'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

door
'Duitse topclubs azen op nieuwe sensatie STVV'

Met een voorlopige tiende plaats in het klassement lijkt STVV op het eerste zicht niet meteen aan een uitzonderlijk seizoen bezig, maar desondanks gelden de Kanaries voorlopig wel als één van de aangename verrassingen van het seizoen. Er staat immers een jeugdig elftal met heel wat Belgische uitblinkers.

Zo ontplofte Aboubakary Koita de voorbije maanden helemaal. De flankaanvaller scoorde dit seizoen al zeven keer en staat daarmee knap tweede in de topschutterslijst van de Jupiler Pro League. Enkel Cercle-spits Denkey scoorde al vaker. Daarnaast zijn ook heel wat jeugdproducten aan het doorbreken.

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Smets brak helemaal door bij STVV

Twee van die jonge Kanaries schopten het zelfs al tot de top 100 van de Golden Boy. In de laatste update van de rangschikking van de beste jonge spelers in Europa kwam Mathias Delorge (19) de lijst binnen, terwijl daarvoor ook Matte Smets (19) al even de lijst gehaald had.

Die laatste brak vorig seizoen helemaal door. Hij dwong in de tweede helft van het seizoen een basisplaats af onder Bernd Hollerbach en ook onder Thorsten Fink is de jonge verdediger niet meer uit de ploeg weg te denken. En dat trekt ook de aandacht uit het buitenland.

Duitse topclubs informeren naar Smets

In een interview met Het Nieuwsblad geeft Fink immers aan dat drie grote clubs uit de Bundesliga al bij hem geïnformeerd hebben maar Smets. Dat zijn natuurlijk slechts informele contacten en de clubs wilden vooral sportieve informatie inwinnen. Maar het geeft wel aan dat Smets gevolgd wordt.

Als de interesse ook concreet zou worden, dan kan STVV nog mooi verdienen aan een transfer. Smets tekende vorige zomer nog een nieuw contract tot 2026, waardoor de Limburgers in een sterke onderhandelingspositie zitten. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op zo'n 2,5 miljoen euro.

Is Smets nu al een interessante optie voor een Belgische topclub?

Meest recent

Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

70
70
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

56
56
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

125
125
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

133
133
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

299
299
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

193
193
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

231
231
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

121
121
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

168
168
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

454
454
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

176
176
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

516
516
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

167
167
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

509
509
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

258
258
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

576
576
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

447
447
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58

Meer sportnieuws