'Onana maakt megatransfer: oliedollars óf traditionele poen'

door
'Onana maakt megatransfer: oliedollars óf traditionele poen'

De voorbije seizoenen ging het bijzonder snel voor Amadou Onana. De 22-jarige Rode Duivel maakte pas in 2020 zijn profdebuut in de Duitse tweede klasse bij Hamburg, maar stond een seizoen later al met Lille in de Champions League en ging nog een jaar later in de Premier League aan de slag bij Everton. Ook daar waren geruchten over een transfer nooit ver weg.

Onana maakte immers van meet af aan indruk in Engeland en werd al snel aan enkele topclubs gelinkt. Tot dusver kwam het echter niet tot een transfer, maar in januari zou daar weleens verandering in kunnen komen. Everton kampt immers met zware financiële problemen en heeft dringend geld nodig.

LEES OOK: Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Onana in januari weg bij Everton?

Daarom zouden de Toffees genoodzaakt zijn om in de winter een lucratieve uitgaande transfer te doen en als één van de meest gegeerde en waardevolle spelers in de selectie wordt dan ook snel naar Onana gekeken. The Athletic meldde bijvoorbeeld al dat hij op het verlanglijstje van Newcastle United staat om de langdurige schorsing van Sandro Tonali op te vangen.

Maar de Magpies zijn niet de enige Engelse topclub die naar Onana zou lonken. Volgens Ekrem Konur zouden ook Liverpool en Tottenham de situatie van onze landgenoot nadrukkelijk in de gaten houden. Al lijkt een transfer naar die eerste club toch eerder onwaarschijnlijk.

Tottenham realistische optie, Liverpool niet

Niet alleen zou een overstap naar de stadsrivaal zeer gevoelig liggen, Liverpool investeerde in de zomer ook al zwaar in zijn middenveld. Het spendeerde maar liefst 172 miljoen euro om Wataru Endo, Alexis Mac Allister, Ryan Gravenberch en Dominik Szoboszlai binnen te halen.

Tottenham lijkt dan weer wel een realistische mogelijkheid, zeker als Pierre-Emile Höjbjerg zou vertrekken bij de Spurs. De Deense defensieve middenvelder is zijn basisplaats kwijt en zag in de zomer al een transfer naar Atletico Madrid in het water vallen. Hij zou echter nog steeds weg willen en wordt tegenwoordig gelinkt aan Juventus, AS Roma en Manchester United.

De beste stap voor Onana is...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

20
20
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

48
48
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

262
262
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

169
169
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

186
186
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

173
173
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

276
276
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

812
812
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

177
177
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

428
428
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws