Anderlecht-pion onder vuur genomen: "Is hij genoeg aanwezig?"

door
Anderlecht-pion onder vuur genomen:

RSC Anderlecht beleefde een zuur weekend. Paars-Wit gaf een 0-2-voorsprong uit handen op het veld van Standard en keerde nog met lege handen huiswaarts. Kasper Dolberg maakte de 0-1, maar ontsnapt niet aan kritiek.

De 26-jarige Deen stond in de eerste helft op de juist plaats om een voorzet van Hazard tegen de touwen te koppen. Het zesde doelpunt van het seizoen al voor de spits, en dat in tien wedstrijden. Statistieken waarmee je kan uitpakken, maar Filip Joos stelde zich maandagavond bij Extra Time toch vragen.

"Dolberg maakt de 1-0. Er kwam een zeer interessante statistiek in beeld: hij maakt vier van zijn zes doelpunten in de kleine baklijn. Is hij genoeg aanwezig? Begint hij hier ook te zijn wat hij de laatste vijf jaar als probleem had: een mooi-weer-spits?"

LEES OOK: Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

"Ik wil meer van je"

"Er was een moment in de tweede helft dat hij een bal verloor waar je Riemer ook razend zag worden van 'ik wil meer van je'." Mede-analist Arnar Vidarsson ziet verzachtende omstandigheden. "Hij heeft wel niet veel gevoetbald de voorbije jaren", al denkt hij wel dat Dolberg moet oppassen. "Je komt echt in de gevarenzone om voor altijd de talentvolle spits te blijven en nooit echt goed te worden."

Aandeel in wederopstanding

Het moet wel gezegd dat Dolberg met zijn goals een belangrijk aandeel heeft in de wederopstanding van RSCA dit seizoen. Paars-Wit scoorde al 18 goals in de Jupiler Pro League, waarvan Dolberg er dus een derde voor zijn rekening nam. Stof tot nadenken.

Is de kritiek op Dolberg terecht?

Meest recent

Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

0
0
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

100
100
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

112
112
Fink doet boekje open over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

39
39
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

183
183
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

313
313
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

249
249
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

58
58
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

83
83
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

92
92
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

113
113
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

189
189
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

60
60
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

143
143
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

323
323
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

106
106
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

419
419
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

284
284
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

61
61
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

18
18
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

83
83
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

84
84
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

144
144
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

1156
1156

Meer sportnieuws