Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

door
Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

Brighton & Hove Albion is het voorbije anderhalf jaar uitgegroeid tot één van de sensaties van de Premier League. Vorig seizoen wisten ze met aantrekkelijk voetbal een Europees ticket te bemachtigen en ook dit seizoen bezetten ze na acht speeldagen weer de zesde plaats. Met dank aan een uitgekiend transferbeleid.

In de zomer wisten ze nog meer dan 180 miljoen euro op te halen met de verkoop van Moises Caicedo, Robert Sanchez (beiden Chelsea) en Alexis Mac Allister (Liverpool), maar zij lijken alweer probleemloos vervangen te zijn. Bovendien wist Brighton ook hét uithangbord van zijn elftal aan boord te houden.

Mitoma ontplofte vorig seizoen helemaal

Dat is immers het voorbije jaar toch Kaoru Mitoma geworden. De Japanse winger flitste in het seizoen 2021/22 nog in de Jupiler Pro League bij Union, waar Brighton hem eerst nog een jaartje liet rijpen nadat ze hem voor amper 3 miljoen euro oppikten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

Sinds hij in Engeland aangekomen is, is het echter bliksemsnel gegaan voor Mitoma. Hij was sindsdien in 52 wedstrijden goed voor dertien goals en twaalf assists voor de Seagulls en daarmee had hij de aandacht getrokken van heel wat grootmachten. Bij zowat elke Engelse topclub en zelfs bij FC Barcelona was de naam van Mitoma de voorbije weken gevallen.

Topclubs bijten in het zand

Zij hadden immers hun kans geroken omdat Mitoma in 2025 einde contract was, waardoor Brighton volgende zomer weleens genoodzaakt zou kunnen worden om mee te werken aan een transfer. Maar dat scenario is nu van tafel, want Mitoma heeft zijn toekomst aan Brighton verbonden.

Dat maakte donderdag immers bekend dat de 26-jarige zijn contract verlengd heeft tot 2027. "Het is fantastisch nieuws. Kaoru is onze topspeler", jubelt trainer Roberto De Zerbi in een korte reactie. Wie Mitoma nu nog bij Brighton wil wegkapen, zal daar dus de volle pot voor moeten betalen.

Goede keuze van Mitoma?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

11
11
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

31
31
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

105
105
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

120
120
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

80
80
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

154
154
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

248
248
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

98
98
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

456
456
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

238
238
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

421
421
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

354
354
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

379
379
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

228
228
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

85
85
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

341
341
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

212
212
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

95
95
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

172
172
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws