De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

876 stemmen
De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

Na enkele jaren afwezigheid keerde Glen De Boeck onlangs terug als coach in het Belgische profvoetbal. Hij keerde immers terug bij KV Kortrijk, dat hij in het seizoen 2017/18 al eens bijna naar Play-Off I leidde. Er wacht hem de lastige taak om de Kerels na een volledig gemiste start in de Jupiler Pro League te houden.

Daarvoor zal De Boeck de komende maanden nog moeten roeien met de riemen die hij heeft, want pas in januari kan hij weer de transfermarkt op. Voorlopig kan De Boeck enkel sleutelen aan de invulling van zijn staf en dat deed hij de voorbije weken al gretig.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Staelens komt niet

Bij Het Nieuwsblad geeft De Boeck meer uitleg over de vele verschuivingen in zijn staf. Hij geeft aan dat Jimmy Hempte moest vertrekken door de terugkeer van Kristof D'Haene, die enkele maanden na zijn pensioen als speler terugkeerde om assistent te worden.

De Boeck wil immers niet te veel gelijkaardige profielen in zijn staf en dat is ook de reden waarom hij niet opnieuw zal samenwerken met Lorenzo Staelens. De Boeck ziet teveel gelijkenissen met Joseph Akpala, wiens kennis van de club en werk in de staf hij wel waardeert.

De Boeck wil Nederlander

Daarnaast werd ook Urbain Spaenhoven na amper één week alweer ontslagen wegens meningsverschillen over het invullen van zijn rol. Er is dus nog een opening in de staf en De Boeck weet ook al precies wie hij daarvoor wil: Ben van Dael, een 58-jarige Nederlander.

De Boeck en Van Dael werkten eerder al samen bij VVV en dat klikte duidelijk. Van Dael was sindsdien onder meer hoofdtrainer bij Fortuna Sittard en Zaglebie Lubin. Tegenwoordig is hij aan de slag bij PSV.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

49
49
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

36
36
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

65
65
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

231
231
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

77
77
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

225
225
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

322
322
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

214
214
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

655
655
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

325
325
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

254
254
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

272
272
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

73
73
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

516
516
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

90
90
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

285
285
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

258
258
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

318
318
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1227
1227
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

561
561
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

185
185
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

105
105
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

261
261
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

243
243
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

661
661

Meer sportnieuws