Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

990
Haalt Club Brugge alles uit de kast voor JPL-topdeal?

Club Brugge heeft dringend behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Eind augustus wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Blauw-Zwart. Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge.

Als Vincent Mannaert zijn fouten van tijdens de zwaar teleurstellende zomermercato objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Hoewel het natuurlijk de vraag blijft of de interesse van Club nog steeds actueel is en of Union bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger, zou Blauw-Zwart dan weleens twee vliegen in één klap kunnen slaan.

LEES OOK: Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Club Brugge zoekt stroomstoot in de defensie

Deze week sprak Bart Verhaeghe de leden van de Club Brugge Foundation toe, en in zijn toespraak gaf hij aan dat de club in januari minstens één versterking zal aantrekken. Volgens Het Nieuwsblad is een kwaliteitsimpuls voor de defensieve linie van de club het meest voor de hand liggend.

De verdediging van Club Brugge vertoont dit seizoen grote kwetsbaarheden en daarnaast is er ook een duidelijk gebrek aan leiderschap, werkkracht, agressiviteit, mentaliteit en drive in de ploeg. “Ik mis types zoals Ruud Vormer of Mats Rits”, zei Rik Verheye in Sporza Daily, de podcast van Sporza.

“Gasten die symbool staan voor werkethiek. Die zijn er misschien te weinig. Mannen die de boel ophitsen.” Marc Degryse merkte in Het Laatste Nieuws ook op dat de huidige ploeg te weinig mentaliteit en drive toont. Daarnaast is ook geen toeval dat Simon Mignolet onlangs aangaf dat de ploeg “klootzakjes” mist.

Het Nieuwsblad analyseert dat Club Brugge momenteel een stroomstoot nodig heeft om het gebrek aan karakter en vechtlust aan te pakken. “Nu kan hij (Ronny Deila, red.) stilaan niet anders dan ook een portie gif in het team te droppen.”

Slaat Club Brugge 2 vliegen in 1 klap in de Jupiler Pro League?

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. Tegen het einde van augustus was het duidelijk merkbaar dat het gebrek aan defensieve stabiliteit een groot zorgpunt was, vooral nadat Club Brugge toen met 2-2 gelijkspeelde tegen Osasuna.

“Het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

Tijdens die periode wezen de transfergeruchten op de interesse in Koki Machida van Union SG als mogelijke aanwinst voor Club Brugge.

Hoewel die transfer uiteindelijk niet doorging, lijkt de Japanse verdediger nu meer dan ooit te passen in het gezochte profiel van Club Brugge, met de dringende behoefte aan defensieve versterking, alsook de nood aan mentaliteit, vechtlust, karakter, inzet en leiderschap binnen het team.

Het lijkt erop dat Club Brugge twee vliegen in één klap zou kunnen slaan met de komst van Machida. Maar het blijft natuurlijk de vraag of de interesse van Club Brugge nog steeds actueel is en of Union SG bereid is om te onderhandelen over een vertrek van hun sterke verdediger.

Dolberg maakte brutaal kennis met Machida

Bijna twee maanden na het sluiten van de zomermercato is de conclusie dat Vincent Mannaert slecht werk heeft geleverd in het transferbeleid. Als hij zijn fouten objectief onder ogen ziet, zou het heropenen van het dossier van Koki Machida, dat enkele maanden geleden op zijn bureau lag, een vanzelfsprekende stap moeten zijn.

Voor Club Brugge zou de komst van Koki Machida een aanzienlijke stap in de goede richting kunnen betekenen, niet alleen puur sportief voor de defensie, maar ook op het mentaal vlak voor de mentaliteit, ingesteldheid en drive van de spelersgroep. Dit zou een serieuze impuls en push kunnen geven aan het team.

Dit seizoen heeft Machida het vertrek van Siebe Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen bij Union SG. Vraag het maar aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger.

De Standaard merkte op dat Dolberg zelfs kreunde in de duels met Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.” Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine en hardnekkigste verdediger in Jupiler Pro League

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht.

“Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Het is geen toeval dat Machida ook op basis van de cijfers een van de hardnekkigste verdedigers is in de Jupiler Pro League. Hij won dit seizoen maar liefst 78,69 procent van zijn defensieve duels, geen enkele andere verdediger doet beter.

Club Brugge heeft nood aan een type-Machida

Meest recent

RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

0
0
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

20
20
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

55
55
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

44
44
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

494
494
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

76
76
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

33
33
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

28
28
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

20
20
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

128
128
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

119
119
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

240
240
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

311
311
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

480
480
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

473
473
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

408
408
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

399
399
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

364
364
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

229
229
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

135
135
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

146
146
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

215
215
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

169
169
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

218
218
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

37
37

Meer sportnieuws