'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

2348
'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

Club Brugge leende Roman Yaremchuk voor één seizoen uit aan Valencia, met de hoop op enkele gunstige scenario's voor de spits. Club hoopte dat de Oekraïner in Spanje zijn marktwaarde terug zou opkrikken, zich in de kijker spelen van andere clubs, of in topvorm terugkeren naar Brugge.

De huidige situatie van Yaremchuk bij Valencia vertoont echter opvallende parallellen met zijn zwaar teleurstellende tijd bij Club Brugge vorig seizoen. Als deze trend zich blijft voortzetten in het Estadio Mestalla, zal hij volgende zomer met hangende pootjes en met een nieuwe mentale klap terugkeren naar West-Vlaanderen.

LEES OOK: Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Ooit raakt het geduld eens op van Club Brugge

Ronny Deila en Club Brugge hebben afgelopen zomer veel tijd en inspanning gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want die grote inspanningen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien de Oekraïense spits uiteindelijk voor één seizoen werd uitgeleend aan Valencia CF.

Club Brugge hoopt dat een nieuwe omgeving Yaremchuk zal helpen om zijn topvorm terug te vinden, terwijl dit tijdelijke vertrek ook kan worden gezien als een motie van Deila en de club.

Gedurende meer dan een jaar heeft Club Brugge namelijk getrokken en gesleurd om de enorme investering van 17 miljoen euro te laten renderen, maar ooit raakt dat engelengeduld ook op.

Yaremchuk legt de schuld bij Club Brugge

Tijdens zijn eerste persconferentie als speler van Valencia keek Roman Yaremchuk terug op zijn turbulente tijd bij Club Brugge. De Oekraïense spits slaagde er nooit in om een impact te maken in het Jan Breydelstadion, waar hij vooral opviel door onbeholpen balcontroles en het missen van grote doelkansen.

Toch schoof Yaremchuk in het persmoment de verantwoordelijkheid voor zijn teleurstellende periode grotendeels in de schoenen van Club Brugge. “Ik raakte geblesseerd, speelde een paar goede wedstrijden, maar ze gaven me weinig kansen”, zei de 27-jarige spits.

“Ik hoop dat Valencia me zal helpen om mijn zelfvertrouwen terug te winnen en dat ik kansen zal krijgen om doelpunten te maken.”

“Yaremchuk scoort 10 à 15 goals voor Valencia”

Nélson Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, heeft het volste vertrouwen in de slaagkansen van de Oekraïense spits aan de Costa del Azahar.

De Portugese coach deelde in een interview met AS dat Yaremchuk de juiste kwaliteiten bezit om zich goed aan te passen aan het Spaanse voetbal omdat hij daar de kwaliteiten voor heeft.

“Onder normale omstandigheden kan hij tussen de tien en vijftien doelpunten scoren voor Valencia”, merkte Verissimo op, met het voorbehoud dat dit afhangt van hoe de spits zich aanpast aan de competitie en het team, evenals hoe de coach met hem omgaat.

“Ik denk dat Yaremchuk een van de positieve verrassingen van LaLiga kan zijn. Met zijn neus voor doelpunten kan hij een zeer waardevolle speler zijn voor elk team.”

Baraja probeert de druk af te houden van Yaremchuk

Hij bleef in de eerste twee wedstrijden tegen Alaves en Atlético Madrid telkens de volledige 90 minuten aan de bank gekluisterd, en in de wedstrijd tegen Almeria was hij zelfs niet opgenomen in de wedstrijdselectie. 

“Hij keerde terug van de nationale ploeg met een fysiek probleem”, verklaarde trainer Rubén Baraja de niet-selectie van Yaremchuk tegen Almeria.

“Hij traint opnieuw, maar voelt zich niet klaar. We praten met hem en we proberen de druk af te houden. Hij is een speler die we nog nodig zullen hebben”, zei Baraja, die wel een grote honger en gretigheid heeft vastgesteld bij zijn gehuurde spits.

Gesmaakt (kort) debuut voor Valencia

Eind september maakte Yaremchuk eindelijk zijn langverwachte debuut voor Valencia. Hij kreeg een invalbeurt van 24 minuten in de wedstrijd tegen Real Sociedad, wat zowel positief was voor zijn zelfvertrouwen als om zijn gebrek aan wedstrijdritme aan te pakken.

De fans in het Estadio Mestalla keken vol verwachting uit naar de eerste acties van hun nieuwe spits, en Yaremchuk stelde hen niet teleur tijdens zijn eerste minuten in het Valencia-shirt. Bij zijn betreden van het veld kreeg hij een luid applaus van de supporters, en hij bleek vooral nuttig te zijn in de balrecuperatie.

Yaremchuk hield dan ook een positief gevoel over aan zijn debuutoptreden voor Los Che.

Yaremchuk nu ook bij Valencia in vicieuze cirkel terecht

Na zijn korte debuut kreeg Yaremchuk daarna twee kansen om in de basis te starten, maar tijdens de wedstrijden tegen Real Betis - waar hij tijdens de rust al werd gewisseld - en Mallorca bleven de Valencia-fans enigszins op hun honger zitten.

Volgens AS vertrok de spits zelfs ietwat depressief naar de nationale ploeg tijdens de voorbije interlandperiode, omdat hij nog steeds moeite heeft met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia.

In de 134 minuten speeltijd schoot hij slechts één keer richting het doel en zelfs geen enkele keer tussen de palen. Het was de bedoeling dat hij na de interlandperiode met Oekraïne met een opgekrikt moraal naar Valencia zou terugkeren.

Maar na een korte invalbeurt tegen Noord-Macedonië en een volledige wedstrijd op de bank tegen Malta, lijkt dit plan niet helemaal te zijn geslaagd. Op deze manier lijkt Yaremchuk bij Valencia in een situatie te verkeren die doet denken aan zijn tijd bij Club Brugge, een vicieuze cirkel waar hij maar moeilijk uit lijkt te kunnen ontsnappen.

 

Zal Yaremchuk nog knallen bij Valencia?

Meest recent

Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

11
11
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

64
64
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

62
62
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

128
128
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

99
99
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

272
272
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

74
74
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

130
130
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

160
160
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

403
403
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

95
95
Zonder Tielemans en De Bruyne: Defour geeft ideaal middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

455
455
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

455
455
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

88
88
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

459
459
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

43
43
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

70
70
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

163
163
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

201
201
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

102
102
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

107
107
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

158
158
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

391
391

Meer sportnieuws