Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

195 stemmen
Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

Mathias Bossaerts maakte vroeger furore als één van de grootste Belgische talenten van zijn generatie. De verdediger maakte naam voor zichzelf bij de jeugd van RSC Anderlecht en maakte de overstap naar Manchester City. Daar kon hij echter niet doorstoten en na omzwervingen bij KV Oostende en NEC besloot hij al snel te stoppen met voetballen. 

Bij het Nederlandse NEC speelde Bossaerts (27) elke wedstrijd vooraleer hij besloot een stap hogerop te willen zitten. Het bestuur van de club was allesbehalve tevreden met die beslissing en verwees hem prompt naar de B-kern. 

"Heel het proces herhaalde zich: nog maar eens een stap terug­zetten en opnieuw moeten terugvechten", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. "Had ik geen zin meer in. Tot oktober heb ik nog met die B-kern getraind, maar dan heb ik mijn makelaar gebeld en gezegd: hier stopt het voor mij.”

LEES OOK: Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

JEUGDTRAINER

Vandaag de dag is Bossaerts actief als jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC. Het voormalige talent wil er zijn ervaringen met het profvoetbal meegeven aan de jonge spelers van de club. 

“Ik speelde tegen ­volwassen mannen, ik werd een keer op de bank gezet, geraakte eens ­langer geblesseerd… Ik wist niet hoe ik daarmee moest ­omgaan. Ik denk dat het nu mijn taak als trainer is om jonge ­spelers al vroeg te laten kennismaken met tegenslagen.”

Is Bossaerts de geknipte man voor de job?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

40
40
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

92
92
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

215
215
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

78
78
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

329
329
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

121
121
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

248
248
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

368
368
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

564
564
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

652
652
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

88
88
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

407
407
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

566
566
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

551
551
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1733
1733

Meer sportnieuws