UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

door
UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

Maandagavond kwam er na amper 45 minuten al een einde aan de EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden. Nadat bekend geraakt was dat in de aanloop naar de wedstrijd in Brussel twee Zweedse fans doodgeschoten waren, weigerden de Zweden de tweede helft af te werken. Dat zorgde de voorbije dagen voor heel wat onduidelijkheid.

Het was immers maar de vraag hoe het nu verder moest met de wedstrijd. Daarbij lagen drie opties op tafel. Optie één was om de tweede helft op een later moment alsnog af te werken, bijvoorbeeld tijdens de volgende interlandbreak in november. Dat bleek echter al snel een zeer moeilijke opgave omdat de Zweden dan al twee andere kwalificatiematchen spelen.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

1-1 wordt eindstand

Optie twee was om de Zweden een forfaitnederlaag aan te smeren, aangezien zij het waren die beslist hadden om niet meer te spelen. De derde optie was echter die de voorkeur wegdroeg van alle partijen: van de 1-1-ruststand meteen ook de eindstand maken. Dat gaf bijvoorbeeld Manu Leroy, CEO van de KBVB, al snel na de wedstrijd aan.

De UEFA heeft zijn tijd genomen om de knoop door te hakken, maar heeft donderdag nu toch bevestigd voor de derde optie te kiezen. Dat lijkt ook de meest menselijke keuze. Bovendien heeft ze ook weinig sportieve gevolgen voor de Rode Duivels.

België desondanks wellicht reekshoofd

Die leken bij een gelijkspel nog te moeten vrezen voor hun status als reekshoofd bij de loting voor de groepsfase van het EK, ook op het moment dat ze al instemden om de 1-1 te laten staan. Enkel de vijf beste groepswinnaars van de kwalificaties zijn immers reekshoofd.

Dinsdagavond speelde Hongarije echter verrassend gelijk tegen Litouwen, waardoor de Duivels zo goed als zeker zijn van een plaats bij de eerste vijf. Daarvoor moeten ze enkel nog in november winnen van Azerbeidzjan en hopen dat de Hongaren geen monsterzeges boeken tegen Bulgarije en Montenegro.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

23
23
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

36
36
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

65
65
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

81
81
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

152
152
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

349
349
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

88
88
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

368
368
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

217
217
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

202
202
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

493
493
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

369
369
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

97
97
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

254
254
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

147
147
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

493
493
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

202
202
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

333
333
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

371
371
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

239
239
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

215
215

Meer sportnieuws