Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

362 stemmen
Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

De gemoederen waren stevig verhit tijdens de wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Antwerp FC. Mark van Bommel en Felice Mazzu lieten zich allebei niet van hun mooiste kant zien en beide coaches kregen een rode kaart van scheidsrechter Wesli De Cremer. Het bondsparket oordeelt dat één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro  als strafmaat volstaat voor Van Bommel en Mazzu.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Zenuwachtige Mazzu

De Cremer had in zijn verslag van de wedstrijd genoteerd dat Mazzu heel zenuwachtig was en onder hoge emotie stond, dewelke hij niet onder controle had. “Vervolgens keerde hij zich naar de heer Van Bommel en riep: 'F*ck you'”, schrijft Het Laatste Nieuws.

In het slot van de partij deelde De Cremer ook nog twee rode kaarten uit. Zowel Mazzu als Van Bommel dienden hun dug-out te verlaten.

"Beide trainers waren al voldoende gewaarschuwd. Ze hebben enkele verwittigingen gehad, maar ze bleven buiten hun zones komen. Daarnaast bleven ze op een ostentatieve manier zaken zeggen die niet door de beugel kunnen. Dat is onacceptabel", luidde het besluit bij maandag bij De Cremer.

Milde straf voor Mazzu en Van Bommel

Het Bondsparket oordeelt echter dat een voorwaardelijke straf volstaat voor de twee coaches. Van Bommel heeft nog geen historiek met disciplinaire schorsingen, terwijl Mazzu pas vijf jaar geleden nog eens op het matje werd geroepen. Zowel Van Bommel en Mazzu komen op die manier weg met één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro.

De Cremer gaf maandag Under Review ook aan dat beide strafschoppen voor Sporting Charleroi wel degelijk terecht waren.

"Vermeeren maakt zich breder en raakt de bal met de hand. Een onnatuurlijke beweging waardoor een strafschop voldeed. Bij het contact tussen Balikwisha en Mbenza is het dan weer duidelijk dat Mbenza uit evenwicht wordt gebracht. Ook hier is een strafschop hetgeen wat het reglement voorschrijft", aldus De Cremer.

🚀

Terechte straf voor de coaches?

Meest recent

KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

18
18
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

169
169
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

251
251
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

56
56
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

80
80
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

553
553
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

69
69
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

54
54
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

123
123
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

110
110
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

103
103
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

91
91
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

129
129
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

107
107
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

208
208
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

262
262
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

615
615
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

194
194
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

571
571
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

930
930
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

133
133

Meer sportnieuws