"Met België naar het EK? Ik verdien geen selectie"

door

De Rode Duivels verzekerden zich voor het EK van 2024 in Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco heeft al een grotendeels vaste kern (die kan je hier alvast nog eens terugvinden). Toch is er nog een groot vraagteken over één speler.

Toby Alderweireld krijgt steevast de vraag of hij nog wil terugkeren als international. Hij haakte na het WK 2022 af als international, maar nadien liet hij plots de deur alsnog open voor een terugkeer. Hij sprak er nog eens over bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Alderweireld kan niveau Duivels aan

"Ik heb voor mezelf en voor mijn club gekozen — mijn engagement is groot. Ook al kriebelt het als ik de nationale ploeg zie spelen. Ik denk dat ik ook laat zien dat ik het niveau nog aankan. Maar het zou te gemakkelijk zijn om nu terug te keren", zei hij aan de krant.

Tedesco zou echter geen goede beurt maken als hij Alderweireld terughaalt. Er is al het geval met Thibaut Courtois, wat voor onrust zorgde in de groep. Alderweireld, die weliswaar zeker een geliefde speler was in de kern, zou bij enkele jongens ook voor wrevel kunnen zorgen. Spelers als Wout Faes en Zeno Debast zouden zo immers een stap terug moeten zetten. Vooral voor Faes zou dat een zware dobber zijn.

Terugkeer Alderweireld onwaarschijnlijk

Alderweireld is dan ook slim genoeg om te beseffen dat een EK-deelname niet erg waarschijnlijk is. Hij verdient die selectie op zich niet, al is hij nog steeds een van de allerbeste verdedigers in België.

"Ik verdien het eigenlijk ook niet om het EK te spelen. De bondscoach heeft een hele nieuwe groep samengesteld en ik heb géén aandeel in de kwalificatie. Dus... Mocht de bondscoach het me nog eens vragen in maart, zal ik moeilijk 'neen' kunnen zeggen. Maar nogmaals: ik vind niet dat ik het verdien."

Moet Tedesco Alderweireld terughalen?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

140
140
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

33
33
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

235
235
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

342
342
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

284
284
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

390
390
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

766
766
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

496
496
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1207
1207
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

780
780
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1112
1112
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

925
925
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1517
1517

Meer sportnieuws