AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

1232 stemmen
AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

Samuel Cardenas leverde uitstekend werk als hoofd scouting bij AA Gent, waarbij hij de laatste tijd steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk. Michel Louwagie zei dat de Mexicaanse Duitser een encyclopedie op zichzelf is, die onwaarschijnlijk veel spelers kent, en dat hij kwaliteit naar de club bracht.

Cardenas zweert bij data, maakte indruk met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, en hij was klaar om in de komende maanden nog meer zijn stempel te drukken op het sportieve beleid. Al was dat buiten Hein Vanhaezebrouck gerekend …

LEES OOK: Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

Cardenas maakte blitzcarrière bij AA Gent

In december 2020 haalde AA Gent met Samuel Cardenas en Jasper Wouters twee vrij onbekende (data)scouts binnen.

Deze nieuwe medewerkers werden aangetrokken onder impuls van Tim Matthys, die destijds de sportmanager van de club was, en kregen de taak om David Smolders en Tim Taveirne te vervangen, die op hun beurt naar Oud-Heverlee Leuven waren vertrokken.

Ondanks zijn relatief onbekende status kon Samuel Cardenas wel bogen op een indrukwekkend cv met ervaring bij eerdere werkgevers zoals Southampton (scout), Schalke 04 (scout), Honved (scout) en Stuttgarter Kickers (waar hij eerst jeugdcoach en later directeur jeugdscouting was).

Cardenas liet er geen gras over groeien en bewees meteen zijn waarde binnen het scoutingsapparaat van de Buffalo's tijdens de eerstvolgende transferperiodes.

De Mexicaans-Duitse scout leverde snel uitstekend werk in Oost-Vlaanderen, en in minder dan een jaar na zijn komst naar de club werd hij gepromoveerd van scout tot directeur scouting, intern ook wel ‘Head of scouting' genoemd.

Encyclopedie Cardenas bracht kwaliteit en tilt Gent naar hoger niveau

Onder de leiding van Samuel Cardenas, die zweert bij data, indruk maakt met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, heeft AA Gent sinds november 2021 een duidelijke koerswijziging doorgemaakt in het scoutingdepartement.

Voorheen waren de inkomende transfers vaak het resultaat van samenwerking met bevriende makelaars zoals Mogi Bayat en Dudu Dahan, maar onder Cardenas is de nadruk grotendeels verschoven naar de scouting.

De waarheid is echter dat de club nog steeds samenwerkt met makelaars die kwalitatieve spelers aanbrengen, maar dan wel in een andere verstandhouding, zo verklaarde Michel Louwagie, algemeen manager van AA Gent, in een interview met Het Nieuwsblad.

“Vroeger brachten ze (makelaars, red.) er meer aan. Maar hoe scoutte je vroeger? Door te reizen. Nu bekijk je beelden, wereldwijd. En Samuel Cardenas ( hoofd scouting, red. ) is een encyclopedie. Het is onwaarschijnlijk hoeveel spelers hij kent”, aldus Louwagie.

“Samuel brengt kwaliteit. Op een gegeven moment vorig seizoen was alles bij Gent slecht, maar ik was overtuigd dat we met hem iemand hadden die naar een hoger niveau kon groeien. Dat is hij aan het bewijzen.”

Cardenas drukte steeds meer zijn stempel op het sportieve beleid

Dit verklaart waarom Samuel Cardenas bij AA Gent steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk, zoals tijdens de officiële presentaties van nieuwe spelers bij de club. Zo was Cardenas nadrukkelijk aanwezig bij de voorstelling van spelers zoals Hugo Cuypers, Hyunseok Hong, Jens Petter Hauge en Paul Nardi in de Ghelamco Arena.

Het bestuur van Gent vond dat dit seizoen het juiste moment was om hem een meer prominente rol te geven in de communicatie naar het grote publiek, en die beslissing werd ook met veel enthousiasme ontvangen door de fans.

“Reken maar dat Cardenas de komende maanden nog meer zijn stempel zal proberen te drukken op het sportieve beleid”, stelde Het Nieuwsblad na de voorbije zomermercato, die uiteindelijk het laatste hoofdstuk was van Cardenas' tijd bij AA Gent.

AA Gent hervalt in oude gewoontes: Cardenas is het beu

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting. “Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas.

Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig laten gelden bij AA Gent. Na zijn vakantie keerde Samuel Cardenas deze week terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club.

De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid. De vraag of dit de beste beslissing is voor de club zal de komende transferperiodes moeten blijken.

Het vertrek van Cardenas is een groot verlies voor AA Gent

Meest recent

Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

13
13
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

28
28
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

33
33
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

46
46
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

406
406
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

17
17
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

31
31
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

44
44
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

153
153
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

110
110
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

117
117
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

190
190
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

65
65
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

105
105
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

115
115
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

137
137
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

91
91
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

362
362
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

135
135
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

399
399
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

226
226
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

189
189
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

78
78
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

149
149

Meer sportnieuws