Bestuur Club Brugge niet vrijuit: pover rapport in deze sector

door
Bestuur Club Brugge niet vrijuit: pover rapport in deze sector

Club Brugge is al sinds het ontslag van Philippe Clement in een neerwaartse spiraal geraakt. Blauw-Zwart pakte met klinisch voetbal nog wel de titel met Alfred Schreuder, maar nadien ging het steeds minder. Het bestuur van Club Brugge moet de hand in eigen boezem steken. Er werden veel verkeerde beslissingen genomen.

Alfred Schreuder was geen trainer die begeesterde maar hij pakte wel nog de titel. Nadien waren Carl Hoefkens en Scott Parker miscasts. Ronny Deila krijgt de motor voorlopig ook niet aan het draaien. Club Brugge won in de Belgische competitie amper 22 van zijn laatste 51 duels. Er werd 14 keer verloren en 15 keer haalden ze een gelijkspel. Club Brugge behaalde een 81 op 153, oftewel 52,94% van de punten. 

LEES OOK: Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Thiago en Skoras

Dat is veel te weinig voor een club die sinds de zomer van 2021 maar liefst 129 miljoen euro spendeerde aan nieuwe spelers. Club Brugge betaalt al een aantal seizoenen te veel geld voor een aantal spelers. Zo betaalde Club 8 miljoen euro voor Thiago, een speler uit de Bulgaarse competitie. Daar werd voordien nooit meer dan 4,7 miljoen euro betaald voor een speler. Bizar dat Blauw-Zwart na 1 goed seizoen al dergelijke som betaalde.

Ook voor Skoras werd 6 miljoen euro overgemaakt. Ook na slechts een goed seizoen in de Poolse competitie. Vetlesen kostte dan weer 8 miljoen euro, de 5de duurste uitgaande transfer ooit van de Noorse competitie. Tot op heden wist enkel die laatste goede zaken te laten zien. De 2,5 miljoen euro voor Zinckernagel was wel een marktconforme prijs. De Deen bewees zich bij Standard en in Noorwegen. Hij toonde net als Vetlesen al zijn talent.

Te weinig echte voltreffers

Als we een lijstje maken van de transfers vanaf de zomer van 2021, dan kunnen we daar toch heel wat miscasts bijschrijven. Spelers als Yaremchuk (17 miljoen euro), Nielsen (7 miljoen euro), Boyata (2 miljoen euro), Larin (gratis), Sowah (9 miljoen euro), Hendry (4,5 miljoen euro), Maouassa (4 miljoen euro), Otasowie (4 miljoen euro), Izquierdo (gratis), Wesley (huur), Providence (huur), Persyn (huur) en Homma (500.000 euro) waren allerminst een echte meerwaarde voor de eerste ploeg.

Iemand als Ordonez (4 miljoen euro) kreeg nog amper kansen. Nsoki (6,5 miljoen euro) en Sobol (3,5 miljoen euro) leverden geld op, maar echte sterkhouders waren ze ook niet. Jutgla (5 miljoen euro) heeft zijn bijzonder goede start ook al een hele tijd niet meer kunnen bevestigen. Van Onyedika, toch een middenvelder van bijna 10 miljoen euro, mag er veel meer verwacht worden. Al valt hij ook zeker niet door de mand. Odoi is met zijn 700.000 euro een degelijke kracht geweest voor de breedte. Spelers als Bursik en Jackers werden gehaald als back-ups.

Er zaten ook een aantal voltreffers tussen met Meijer (6 miljoen euro), Skov Olsen (6,4 miljoen euro), Buchanan (6,3 miljoen euro), Lang (6 miljoen euro), Nusa (3 miljoen euro), Adamyan (100.000 euro, huur) en Sylla (200.000 euro). Het zorgt ervoor dat Club Brugge nog altijd teert op jongens als Mignolet en Vanaken om de ploeg te dragen, met daarbij een Skov Olsen die, als hij er zin in heeft, een sensatie is op de Belgische velden.

Club Brugge moet terug naar de basis van jaren geleden gaan. Minder kwantiteit en meer kwaliteit, want dat valt ook op. In ruim 2 jaar tijd was er héél veel in- en uitgaand verkeer. Het is tijd dat iedereen, ook aan de top, eens voor de spiegel gaat staan.

CR

Hoe beoordeel jij de transfers van de afgelopen twee jaar?

Meest recent

Via Engeland een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om ...

0
0
'Titelheld kiest voor Anderlecht: bommetje bij kampioen'

Anderlecht gaat vol voor de spelmaker die vorig seizoen de Kroatische titelrace besliste. Met een ...

468
468
'Bayern schakelde snel: één club al genoemd voor Kompany'

Vincent Kompany brak zijn contract open bij Bayern München. Hij lag nog twee jaar vast bij de ...

29
29
'Anderlecht wil na Angulo en Stroeykens volgende slag slaan'

Bij RSC Anderlecht moest de loonmassa naar beneden, maar of dat echt gelukt is met een kern van 35 ...

80
80
'Twee clubs bekijken CL-prestaties van sterkhouder Union'

Union SG kende twee zeperds van formaat in de Champions League. Ze verloren kansloos in het Lotto ...

11
11
Verrassende terugkeer van Peter Maes in JPL?

Dat Felice Mazzu een kandidaat is om OH Leuven te trainen, is opvallend. Hij leek toch wat ...

70
70
Zetterberg met ‘geniale’ tip: luistert men bij Anderlecht’?

RSC Anderlecht blijft o zo wisselvallig presteren, al hadden we dat voorspeld. Het is het gevolg van ...

120
120
Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week ...

137
137
Karetsas staat op: "Of ik het niet naar mijn zin had?"

In de Europa League speelde KRC Genk donderdagavond 0-0-gelijk tegen Real Betis. Op zich geen slecht ...

82
82
Anderlecht-aanwinst in nesten: Hasi deelt optater uit

RSC Anderlecht opent vrijdagavond de 12de speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van ...

231
231
Roma en Lille ijskoud gepakt, megastunt in Conference League

In de Europa League hebben enkele grotere clubs zich donderdagavond steken laten vallen, AS Roma en ...

60
60
Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Blauw-Zwart verloor namelijk ...

288
288
Betis-coach Pellegrini spreekt duidelijke taal over aanpak Genk

KRC Genk is er donderdagavond niet in geslaagd om zijn eerste thuiszege in de League Phase van de ...

441
441
Vidarsson breekt stilte na Gent-ontslag: "Als ik dat moet vertellen ..."

Nadat afgelopen zomer al serieus gesleuteld werd aan de sportieve structuur, voerde KAA Gent onlangs ...

297
297
Pijnlijk moment in Bayern-Club: "Dit kan je niet maken!"

Bayern München blijft dit seizoen de overwinningen opstapelen. Het nieuwste slachtoffer van de ...

307
307
UEL/UECL: Enorme stunt Go Ahead, Anderlecht-killer haalt uit

In de Europa League heeft Go Ahead Eagles donderdag voor een grote stunt gezorgd. De Nederlandse ...

69
69
Belgisch lichtpuntje in Europa: Genk bedwingt Real Betis

KRC Genk heeft de Belgische eer in de Europese competities ietwat kunnen redden deze week. In de ...

147
147
Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Na de slipper van afgelopen weekend op STVV (2-2), wil RSC Anderlecht vrijdagavond aanknopen met een ...

224
224
"Tureluurs gespeeld" - Club-speler zakt hard door het ijs

Club Brugge is woensdagavond stevig op zijn limieten gebotst in de Champions League. Op het veld van ...

285
285
Nieuwe details in Noa Lang-rel: bliksemtransfer in de maak?

Noa Lang heeft niet bepaald een goed gevoel overgehoud aan zijn terugkeer op PSV. Met SSC Napoli ...

269
269
'Garcia puzzelt: deze 22 spelers 'zeker' van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

374
374
Topaanwinst maakt brokken bij Club: Hayen geeft hard signaal

Club Brugge onderging woensdagavond de wet van de sterkste in de Champions League en verloor met 4-0 ...

420
420
Witte rook in toekomst Messi: superster tekent tot 2028

Lionel Messi is inmiddels al weer 38 jaar oud. Maar desondanks denkt de meervoudige Gouden Bal nog ...

73
73
‘Engeland in shock: Lammens zet transferbom nu al klaar’

Hij kwam als noodoplossing, maar Senne Lammens ontpopt zich razendsnel tot onbetwiste nummer ...

389
389
De 11 namen: Fink voert drie wijzigingen door bij Genk

In de Europa League krijgt KRC Genk zo dadelijk Real Betis. Ongeveer een uurtje voor de aftrap ...

36
36

Meer sportnieuws