'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

2348
'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

Club Brugge leende Roman Yaremchuk voor één seizoen uit aan Valencia, met de hoop op enkele gunstige scenario's voor de spits. Club hoopte dat de Oekraïner in Spanje zijn marktwaarde terug zou opkrikken, zich in de kijker spelen van andere clubs, of in topvorm terugkeren naar Brugge.

De huidige situatie van Yaremchuk bij Valencia vertoont echter opvallende parallellen met zijn zwaar teleurstellende tijd bij Club Brugge vorig seizoen. Als deze trend zich blijft voortzetten in het Estadio Mestalla, zal hij volgende zomer met hangende pootjes en met een nieuwe mentale klap terugkeren naar West-Vlaanderen.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Ooit raakt het geduld eens op van Club Brugge

Ronny Deila en Club Brugge hebben afgelopen zomer veel tijd en inspanning gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want die grote inspanningen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien de Oekraïense spits uiteindelijk voor één seizoen werd uitgeleend aan Valencia CF.

Club Brugge hoopt dat een nieuwe omgeving Yaremchuk zal helpen om zijn topvorm terug te vinden, terwijl dit tijdelijke vertrek ook kan worden gezien als een motie van Deila en de club.

Gedurende meer dan een jaar heeft Club Brugge namelijk getrokken en gesleurd om de enorme investering van 17 miljoen euro te laten renderen, maar ooit raakt dat engelengeduld ook op.

Yaremchuk legt de schuld bij Club Brugge

Tijdens zijn eerste persconferentie als speler van Valencia keek Roman Yaremchuk terug op zijn turbulente tijd bij Club Brugge. De Oekraïense spits slaagde er nooit in om een impact te maken in het Jan Breydelstadion, waar hij vooral opviel door onbeholpen balcontroles en het missen van grote doelkansen.

Toch schoof Yaremchuk in het persmoment de verantwoordelijkheid voor zijn teleurstellende periode grotendeels in de schoenen van Club Brugge. “Ik raakte geblesseerd, speelde een paar goede wedstrijden, maar ze gaven me weinig kansen”, zei de 27-jarige spits.

“Ik hoop dat Valencia me zal helpen om mijn zelfvertrouwen terug te winnen en dat ik kansen zal krijgen om doelpunten te maken.”

“Yaremchuk scoort 10 à 15 goals voor Valencia”

Nélson Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, heeft het volste vertrouwen in de slaagkansen van de Oekraïense spits aan de Costa del Azahar.

De Portugese coach deelde in een interview met AS dat Yaremchuk de juiste kwaliteiten bezit om zich goed aan te passen aan het Spaanse voetbal omdat hij daar de kwaliteiten voor heeft.

“Onder normale omstandigheden kan hij tussen de tien en vijftien doelpunten scoren voor Valencia”, merkte Verissimo op, met het voorbehoud dat dit afhangt van hoe de spits zich aanpast aan de competitie en het team, evenals hoe de coach met hem omgaat.

“Ik denk dat Yaremchuk een van de positieve verrassingen van LaLiga kan zijn. Met zijn neus voor doelpunten kan hij een zeer waardevolle speler zijn voor elk team.”

Baraja probeert de druk af te houden van Yaremchuk

Hij bleef in de eerste twee wedstrijden tegen Alaves en Atlético Madrid telkens de volledige 90 minuten aan de bank gekluisterd, en in de wedstrijd tegen Almeria was hij zelfs niet opgenomen in de wedstrijdselectie. 

“Hij keerde terug van de nationale ploeg met een fysiek probleem”, verklaarde trainer Rubén Baraja de niet-selectie van Yaremchuk tegen Almeria.

“Hij traint opnieuw, maar voelt zich niet klaar. We praten met hem en we proberen de druk af te houden. Hij is een speler die we nog nodig zullen hebben”, zei Baraja, die wel een grote honger en gretigheid heeft vastgesteld bij zijn gehuurde spits.

Gesmaakt (kort) debuut voor Valencia

Eind september maakte Yaremchuk eindelijk zijn langverwachte debuut voor Valencia. Hij kreeg een invalbeurt van 24 minuten in de wedstrijd tegen Real Sociedad, wat zowel positief was voor zijn zelfvertrouwen als om zijn gebrek aan wedstrijdritme aan te pakken.

De fans in het Estadio Mestalla keken vol verwachting uit naar de eerste acties van hun nieuwe spits, en Yaremchuk stelde hen niet teleur tijdens zijn eerste minuten in het Valencia-shirt. Bij zijn betreden van het veld kreeg hij een luid applaus van de supporters, en hij bleek vooral nuttig te zijn in de balrecuperatie.

Yaremchuk hield dan ook een positief gevoel over aan zijn debuutoptreden voor Los Che.

Yaremchuk nu ook bij Valencia in vicieuze cirkel terecht

Na zijn korte debuut kreeg Yaremchuk daarna twee kansen om in de basis te starten, maar tijdens de wedstrijden tegen Real Betis - waar hij tijdens de rust al werd gewisseld - en Mallorca bleven de Valencia-fans enigszins op hun honger zitten.

Volgens AS vertrok de spits zelfs ietwat depressief naar de nationale ploeg tijdens de voorbije interlandperiode, omdat hij nog steeds moeite heeft met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia.

In de 134 minuten speeltijd schoot hij slechts één keer richting het doel en zelfs geen enkele keer tussen de palen. Het was de bedoeling dat hij na de interlandperiode met Oekraïne met een opgekrikt moraal naar Valencia zou terugkeren.

Maar na een korte invalbeurt tegen Noord-Macedonië en een volledige wedstrijd op de bank tegen Malta, lijkt dit plan niet helemaal te zijn geslaagd. Op deze manier lijkt Yaremchuk bij Valencia in een situatie te verkeren die doet denken aan zijn tijd bij Club Brugge, een vicieuze cirkel waar hij maar moeilijk uit lijkt te kunnen ontsnappen.

 

Zal Yaremchuk nog knallen bij Valencia?

Meest recent

Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

6
6
'Mannaert had megastunt met Zidane in gedachten'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

21
21
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

66
66
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

90
90
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

122
122
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

83
83
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

57
57
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

89
89
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

239
239
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

286
286
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

294
294
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

210
210
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

156
156
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

100
100
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

115
115
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

104
104
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

43
43
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

85
85
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

48
48
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

111
111
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

143
143
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

203
203
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

118
118
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

460
460
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

78
78

Meer sportnieuws