"Met België naar het EK? Ik verdien geen selectie"

door

De Rode Duivels verzekerden zich voor het EK van 2024 in Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco heeft al een grotendeels vaste kern (die kan je hier alvast nog eens terugvinden). Toch is er nog een groot vraagteken over één speler.

Toby Alderweireld krijgt steevast de vraag of hij nog wil terugkeren als international. Hij haakte na het WK 2022 af als international, maar nadien liet hij plots de deur alsnog open voor een terugkeer. Hij sprak er nog eens over bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Alderweireld kan niveau Duivels aan

"Ik heb voor mezelf en voor mijn club gekozen — mijn engagement is groot. Ook al kriebelt het als ik de nationale ploeg zie spelen. Ik denk dat ik ook laat zien dat ik het niveau nog aankan. Maar het zou te gemakkelijk zijn om nu terug te keren", zei hij aan de krant.

Tedesco zou echter geen goede beurt maken als hij Alderweireld terughaalt. Er is al het geval met Thibaut Courtois, wat voor onrust zorgde in de groep. Alderweireld, die weliswaar zeker een geliefde speler was in de kern, zou bij enkele jongens ook voor wrevel kunnen zorgen. Spelers als Wout Faes en Zeno Debast zouden zo immers een stap terug moeten zetten. Vooral voor Faes zou dat een zware dobber zijn.

Terugkeer Alderweireld onwaarschijnlijk

Alderweireld is dan ook slim genoeg om te beseffen dat een EK-deelname niet erg waarschijnlijk is. Hij verdient die selectie op zich niet, al is hij nog steeds een van de allerbeste verdedigers in België.

"Ik verdien het eigenlijk ook niet om het EK te spelen. De bondscoach heeft een hele nieuwe groep samengesteld en ik heb géén aandeel in de kwalificatie. Dus... Mocht de bondscoach het me nog eens vragen in maart, zal ik moeilijk 'neen' kunnen zeggen. Maar nogmaals: ik vind niet dat ik het verdien."

Moet Tedesco Alderweireld terughalen?

Meest recent

Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

0
0
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

11
11
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

24
24
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

134
134
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

33
33
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

63
63
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

111
111
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

78
78
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

342
342
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

331
331
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

360
360
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

168
168
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

349
349
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

261
261
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

184
184
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

869
869
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

77
77
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

108
108
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

40
40
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

103
103
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

57
57
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

62
62
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

134
134
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

61
61

Meer sportnieuws