De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

door
De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

Na enkele jaren afwezigheid keerde Glen De Boeck onlangs terug als coach in het Belgische profvoetbal. Hij keerde immers terug bij KV Kortrijk, dat hij in het seizoen 2017/18 al eens bijna naar Play-Off I leidde. Er wacht hem de lastige taak om de Kerels na een volledig gemiste start in de Jupiler Pro League te houden.

Daarvoor zal De Boeck de komende maanden nog moeten roeien met de riemen die hij heeft, want pas in januari kan hij weer de transfermarkt op. Voorlopig kan De Boeck enkel sleutelen aan de invulling van zijn staf en dat deed hij de voorbije weken al gretig.

Staelens komt niet

Bij Het Nieuwsblad geeft De Boeck meer uitleg over de vele verschuivingen in zijn staf. Hij geeft aan dat Jimmy Hempte moest vertrekken door de terugkeer van Kristof D'Haene, die enkele maanden na zijn pensioen als speler terugkeerde om assistent te worden.

De Boeck wil immers niet te veel gelijkaardige profielen in zijn staf en dat is ook de reden waarom hij niet opnieuw zal samenwerken met Lorenzo Staelens. De Boeck ziet teveel gelijkenissen met Joseph Akpala, wiens kennis van de club en werk in de staf hij wel waardeert.

De Boeck wil Nederlander

Daarnaast werd ook Urbain Spaenhoven na amper één week alweer ontslagen wegens meningsverschillen over het invullen van zijn rol. Er is dus nog een opening in de staf en De Boeck weet ook al precies wie hij daarvoor wil: Ben van Dael, een 58-jarige Nederlander.

De Boeck en Van Dael werkten eerder al samen bij VVV en dat klikte duidelijk. Van Dael was sindsdien onder meer hoofdtrainer bij Fortuna Sittard en Zaglebie Lubin. Tegenwoordig is hij aan de slag bij PSV.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

2
2
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

5
5
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

50
50
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

35
35
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

68
68
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

171
171
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

92
92
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

67
67
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

226
226
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

171
171
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

419
419
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

96
96
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

363
363
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

345
345
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

413
413
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

203
203
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

140
140
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

103
103
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

271
271
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

78
78
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

158
158
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

294
294
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

738
738
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

892
892
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

598
598

Meer sportnieuws