MLS onthult topsalarissen van Messi, Benteke en Vanzeir

80
MLS onthult topsalarissen van Messi, Benteke en Vanzeir

De Amerikaanse MLS kreeg er in de zomer een absolute sensatie bij met de komst van Lionel Messi. De Argentijnse vedette wees een contractverlenging bij Paris Saint-Germain, een terugkeer naar FC Barcelona en een megacontract in Saudi-Arabië af en koos in plaats daarvan voor Inter Miami. Ook daar wordt hij royaal vergoed.

Messi absolute grootverdiener in MLS

De MLS maakte donderdag zoals elk jaar de salarissen van al zijn spelers bekend en het hoeft niet te verbazen dat Messi de absolute grootverdiener is in de Verenigde Staten. Daar kan nu ook een concreet bedrag opgeplakt worden - tenminste op zijn basisloon.

Messi strijkt bij Inter Miami op jaarbasis 20,4 miljoen dollar op, omgerekend zo'n 19,4 miljoen euro. Dat is wat de club hem betaald, want in werkelijkheid mag de 36-jarige meer dan het dubbele op zijn rekening bijschrijven. Jorge Mas, mede-eigenaar van Inter Miami, verklaarde eerder al dat Messi ook een deel van de deal tussen de MLS en Apple TV krijgt en zo in totaal meer dan 50 miljoen euro verdient.

Benteke en Vanzeir boeren goed

De MLS maakte echter ook de lonen van de andere spelers bekend en daaruit blijkt dat ook een Belg bij de grootverdieners in de competitie behoort. Op de negende plaats in de ranglijst vinden we immers Christian Benteke terug. De ex-Rode Duivel strijkt bij DC United jaarlijks 4,2 miljoen euro op.

Ook Dante Vanzeir boert goed bij New York Red Bulls, waar de ex-spits van Union een jaarloon van 1,4 miljoen euro verdient. Daarmee doet hij zelfs beter dan Jordi Alba, want het Barça-icoon verdient bij Inter Miami 'slechts' 1,2 miljoen per jaar. Ook dat andere Barça-icoon, Sergio Busquets, verdient met 1,7 miljoen niet zo gek veel meer.

Is Messi een dergelijk jaarloon nog waard?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

45
45
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

175
175
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

125
125
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

151
151
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

36
36
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

214
214
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

77
77
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

29
29
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

26
26
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

28
28
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

95
95
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

86
86
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

32
32
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

123
123
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

46
46
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

255
255
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

107
107
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

212
212
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

78
78

Meer sportnieuws