UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

261 stemmen
UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

Maandagavond kwam er na amper 45 minuten al een einde aan de EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden. Nadat bekend geraakt was dat in de aanloop naar de wedstrijd in Brussel twee Zweedse fans doodgeschoten waren, weigerden de Zweden de tweede helft af te werken. Dat zorgde de voorbije dagen voor heel wat onduidelijkheid.

Het was immers maar de vraag hoe het nu verder moest met de wedstrijd. Daarbij lagen drie opties op tafel. Optie één was om de tweede helft op een later moment alsnog af te werken, bijvoorbeeld tijdens de volgende interlandbreak in november. Dat bleek echter al snel een zeer moeilijke opgave omdat de Zweden dan al twee andere kwalificatiematchen spelen.

LEES OOK: Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

1-1 wordt eindstand

Optie twee was om de Zweden een forfaitnederlaag aan te smeren, aangezien zij het waren die beslist hadden om niet meer te spelen. De derde optie was echter die de voorkeur wegdroeg van alle partijen: van de 1-1-ruststand meteen ook de eindstand maken. Dat gaf bijvoorbeeld Manu Leroy, CEO van de KBVB, al snel na de wedstrijd aan.

De UEFA heeft zijn tijd genomen om de knoop door te hakken, maar heeft donderdag nu toch bevestigd voor de derde optie te kiezen. Dat lijkt ook de meest menselijke keuze. Bovendien heeft ze ook weinig sportieve gevolgen voor de Rode Duivels.

België desondanks wellicht reekshoofd

Die leken bij een gelijkspel nog te moeten vrezen voor hun status als reekshoofd bij de loting voor de groepsfase van het EK, ook op het moment dat ze al instemden om de 1-1 te laten staan. Enkel de vijf beste groepswinnaars van de kwalificaties zijn immers reekshoofd.

Dinsdagavond speelde Hongarije echter verrassend gelijk tegen Litouwen, waardoor de Duivels zo goed als zeker zijn van een plaats bij de eerste vijf. Daarvoor moeten ze enkel nog in november winnen van Azerbeidzjan en hopen dat de Hongaren geen monsterzeges boeken tegen Bulgarije en Montenegro.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

59
59
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

13
13
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

33
33
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

71
71
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

62
62
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

258
258
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

188
188
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

46
46
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

418
418
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

168
168
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

495
495
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

66
66
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

116
116
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

376
376
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

715
715
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

549
549
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

160
160
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1164
1164
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

685
685
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

262
262
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

538
538
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

260
260

Meer sportnieuws