Extra Time velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal Anderlecht

door
Extra Time velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal Anderlecht

RSC Anderlecht leek dit weekend op weg naar de drie punten op het veld van Standard. Paars-Wit liep uit tot 0-2 en scoorde zelfs de 0-3, maar de derde Brusselse treffer werd afgekeurd voor handspel. Extra Time kwam maandagavond terug op de cruciale fase.

Dolberg en Dreyer leken Anderlecht voor de rust op rozen te zetten. Anderlecht wilde daarna meer en kreeg dat ook bijna toen Leoni Dreyer bediende voor de 0-3. Maar dat feestje ging niet door. Leoni kreeg de bal ongelukkig tegen de hand, waardoor de treffer van Dreyer afgekeurd werd door ref van dienst Jonathan Lardot.

In Extra Time gingen ze dieper in op de bewuste fase. "Niemand aan tafel hier zou hands gegeven hebben", liet presentator Filip Joos er geen twijfel over bestaan. "Er zijn 2 regels die tussenbeide komen", vervolgt hij.

LEES OOK: Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

"Een perfect natuurlijk positie"

"Eerst de eeuwige regel van dat het geen natuurlijke positie is. Maar elke prof bewegingsleer kan uitleggen dat dit hier een perfect natuurlijke positie is. Want je gaat druk zetten, je zit laag, je doet je arm daar niet op je rug", aldus Joos.

"Argumenten lijken pro 0-3"

"De tweede regel is dat als je zelf scoort, eender hoe je de bal op je arm krijgt, dat het doelpunt wordt afgekeurd. Scoor je niet zelf en is het onvrijwillig, dan laten we doorspelen. De argumenten lijken dus pro 0-3." Als we Extra Time dus mogen geloven, dan heeft Anderlecht redenen tot klagen.

Was het hands volgens jou?

Meest recent

'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

4
4
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

1
1
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

21
21
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

88
88
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

92
92
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

52
52
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

43
43
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

92
92
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

61
61
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

313
313
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

312
312
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

268
268
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

98
98
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

218
218
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

101
101
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

245
245
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

368
368
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

90
90
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

320
320
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

300
300
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

346
346

Meer sportnieuws