'Mister Belgium' is nog niet 'Mister Europe' bij Royal Antwerp FC

door
'Mister Belgium' is nog niet 'Mister Europe' bij Royal Antwerp FC

Royal Antwerp FC neemt het vanavond in eigen huis op tegen FC Porto. De Great Old rekent daarbij op zijn ervaren sterkhouders Jean Butez, Toby Alderweireld en Vincent Janssen om de ploeg bij de hand te nemen. Die laatste kent tot op heden een moeizaam seizoen.

Vincent Janssen kende vorig jaar een geweldig seizoen met 21 goals en 6 assists in 46 duels. De aanvaller wist in 19 van die 46 duels te scoren. Dit seizoen staat de teller voorlopig op 6 goals en 0 assists in 15 wedstrijden. Janssen trof in 4 duels van de 15 raak.

LEES OOK: Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Janssen zit in een dip bij Antwerp

Hij begon het seizoen nog goed met 6 goals in de eerste in 8 duels. Nadien lijkt de aanvaller het scoren wel verleerd te zijn. In zijn laatste 7 wedstrijden kwam Janssen namelijk 0 keer tot scoren. Opvallend: in het begin was hij de enige die echt scoorde en de andere aanvallende pionnen gaven toen niet thuis. Net nu zijn aanvallende ploegmaats vlotter scoren, is zijn doelpuntenproductie naar beneden gegaan. Zijn laatste doelpunt dateert al van 15 september tegen KVC Westerlo.

Tegen FC Porto hoopt Mark van Bommel dat hij weer kan rekenen op zijn aanvalsleider. Alleen zal Janssen ook eens moeten presteren in Europa. Daar kon hij in zijn carrière nog maar weinig potten breken.

Janssen wil zich tonen in Europa

Met Antwerp en Tottenham speelde hij 9 duels (539 minuten) in de Champions League (groepsfase en voorrondes) en daarin volgde er 1 doelpunt en 0 assists. Met AZ en Tottenham kwam hij 11 keer in actie (810 minuten) in de Europa League (groepsfase en voorrondes) en daar staat de teller op 4 goals en 1 assist. In de voorrondes van de Conference League kwam hij 5 keer in actie met Antwerp en in 286 minuten leverde dat 0 goals en 1 assist op.

Janssen moet dus nog tonen dat hij ook ‘Mister Europe’ kan zijn voor Antwerp. Met 5 goals en 3 assists in 25 duels is de balans daar toch te mager. Hij was in Europa voorlopig goed voor een bepalende actie (goal of assist) om de 204,38 minuten. Kan hij tegen FC Porto tonen dat hij ook op dat niveau kan schitteren?

CR

Gaat Janssen vanavond scoren tegen Porto?

Meest recent

‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

50
50
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

15
15
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

8
8
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

32
32
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

23
23
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

122
122
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

189
189
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

75
75
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

109
109
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

57
57
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

191
191
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

200
200
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

146
146
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

192
192
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

225
225
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

275
275
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

120
120
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

78
78
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

361
361
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

259
259
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

300
300
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

476
476
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

176
176

Meer sportnieuws