De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

door
De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

Na enkele jaren afwezigheid keerde Glen De Boeck onlangs terug als coach in het Belgische profvoetbal. Hij keerde immers terug bij KV Kortrijk, dat hij in het seizoen 2017/18 al eens bijna naar Play-Off I leidde. Er wacht hem de lastige taak om de Kerels na een volledig gemiste start in de Jupiler Pro League te houden.

Daarvoor zal De Boeck de komende maanden nog moeten roeien met de riemen die hij heeft, want pas in januari kan hij weer de transfermarkt op. Voorlopig kan De Boeck enkel sleutelen aan de invulling van zijn staf en dat deed hij de voorbije weken al gretig.

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Staelens komt niet

Bij Het Nieuwsblad geeft De Boeck meer uitleg over de vele verschuivingen in zijn staf. Hij geeft aan dat Jimmy Hempte moest vertrekken door de terugkeer van Kristof D'Haene, die enkele maanden na zijn pensioen als speler terugkeerde om assistent te worden.

De Boeck wil immers niet te veel gelijkaardige profielen in zijn staf en dat is ook de reden waarom hij niet opnieuw zal samenwerken met Lorenzo Staelens. De Boeck ziet teveel gelijkenissen met Joseph Akpala, wiens kennis van de club en werk in de staf hij wel waardeert.

De Boeck wil Nederlander

Daarnaast werd ook Urbain Spaenhoven na amper één week alweer ontslagen wegens meningsverschillen over het invullen van zijn rol. Er is dus nog een opening in de staf en De Boeck weet ook al precies wie hij daarvoor wil: Ben van Dael, een 58-jarige Nederlander.

De Boeck en Van Dael werkten eerder al samen bij VVV en dat klikte duidelijk. Van Dael was sindsdien onder meer hoofdtrainer bij Fortuna Sittard en Zaglebie Lubin. Tegenwoordig is hij aan de slag bij PSV.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

139
139
Neuer gooit alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

70
70
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

293
293
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

72
72
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

317
317
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

63
63
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

481
481
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

272
272
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

225
225
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

139
139
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

364
364
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

278
278
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

478
478
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

42
42
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

396
396
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

178
178
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

227
227
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

409
409
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

506
506
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

286
286
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

157
157
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

81
81
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

66
66
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

144
144
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

425
425

Meer sportnieuws