Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

door
Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

Club Brugge heeft dringend behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Eind augustus wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Blauw-Zwart. Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge.

Als Vincent Mannaert zijn fouten van tijdens de zwaar teleurstellende zomermercato objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Hoewel het natuurlijk de vraag blijft of de interesse van Club nog steeds actueel is en of Union bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger, zou Blauw-Zwart dan weleens twee vliegen in één klap kunnen slaan.

LEES OOK: Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Club Brugge zoekt stroomstoot in de defensie

Deze week sprak Bart Verhaeghe de leden van de Club Brugge Foundation toe, en in zijn toespraak gaf hij aan dat de club in januari minstens één versterking zal aantrekken. Volgens Het Nieuwsblad is een kwaliteitsimpuls voor de defensieve linie van de club het meest voor de hand liggend.

De verdediging van Club Brugge vertoont dit seizoen grote kwetsbaarheden en daarnaast is er ook een duidelijk gebrek aan leiderschap, werkkracht, agressiviteit, mentaliteit en drive in de ploeg. “Ik mis types zoals Ruud Vormer of Mats Rits”, zei Rik Verheye in Sporza Daily, de podcast van Sporza.

“Gasten die symbool staan voor werkethiek. Die zijn er misschien te weinig. Mannen die de boel ophitsen.” Marc Degryse merkte in Het Laatste Nieuws ook op dat de huidige ploeg te weinig mentaliteit en drive toont. Daarnaast is ook geen toeval dat Simon Mignolet onlangs aangaf dat de ploeg “klootzakjes” mist.

Het Nieuwsblad analyseert dat Club Brugge momenteel een stroomstoot nodig heeft om het gebrek aan karakter en vechtlust aan te pakken. “Nu kan hij (Ronny Deila, red.) stilaan niet anders dan ook een portie gif in het team te droppen.”

Slaat Club Brugge 2 vliegen in 1 klap in de Jupiler Pro League?

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. Tegen het einde van augustus was het duidelijk merkbaar dat het gebrek aan defensieve stabiliteit een groot zorgpunt was, vooral nadat Club Brugge toen met 2-2 gelijkspeelde tegen Osasuna.

“Het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

Tijdens die periode wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Club Brugge.

Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge, met de dringende behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Het lijkt erop dat Club Brugge twee vliegen in één klap zou kunnen slaan met de komst van Machida. Maar het blijft natuurlijk de vraag of de interesse van Club Brugge nog steeds actueel is en of Union SG bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger.

Dolberg maakte brutaal kennis met Machida

Bijna twee maanden na het sluiten van de zomermercato is de conclusie dat Vincent Mannaert slecht werk heeft geleverd in het transferbeleid. Als hij zijn fouten objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Koki Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Voor Club Brugge zou de komst van Koki Machida een aanzienlijke stap in de goede richting kunnen betekenen, niet alleen puur sportief voor de defensie, maar ook op het mentaal vlak voor de mentaliteit, ingesteldheid en drive van de spelersgroep. Dit zou een serieuze impuls en push kunnen geven aan het team.

Dit seizoen heeft Machida het vertrek van Siebe Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen bij Union SG. Vraag het maar aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger.

De Standaard merkte op dat Dolberg zelfs kreunde in de duels met Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.” Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine en hardnekkigste verdediger in Jupiler Pro League

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht.

“Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Het is geen toeval dat Machida ook op basis van de cijfers een van de hardnekkigste verdedigers is in de Jupiler Pro League. Hij won dit seizoen maar liefst 78,69 procent van zijn defensieve duels, geen enkele andere verdediger doet beter.

Club Brugge heeft nood aan een type-Machida

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

69
69
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

121
121
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

57
57
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

24
24
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

41
41
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

177
177
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

82
82
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

76
76
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

116
116
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

272
272
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

113
113
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

430
430
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

81
81
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

45
45
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

495
495
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

212
212
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

31
31
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

124
124
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

668
668
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

61
61
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

279
279
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

393
393
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

330
330

Meer sportnieuws