Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

362
Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

De gemoederen waren stevig verhit tijdens de wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Antwerp FC. Mark van Bommel en Felice Mazzu lieten zich allebei niet van hun mooiste kant zien en beide coaches kregen een rode kaart van scheidsrechter Wesli De Cremer. Het bondsparket oordeelt dat één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro  als strafmaat volstaat voor Van Bommel en Mazzu.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Zenuwachtige Mazzu

De Cremer had in zijn verslag van de wedstrijd genoteerd dat Mazzu heel zenuwachtig was en onder hoge emotie stond, dewelke hij niet onder controle had. “Vervolgens keerde hij zich naar de heer Van Bommel en riep: 'F*ck you'”, schrijft Het Laatste Nieuws.

In het slot van de partij deelde De Cremer ook nog twee rode kaarten uit. Zowel Mazzu als Van Bommel dienden hun dug-out te verlaten.

"Beide trainers waren al voldoende gewaarschuwd. Ze hebben enkele verwittigingen gehad, maar ze bleven buiten hun zones komen. Daarnaast bleven ze op een ostentatieve manier zaken zeggen die niet door de beugel kunnen. Dat is onacceptabel", luidde het besluit bij maandag bij De Cremer.

Milde straf voor Mazzu en Van Bommel

Het Bondsparket oordeelt echter dat een voorwaardelijke straf volstaat voor de twee coaches. Van Bommel heeft nog geen historiek met disciplinaire schorsingen, terwijl Mazzu pas vijf jaar geleden nog eens op het matje werd geroepen. Zowel Van Bommel en Mazzu komen op die manier weg met één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro.

De Cremer gaf maandag Under Review ook aan dat beide strafschoppen voor Sporting Charleroi wel degelijk terecht waren.

"Vermeeren maakt zich breder en raakt de bal met de hand. Een onnatuurlijke beweging waardoor een strafschop voldeed. Bij het contact tussen Balikwisha en Mbenza is het dan weer duidelijk dat Mbenza uit evenwicht wordt gebracht. Ook hier is een strafschop hetgeen wat het reglement voorschrijft", aldus De Cremer.

Terechte straf voor de coaches?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

39
39
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

41
41
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

69
69
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

64
64
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

134
134
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

181
181
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

69
69
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

97
97
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

66
66
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

116
116
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

78
78
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

202
202
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

118
118
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

99
99
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

927
927
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

156
156
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

105
105
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

392
392
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

431
431
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

414
414

Meer sportnieuws