Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

door
Mitoma hakt knoop over toptransfer definitief door

Brighton & Hove Albion is het voorbije anderhalf jaar uitgegroeid tot één van de sensaties van de Premier League. Vorig seizoen wisten ze met aantrekkelijk voetbal een Europees ticket te bemachtigen en ook dit seizoen bezetten ze na acht speeldagen weer de zesde plaats. Met dank aan een uitgekiend transferbeleid.

In de zomer wisten ze nog meer dan 180 miljoen euro op te halen met de verkoop van Moises Caicedo, Robert Sanchez (beiden Chelsea) en Alexis Mac Allister (Liverpool), maar zij lijken alweer probleemloos vervangen te zijn. Bovendien wist Brighton ook hét uithangbord van zijn elftal aan boord te houden.

Mitoma ontplofte vorig seizoen helemaal

Dat is immers het voorbije jaar toch Kaoru Mitoma geworden. De Japanse winger flitste in het seizoen 2021/22 nog in de Jupiler Pro League bij Union, waar Brighton hem eerst nog een jaartje liet rijpen nadat ze hem voor amper 3 miljoen euro oppikten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

Sinds hij in Engeland aangekomen is, is het echter bliksemsnel gegaan voor Mitoma. Hij was sindsdien in 52 wedstrijden goed voor dertien goals en twaalf assists voor de Seagulls en daarmee had hij de aandacht getrokken van heel wat grootmachten. Bij zowat elke Engelse topclub en zelfs bij FC Barcelona was de naam van Mitoma de voorbije weken gevallen.

Topclubs bijten in het zand

Zij hadden immers hun kans geroken omdat Mitoma in 2025 einde contract was, waardoor Brighton volgende zomer weleens genoodzaakt zou kunnen worden om mee te werken aan een transfer. Maar dat scenario is nu van tafel, want Mitoma heeft zijn toekomst aan Brighton verbonden.

Dat maakte donderdag immers bekend dat de 26-jarige zijn contract verlengd heeft tot 2027. "Het is fantastisch nieuws. Kaoru is onze topspeler", jubelt trainer Roberto De Zerbi in een korte reactie. Wie Mitoma nu nog bij Brighton wil wegkapen, zal daar dus de volle pot voor moeten betalen.

Goede keuze van Mitoma?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

35
35
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

46
46
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

33
33
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

200
200
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

353
353
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

275
275
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

172
172
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

131
131
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

84
84
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

536
536
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

319
319
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

324
324
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

380
380
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

212
212
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

801
801
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

272
272
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

215
215
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1063
1063

Meer sportnieuws