Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

door
Union onthult waarom sensatie Amoura zo weinig speelt

Na tien speeldagen staat Union opnieuw aan de leiding in de Jupiler Pro League en dat hadden toch maar weinigen verwacht. In de zomer verloren ze opnieuw hun succestrainer met het vertrek van Karel Geraerts en zagen ze bovendien meer dan hun halve basisploeg vertrekken. Maar opnieuw wisten ze dat in het Dudenpark probleemloos op te vangen.

Met Alexander Blessin vonden ze een trainer die perfect in hun filosofie paste en bovendien heeft ook de scouting van Union zijn werk weer uitstekend gedaan. Niet alleen ontbolsteren bankzitters van vorig seizoen als Puertas en Eckert Ayensa nu helemaal, ook bij de nieuwkomers blijken nu al enkele pareltjes te zitten.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Amoura speelt eigenlijk niet veel

Van de zomeraanwinsten wist tot dusver vooral Mohamed Amoura zich al in de kijker te spelen. De 23-jarige Algerijnse spits kwam midden augustus voor 4 miljoen euro over van FC Lugano en valt op met zijn snelheid en torinstinct. In acht wedstrijden wist hij al vijf keer de weg naar de netten te vinden.

Maar opvallend is dat Amoura ondanks zijn sensationele prestaties eigenlijk niet eens zo vaak mag meespelen bij Union. Van zijn acht wedstrijden tot dusver mocht hij er amper drie in de basis beginnen. Daardoor speelt hij gemiddeld per wedstrijd slechts 48 minuten. Dat blijkt geen toeval te zijn.

Union wil hem niet verbranden

"Omdat Amoura vorig jaar bij Lugano relatief weinig speeltijd had, hebben we nog niet veel zicht op zijn belastbaarheid. We willen eerst het lichaam van Amoura goed leren kennen en hem fysiek goed laten inpassen zodat hij went aan de intensiteit van het Belgische voetbal", legt Balder Berckmans, de physical coach van Union, uit in Het Laatste Nieuws.

"We willen hem nu nog niet pushen in de hoge belasting van twee volle wedstrijden in een week. Hij zou dat misschien wel aankunnen, maar dat kan het risico op blessures vergroten", gaat Berckmans verder. "We moeten hem wat tegen zichzelf beschermen, want hij wil altijd maximaal gaan."

Vind je het goed hoe Union zijn situatie aanpakt?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

61
61
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

53
53
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

77
77
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

109
109
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

151
151
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

51
51
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

183
183
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

68
68
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

83
83
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

442
442
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

388
388
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

839
839
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

287
287
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

451
451
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

267
267
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1038
1038
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

344
344
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

398
398
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

671
671
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

275
275
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

586
586

Meer sportnieuws