Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

195
Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

Mathias Bossaerts maakte vroeger furore als één van de grootste Belgische talenten van zijn generatie. De verdediger maakte naam voor zichzelf bij de jeugd van RSC Anderlecht en maakte de overstap naar Manchester City. Daar kon hij echter niet doorstoten en na omzwervingen bij KV Oostende en NEC besloot hij al snel te stoppen met voetballen. 

Bij het Nederlandse NEC speelde Bossaerts (27) elke wedstrijd vooraleer hij besloot een stap hogerop te willen zitten. Het bestuur van de club was allesbehalve tevreden met die beslissing en verwees hem prompt naar de B-kern. 

"Heel het proces herhaalde zich: nog maar eens een stap terug­zetten en opnieuw moeten terugvechten", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. "Had ik geen zin meer in. Tot oktober heb ik nog met die B-kern getraind, maar dan heb ik mijn makelaar gebeld en gezegd: hier stopt het voor mij.”

LEES OOK: Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

JEUGDTRAINER

Vandaag de dag is Bossaerts actief als jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC. Het voormalige talent wil er zijn ervaringen met het profvoetbal meegeven aan de jonge spelers van de club. 

“Ik speelde tegen ­volwassen mannen, ik werd een keer op de bank gezet, geraakte eens ­langer geblesseerd… Ik wist niet hoe ik daarmee moest ­omgaan. Ik denk dat het nu mijn taak als trainer is om jonge ­spelers al vroeg te laten kennismaken met tegenslagen.”

Is Bossaerts de geknipte man voor de job?

Meest recent

Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

17
17
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

13
13
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

42
42
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

413
413
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

287
287
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

223
223
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

34
34
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

298
298
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

236
236
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

171
171
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

108
108
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

625
625
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

94
94
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

126
126
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

60
60
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

387
387
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

291
291
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

368
368
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

740
740
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

233
233
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

130
130
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

413
413
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

248
248
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

237
237
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

101
101

Meer sportnieuws