Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

door
Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

Brighton & Hove Albion is het voorbije anderhalf jaar uitgegroeid tot één van de sensaties van de Premier League. Vorig seizoen wisten ze met aantrekkelijk voetbal een Europees ticket te bemachtigen en ook dit seizoen bezetten ze na acht speeldagen weer de zesde plaats. Met dank aan een uitgekiend transferbeleid.

In de zomer wisten ze nog meer dan 180 miljoen euro op te halen met de verkoop van Moises Caicedo, Robert Sanchez (beiden Chelsea) en Alexis Mac Allister (Liverpool), maar zij lijken alweer probleemloos vervangen te zijn. Bovendien wist Brighton ook hét uithangbord van zijn elftal aan boord te houden.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

Mitoma ontplofte vorig seizoen helemaal

Dat is immers het voorbije jaar toch Kaoru Mitoma geworden. De Japanse winger flitste in het seizoen 2021/22 nog in de Jupiler Pro League bij Union, waar Brighton hem eerst nog een jaartje liet rijpen nadat ze hem voor amper 3 miljoen euro oppikten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

Sinds hij in Engeland aangekomen is, is het echter bliksemsnel gegaan voor Mitoma. Hij was sindsdien in 52 wedstrijden goed voor dertien goals en twaalf assists voor de Seagulls en daarmee had hij de aandacht getrokken van heel wat grootmachten. Bij zowat elke Engelse topclub en zelfs bij FC Barcelona was de naam van Mitoma de voorbije weken gevallen.

Topclubs bijten in het zand

Zij hadden immers hun kans geroken omdat Mitoma in 2025 einde contract was, waardoor Brighton volgende zomer weleens genoodzaakt zou kunnen worden om mee te werken aan een transfer. Maar dat scenario is nu van tafel, want Mitoma heeft zijn toekomst aan Brighton verbonden.

Dat maakte donderdag immers bekend dat de 26-jarige zijn contract verlengd heeft tot 2027. "Het is fantastisch nieuws. Kaoru is onze topspeler", jubelt trainer Roberto De Zerbi in een korte reactie. Wie Mitoma nu nog bij Brighton wil wegkapen, zal daar dus de volle pot voor moeten betalen.

Goede keuze van Mitoma?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

41
41
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

11
11
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

87
87
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

21
21
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

32
32
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

103
103
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

34
34
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

111
111
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

314
314
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

43
43
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

469
469
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

92
92
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

218
218
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

474
474
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

328
328
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

298
298
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

425
425

Meer sportnieuws