UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

261
UEFA beslist eindelijk: België-Zweden eindigt op 1-1

Maandagavond kwam er na amper 45 minuten al een einde aan de EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden. Nadat bekend geraakt was dat in de aanloop naar de wedstrijd in Brussel twee Zweedse fans doodgeschoten waren, weigerden de Zweden de tweede helft af te werken. Dat zorgde de voorbije dagen voor heel wat onduidelijkheid.

Het was immers maar de vraag hoe het nu verder moest met de wedstrijd. Daarbij lagen drie opties op tafel. Optie één was om de tweede helft op een later moment alsnog af te werken, bijvoorbeeld tijdens de volgende interlandbreak in november. Dat bleek echter al snel een zeer moeilijke opgave omdat de Zweden dan al twee andere kwalificatiematchen spelen.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

1-1 wordt eindstand

Optie twee was om de Zweden een forfaitnederlaag aan te smeren, aangezien zij het waren die beslist hadden om niet meer te spelen. De derde optie was echter die de voorkeur wegdroeg van alle partijen: van de 1-1-ruststand meteen ook de eindstand maken. Dat gaf bijvoorbeeld Manu Leroy, CEO van de KBVB, al snel na de wedstrijd aan.

De UEFA heeft zijn tijd genomen om de knoop door te hakken, maar heeft donderdag nu toch bevestigd voor de derde optie te kiezen. Dat lijkt ook de meest menselijke keuze. Bovendien heeft ze ook weinig sportieve gevolgen voor de Rode Duivels.

België desondanks wellicht reekshoofd

Die leken bij een gelijkspel nog te moeten vrezen voor hun status als reekshoofd bij de loting voor de groepsfase van het EK, ook op het moment dat ze al instemden om de 1-1 te laten staan. Enkel de vijf beste groepswinnaars van de kwalificaties zijn immers reekshoofd.

Dinsdagavond speelde Hongarije echter verrassend gelijk tegen Litouwen, waardoor de Duivels zo goed als zeker zijn van een plaats bij de eerste vijf. Daarvoor moeten ze enkel nog in november winnen van Azerbeidzjan en hopen dat de Hongaren geen monsterzeges boeken tegen Bulgarije en Montenegro.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

26
26
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

5
5
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

23
23
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

17
17
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

164
164
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

70
70
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

38
38
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

24
24
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

62
62
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

148
148
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

112
112
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

59
59
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

55
55
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

215
215
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

206
206

Meer sportnieuws