Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

door
Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

Brighton & Hove Albion is het voorbije anderhalf jaar uitgegroeid tot één van de sensaties van de Premier League. Vorig seizoen wisten ze met aantrekkelijk voetbal een Europees ticket te bemachtigen en ook dit seizoen bezetten ze na acht speeldagen weer de zesde plaats. Met dank aan een uitgekiend transferbeleid.

In de zomer wisten ze nog meer dan 180 miljoen euro op te halen met de verkoop van Moises Caicedo, Robert Sanchez (beiden Chelsea) en Alexis Mac Allister (Liverpool), maar zij lijken alweer probleemloos vervangen te zijn. Bovendien wist Brighton ook hét uithangbord van zijn elftal aan boord te houden.

Mitoma ontplofte vorig seizoen helemaal

Dat is immers het voorbije jaar toch Kaoru Mitoma geworden. De Japanse winger flitste in het seizoen 2021/22 nog in de Jupiler Pro League bij Union, waar Brighton hem eerst nog een jaartje liet rijpen nadat ze hem voor amper 3 miljoen euro oppikten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

Sinds hij in Engeland aangekomen is, is het echter bliksemsnel gegaan voor Mitoma. Hij was sindsdien in 52 wedstrijden goed voor dertien goals en twaalf assists voor de Seagulls en daarmee had hij de aandacht getrokken van heel wat grootmachten. Bij zowat elke Engelse topclub en zelfs bij FC Barcelona was de naam van Mitoma de voorbije weken gevallen.

Topclubs bijten in het zand

Zij hadden immers hun kans geroken omdat Mitoma in 2025 einde contract was, waardoor Brighton volgende zomer weleens genoodzaakt zou kunnen worden om mee te werken aan een transfer. Maar dat scenario is nu van tafel, want Mitoma heeft zijn toekomst aan Brighton verbonden.

Dat maakte donderdag immers bekend dat de 26-jarige zijn contract verlengd heeft tot 2027. "Het is fantastisch nieuws. Kaoru is onze topspeler", jubelt trainer Roberto De Zerbi in een korte reactie. Wie Mitoma nu nog bij Brighton wil wegkapen, zal daar dus de volle pot voor moeten betalen.

Goede keuze van Mitoma?

Meest recent

Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

44
44
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

42
42
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

42
42
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

21
21
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

134
134
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

47
47
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

135
135
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

219
219
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

66
66
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

138
138
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

58
58
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

98
98
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

187
187
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

159
159
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

576
576
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

129
129
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

76
76
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

64
64
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

104
104
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

201
201
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

184
184
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

128
128

Meer sportnieuws