AC Milan nam nieuw 'De Ketelaere-gokje' dat dit keer wél werkt

door
AC Milan nam nieuw 'De Ketelaere-gokje' dat dit keer wél werkt

AC Milan kende vorig seizoen een pover jaar, maar dit seizoen heeft trainer Stefano Pioli de juiste snaar weten te raken bij de spelers. AC Milan staat momenteel eerste in de Serie A en vandaag ontvangt het eeuwige rivaal Juventus. Bij de club uit Milaan is zomeraanwinst Tijani Reijnders geruisloos uitgegroeid tot een zeer belangrijke schakel in het team.

Afgelopen zomer betaalde AC Milan maar liefst 20 miljoen euro om Tijani Reijnders weg te halen bij AZ. Die transfer werd toch met het nodige wantrouwen bekeken, want na de mislukte transfers van spelers als Aster Vranckx en Charles De Ketelaere was men toch huiverig omtrent het aantrekken van spelers die nog alles moest bewijzen in een topcompetitie.

Daarnaast is het als Nederlander ook niet makkelijk om bij AC Milan binnen te stromen. Al snel worden dan vergelijkingen gemaakt met Nederlandse clubhelden als Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard. Tijani Reijnders begon dus wel met de nodige druk aan zijn passage in Milaan.

LEES OOK: KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

Meteen een belangrijke speler

De technisch vaardige middenvelder had daar helemaal geen last van. Hij groeide meteen uit tot een basisspeler en werd snel een belangrijke pion in het elftal van trainer Pioli. Hij was onlangs nog zeer lovend over zijn aanwinst. Reijnders is iemand die de leemte opvult van de vertrokken van Sandro Tonali. Hij bepaalt het tempo bij AC Milan.

"Tijani is een uitzonderlijke jongen. Hij is goed met de bal aan de voet en weet als geen ander de ruimtes te vinden", aldus Pioli. Met 0 goals en 2 assists zijn de aanvallende cijfers voorlopig nog wat mager. Pioli verwacht in dat opzicht nog wat meer van hem. "Ik verwacht nog meer goals en doelschoten van hem. Hij kan zich echter op verschillende posities in het middenveld handhaven en hij is nu al een belangrijke speler voor ons."

Titel winnen met AC Milan

Reijnders is zelf ook zeer gelukkig in Milaan. “Ze zijn hier bij Milan wel heel blij met een Nederlandse speler. Ik word 'Power Reijnders' genoemd, dat is wel lachen. Van de Power Rangers. Ja, het is wat. Ze bedenken van alles", lachte hij bij NOS.

Hij heeft een grote ambitie. “De scudetto wil ik echt winnen. Ik heb nog geen prijzen gewonnen in mijn leven, laat het bij deze mooie club de eerste zijn." Tegen Juventus kan hij AC Milan alvast een stapje verder op weg zitten. Misschien kan hij in deze topper ook zijn eerste competitiegoal scoren?

CR

Is Reijnders een grote verrassing?

Meest recent

KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

21
21
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

16
16
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

100
100
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

224
224
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

56
56
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

109
109
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

79
79
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

83
83
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

276
276
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

119
119
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

108
108
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

71
71
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

486
486
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

240
240
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

26
26
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

597
597
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

382
382
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

403
403
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

350
350
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

448
448
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

109
109
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

272
272
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

105
105
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

481
481

Meer sportnieuws