Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

195
Voormalig toptalent moet Antwerpse jeugd helpen met tegenslagen

Mathias Bossaerts maakte vroeger furore als één van de grootste Belgische talenten van zijn generatie. De verdediger maakte naam voor zichzelf bij de jeugd van RSC Anderlecht en maakte de overstap naar Manchester City. Daar kon hij echter niet doorstoten en na omzwervingen bij KV Oostende en NEC besloot hij al snel te stoppen met voetballen. 

Bij het Nederlandse NEC speelde Bossaerts (27) elke wedstrijd vooraleer hij besloot een stap hogerop te willen zitten. Het bestuur van de club was allesbehalve tevreden met die beslissing en verwees hem prompt naar de B-kern. 

"Heel het proces herhaalde zich: nog maar eens een stap terug­zetten en opnieuw moeten terugvechten", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. "Had ik geen zin meer in. Tot oktober heb ik nog met die B-kern getraind, maar dan heb ik mijn makelaar gebeld en gezegd: hier stopt het voor mij.”

LEES OOK: Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

JEUGDTRAINER

Vandaag de dag is Bossaerts actief als jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC. Het voormalige talent wil er zijn ervaringen met het profvoetbal meegeven aan de jonge spelers van de club. 

“Ik speelde tegen ­volwassen mannen, ik werd een keer op de bank gezet, geraakte eens ­langer geblesseerd… Ik wist niet hoe ik daarmee moest ­omgaan. Ik denk dat het nu mijn taak als trainer is om jonge ­spelers al vroeg te laten kennismaken met tegenslagen.”

Is Bossaerts de geknipte man voor de job?

Meest recent

Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

0
0
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

16
16
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

73
73
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

179
179
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

387
387
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

322
322
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

285
285
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

372
372
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

292
292
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

187
187
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

122
122
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

131
131
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

188
188
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

160
160
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

192
192
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

27
27
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

334
334
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

58
58
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

286
286
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

351
351
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

111
111
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

183
183
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

508
508
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

165
165

Meer sportnieuws