Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

door
Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

Na tien speeldagen staat Union opnieuw aan de leiding in de Jupiler Pro League en dat hadden toch maar weinigen verwacht. In de zomer verloren ze opnieuw hun succestrainer met het vertrek van Karel Geraerts en zagen ze bovendien meer dan hun halve basisploeg vertrekken. Maar opnieuw wisten ze dat in het Dudenpark probleemloos op te vangen.

Met Alexander Blessin vonden ze een trainer die perfect in hun filosofie paste en bovendien heeft ook de scouting van Union zijn werk weer uitstekend gedaan. Niet alleen ontbolsteren bankzitters van vorig seizoen als Puertas en Eckert Ayensa nu helemaal, ook bij de nieuwkomers blijken nu al enkele pareltjes te zitten.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Amoura speelt eigenlijk niet veel

Van de zomeraanwinsten wist tot dusver vooral Mohamed Amoura zich al in de kijker te spelen. De 23-jarige Algerijnse spits kwam midden augustus voor 4 miljoen euro over van FC Lugano en valt op met zijn snelheid en torinstinct. In acht wedstrijden wist hij al vijf keer de weg naar de netten te vinden.

Maar opvallend is dat Amoura ondanks zijn sensationele prestaties eigenlijk niet eens zo vaak mag meespelen bij Union. Van zijn acht wedstrijden tot dusver mocht hij er amper drie in de basis beginnen. Daardoor speelt hij gemiddeld per wedstrijd slechts 48 minuten. Dat blijkt geen toeval te zijn.

Union wil hem niet verbranden

"Omdat Amoura vorig jaar bij Lugano relatief weinig speeltijd had, hebben we nog niet veel zicht op zijn belastbaarheid. We willen eerst het lichaam van Amoura goed leren kennen en hem fysiek goed laten inpassen zodat hij went aan de intensiteit van het Belgische voetbal", legt Balder Berckmans, de physical coach van Union, uit in Het Laatste Nieuws.

"We willen hem nu nog niet pushen in de hoge belasting van twee volle wedstrijden in een week. Hij zou dat misschien wel aankunnen, maar dat kan het risico op blessures vergroten", gaat Berckmans verder. "We moeten hem wat tegen zichzelf beschermen, want hij wil altijd maximaal gaan."

Vind je het goed hoe Union zijn situatie aanpakt?

Meest recent

'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

38
38
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

54
54
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

184
184
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

49
49
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

112
112
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

373
373
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

121
121
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

253
253
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

428
428
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

166
166
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

86
86
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

151
151
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

125
125
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

372
372
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

66
66
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

179
179
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

688
688
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

645
645
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

601
601
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

192
192
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

396
396
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

634
634
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

53
53
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

387
387

Meer sportnieuws