'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

208 stemmen
'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

Met een voorlopige tiende plaats in het klassement lijkt STVV op het eerste zicht niet meteen aan een uitzonderlijk seizoen bezig, maar desondanks gelden de Kanaries voorlopig wel als één van de aangename verrassingen van het seizoen. Er staat immers een jeugdig elftal met heel wat Belgische uitblinkers.

Zo ontplofte Aboubakary Koita de voorbije maanden helemaal. De flankaanvaller scoorde dit seizoen al zeven keer en staat daarmee knap tweede in de topschutterslijst van de Jupiler Pro League. Enkel Cercle-spits Denkey scoorde al vaker. Daarnaast zijn ook heel wat jeugdproducten aan het doorbreken.

LEES OOK: Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Smets brak helemaal door bij STVV

Twee van die jonge Kanaries schopten het zelfs al tot de top 100 van de Golden Boy. In de laatste update van de rangschikking van de beste jonge spelers in Europa kwam Mathias Delorge (19) de lijst binnen, terwijl daarvoor ook Matte Smets (19) al even de lijst gehaald had.

Die laatste brak vorig seizoen helemaal door. Hij dwong in de tweede helft van het seizoen een basisplaats af onder Bernd Hollerbach en ook onder Thorsten Fink is de jonge verdediger niet meer uit de ploeg weg te denken. En dat trekt ook de aandacht uit het buitenland.

Duitse topclubs informeren naar Smets

In een interview met Het Nieuwsblad geeft Fink immers aan dat drie grote clubs uit de Bundesliga al bij hem geïnformeerd hebben maar Smets. Dat zijn natuurlijk slechts informele contacten en de clubs wilden vooral sportieve informatie inwinnen. Maar het geeft wel aan dat Smets gevolgd wordt.

Als de interesse ook concreet zou worden, dan kan STVV nog mooi verdienen aan een transfer. Smets tekende vorige zomer nog een nieuw contract tot 2026, waardoor de Limburgers in een sterke onderhandelingspositie zitten. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op zo'n 2,5 miljoen euro.

🚀

Is Smets nu al een interessante optie voor een Belgische topclub?

Meest recent

'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

37
37
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

99
99
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

38
38
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

251
251
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

97
97
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

294
294
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

179
179
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

225
225
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

796
796
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

480
480
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

291
291
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

263
263
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

120
120
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

150
150
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

600
600
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

305
305
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

93
93
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

230
230
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

405
405
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

97
97
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

649
649
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

677
677

Meer sportnieuws