AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

door
AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

Samuel Cardenas leverde uitstekend werk als hoofd scouting bij AA Gent, waarbij hij de laatste tijd steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk. Michel Louwagie zei dat de Mexicaanse Duitser een encyclopedie op zichzelf is, die onwaarschijnlijk veel spelers kent, en dat hij kwaliteit naar de club bracht.

Cardenas zweert bij data, maakte indruk met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, en hij was klaar om in de komende maanden nog meer zijn stempel te drukken op het sportieve beleid. Al was dat buiten Hein Vanhaezebrouck gerekend …

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Cardenas maakte blitzcarrière bij AA Gent

In december 2020 haalde AA Gent met Samuel Cardenas en Jasper Wouters twee vrij onbekende (data)scouts binnen.

Deze nieuwe medewerkers werden aangetrokken onder impuls van Tim Matthys, die destijds de sportmanager van de club was, en kregen de taak om David Smolders en Tim Taveirne te vervangen, die op hun beurt naar Oud-Heverlee Leuven waren vertrokken.

Ondanks zijn relatief onbekende status kon Samuel Cardenas wel bogen op een indrukwekkend cv met ervaring bij eerdere werkgevers zoals Southampton (scout), Schalke 04 (scout), Honved (scout) en Stuttgarter Kickers (waar hij eerst jeugdcoach en later directeur jeugdscouting was).

Cardenas liet er geen gras over groeien en bewees meteen zijn waarde binnen het scoutingsapparaat van de Buffalo's tijdens de eerstvolgende transferperiodes.

De Mexicaans-Duitse scout leverde snel uitstekend werk in Oost-Vlaanderen, en in minder dan een jaar na zijn komst naar de club werd hij gepromoveerd van scout tot directeur scouting, intern ook wel ‘Head of scouting' genoemd.

Encyclopedie Cardenas bracht kwaliteit en tilt Gent naar hoger niveau

Onder de leiding van Samuel Cardenas, die zweert bij data, indruk maakt met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, heeft AA Gent sinds november 2021 een duidelijke koerswijziging doorgemaakt in het scoutingdepartement.

Voorheen waren de inkomende transfers vaak het resultaat van samenwerking met bevriende makelaars zoals Mogi Bayat en Dudu Dahan, maar onder Cardenas is de nadruk grotendeels verschoven naar de scouting.

De waarheid is echter dat de club nog steeds samenwerkt met makelaars die kwalitatieve spelers aanbrengen, maar dan wel in een andere verstandhouding, zo verklaarde Michel Louwagie, algemeen manager van AA Gent, in een interview met Het Nieuwsblad.

“Vroeger brachten ze (makelaars, red.) er meer aan. Maar hoe scoutte je vroeger? Door te reizen. Nu bekijk je beelden, wereldwijd. En Samuel Cardenas ( hoofd scouting, red. ) is een encyclopedie. Het is onwaarschijnlijk hoeveel spelers hij kent”, aldus Louwagie.

“Samuel brengt kwaliteit. Op een gegeven moment vorig seizoen was alles bij Gent slecht, maar ik was overtuigd dat we met hem iemand hadden die naar een hoger niveau kon groeien. Dat is hij aan het bewijzen.”

Cardenas drukte steeds meer zijn stempel op het sportieve beleid

Dit verklaart waarom Samuel Cardenas bij AA Gent steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk, zoals tijdens de officiële presentaties van nieuwe spelers bij de club. Zo was Cardenas nadrukkelijk aanwezig bij de voorstelling van spelers zoals Hugo Cuypers, Hyunseok Hong, Jens Petter Hauge en Paul Nardi in de Ghelamco Arena.

Het bestuur van Gent vond dat dit seizoen het juiste moment was om hem een meer prominente rol te geven in de communicatie naar het grote publiek, en die beslissing werd ook met veel enthousiasme ontvangen door de fans.

“Reken maar dat Cardenas de komende maanden nog meer zijn stempel zal proberen te drukken op het sportieve beleid”, stelde Het Nieuwsblad na de voorbije zomermercato, die uiteindelijk het laatste hoofdstuk was van Cardenas' tijd bij AA Gent.

AA Gent hervalt in oude gewoontes: Cardenas is het beu

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting. “Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas.

Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig laten gelden bij AA Gent. Na zijn vakantie keerde Samuel Cardenas deze week terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club.

De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid. De vraag of dit de beste beslissing is voor de club zal de komende transferperiodes moeten blijken.

Het vertrek van Cardenas is een groot verlies voor AA Gent

Meest recent

WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

0
0
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

28
28
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

140
140
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

58
58
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

65
65
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

185
185
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

21
21
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

330
330
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

210
210
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

257
257
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

48
48
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

213
213
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

134
134
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

82
82
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

837
837
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

529
529
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

198
198
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

106
106
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

189
189
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

390
390
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

318
318
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

149
149

Meer sportnieuws