Blessin maakt verrassende keuze in Europa League-selectie

door
Blessin maakt verrassende keuze in Europa League-selectie

Union schopte het vorig seizoen tot ieders verbazing tot de kwartfinale van de Europa League, maar het zal niet evident worden om die stunt te herhalen. Ze werden ingedeeld in een lastige groep met Liverpool en Toulouse, tegen wie ze tot dusver één op zes pakten. Het komende tweeluik tegen LASK Linz wordt dan ook cruciaal.

Tegen de Oostenrijkers zal Union punten moeten pakken als ze na Nieuwjaar in Europa actief willen blijven, hetzij in de Europa League of als nummer drie in de groep in de play-offs van de Conference League. Donderdagavond is het dus van moeten in het Lotto Park.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Geen Kabangu bij Union

Trainer Alexander Blessin maakt echter enkele verrassende keuzes in zijn selectie voor de komst van LASK. Dat Gustaf Nilsson er niet bij zou zijn, was al duidelijk. De Zweedse spits viel vrijdag in Eupen geblesseerd uit en zal nog enkele weken in de ziekenboeg moeten vertoeven.

Er zijn echter nog drie spelers die naast de kern vallen: Guillaume François, Matthew Sorinola en Elton Kabangu. Vooral de niet-selectie van die laatste is opmerkelijk. In Eupen mocht Kabangu nog invallen én scoorde hij zelfs. Zeker gezien de blessure van Nilsson leek een extra aanvaller geen overbodige luxe.

Union schreef hem niet in

Zijn afwezigheid is echter een gevolg van de keuzes die in de zomer gemaakt werden. Toen werd het trio niet ingeschreven op de Europese lijst en die kan natuurlijk tot januari niet meer aangepast worden. Daardoor zal Blessin het moeten redden met Eckert Ayensa, Amoura en Rodriguez als aanvallers.

Wel is er opnieuw een kans weggelegd voor de 19-jarige Nathan Huygevelde. Het jeugdproduct profiteert van de beperkte Europese lijst en het feit dat er in de Europa League meer spelers op het wedstrijdblad gezet mogen worden.

Had Union Kabangu moeten inschrijven?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

54
54
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

162
162
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

187
187
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

66
66
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

128
128
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

21
21
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

97
97
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

274
274
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

69
69
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

126
126
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

173
173
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

191
191
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

89
89
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

79
79
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

219
219
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

264
264
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

156
156
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

213
213
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

184
184
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

352
352
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

466
466

Meer sportnieuws