Peter Maes beleeft sprookje met Willem II: 'Tita Tovenaar'

door
Peter Maes beleeft sprookje met Willem II: 'Tita Tovenaar'

Lange tijd was Peter Maes persona non grata in de voetbalwereld, na zijn onverkwikkelijke rol in de zaak Propere Handen. De Belgische coach kreeg echter een nieuwe kans bij Willem II en bij de Nederlandse club heeft hij zich nu al in een heldenrol gewikkeld.

Half september verraste Willem II nog met de aanstelling van Peter Maes, van wie lange tijd gedacht werd dat hij geen kans meer zou krijgen in de voetbalwereld. Onze landgenoot trof echter een regeling met het gerecht en zal niet meer voor de rechtbank moeten verschijnen.

Van kelder tweede niveau naar koppositie

Het op dat moment zieltogende Willem II stond slechts in de lage middenmoot gepositioneerd in de Keuken Kampioen Divisie, het tweede niveau in Nederland. De Brabantse club speelde ooit nog Champions League maar was ondertussen stevig afgezakt. We zijn ondertussen vijf wedstrijden later, waarin Willem II zowaar 15/15 pakte.

Gisteren werd Roda JC in eigen huis verslagen met 0-1, dankzij een vroeg doelpunt van Oosting. Hierdoor staat Willem II zowaar in punten gelijk met de koploper en lijkt promotie naar de Eredivisie weer brandend actueel. Bij de supporters van de club is Maes alvast de grote held, op sociale media klinkt het van 'Tita Tovenaar' tot 'wonderdokter'. Bij Sporza klonk Maes onlangs alvast ambitieus: "Ik denk dat we allemaal wel eens fouten maken en dat we allemaal kansen verdienen in het leven." Een kans die hij nu met beide handen grijpt.

Is het terecht dat hij opnieuw een kans krijgt?

Meest recent

Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

2
2
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

7
7
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

22
22
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

83
83
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

83
83
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

33
33
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

78
78
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

153
153
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

37
37
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

35
35
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

139
139
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

262
262
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

75
75
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

42
42
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

172
172
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

247
247
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

191
191
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

347
347
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

598
598
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

220
220
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws