Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

door
Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

Na tien speeldagen staat Union opnieuw aan de leiding in de Jupiler Pro League en dat hadden toch maar weinigen verwacht. In de zomer verloren ze opnieuw hun succestrainer met het vertrek van Karel Geraerts en zagen ze bovendien meer dan hun halve basisploeg vertrekken. Maar opnieuw wisten ze dat in het Dudenpark probleemloos op te vangen.

Met Alexander Blessin vonden ze een trainer die perfect in hun filosofie paste en bovendien heeft ook de scouting van Union zijn werk weer uitstekend gedaan. Niet alleen ontbolsteren bankzitters van vorig seizoen als Puertas en Eckert Ayensa nu helemaal, ook bij de nieuwkomers blijken nu al enkele pareltjes te zitten.

LEES OOK: Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Amoura speelt eigenlijk niet veel

Van de zomeraanwinsten wist tot dusver vooral Mohamed Amoura zich al in de kijker te spelen. De 23-jarige Algerijnse spits kwam midden augustus voor 4 miljoen euro over van FC Lugano en valt op met zijn snelheid en torinstinct. In acht wedstrijden wist hij al vijf keer de weg naar de netten te vinden.

Maar opvallend is dat Amoura ondanks zijn sensationele prestaties eigenlijk niet eens zo vaak mag meespelen bij Union. Van zijn acht wedstrijden tot dusver mocht hij er amper drie in de basis beginnen. Daardoor speelt hij gemiddeld per wedstrijd slechts 48 minuten. Dat blijkt geen toeval te zijn.

Union wil hem niet verbranden

"Omdat Amoura vorig jaar bij Lugano relatief weinig speeltijd had, hebben we nog niet veel zicht op zijn belastbaarheid. We willen eerst het lichaam van Amoura goed leren kennen en hem fysiek goed laten inpassen zodat hij went aan de intensiteit van het Belgische voetbal", legt Balder Berckmans, de physical coach van Union, uit in Het Laatste Nieuws.

"We willen hem nu nog niet pushen in de hoge belasting van twee volle wedstrijden in een week. Hij zou dat misschien wel aankunnen, maar dat kan het risico op blessures vergroten", gaat Berckmans verder. "We moeten hem wat tegen zichzelf beschermen, want hij wil altijd maximaal gaan."

Vind je het goed hoe Union zijn situatie aanpakt?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

0
0
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

28
28
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

94
94
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

26
26
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

187
187
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

86
86
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

188
188
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

289
289
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

243
243
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

393
393
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

183
183
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

147
147
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

109
109
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

146
146
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

81
81
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

256
256
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

595
595
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

69
69
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

120
120
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

346
346
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

109
109
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

325
325

Meer sportnieuws