MLS onthult topsalarissen van Messi, Benteke en Vanzeir

door
MLS onthult topsalarissen van Messi, Benteke en Vanzeir

De Amerikaanse MLS kreeg er in de zomer een absolute sensatie bij met de komst van Lionel Messi. De Argentijnse vedette wees een contractverlenging bij Paris Saint-Germain, een terugkeer naar FC Barcelona en een megacontract in Saudi-Arabië af en koos in plaats daarvan voor Inter Miami. Ook daar wordt hij royaal vergoed.

LEES OOK: 'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Messi absolute grootverdiener in MLS

De MLS maakte donderdag zoals elk jaar de salarissen van al zijn spelers bekend en het hoeft niet te verbazen dat Messi de absolute grootverdiener is in de Verenigde Staten. Daar kan nu ook een concreet bedrag opgeplakt worden - tenminste op zijn basisloon.

Messi strijkt bij Inter Miami op jaarbasis 20,4 miljoen dollar op, omgerekend zo'n 19,4 miljoen euro. Dat is wat de club hem betaald, want in werkelijkheid mag de 36-jarige meer dan het dubbele op zijn rekening bijschrijven. Jorge Mas, mede-eigenaar van Inter Miami, verklaarde eerder al dat Messi ook een deel van de deal tussen de MLS en Apple TV krijgt en zo in totaal meer dan 50 miljoen euro verdient.

Benteke en Vanzeir boeren goed

De MLS maakte echter ook de lonen van de andere spelers bekend en daaruit blijkt dat ook een Belg bij de grootverdieners in de competitie behoort. Op de negende plaats in de ranglijst vinden we immers Christian Benteke terug. De ex-Rode Duivel strijkt bij DC United jaarlijks 4,2 miljoen euro op.

Ook Dante Vanzeir boert goed bij New York Red Bulls, waar de ex-spits van Union een jaarloon van 1,4 miljoen euro verdient. Daarmee doet hij zelfs beter dan Jordi Alba, want het Barça-icoon verdient bij Inter Miami 'slechts' 1,2 miljoen per jaar. Ook dat andere Barça-icoon, Sergio Busquets, verdient met 1,7 miljoen niet zo gek veel meer.

Is Messi een dergelijk jaarloon nog waard?

Meest recent

'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

103
103
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

144
144
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

109
109
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

49
49
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

233
233
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

146
146
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

204
204
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

267
267
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

40
40
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

99
99
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

147
147
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

597
597
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

153
153
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

214
214
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

421
421
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

96
96
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

213
213
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

180
180
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

105
105
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

84
84
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

16
16
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

182
182
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

165
165
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

229
229

Meer sportnieuws