere naam te halen die uiteindelijk zou uitgroeien tot een topcoach. In The Overlap onthult Craig Bellamy dat Ange Postecoglou aanvankelijk de topkandidaat was. "Ik had hem in Japan aan het werk gezien en we probeerden hem met ons naar Anderlecht mee te nemen, maar hij ging zijn eigen weg", aldus Bellamy.

Postecoglou ging zijn eigen weg

Op dat moment was Postecoglou in Japan aan de slag als trainer van Yokohama F. Marinos. Hij was ook al bondscoach van Australië geweest, maar was in Europa een nobele onbekende. Omdat Kompany de touwtjes van het project strak in handen wou hebben, zag Postecoglou de samenwerking niet zitten.

Uiteindelijk ging de 58-jarige twee jaar later naar Celtic en sinds dit seizoen is hij trainer van Tottenham, dat hij na een moeilijke periode weer helemaal tot leven gewekt lijkt te hebben. Hij keek er Kompany en Bellamy ook al in de ogen, want begin september gingen de Spurs al met 2-5 winnen tegen hun Burnley.

Zou hij een goede trainer geweest zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

17
17
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

114
114
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

105
105
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

264
264
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

221
221
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

302
302
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

280
280
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

115
115
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

119
119
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

47
47
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

132
132
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

327
327
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

528
528
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

89
89
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

320
320
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

450
450
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

425
425
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

375
375
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

312
312
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

273
273
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

539
539
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

330
330
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

323
323
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

333
333
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

95
95

Meer sportnieuws