UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

261 stemmen
UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

Maandagavond kwam er na amper 45 minuten al een einde aan de EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden. Nadat bekend geraakt was dat in de aanloop naar de wedstrijd in Brussel twee Zweedse fans doodgeschoten waren, weigerden de Zweden de tweede helft af te werken. Dat zorgde de voorbije dagen voor heel wat onduidelijkheid.

Het was immers maar de vraag hoe het nu verder moest met de wedstrijd. Daarbij lagen drie opties op tafel. Optie één was om de tweede helft op een later moment alsnog af te werken, bijvoorbeeld tijdens de volgende interlandbreak in november. Dat bleek echter al snel een zeer moeilijke opgave omdat de Zweden dan al twee andere kwalificatiematchen spelen.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

1-1 wordt eindstand

Optie twee was om de Zweden een forfaitnederlaag aan te smeren, aangezien zij het waren die beslist hadden om niet meer te spelen. De derde optie was echter die de voorkeur wegdroeg van alle partijen: van de 1-1-ruststand meteen ook de eindstand maken. Dat gaf bijvoorbeeld Manu Leroy, CEO van de KBVB, al snel na de wedstrijd aan.

De UEFA heeft zijn tijd genomen om de knoop door te hakken, maar heeft donderdag nu toch bevestigd voor de derde optie te kiezen. Dat lijkt ook de meest menselijke keuze. Bovendien heeft ze ook weinig sportieve gevolgen voor de Rode Duivels.

België desondanks wellicht reekshoofd

Die leken bij een gelijkspel nog te moeten vrezen voor hun status als reekshoofd bij de loting voor de groepsfase van het EK, ook op het moment dat ze al instemden om de 1-1 te laten staan. Enkel de vijf beste groepswinnaars van de kwalificaties zijn immers reekshoofd.

Dinsdagavond speelde Hongarije echter verrassend gelijk tegen Litouwen, waardoor de Duivels zo goed als zeker zijn van een plaats bij de eerste vijf. Daarvoor moeten ze enkel nog in november winnen van Azerbeidzjan en hopen dat de Hongaren geen monsterzeges boeken tegen Bulgarije en Montenegro.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

2
2
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

81
81
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

73
73
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

149
149
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

93
93
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

92
92
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

288
288
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

135
135
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

245
245
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

166
166
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

122
122
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

125
125
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

766
766
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

228
228
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

216
216
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

811
811
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

252
252
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

481
481

Meer sportnieuws