Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

990 stemmen
Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

Club Brugge heeft dringend behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Eind augustus wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Blauw-Zwart. Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge.

Als Vincent Mannaert zijn fouten van tijdens de zwaar teleurstellende zomermercato objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Hoewel het natuurlijk de vraag blijft of de interesse van Club nog steeds actueel is en of Union bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger, zou Blauw-Zwart dan weleens twee vliegen in één klap kunnen slaan.

LEES OOK: Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Club Brugge zoekt stroomstoot in de defensie

Deze week sprak Bart Verhaeghe de leden van de Club Brugge Foundation toe, en in zijn toespraak gaf hij aan dat de club in januari minstens één versterking zal aantrekken. Volgens Het Nieuwsblad is een kwaliteitsimpuls voor de defensieve linie van de club het meest voor de hand liggend.

De verdediging van Club Brugge vertoont dit seizoen grote kwetsbaarheden en daarnaast is er ook een duidelijk gebrek aan leiderschap, werkkracht, agressiviteit, mentaliteit en drive in de ploeg. “Ik mis types zoals Ruud Vormer of Mats Rits”, zei Rik Verheye in Sporza Daily, de podcast van Sporza.

“Gasten die symbool staan voor werkethiek. Die zijn er misschien te weinig. Mannen die de boel ophitsen.” Marc Degryse merkte in Het Laatste Nieuws ook op dat de huidige ploeg te weinig mentaliteit en drive toont. Daarnaast is ook geen toeval dat Simon Mignolet onlangs aangaf dat de ploeg “klootzakjes” mist.

Het Nieuwsblad analyseert dat Club Brugge momenteel een stroomstoot nodig heeft om het gebrek aan karakter en vechtlust aan te pakken. “Nu kan hij (Ronny Deila, red.) stilaan niet anders dan ook een portie gif in het team te droppen.”

Slaat Club Brugge 2 vliegen in 1 klap in de Jupiler Pro League?

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. Tegen het einde van augustus was het duidelijk merkbaar dat het gebrek aan defensieve stabiliteit een groot zorgpunt was, vooral nadat Club Brugge toen met 2-2 gelijkspeelde tegen Osasuna.

“Het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

Tijdens die periode wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Club Brugge.

Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge, met de dringende behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Het lijkt erop dat Club Brugge twee vliegen in één klap zou kunnen slaan met de komst van Machida. Maar het blijft natuurlijk de vraag of de interesse van Club Brugge nog steeds actueel is en of Union SG bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger.

Dolberg maakte brutaal kennis met Machida

Bijna twee maanden na het sluiten van de zomermercato is de conclusie dat Vincent Mannaert slecht werk heeft geleverd in het transferbeleid. Als hij zijn fouten objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Koki Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Voor Club Brugge zou de komst van Koki Machida een aanzienlijke stap in de goede richting kunnen betekenen, niet alleen puur sportief voor de defensie, maar ook op het mentaal vlak voor de mentaliteit, ingesteldheid en drive van de spelersgroep. Dit zou een serieuze impuls en push kunnen geven aan het team.

Dit seizoen heeft Machida het vertrek van Siebe Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen bij Union SG. Vraag het maar aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger.

De Standaard merkte op dat Dolberg zelfs kreunde in de duels met Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.” Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine en hardnekkigste verdediger in Jupiler Pro League

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht.

“Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Het is geen toeval dat Machida ook op basis van de cijfers een van de hardnekkigste verdedigers is in de Jupiler Pro League. Hij won dit seizoen maar liefst 78,69 procent van zijn defensieve duels, geen enkele andere verdediger doet beter.

Club Brugge heeft nood aan een type-Machida

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

152
152
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

197
197
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

201
201
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

500
500
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

155
155
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

63
63
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

324
324
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

102
102
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

351
351
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

316
316
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

529
529
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

329
329
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

824
824
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

447
447
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

942
942
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

708
708
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

339
339
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

148
148
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

879
879
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

50
50
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

269
269
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

583
583
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

216
216
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

186
186

Meer sportnieuws