'Anderlecht davert: Debast akkoord met buitenlandse club'

1356 stemmen
'Anderlecht davert: Debast akkoord met buitenlandse club'

Anderlecht wil absoluut weer prijzen beginnen pakken en dus werd er in de zomer stevig in de kern geïnvesteerd, met de komst van Kasper Dolberg, Kasper Schmeichel en Thorgan Hazard als uitschieters. Daarnaast deed Paars-Wit er ook alles aan om zijn sterkhouders aan boord te houden. Dat was niet altijd evident.

Bart Verbruggen werd uiteindelijk verkocht voor een dikke 20 miljoen euro aan Brighton, maar Zeno Debast kon Anderlecht wel houden. Nochtans was de 19-jarige verdediger ook zeer gegeerd. Hij veroverde vorig seizoen helemaal een basisplaats en speelde zich ook op het internationale toneel in de kijker.

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Frankfurt blijft aan Debast trekken

Hij liet zich immers regelmatig zien in de Conference League en debuteerde ook als Rode Duivel. Intussen heeft Debast toch al vier caps achter zijn naam en hij was er ook al bij op het WK in Qatar. Onder Domenico Tedesco is hij ook een vaste waarde in de selectie. Dat trok de aandacht van heel wat buitenlandse clubs.

PSV trok hard aan zijn mouw en ook Villarreal en Eintracht Frankfurt toonden zeer concrete interesse in Debast. En die laatste club zou hem nog niet vergeten zijn. Volgens Christopher Michel, journalist bij Sport1, is Debast zelfs één van de prioriteiten van Frankfurt voor de wintermercato.

Debast heeft persoonlijk akkoord

De huidige nummer acht in de Bundesliga wil zijn defensie nog versterken en daarvoor in januari opnieuw bij Anderlecht komen aankloppen. In de zomer zagen ze nog een bod van 10 miljoen euro geweigerd worden en de prijs zal sindsdien zeker niet gezakt zijn.

Frankfurt beschikt wel over een belangrijke troef, want ze zouden al een princiepsakkoord met Debast zelf op zak hebben. De jonge verdediger lijkt een transfer dus wel te zien zitten. Mocht het zover komen, dan zal Anderlecht zo snel mogelijk een vervanger moeten vinden. Het heeft momenteel niet eens een volwaardige doublure voor Debast en Jan Vertonghen, laat staan een vervanger.

Zou Eintracht Frankfurt een goede stap zijn voor Debast?

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

17
17
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

65
65
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

61
61
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

38
38
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

73
73
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

132
132
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

90
90
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

196
196
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

367
367
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

259
259
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

25
25
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

123
123
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

745
745
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

421
421
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

883
883
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws