Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

990
Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

Club Brugge heeft dringend behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Eind augustus wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Blauw-Zwart. Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge.

Als Vincent Mannaert zijn fouten van tijdens de zwaar teleurstellende zomermercato objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Hoewel het natuurlijk de vraag blijft of de interesse van Club nog steeds actueel is en of Union bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger, zou Blauw-Zwart dan weleens twee vliegen in één klap kunnen slaan.

LEES OOK: Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Club Brugge zoekt stroomstoot in de defensie

Deze week sprak Bart Verhaeghe de leden van de Club Brugge Foundation toe, en in zijn toespraak gaf hij aan dat de club in januari minstens één versterking zal aantrekken. Volgens Het Nieuwsblad is een kwaliteitsimpuls voor de defensieve linie van de club het meest voor de hand liggend.

De verdediging van Club Brugge vertoont dit seizoen grote kwetsbaarheden en daarnaast is er ook een duidelijk gebrek aan leiderschap, werkkracht, agressiviteit, mentaliteit en drive in de ploeg. “Ik mis types zoals Ruud Vormer of Mats Rits”, zei Rik Verheye in Sporza Daily, de podcast van Sporza.

“Gasten die symbool staan voor werkethiek. Die zijn er misschien te weinig. Mannen die de boel ophitsen.” Marc Degryse merkte in Het Laatste Nieuws ook op dat de huidige ploeg te weinig mentaliteit en drive toont. Daarnaast is ook geen toeval dat Simon Mignolet onlangs aangaf dat de ploeg “klootzakjes” mist.

Het Nieuwsblad analyseert dat Club Brugge momenteel een stroomstoot nodig heeft om het gebrek aan karakter en vechtlust aan te pakken. “Nu kan hij (Ronny Deila, red.) stilaan niet anders dan ook een portie gif in het team te droppen.”

Slaat Club Brugge 2 vliegen in 1 klap in de Jupiler Pro League?

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. Tegen het einde van augustus was het duidelijk merkbaar dat het gebrek aan defensieve stabiliteit een groot zorgpunt was, vooral nadat Club Brugge toen met 2-2 gelijkspeelde tegen Osasuna.

“Het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

Tijdens die periode wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Club Brugge.

Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge, met de dringende behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Het lijkt erop dat Club Brugge twee vliegen in één klap zou kunnen slaan met de komst van Machida. Maar het blijft natuurlijk de vraag of de interesse van Club Brugge nog steeds actueel is en of Union SG bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger.

Dolberg maakte brutaal kennis met Machida

Bijna twee maanden na het sluiten van de zomermercato is de conclusie dat Vincent Mannaert slecht werk heeft geleverd in het transferbeleid. Als hij zijn fouten objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Koki Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Voor Club Brugge zou de komst van Koki Machida een aanzienlijke stap in de goede richting kunnen betekenen, niet alleen puur sportief voor de defensie, maar ook op het mentaal vlak voor de mentaliteit, ingesteldheid en drive van de spelersgroep. Dit zou een serieuze impuls en push kunnen geven aan het team.

Dit seizoen heeft Machida het vertrek van Siebe Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen bij Union SG. Vraag het maar aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger.

De Standaard merkte op dat Dolberg zelfs kreunde in de duels met Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.” Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine en hardnekkigste verdediger in Jupiler Pro League

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht.

“Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Het is geen toeval dat Machida ook op basis van de cijfers een van de hardnekkigste verdedigers is in de Jupiler Pro League. Hij won dit seizoen maar liefst 78,69 procent van zijn defensieve duels, geen enkele andere verdediger doet beter.

Club Brugge heeft nood aan een type-Machida

Meest recent

“Et alors?”: waarom Ruben Van Gucht taboes doorbreekt

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

0
0
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

18
18
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

107
107
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

36
36
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

95
95
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

602
602
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

49
49
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

245
245
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

152
152
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

96
96
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

153
153
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

103
103
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

236
236
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

176
176
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

77
77
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

404
404
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

154
154
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

398
398
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

90
90
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

296
296
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

340
340
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

335
335
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

145
145
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

322
322

Meer sportnieuws