'Mister Belgium' is nog niet 'Mister Europe' bij Royal Antwerp FC

113 stemmen
'Mister Belgium' is nog niet 'Mister Europe' bij Royal Antwerp FC

Royal Antwerp FC neemt het vanavond in eigen huis op tegen FC Porto. De Great Old rekent daarbij op zijn ervaren sterkhouders Jean Butez, Toby Alderweireld en Vincent Janssen om de ploeg bij de hand te nemen. Die laatste kent tot op heden een moeizaam seizoen.

Vincent Janssen kende vorig jaar een geweldig seizoen met 21 goals en 6 assists in 46 duels. De aanvaller wist in 19 van die 46 duels te scoren. Dit seizoen staat de teller voorlopig op 6 goals en 0 assists in 15 wedstrijden. Janssen trof in 4 duels van de 15 raak.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Janssen zit in een dip bij Antwerp

Hij begon het seizoen nog goed met 6 goals in de eerste in 8 duels. Nadien lijkt de aanvaller het scoren wel verleerd te zijn. In zijn laatste 7 wedstrijden kwam Janssen namelijk 0 keer tot scoren. Opvallend: in het begin was hij de enige die echt scoorde en de andere aanvallende pionnen gaven toen niet thuis. Net nu zijn aanvallende ploegmaats vlotter scoren, is zijn doelpuntenproductie naar beneden gegaan. Zijn laatste doelpunt dateert al van 15 september tegen KVC Westerlo.

Tegen FC Porto hoopt Mark van Bommel dat hij weer kan rekenen op zijn aanvalsleider. Alleen zal Janssen ook eens moeten presteren in Europa. Daar kon hij in zijn carrière nog maar weinig potten breken.

Janssen wil zich tonen in Europa

Met Antwerp en Tottenham speelde hij 9 duels (539 minuten) in de Champions League (groepsfase en voorrondes) en daarin volgde er 1 doelpunt en 0 assists. Met AZ en Tottenham kwam hij 11 keer in actie (810 minuten) in de Europa League (groepsfase en voorrondes) en daar staat de teller op 4 goals en 1 assist. In de voorrondes van de Conference League kwam hij 5 keer in actie met Antwerp en in 286 minuten leverde dat 0 goals en 1 assist op.

Janssen moet dus nog tonen dat hij ook ‘Mister Europe’ kan zijn voor Antwerp. Met 5 goals en 3 assists in 25 duels is de balans daar toch te mager. Hij was in Europa voorlopig goed voor een bepalende actie (goal of assist) om de 204,38 minuten. Kan hij tegen FC Porto tonen dat hij ook op dat niveau kan schitteren?

CR

Gaat Janssen vanavond scoren tegen Porto?

Meest recent

Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

19
19
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

101
101
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

19
19
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

144
144
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

20
20
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

190
190
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

27
27
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

64
64
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

113
113
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

179
179
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

801
801
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

156
156
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

222
222
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

195
195
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

179
179
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

288
288
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

46
46
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

53
53
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

194
194
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

541
541
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

269
269
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

252
252
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

145
145
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93

Meer sportnieuws