AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

1232 stemmen
AA Gent ontploft: ernstig transferfiasco dreigt

Samuel Cardenas leverde uitstekend werk als hoofd scouting bij AA Gent, waarbij hij de laatste tijd steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk. Michel Louwagie zei dat de Mexicaanse Duitser een encyclopedie op zichzelf is, die onwaarschijnlijk veel spelers kent, en dat hij kwaliteit naar de club bracht.

Cardenas zweert bij data, maakte indruk met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, en hij was klaar om in de komende maanden nog meer zijn stempel te drukken op het sportieve beleid. Al was dat buiten Hein Vanhaezebrouck gerekend …

LEES OOK: Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

Cardenas maakte blitzcarrière bij AA Gent

In december 2020 haalde AA Gent met Samuel Cardenas en Jasper Wouters twee vrij onbekende (data)scouts binnen.

Deze nieuwe medewerkers werden aangetrokken onder impuls van Tim Matthys, die destijds de sportmanager van de club was, en kregen de taak om David Smolders en Tim Taveirne te vervangen, die op hun beurt naar Oud-Heverlee Leuven waren vertrokken.

Ondanks zijn relatief onbekende status kon Samuel Cardenas wel bogen op een indrukwekkend cv met ervaring bij eerdere werkgevers zoals Southampton (scout), Schalke 04 (scout), Honved (scout) en Stuttgarter Kickers (waar hij eerst jeugdcoach en later directeur jeugdscouting was).

Cardenas liet er geen gras over groeien en bewees meteen zijn waarde binnen het scoutingsapparaat van de Buffalo's tijdens de eerstvolgende transferperiodes.

De Mexicaans-Duitse scout leverde snel uitstekend werk in Oost-Vlaanderen, en in minder dan een jaar na zijn komst naar de club werd hij gepromoveerd van scout tot directeur scouting, intern ook wel ‘Head of scouting' genoemd.

Encyclopedie Cardenas bracht kwaliteit en tilt Gent naar hoger niveau

Onder de leiding van Samuel Cardenas, die zweert bij data, indruk maakt met zijn uitgebreide marktkennis en de grondige voorbereiding van zijn transferdossiers, heeft AA Gent sinds november 2021 een duidelijke koerswijziging doorgemaakt in het scoutingdepartement.

Voorheen waren de inkomende transfers vaak het resultaat van samenwerking met bevriende makelaars zoals Mogi Bayat en Dudu Dahan, maar onder Cardenas is de nadruk grotendeels verschoven naar de scouting.

De waarheid is echter dat de club nog steeds samenwerkt met makelaars die kwalitatieve spelers aanbrengen, maar dan wel in een andere verstandhouding, zo verklaarde Michel Louwagie, algemeen manager van AA Gent, in een interview met Het Nieuwsblad.

“Vroeger brachten ze (makelaars, red.) er meer aan. Maar hoe scoutte je vroeger? Door te reizen. Nu bekijk je beelden, wereldwijd. En Samuel Cardenas ( hoofd scouting, red. ) is een encyclopedie. Het is onwaarschijnlijk hoeveel spelers hij kent”, aldus Louwagie.

“Samuel brengt kwaliteit. Op een gegeven moment vorig seizoen was alles bij Gent slecht, maar ik was overtuigd dat we met hem iemand hadden die naar een hoger niveau kon groeien. Dat is hij aan het bewijzen.”

Cardenas drukte steeds meer zijn stempel op het sportieve beleid

Dit verklaart waarom Samuel Cardenas bij AA Gent steeds meer op de voorgrond trad, zowel letterlijk als figuurlijk, zoals tijdens de officiële presentaties van nieuwe spelers bij de club. Zo was Cardenas nadrukkelijk aanwezig bij de voorstelling van spelers zoals Hugo Cuypers, Hyunseok Hong, Jens Petter Hauge en Paul Nardi in de Ghelamco Arena.

Het bestuur van Gent vond dat dit seizoen het juiste moment was om hem een meer prominente rol te geven in de communicatie naar het grote publiek, en die beslissing werd ook met veel enthousiasme ontvangen door de fans.

“Reken maar dat Cardenas de komende maanden nog meer zijn stempel zal proberen te drukken op het sportieve beleid”, stelde Het Nieuwsblad na de voorbije zomermercato, die uiteindelijk het laatste hoofdstuk was van Cardenas' tijd bij AA Gent.

AA Gent hervalt in oude gewoontes: Cardenas is het beu

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting. “Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas.

Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig laten gelden bij AA Gent. Na zijn vakantie keerde Samuel Cardenas deze week terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club.

De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid. De vraag of dit de beste beslissing is voor de club zal de komende transferperiodes moeten blijken.

Het vertrek van Cardenas is een groot verlies voor AA Gent

Meest recent

Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

24
24
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

10
10
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

28
28
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

308
308
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

295
295
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

44
44
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

610
610
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

232
232
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

302
302
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

430
430
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

186
186
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

197
197
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

1019
1019
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

46
46
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

283
283
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

125
125
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

133
133
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

239
239
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

807
807
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

215
215
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

404
404
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

232
232
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

759
759
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

516
516

Meer sportnieuws