AC Milan nam nieuw 'De Ketelaere-gokje' dat dit keer wél werkt

door
AC Milan nam nieuw 'De Ketelaere-gokje' dat dit keer wél werkt

AC Milan kende vorig seizoen een pover jaar, maar dit seizoen heeft trainer Stefano Pioli de juiste snaar weten te raken bij de spelers. AC Milan staat momenteel eerste in de Serie A en vandaag ontvangt het eeuwige rivaal Juventus. Bij de club uit Milaan is zomeraanwinst Tijani Reijnders geruisloos uitgegroeid tot een zeer belangrijke schakel in het team.

Afgelopen zomer betaalde AC Milan maar liefst 20 miljoen euro om Tijani Reijnders weg te halen bij AZ. Die transfer werd toch met het nodige wantrouwen bekeken, want na de mislukte transfers van spelers als Aster Vranckx en Charles De Ketelaere was men toch huiverig omtrent het aantrekken van spelers die nog alles moest bewijzen in een topcompetitie.

Daarnaast is het als Nederlander ook niet makkelijk om bij AC Milan binnen te stromen. Al snel worden dan vergelijkingen gemaakt met Nederlandse clubhelden als Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard. Tijani Reijnders begon dus wel met de nodige druk aan zijn passage in Milaan.

LEES OOK: De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

Meteen een belangrijke speler

De technisch vaardige middenvelder had daar helemaal geen last van. Hij groeide meteen uit tot een basisspeler en werd snel een belangrijke pion in het elftal van trainer Pioli. Hij was onlangs nog zeer lovend over zijn aanwinst. Reijnders is iemand die de leemte opvult van de vertrokken van Sandro Tonali. Hij bepaalt het tempo bij AC Milan.

"Tijani is een uitzonderlijke jongen. Hij is goed met de bal aan de voet en weet als geen ander de ruimtes te vinden", aldus Pioli. Met 0 goals en 2 assists zijn de aanvallende cijfers voorlopig nog wat mager. Pioli verwacht in dat opzicht nog wat meer van hem. "Ik verwacht nog meer goals en doelschoten van hem. Hij kan zich echter op verschillende posities in het middenveld handhaven en hij is nu al een belangrijke speler voor ons."

Titel winnen met AC Milan

Reijnders is zelf ook zeer gelukkig in Milaan. “Ze zijn hier bij Milan wel heel blij met een Nederlandse speler. Ik word 'Power Reijnders' genoemd, dat is wel lachen. Van de Power Rangers. Ja, het is wat. Ze bedenken van alles", lachte hij bij NOS.

Hij heeft een grote ambitie. “De scudetto wil ik echt winnen. Ik heb nog geen prijzen gewonnen in mijn leven, laat het bij deze mooie club de eerste zijn." Tegen Juventus kan hij AC Milan alvast een stapje verder op weg zitten. Misschien kan hij in deze topper ook zijn eerste competitiegoal scoren?

CR

Is Reijnders een grote verrassing?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

17
17
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

19
19
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

47
47
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

243
243
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

227
227
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

319
319
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

86
86
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

585
585
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

518
518
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

383
383
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

307
307
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

112
112
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

334
334
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

63
63
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

566
566
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

328
328
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

418
418
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

267
267
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

460
460
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

250
250
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

238
238
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1689
1689
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

752
752
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

738
738

Meer sportnieuws