'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

2348 stemmen
'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

Club Brugge leende Roman Yaremchuk voor één seizoen uit aan Valencia, met de hoop op enkele gunstige scenario's voor de spits. Club hoopte dat de Oekraïner in Spanje zijn marktwaarde terug zou opkrikken, zich in de kijker spelen van andere clubs, of in topvorm terugkeren naar Brugge.

De huidige situatie van Yaremchuk bij Valencia vertoont echter opvallende parallellen met zijn zwaar teleurstellende tijd bij Club Brugge vorig seizoen. Als deze trend zich blijft voortzetten in het Estadio Mestalla, zal hij volgende zomer met hangende pootjes en met een nieuwe mentale klap terugkeren naar West-Vlaanderen.

LEES OOK: 'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Ooit raakt het geduld eens op van Club Brugge

Ronny Deila en Club Brugge hebben afgelopen zomer veel tijd en inspanning gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want die grote inspanningen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien de Oekraïense spits uiteindelijk voor één seizoen werd uitgeleend aan Valencia CF.

Club Brugge hoopt dat een nieuwe omgeving Yaremchuk zal helpen om zijn topvorm terug te vinden, terwijl dit tijdelijke vertrek ook kan worden gezien als een motie van Deila en de club.

Gedurende meer dan een jaar heeft Club Brugge namelijk getrokken en gesleurd om de enorme investering van 17 miljoen euro te laten renderen, maar ooit raakt dat engelengeduld ook op.

Yaremchuk legt de schuld bij Club Brugge

Tijdens zijn eerste persconferentie als speler van Valencia keek Roman Yaremchuk terug op zijn turbulente tijd bij Club Brugge. De Oekraïense spits slaagde er nooit in om een impact te maken in het Jan Breydelstadion, waar hij vooral opviel door onbeholpen balcontroles en het missen van grote doelkansen.

Toch schoof Yaremchuk in het persmoment de verantwoordelijkheid voor zijn teleurstellende periode grotendeels in de schoenen van Club Brugge. “Ik raakte geblesseerd, speelde een paar goede wedstrijden, maar ze gaven me weinig kansen”, zei de 27-jarige spits.

“Ik hoop dat Valencia me zal helpen om mijn zelfvertrouwen terug te winnen en dat ik kansen zal krijgen om doelpunten te maken.”

“Yaremchuk scoort 10 à 15 goals voor Valencia”

Nélson Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, heeft het volste vertrouwen in de slaagkansen van de Oekraïense spits aan de Costa del Azahar.

De Portugese coach deelde in een interview met AS dat Yaremchuk de juiste kwaliteiten bezit om zich goed aan te passen aan het Spaanse voetbal omdat hij daar de kwaliteiten voor heeft.

“Onder normale omstandigheden kan hij tussen de tien en vijftien doelpunten scoren voor Valencia”, merkte Verissimo op, met het voorbehoud dat dit afhangt van hoe de spits zich aanpast aan de competitie en het team, evenals hoe de coach met hem omgaat.

“Ik denk dat Yaremchuk een van de positieve verrassingen van LaLiga kan zijn. Met zijn neus voor doelpunten kan hij een zeer waardevolle speler zijn voor elk team.”

Baraja probeert de druk af te houden van Yaremchuk

Hij bleef in de eerste twee wedstrijden tegen Alaves en Atlético Madrid telkens de volledige 90 minuten aan de bank gekluisterd, en in de wedstrijd tegen Almeria was hij zelfs niet opgenomen in de wedstrijdselectie. 

“Hij keerde terug van de nationale ploeg met een fysiek probleem”, verklaarde trainer Rubén Baraja de niet-selectie van Yaremchuk tegen Almeria.

“Hij traint opnieuw, maar voelt zich niet klaar. We praten met hem en we proberen de druk af te houden. Hij is een speler die we nog nodig zullen hebben”, zei Baraja, die wel een grote honger en gretigheid heeft vastgesteld bij zijn gehuurde spits.

Gesmaakt (kort) debuut voor Valencia

Eind september maakte Yaremchuk eindelijk zijn langverwachte debuut voor Valencia. Hij kreeg een invalbeurt van 24 minuten in de wedstrijd tegen Real Sociedad, wat zowel positief was voor zijn zelfvertrouwen als om zijn gebrek aan wedstrijdritme aan te pakken.

De fans in het Estadio Mestalla keken vol verwachting uit naar de eerste acties van hun nieuwe spits, en Yaremchuk stelde hen niet teleur tijdens zijn eerste minuten in het Valencia-shirt. Bij zijn betreden van het veld kreeg hij een luid applaus van de supporters, en hij bleek vooral nuttig te zijn in de balrecuperatie.

Yaremchuk hield dan ook een positief gevoel over aan zijn debuutoptreden voor Los Che.

Yaremchuk nu ook bij Valencia in vicieuze cirkel terecht

Na zijn korte debuut kreeg Yaremchuk daarna twee kansen om in de basis te starten, maar tijdens de wedstrijden tegen Real Betis - waar hij tijdens de rust al werd gewisseld - en Mallorca bleven de Valencia-fans enigszins op hun honger zitten.

Volgens AS vertrok de spits zelfs ietwat depressief naar de nationale ploeg tijdens de voorbije interlandperiode, omdat hij nog steeds moeite heeft met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia.

In de 134 minuten speeltijd schoot hij slechts één keer richting het doel en zelfs geen enkele keer tussen de palen. Het was de bedoeling dat hij na de interlandperiode met Oekraïne met een opgekrikt moraal naar Valencia zou terugkeren.

Maar na een korte invalbeurt tegen Noord-Macedonië en een volledige wedstrijd op de bank tegen Malta, lijkt dit plan niet helemaal te zijn geslaagd. Op deze manier lijkt Yaremchuk bij Valencia in een situatie te verkeren die doet denken aan zijn tijd bij Club Brugge, een vicieuze cirkel waar hij maar moeilijk uit lijkt te kunnen ontsnappen.

 

Zal Yaremchuk nog knallen bij Valencia?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

20
20
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

95
95
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

26
26
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

120
120
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

59
59
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

54
54
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

134
134
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

223
223
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

317
317
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

519
519
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

53
53
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

313
313
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

244
244
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

355
355
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

238
238
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

164
164
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

214
214
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

164
164
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

630
630
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

285
285
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

110
110

Meer sportnieuws