'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

2348 stemmen
'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

Club Brugge leende Roman Yaremchuk voor één seizoen uit aan Valencia, met de hoop op enkele gunstige scenario's voor de spits. Club hoopte dat de Oekraïner in Spanje zijn marktwaarde terug zou opkrikken, zich in de kijker spelen van andere clubs, of in topvorm terugkeren naar Brugge.

De huidige situatie van Yaremchuk bij Valencia vertoont echter opvallende parallellen met zijn zwaar teleurstellende tijd bij Club Brugge vorig seizoen. Als deze trend zich blijft voortzetten in het Estadio Mestalla, zal hij volgende zomer met hangende pootjes en met een nieuwe mentale klap terugkeren naar West-Vlaanderen.

LEES OOK: Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

Ooit raakt het geduld eens op van Club Brugge

Ronny Deila en Club Brugge hebben afgelopen zomer veel tijd en inspanning gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want die grote inspanningen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien de Oekraïense spits uiteindelijk voor één seizoen werd uitgeleend aan Valencia CF.

Club Brugge hoopt dat een nieuwe omgeving Yaremchuk zal helpen om zijn topvorm terug te vinden, terwijl dit tijdelijke vertrek ook kan worden gezien als een motie van Deila en de club.

Gedurende meer dan een jaar heeft Club Brugge namelijk getrokken en gesleurd om de enorme investering van 17 miljoen euro te laten renderen, maar ooit raakt dat engelengeduld ook op.

Yaremchuk legt de schuld bij Club Brugge

Tijdens zijn eerste persconferentie als speler van Valencia keek Roman Yaremchuk terug op zijn turbulente tijd bij Club Brugge. De Oekraïense spits slaagde er nooit in om een impact te maken in het Jan Breydelstadion, waar hij vooral opviel door onbeholpen balcontroles en het missen van grote doelkansen.

Toch schoof Yaremchuk in het persmoment de verantwoordelijkheid voor zijn teleurstellende periode grotendeels in de schoenen van Club Brugge. “Ik raakte geblesseerd, speelde een paar goede wedstrijden, maar ze gaven me weinig kansen”, zei de 27-jarige spits.

“Ik hoop dat Valencia me zal helpen om mijn zelfvertrouwen terug te winnen en dat ik kansen zal krijgen om doelpunten te maken.”

“Yaremchuk scoort 10 à 15 goals voor Valencia”

Nélson Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, heeft het volste vertrouwen in de slaagkansen van de Oekraïense spits aan de Costa del Azahar.

De Portugese coach deelde in een interview met AS dat Yaremchuk de juiste kwaliteiten bezit om zich goed aan te passen aan het Spaanse voetbal omdat hij daar de kwaliteiten voor heeft.

“Onder normale omstandigheden kan hij tussen de tien en vijftien doelpunten scoren voor Valencia”, merkte Verissimo op, met het voorbehoud dat dit afhangt van hoe de spits zich aanpast aan de competitie en het team, evenals hoe de coach met hem omgaat.

“Ik denk dat Yaremchuk een van de positieve verrassingen van LaLiga kan zijn. Met zijn neus voor doelpunten kan hij een zeer waardevolle speler zijn voor elk team.”

Baraja probeert de druk af te houden van Yaremchuk

Hij bleef in de eerste twee wedstrijden tegen Alaves en Atlético Madrid telkens de volledige 90 minuten aan de bank gekluisterd, en in de wedstrijd tegen Almeria was hij zelfs niet opgenomen in de wedstrijdselectie. 

“Hij keerde terug van de nationale ploeg met een fysiek probleem”, verklaarde trainer Rubén Baraja de niet-selectie van Yaremchuk tegen Almeria.

“Hij traint opnieuw, maar voelt zich niet klaar. We praten met hem en we proberen de druk af te houden. Hij is een speler die we nog nodig zullen hebben”, zei Baraja, die wel een grote honger en gretigheid heeft vastgesteld bij zijn gehuurde spits.

Gesmaakt (kort) debuut voor Valencia

Eind september maakte Yaremchuk eindelijk zijn langverwachte debuut voor Valencia. Hij kreeg een invalbeurt van 24 minuten in de wedstrijd tegen Real Sociedad, wat zowel positief was voor zijn zelfvertrouwen als om zijn gebrek aan wedstrijdritme aan te pakken.

De fans in het Estadio Mestalla keken vol verwachting uit naar de eerste acties van hun nieuwe spits, en Yaremchuk stelde hen niet teleur tijdens zijn eerste minuten in het Valencia-shirt. Bij zijn betreden van het veld kreeg hij een luid applaus van de supporters, en hij bleek vooral nuttig te zijn in de balrecuperatie.

Yaremchuk hield dan ook een positief gevoel over aan zijn debuutoptreden voor Los Che.

Yaremchuk nu ook bij Valencia in vicieuze cirkel terecht

Na zijn korte debuut kreeg Yaremchuk daarna twee kansen om in de basis te starten, maar tijdens de wedstrijden tegen Real Betis - waar hij tijdens de rust al werd gewisseld - en Mallorca bleven de Valencia-fans enigszins op hun honger zitten.

Volgens AS vertrok de spits zelfs ietwat depressief naar de nationale ploeg tijdens de voorbije interlandperiode, omdat hij nog steeds moeite heeft met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia.

In de 134 minuten speeltijd schoot hij slechts één keer richting het doel en zelfs geen enkele keer tussen de palen. Het was de bedoeling dat hij na de interlandperiode met Oekraïne met een opgekrikt moraal naar Valencia zou terugkeren.

Maar na een korte invalbeurt tegen Noord-Macedonië en een volledige wedstrijd op de bank tegen Malta, lijkt dit plan niet helemaal te zijn geslaagd. Op deze manier lijkt Yaremchuk bij Valencia in een situatie te verkeren die doet denken aan zijn tijd bij Club Brugge, een vicieuze cirkel waar hij maar moeilijk uit lijkt te kunnen ontsnappen.

 

Zal Yaremchuk nog knallen bij Valencia?

Meest recent

Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

5
5
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

30
30
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

17
17
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

145
145
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

58
58
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

858
858
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

161
161
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

388
388
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

256
256
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

249
249
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

324
324
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

90
90
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

85
85
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

594
594
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

349
349
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

153
153
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

157
157
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

137
137
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

16
16
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

117
117
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

322
322
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

141
141
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

466
466
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

113
113
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

45
45

Meer sportnieuws