De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

876 stemmen
De Boeck kondigt aan welke volgende aanwinst hij wil bij KVK

Na enkele jaren afwezigheid keerde Glen De Boeck onlangs terug als coach in het Belgische profvoetbal. Hij keerde immers terug bij KV Kortrijk, dat hij in het seizoen 2017/18 al eens bijna naar Play-Off I leidde. Er wacht hem de lastige taak om de Kerels na een volledig gemiste start in de Jupiler Pro League te houden.

Daarvoor zal De Boeck de komende maanden nog moeten roeien met de riemen die hij heeft, want pas in januari kan hij weer de transfermarkt op. Voorlopig kan De Boeck enkel sleutelen aan de invulling van zijn staf en dat deed hij de voorbije weken al gretig.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Staelens komt niet

Bij Het Nieuwsblad geeft De Boeck meer uitleg over de vele verschuivingen in zijn staf. Hij geeft aan dat Jimmy Hempte moest vertrekken door de terugkeer van Kristof D'Haene, die enkele maanden na zijn pensioen als speler terugkeerde om assistent te worden.

De Boeck wil immers niet te veel gelijkaardige profielen in zijn staf en dat is ook de reden waarom hij niet opnieuw zal samenwerken met Lorenzo Staelens. De Boeck ziet teveel gelijkenissen met Joseph Akpala, wiens kennis van de club en werk in de staf hij wel waardeert.

De Boeck wil Nederlander

Daarnaast werd ook Urbain Spaenhoven na amper één week alweer ontslagen wegens meningsverschillen over het invullen van zijn rol. Er is dus nog een opening in de staf en De Boeck weet ook al precies wie hij daarvoor wil: Ben van Dael, een 58-jarige Nederlander.

De Boeck en Van Dael werkten eerder al samen bij VVV en dat klikte duidelijk. Van Dael was sindsdien onder meer hoofdtrainer bij Fortuna Sittard en Zaglebie Lubin. Tegenwoordig is hij aan de slag bij PSV.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

38
38
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

29
29
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

99
99
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

84
84
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

18
18
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

132
132
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

71
71
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

129
129
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

96
96
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

243
243
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

29
29
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

147
147
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

97
97
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

214
214
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1156
1156
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

103
103
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

288
288
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

382
382
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

342
342
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

166
166
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

440
440
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

325
325
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

498
498

Meer sportnieuws