Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

door
Mazzu geeft Van Bommel de volle laag: ‘F*ck you’

De gemoederen waren stevig verhit tijdens de wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Antwerp FC. Mark van Bommel en Felice Mazzu lieten zich allebei niet van hun mooiste kant zien en beide coaches kregen een rode kaart van scheidsrechter Wesli De Cremer. Het bondsparket oordeelt dat één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro  als strafmaat volstaat voor Van Bommel en Mazzu.

LEES OOK: 'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Zenuwachtige Mazzu

De Cremer had in zijn verslag van de wedstrijd genoteerd dat Mazzu heel zenuwachtig was en onder hoge emotie stond, dewelke hij niet onder controle had. “Vervolgens keerde hij zich naar de heer Van Bommel en riep: 'F*ck you'”, schrijft Het Laatste Nieuws.

In het slot van de partij deelde De Cremer ook nog twee rode kaarten uit. Zowel Mazzu als Van Bommel dienden hun dug-out te verlaten.

"Beide trainers waren al voldoende gewaarschuwd. Ze hebben enkele verwittigingen gehad, maar ze bleven buiten hun zones komen. Daarnaast bleven ze op een ostentatieve manier zaken zeggen die niet door de beugel kunnen. Dat is onacceptabel", luidde het besluit bij maandag bij De Cremer.

Milde straf voor Mazzu en Van Bommel

Het Bondsparket oordeelt echter dat een voorwaardelijke straf volstaat voor de twee coaches. Van Bommel heeft nog geen historiek met disciplinaire schorsingen, terwijl Mazzu pas vijf jaar geleden nog eens op het matje werd geroepen. Zowel Van Bommel en Mazzu komen op die manier weg met één speeldag schorsing met uitstel en een boete van 500 euro.

De Cremer gaf maandag Under Review ook aan dat beide strafschoppen voor Sporting Charleroi wel degelijk terecht waren.

"Vermeeren maakt zich breder en raakt de bal met de hand. Een onnatuurlijke beweging waardoor een strafschop voldeed. Bij het contact tussen Balikwisha en Mbenza is het dan weer duidelijk dat Mbenza uit evenwicht wordt gebracht. Ook hier is een strafschop hetgeen wat het reglement voorschrijft", aldus De Cremer.

Terechte straf voor de coaches?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

62
62
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

47
47
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

121
121
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

90
90
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

83
83
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

145
145
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

146
146
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

216
216
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

216
216
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

746
746
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

164
164
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

183
183
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

338
338
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

452
452
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws