'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

2348
'Yaremchuk met staart tussen de benen naar Club Brugge'

Club Brugge leende Roman Yaremchuk voor één seizoen uit aan Valencia, met de hoop op enkele gunstige scenario's voor de spits. Club hoopte dat de Oekraïner in Spanje zijn marktwaarde terug zou opkrikken, zich in de kijker spelen van andere clubs, of in topvorm terugkeren naar Brugge.

De huidige situatie van Yaremchuk bij Valencia vertoont echter opvallende parallellen met zijn zwaar teleurstellende tijd bij Club Brugge vorig seizoen. Als deze trend zich blijft voortzetten in het Estadio Mestalla, zal hij volgende zomer met hangende pootjes en met een nieuwe mentale klap terugkeren naar West-Vlaanderen.

LEES OOK: Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Ooit raakt het geduld eens op van Club Brugge

Ronny Deila en Club Brugge hebben afgelopen zomer veel tijd en inspanning gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want die grote inspanningen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien de Oekraïense spits uiteindelijk voor één seizoen werd uitgeleend aan Valencia CF.

Club Brugge hoopt dat een nieuwe omgeving Yaremchuk zal helpen om zijn topvorm terug te vinden, terwijl dit tijdelijke vertrek ook kan worden gezien als een motie van Deila en de club.

Gedurende meer dan een jaar heeft Club Brugge namelijk getrokken en gesleurd om de enorme investering van 17 miljoen euro te laten renderen, maar ooit raakt dat engelengeduld ook op.

Yaremchuk legt de schuld bij Club Brugge

Tijdens zijn eerste persconferentie als speler van Valencia keek Roman Yaremchuk terug op zijn turbulente tijd bij Club Brugge. De Oekraïense spits slaagde er nooit in om een impact te maken in het Jan Breydelstadion, waar hij vooral opviel door onbeholpen balcontroles en het missen van grote doelkansen.

Toch schoof Yaremchuk in het persmoment de verantwoordelijkheid voor zijn teleurstellende periode grotendeels in de schoenen van Club Brugge. “Ik raakte geblesseerd, speelde een paar goede wedstrijden, maar ze gaven me weinig kansen”, zei de 27-jarige spits.

“Ik hoop dat Valencia me zal helpen om mijn zelfvertrouwen terug te winnen en dat ik kansen zal krijgen om doelpunten te maken.”

“Yaremchuk scoort 10 à 15 goals voor Valencia”

Nélson Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, heeft het volste vertrouwen in de slaagkansen van de Oekraïense spits aan de Costa del Azahar.

De Portugese coach deelde in een interview met AS dat Yaremchuk de juiste kwaliteiten bezit om zich goed aan te passen aan het Spaanse voetbal omdat hij daar de kwaliteiten voor heeft.

“Onder normale omstandigheden kan hij tussen de tien en vijftien doelpunten scoren voor Valencia”, merkte Verissimo op, met het voorbehoud dat dit afhangt van hoe de spits zich aanpast aan de competitie en het team, evenals hoe de coach met hem omgaat.

“Ik denk dat Yaremchuk een van de positieve verrassingen van LaLiga kan zijn. Met zijn neus voor doelpunten kan hij een zeer waardevolle speler zijn voor elk team.”

Baraja probeert de druk af te houden van Yaremchuk

Hij bleef in de eerste twee wedstrijden tegen Alaves en Atlético Madrid telkens de volledige 90 minuten aan de bank gekluisterd, en in de wedstrijd tegen Almeria was hij zelfs niet opgenomen in de wedstrijdselectie. 

“Hij keerde terug van de nationale ploeg met een fysiek probleem”, verklaarde trainer Rubén Baraja de niet-selectie van Yaremchuk tegen Almeria.

“Hij traint opnieuw, maar voelt zich niet klaar. We praten met hem en we proberen de druk af te houden. Hij is een speler die we nog nodig zullen hebben”, zei Baraja, die wel een grote honger en gretigheid heeft vastgesteld bij zijn gehuurde spits.

Gesmaakt (kort) debuut voor Valencia

Eind september maakte Yaremchuk eindelijk zijn langverwachte debuut voor Valencia. Hij kreeg een invalbeurt van 24 minuten in de wedstrijd tegen Real Sociedad, wat zowel positief was voor zijn zelfvertrouwen als om zijn gebrek aan wedstrijdritme aan te pakken.

De fans in het Estadio Mestalla keken vol verwachting uit naar de eerste acties van hun nieuwe spits, en Yaremchuk stelde hen niet teleur tijdens zijn eerste minuten in het Valencia-shirt. Bij zijn betreden van het veld kreeg hij een luid applaus van de supporters, en hij bleek vooral nuttig te zijn in de balrecuperatie.

Yaremchuk hield dan ook een positief gevoel over aan zijn debuutoptreden voor Los Che.

Yaremchuk nu ook bij Valencia in vicieuze cirkel terecht

Na zijn korte debuut kreeg Yaremchuk daarna twee kansen om in de basis te starten, maar tijdens de wedstrijden tegen Real Betis - waar hij tijdens de rust al werd gewisseld - en Mallorca bleven de Valencia-fans enigszins op hun honger zitten.

Volgens AS vertrok de spits zelfs ietwat depressief naar de nationale ploeg tijdens de voorbije interlandperiode, omdat hij nog steeds moeite heeft met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia.

In de 134 minuten speeltijd schoot hij slechts één keer richting het doel en zelfs geen enkele keer tussen de palen. Het was de bedoeling dat hij na de interlandperiode met Oekraïne met een opgekrikt moraal naar Valencia zou terugkeren.

Maar na een korte invalbeurt tegen Noord-Macedonië en een volledige wedstrijd op de bank tegen Malta, lijkt dit plan niet helemaal te zijn geslaagd. Op deze manier lijkt Yaremchuk bij Valencia in een situatie te verkeren die doet denken aan zijn tijd bij Club Brugge, een vicieuze cirkel waar hij maar moeilijk uit lijkt te kunnen ontsnappen.

 

Zal Yaremchuk nog knallen bij Valencia?

Meest recent

Antwerp in alle staten: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

10
10
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

115
115
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

78
78
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

288
288
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

35
35
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

30
30
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

40
40
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

128
128
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

84
84
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

313
313
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

259
259
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

105
105
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

103
103
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

680
680
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

554
554
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

295
295
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

134
134
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

512
512
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

368
368
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

169
169
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

105
105
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

88
88
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

684
684
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

213
213
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

274
274

Meer sportnieuws