AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

1232
AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

Samuel Cardenas leverde uitstekend werk als hoofd scouting bij AA Gent, waarbij hij de laatste tijd steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk. Michel Louwagie zei dat de Mexicaanse Duitser een encyclopedie op zichzelf is, die onwaarschijnlijk veel spelers kent, en dat hij kwaliteit naar de club bracht.

Cardenas zweert bij data, maakte indruk met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, en hij was klaar om in de komende maanden nog meer zijn stempel te drukken op het sportieve beleid. Al was dat buiten Hein Vanhaezebrouck gerekend …

LEES OOK: JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Cardenas maakte blitzcarrière bij AA Gent

In december 2020 haalde AA Gent met Samuel Cardenas en Jasper Wouters twee vrij onbekende (data)scouts binnen.

Deze nieuwe medewerkers werden aangetrokken onder impuls van Tim Matthys, die destijds de sportmanager van de club was, en kregen de taak om David Smolders en Tim Taveirne te vervangen, die op hun beurt naar Oud-Heverlee Leuven waren vertrokken.

Ondanks zijn relatief onbekende status kon Samuel Cardenas wel bogen op een indrukwekkend cv met ervaring bij eerdere werkgevers zoals Southampton (scout), Schalke 04 (scout), Honved (scout) en Stuttgarter Kickers (waar hij eerst jeugdcoach en later directeur jeugdscouting was).

Cardenas liet er geen gras over groeien en bewees meteen zijn waarde binnen het scoutingsapparaat van de Buffalo's tijdens de eerstvolgende transferperiodes.

De Mexicaans-Duitse scout leverde snel uitstekend werk in Oost-Vlaanderen, en in minder dan een jaar na zijn komst naar de club werd hij gepromoveerd van scout tot directeur scouting, intern ook wel ‘Head of scouting' genoemd.

Encyclopedie Cardenas bracht kwaliteit en tilt Gent naar hoger niveau

Onder de leiding van Samuel Cardenas, die zweert bij data, indruk maakt met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, heeft AA Gent sinds november 2021 een duidelijke koerswijziging doorgemaakt in het scoutingdepartement.

Voorheen waren de inkomende transfers vaak het resultaat van samenwerking met bevriende makelaars zoals Mogi Bayat en Dudu Dahan, maar onder Cardenas is de nadruk grotendeels verschoven naar de scouting.

De waarheid is echter dat de club nog steeds samenwerkt met makelaars die kwalitatieve spelers aanbrengen, maar dan wel in een andere verstandhouding, zo verklaarde Michel Louwagie, algemeen manager van AA Gent, in een interview met Het Nieuwsblad.

“Vroeger brachten ze (makelaars, red.) er meer aan. Maar hoe scoutte je vroeger? Door te reizen. Nu bekijk je beelden, wereldwijd. En Samuel Cardenas ( hoofd scouting, red. ) is een encyclopedie. Het is onwaarschijnlijk hoeveel spelers hij kent”, aldus Louwagie.

“Samuel brengt kwaliteit. Op een gegeven moment vorig seizoen was alles bij Gent slecht, maar ik was overtuigd dat we met hem iemand hadden die naar een hoger niveau kon groeien. Dat is hij aan het bewijzen.”

Cardenas drukte steeds meer zijn stempel op het sportieve beleid

Dit verklaart waarom Samuel Cardenas bij AA Gent steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk, zoals tijdens de officiële presentaties van nieuwe spelers bij de club. Zo was Cardenas nadrukkelijk aanwezig bij de voorstelling van spelers zoals Hugo Cuypers, Hyunseok Hong, Jens Petter Hauge en Paul Nardi in de Ghelamco Arena.

Het bestuur van Gent vond dat dit seizoen het juiste moment was om hem een meer prominente rol te geven in de communicatie naar het grote publiek, en die beslissing werd ook met veel enthousiasme ontvangen door de fans.

“Reken maar dat Cardenas de komende maanden nog meer zijn stempel zal proberen te drukken op het sportieve beleid”, stelde Het Nieuwsblad na de voorbije zomermercato, die uiteindelijk het laatste hoofdstuk was van Cardenas' tijd bij AA Gent.

AA Gent hervalt in oude gewoontes: Cardenas is het beu

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting. “Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas.

Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig laten gelden bij AA Gent. Na zijn vakantie keerde Samuel Cardenas deze week terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club.

De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid. De vraag of dit de beste beslissing is voor de club zal de komende transferperiodes moeten blijken.

🚀

Het vertrek van Cardenas is een groot verlies voor AA Gent

Meest recent

Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

2
2
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

3
3
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

50
50
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

32
32
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

167
167
Van Bommel beoordeelt debuut: drie Duivels genoemd

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

98
98
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

604
604
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

344
344
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

512
512
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

101
101
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

288
288
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

67
67
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

87
87
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

135
135
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

94
94
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

160
160
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

332
332
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

55
55
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

97
97
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

52
52
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

44
44
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

83
83
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

193
193
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

308
308
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

464
464

Meer sportnieuws