Anderlecht greep naast topcoach: "Kompany wou hem halen"

378 stemmen
Anderlecht greep naast topcoach:

Anderlecht lijkt dit seizoen weer op het juiste spoor te zitten na enkele moeilijke jaren. Op champagnevoetbal is het nog wachten, maar onder de Deense tandem Jesper Fredberg en Brian Riemer zitten de resultaten wel in stijgende lijn. Dat was nodig na de terugval die het vertrek van Vincent Kompany veroorzaakt had.

Anderlecht was in de zomer van 2022 in onderling overleg uit elkaar gegaan met zijn icoon, die drie jaar lang terug in het Lotto Park aan de slag gegaan was. In 2019 was Kompany teruggekeerd na dertien jaar in het buitenland bij Hamburg en vooral Manchester City.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Anderlecht dacht aan Postecoglou

Bij zijn terugkeer was Kompany aanvankelijk speler-manager, maar beschikte niet over de juiste diploma's om trainer te mogen zijn en op dat moment was het de bedoeling dat hij vooral op het veld zou staan. Daarom ging Anderlecht op zoek naar een hoofdtrainer en dat werd eerst Simon Davies en daarna Frank Vercauteren.

Maar aanvankelijk probeerde Anderlecht een andere naam te halen die uiteindelijk zou uitgroeien tot een topcoach. In The Overlap onthult Craig Bellamy dat Ange Postecoglou aanvankelijk de topkandidaat was. "Ik had hem in Japan aan het werk gezien en we probeerden hem met ons naar Anderlecht mee te nemen, maar hij ging zijn eigen weg", aldus Bellamy.

Postecoglou ging zijn eigen weg

Op dat moment was Postecoglou in Japan aan de slag als trainer van Yokohama F. Marinos. Hij was ook al bondscoach van Australië geweest, maar was in Europa een nobele onbekende. Omdat Kompany de touwtjes van het project strak in handen wou hebben, zag Postecoglou de samenwerking niet zitten.

Uiteindelijk ging de 58-jarige twee jaar later naar Celtic en sinds dit seizoen is hij trainer van Tottenham, dat hij na een moeilijke periode weer helemaal tot leven gewekt lijkt te hebben. Hij keek er Kompany en Bellamy ook al in de ogen, want begin september gingen de Spurs al met 2-5 winnen tegen hun Burnley.

Zou hij een goede trainer geweest zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

47
47
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

52
52
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

28
28
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

34
34
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

31
31
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

105
105
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

398
398
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

75
75
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

148
148
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

307
307
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

914
914
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

502
502
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

32
32
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

927
927
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

158
158
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

436
436
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

820
820
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

565
565
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

584
584
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws