UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

door
UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

Maandagavond kwam er na amper 45 minuten al een einde aan de EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden. Nadat bekend geraakt was dat in de aanloop naar de wedstrijd in Brussel twee Zweedse fans doodgeschoten waren, weigerden de Zweden de tweede helft af te werken. Dat zorgde de voorbije dagen voor heel wat onduidelijkheid.

Het was immers maar de vraag hoe het nu verder moest met de wedstrijd. Daarbij lagen drie opties op tafel. Optie één was om de tweede helft op een later moment alsnog af te werken, bijvoorbeeld tijdens de volgende interlandbreak in november. Dat bleek echter al snel een zeer moeilijke opgave omdat de Zweden dan al twee andere kwalificatiematchen spelen.

LEES OOK: 'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

1-1 wordt eindstand

Optie twee was om de Zweden een forfaitnederlaag aan te smeren, aangezien zij het waren die beslist hadden om niet meer te spelen. De derde optie was echter die de voorkeur wegdroeg van alle partijen: van de 1-1-ruststand meteen ook de eindstand maken. Dat gaf bijvoorbeeld Manu Leroy, CEO van de KBVB, al snel na de wedstrijd aan.

De UEFA heeft zijn tijd genomen om de knoop door te hakken, maar heeft donderdag nu toch bevestigd voor de derde optie te kiezen. Dat lijkt ook de meest menselijke keuze. Bovendien heeft ze ook weinig sportieve gevolgen voor de Rode Duivels.

België desondanks wellicht reekshoofd

Die leken bij een gelijkspel nog te moeten vrezen voor hun status als reekshoofd bij de loting voor de groepsfase van het EK, ook op het moment dat ze al instemden om de 1-1 te laten staan. Enkel de vijf beste groepswinnaars van de kwalificaties zijn immers reekshoofd.

Dinsdagavond speelde Hongarije echter verrassend gelijk tegen Litouwen, waardoor de Duivels zo goed als zeker zijn van een plaats bij de eerste vijf. Daarvoor moeten ze enkel nog in november winnen van Azerbeidzjan en hopen dat de Hongaren geen monsterzeges boeken tegen Bulgarije en Montenegro.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

8
8
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

93
93
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

17
17
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

35
35
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

60
60
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

395
395
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

319
319
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

256
256
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

84
84
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

624
624
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

578
578
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

308
308
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

115
115
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

158
158
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

57
57
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

83
83
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

427
427
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

58
58
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

65
65
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

152
152
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

146
146
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

47
47
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

183
183
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380

Meer sportnieuws