Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

990 stemmen
Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

Club Brugge heeft dringend behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Eind augustus wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Blauw-Zwart. Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge.

Als Vincent Mannaert zijn fouten van tijdens de zwaar teleurstellende zomermercato objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Hoewel het natuurlijk de vraag blijft of de interesse van Club nog steeds actueel is en of Union bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger, zou Blauw-Zwart dan weleens twee vliegen in één klap kunnen slaan.

LEES OOK: 'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

Club Brugge zoekt stroomstoot in de defensie

Deze week sprak Bart Verhaeghe de leden van de Club Brugge Foundation toe, en in zijn toespraak gaf hij aan dat de club in januari minstens één versterking zal aantrekken. Volgens Het Nieuwsblad is een kwaliteitsimpuls voor de defensieve linie van de club het meest voor de hand liggend.

De verdediging van Club Brugge vertoont dit seizoen grote kwetsbaarheden en daarnaast is er ook een duidelijk gebrek aan leiderschap, werkkracht, agressiviteit, mentaliteit en drive in de ploeg. “Ik mis types zoals Ruud Vormer of Mats Rits”, zei Rik Verheye in Sporza Daily, de podcast van Sporza.

“Gasten die symbool staan voor werkethiek. Die zijn er misschien te weinig. Mannen die de boel ophitsen.” Marc Degryse merkte in Het Laatste Nieuws ook op dat de huidige ploeg te weinig mentaliteit en drive toont. Daarnaast is ook geen toeval dat Simon Mignolet onlangs aangaf dat de ploeg “klootzakjes” mist.

Het Nieuwsblad analyseert dat Club Brugge momenteel een stroomstoot nodig heeft om het gebrek aan karakter en vechtlust aan te pakken. “Nu kan hij (Ronny Deila, red.) stilaan niet anders dan ook een portie gif in het team te droppen.”

Slaat Club Brugge 2 vliegen in 1 klap in de Jupiler Pro League?

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. Tegen het einde van augustus was het duidelijk merkbaar dat het gebrek aan defensieve stabiliteit een groot zorgpunt was, vooral nadat Club Brugge toen met 2-2 gelijkspeelde tegen Osasuna.

“Het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

Tijdens die periode wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Club Brugge.

Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge, met de dringende behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Het lijkt erop dat Club Brugge twee vliegen in één klap zou kunnen slaan met de komst van Machida. Maar het blijft natuurlijk de vraag of de interesse van Club Brugge nog steeds actueel is en of Union SG bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger.

Dolberg maakte brutaal kennis met Machida

Bijna twee maanden na het sluiten van de zomermercato is de conclusie dat Vincent Mannaert slecht werk heeft geleverd in het transferbeleid. Als hij zijn fouten objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Koki Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Voor Club Brugge zou de komst van Koki Machida een aanzienlijke stap in de goede richting kunnen betekenen, niet alleen puur sportief voor de defensie, maar ook op het mentaal vlak voor de mentaliteit, ingesteldheid en drive van de spelersgroep. Dit zou een serieuze impuls en push kunnen geven aan het team.

Dit seizoen heeft Machida het vertrek van Siebe Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen bij Union SG. Vraag het maar aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger.

De Standaard merkte op dat Dolberg zelfs kreunde in de duels met Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.” Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine en hardnekkigste verdediger in Jupiler Pro League

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht.

“Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Het is geen toeval dat Machida ook op basis van de cijfers een van de hardnekkigste verdedigers is in de Jupiler Pro League. Hij won dit seizoen maar liefst 78,69 procent van zijn defensieve duels, geen enkele andere verdediger doet beter.

Club Brugge heeft nood aan een type-Machida

Meest recent

WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

0
0
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

27
27
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

12
12
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

184
184
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

20
20
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

114
114
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

147
147
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

113
113
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

68
68
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

52
52
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

281
281
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

27
27
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

111
111
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

206
206
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

651
651
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

498
498
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

62
62
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

579
579
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

631
631
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

317
317
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

284
284
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

400
400

Meer sportnieuws