'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

208 stemmen
'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

Met een voorlopige tiende plaats in het klassement lijkt STVV op het eerste zicht niet meteen aan een uitzonderlijk seizoen bezig, maar desondanks gelden de Kanaries voorlopig wel als één van de aangename verrassingen van het seizoen. Er staat immers een jeugdig elftal met heel wat Belgische uitblinkers.

Zo ontplofte Aboubakary Koita de voorbije maanden helemaal. De flankaanvaller scoorde dit seizoen al zeven keer en staat daarmee knap tweede in de topschutterslijst van de Jupiler Pro League. Enkel Cercle-spits Denkey scoorde al vaker. Daarnaast zijn ook heel wat jeugdproducten aan het doorbreken.

LEES OOK: Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Smets brak helemaal door bij STVV

Twee van die jonge Kanaries schopten het zelfs al tot de top 100 van de Golden Boy. In de laatste update van de rangschikking van de beste jonge spelers in Europa kwam Mathias Delorge (19) de lijst binnen, terwijl daarvoor ook Matte Smets (19) al even de lijst gehaald had.

Die laatste brak vorig seizoen helemaal door. Hij dwong in de tweede helft van het seizoen een basisplaats af onder Bernd Hollerbach en ook onder Thorsten Fink is de jonge verdediger niet meer uit de ploeg weg te denken. En dat trekt ook de aandacht uit het buitenland.

Duitse topclubs informeren naar Smets

In een interview met Het Nieuwsblad geeft Fink immers aan dat drie grote clubs uit de Bundesliga al bij hem geïnformeerd hebben maar Smets. Dat zijn natuurlijk slechts informele contacten en de clubs wilden vooral sportieve informatie inwinnen. Maar het geeft wel aan dat Smets gevolgd wordt.

Als de interesse ook concreet zou worden, dan kan STVV nog mooi verdienen aan een transfer. Smets tekende vorige zomer nog een nieuw contract tot 2026, waardoor de Limburgers in een sterke onderhandelingspositie zitten. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op zo'n 2,5 miljoen euro.

Is Smets nu al een interessante optie voor een Belgische topclub?

Meest recent

Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

0
0
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

25
25
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

42
42
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

51
51
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

31
31
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

250
250
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

84
84
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

113
113
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

123
123
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

138
138
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

448
448
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

140
140
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

122
122
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

352
352
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

267
267
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

627
627
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

229
229
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

170
170
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

506
506
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

236
236
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

377
377
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

856
856
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319

Meer sportnieuws