Anderlecht mag mopperen: "Dat was een penalty"

door
Anderlecht mag mopperen:

Anderlecht had redenen om te mopperen na de match. De 0-3 van Anders Dreyer werd afgekeurd, en daar was ophef over. Steven Alzate kreeg de bal ook onvrijwillig tegen de hand en die fase mocht wel doorgaan bij de 1-2. Na de pauze werd Kasper Dolberg foutief afgestopt door Zinho Vanheusden. Daar kwam de VAR niet tussen. RSCA zal zich ongetwijfeld benadeeld voelen.

LEES OOK: Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Duel Dolberg-Vanheusden

Bij een 3-2 hing Zinho Vanheusden heel erg aan Kasper Dolberg. De Deen werd duidelijk foutief afgestopt, wat ook op de beelden te zien was. Bij de Brusselaars mochten ze dus zeker klagen over deze fase.

"Dit is toch gewoon een fout? Vanheusden heeft geen oog voor de bal. Waar was de VAR? Hiervoor kan je zeker fluiten. De VAR was nog heel ijverig om de 0-3 van Dreyer af te keuren. Hier bleven ze stil. Ik kan mij voorstellen dat ze bij Anderlecht daarover ontevreden zijn", aldus Peter Vandenbempt.

Gert Verheyen ging akkoord met hem. “Inderdaad. Dit is een strafschop”, verklaarde Verheyen bij DAZN

Vandenbempt had ook zijn twijfels bij de afgekeurde 0-3 van Dreyer, waar Leoni voordien de bal tegen de arm kreeg. "Dit is ook aangeschoten bal. Normaal wordt dit niet teruggefloten”, zei hij.

Vanheusden bleef op de vlakte 

Vanheusden zelf kreeg er ook een vraag over, maar hij bleef op de vlakte. “Ik weet het niet meer heel goed. Ik moet de beelden nog eens bekijken. Maar dat de VAR niet tussenkwam is zoveel te beter”, lachte de verdediger van Standard.

Verdiende RSCA een penalty?

Meest recent

'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

110
110
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

146
146
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

96
96
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

416
416
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

315
315
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

490
490
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

218
218
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

377
377
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

317
317
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

81
81
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

504
504
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

318
318
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

92
92
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

201
201
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

561
561
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

291
291
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

70
70
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

110
110
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

75
75
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

43
43
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

468
468
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

418
418
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

146
146
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

223
223

Meer sportnieuws