De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

876 stemmen
De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

Na enkele jaren afwezigheid keerde Glen De Boeck onlangs terug als coach in het Belgische profvoetbal. Hij keerde immers terug bij KV Kortrijk, dat hij in het seizoen 2017/18 al eens bijna naar Play-Off I leidde. Er wacht hem de lastige taak om de Kerels na een volledig gemiste start in de Jupiler Pro League te houden.

Daarvoor zal De Boeck de komende maanden nog moeten roeien met de riemen die hij heeft, want pas in januari kan hij weer de transfermarkt op. Voorlopig kan De Boeck enkel sleutelen aan de invulling van zijn staf en dat deed hij de voorbije weken al gretig.

LEES OOK: KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

Staelens komt niet

Bij Het Nieuwsblad geeft De Boeck meer uitleg over de vele verschuivingen in zijn staf. Hij geeft aan dat Jimmy Hempte moest vertrekken door de terugkeer van Kristof D'Haene, die enkele maanden na zijn pensioen als speler terugkeerde om assistent te worden.

De Boeck wil immers niet te veel gelijkaardige profielen in zijn staf en dat is ook de reden waarom hij niet opnieuw zal samenwerken met Lorenzo Staelens. De Boeck ziet teveel gelijkenissen met Joseph Akpala, wiens kennis van de club en werk in de staf hij wel waardeert.

De Boeck wil Nederlander

Daarnaast werd ook Urbain Spaenhoven na amper één week alweer ontslagen wegens meningsverschillen over het invullen van zijn rol. Er is dus nog een opening in de staf en De Boeck weet ook al precies wie hij daarvoor wil: Ben van Dael, een 58-jarige Nederlander.

De Boeck en Van Dael werkten eerder al samen bij VVV en dat klikte duidelijk. Van Dael was sindsdien onder meer hoofdtrainer bij Fortuna Sittard en Zaglebie Lubin. Tegenwoordig is hij aan de slag bij PSV.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

24
24
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

242
242
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

42
42
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

198
198
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

47
47
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

168
168
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

270
270
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

446
446
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

143
143
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

220
220
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

170
170
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

812
812
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

202
202
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

338
338
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

197
197
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

490
490
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

348
348
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

553
553
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

487
487
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

117
117
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

149
149
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

100
100
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

222
222

Meer sportnieuws