Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

69 stemmen
Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

Brighton & Hove Albion is het voorbije anderhalf jaar uitgegroeid tot één van de sensaties van de Premier League. Vorig seizoen wisten ze met aantrekkelijk voetbal een Europees ticket te bemachtigen en ook dit seizoen bezetten ze na acht speeldagen weer de zesde plaats. Met dank aan een uitgekiend transferbeleid.

In de zomer wisten ze nog meer dan 180 miljoen euro op te halen met de verkoop van Moises Caicedo, Robert Sanchez (beiden Chelsea) en Alexis Mac Allister (Liverpool), maar zij lijken alweer probleemloos vervangen te zijn. Bovendien wist Brighton ook hét uithangbord van zijn elftal aan boord te houden.

Mitoma ontplofte vorig seizoen helemaal

Dat is immers het voorbije jaar toch Kaoru Mitoma geworden. De Japanse winger flitste in het seizoen 2021/22 nog in de Jupiler Pro League bij Union, waar Brighton hem eerst nog een jaartje liet rijpen nadat ze hem voor amper 3 miljoen euro oppikten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

Sinds hij in Engeland aangekomen is, is het echter bliksemsnel gegaan voor Mitoma. Hij was sindsdien in 52 wedstrijden goed voor dertien goals en twaalf assists voor de Seagulls en daarmee had hij de aandacht getrokken van heel wat grootmachten. Bij zowat elke Engelse topclub en zelfs bij FC Barcelona was de naam van Mitoma de voorbije weken gevallen.

Topclubs bijten in het zand

Zij hadden immers hun kans geroken omdat Mitoma in 2025 einde contract was, waardoor Brighton volgende zomer weleens genoodzaakt zou kunnen worden om mee te werken aan een transfer. Maar dat scenario is nu van tafel, want Mitoma heeft zijn toekomst aan Brighton verbonden.

Dat maakte donderdag immers bekend dat de 26-jarige zijn contract verlengd heeft tot 2027. "Het is fantastisch nieuws. Kaoru is onze topspeler", jubelt trainer Roberto De Zerbi in een korte reactie. Wie Mitoma nu nog bij Brighton wil wegkapen, zal daar dus de volle pot voor moeten betalen.

Goede keuze van Mitoma?

Meest recent

'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

11
11
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

21
21
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

21
21
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

75
75
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

82
82
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

31
31
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

282
282
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

60
60
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

226
226
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

298
298
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

98
98
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

56
56
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

373
373
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

56
56
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

248
248
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

471
471
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

135
135
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

758
758
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

301
301
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

386
386
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

636
636
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

159
159

Meer sportnieuws