AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

door
AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

Samuel Cardenas leverde uitstekend werk als hoofd scouting bij AA Gent, waarbij hij de laatste tijd steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk. Michel Louwagie zei dat de Mexicaanse Duitser een encyclopedie op zichzelf is, die onwaarschijnlijk veel spelers kent, en dat hij kwaliteit naar de club bracht.

Cardenas zweert bij data, maakte indruk met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, en hij was klaar om in de komende maanden nog meer zijn stempel te drukken op het sportieve beleid. Al was dat buiten Hein Vanhaezebrouck gerekend …

LEES OOK: Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

Cardenas maakte blitzcarrière bij AA Gent

In december 2020 haalde AA Gent met Samuel Cardenas en Jasper Wouters twee vrij onbekende (data)scouts binnen.

Deze nieuwe medewerkers werden aangetrokken onder impuls van Tim Matthys, die destijds de sportmanager van de club was, en kregen de taak om David Smolders en Tim Taveirne te vervangen, die op hun beurt naar Oud-Heverlee Leuven waren vertrokken.

Ondanks zijn relatief onbekende status kon Samuel Cardenas wel bogen op een indrukwekkend cv met ervaring bij eerdere werkgevers zoals Southampton (scout), Schalke 04 (scout), Honved (scout) en Stuttgarter Kickers (waar hij eerst jeugdcoach en later directeur jeugdscouting was).

Cardenas liet er geen gras over groeien en bewees meteen zijn waarde binnen het scoutingsapparaat van de Buffalo's tijdens de eerstvolgende transferperiodes.

De Mexicaans-Duitse scout leverde snel uitstekend werk in Oost-Vlaanderen, en in minder dan een jaar na zijn komst naar de club werd hij gepromoveerd van scout tot directeur scouting, intern ook wel ‘Head of scouting' genoemd.

Encyclopedie Cardenas bracht kwaliteit en tilt Gent naar hoger niveau

Onder de leiding van Samuel Cardenas, die zweert bij data, indruk maakt met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, heeft AA Gent sinds november 2021 een duidelijke koerswijziging doorgemaakt in het scoutingdepartement.

Voorheen waren de inkomende transfers vaak het resultaat van samenwerking met bevriende makelaars zoals Mogi Bayat en Dudu Dahan, maar onder Cardenas is de nadruk grotendeels verschoven naar de scouting.

De waarheid is echter dat de club nog steeds samenwerkt met makelaars die kwalitatieve spelers aanbrengen, maar dan wel in een andere verstandhouding, zo verklaarde Michel Louwagie, algemeen manager van AA Gent, in een interview met Het Nieuwsblad.

“Vroeger brachten ze (makelaars, red.) er meer aan. Maar hoe scoutte je vroeger? Door te reizen. Nu bekijk je beelden, wereldwijd. En Samuel Cardenas ( hoofd scouting, red. ) is een encyclopedie. Het is onwaarschijnlijk hoeveel spelers hij kent”, aldus Louwagie.

“Samuel brengt kwaliteit. Op een gegeven moment vorig seizoen was alles bij Gent slecht, maar ik was overtuigd dat we met hem iemand hadden die naar een hoger niveau kon groeien. Dat is hij aan het bewijzen.”

Cardenas drukte steeds meer zijn stempel op het sportieve beleid

Dit verklaart waarom Samuel Cardenas bij AA Gent steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk, zoals tijdens de officiële presentaties van nieuwe spelers bij de club. Zo was Cardenas nadrukkelijk aanwezig bij de voorstelling van spelers zoals Hugo Cuypers, Hyunseok Hong, Jens Petter Hauge en Paul Nardi in de Ghelamco Arena.

Het bestuur van Gent vond dat dit seizoen het juiste moment was om hem een meer prominente rol te geven in de communicatie naar het grote publiek, en die beslissing werd ook met veel enthousiasme ontvangen door de fans.

“Reken maar dat Cardenas de komende maanden nog meer zijn stempel zal proberen te drukken op het sportieve beleid”, stelde Het Nieuwsblad na de voorbije zomermercato, die uiteindelijk het laatste hoofdstuk was van Cardenas' tijd bij AA Gent.

AA Gent hervalt in oude gewoontes: Cardenas is het beu

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting. “Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas.

Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig laten gelden bij AA Gent. Na zijn vakantie keerde Samuel Cardenas deze week terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club.

De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid. De vraag of dit de beste beslissing is voor de club zal de komende transferperiodes moeten blijken.

Het vertrek van Cardenas is een groot verlies voor AA Gent

Meest recent

Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

6
6
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

40
40
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

116
116
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

26
26
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

28
28
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

74
74
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

214
214
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

169
169
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

152
152
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

370
370
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

35
35
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

184
184
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

149
149
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

156
156
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

213
213
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

345
345
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

299
299
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

124
124
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

96
96
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

47
47
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

102
102
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

848
848
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

106
106
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

428
428

Meer sportnieuws