Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

door
Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

Mathias Bossaerts maakte vroeger furore als één van de grootste Belgische talenten van zijn generatie. De verdediger maakte naam voor zichzelf bij de jeugd van RSC Anderlecht en maakte de overstap naar Manchester City. Daar kon hij echter niet doorstoten en na omzwervingen bij KV Oostende en NEC besloot hij al snel te stoppen met voetballen. 

Bij het Nederlandse NEC speelde Bossaerts (27) elke wedstrijd vooraleer hij besloot een stap hogerop te willen zitten. Het bestuur van de club was allesbehalve tevreden met die beslissing en verwees hem prompt naar de B-kern. 

"Heel het proces herhaalde zich: nog maar eens een stap terug­zetten en opnieuw moeten terugvechten", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. "Had ik geen zin meer in. Tot oktober heb ik nog met die B-kern getraind, maar dan heb ik mijn makelaar gebeld en gezegd: hier stopt het voor mij.”

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

JEUGDTRAINER

Vandaag de dag is Bossaerts actief als jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC. Het voormalige talent wil er zijn ervaringen met het profvoetbal meegeven aan de jonge spelers van de club. 

“Ik speelde tegen ­volwassen mannen, ik werd een keer op de bank gezet, geraakte eens ­langer geblesseerd… Ik wist niet hoe ik daarmee moest ­omgaan. Ik denk dat het nu mijn taak als trainer is om jonge ­spelers al vroeg te laten kennismaken met tegenslagen.”

🚀

Is Bossaerts de geknipte man voor de job?

Meest recent

Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

2
2
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

34
34
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

36
36
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

143
143
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

86
86
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

137
137
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

93
93
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

160
160
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

200
200
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

157
157
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

152
152
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

35
35
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

227
227
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

443
443
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

315
315
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

167
167
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

64
64
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

161
161
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

127
127
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

467
467
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

154
154
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

302
302
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

77
77
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

420
420

Meer sportnieuws