Nieuwe mentaliteit: "Anderlecht is pragmatisch en cynisch"

door
Nieuwe mentaliteit:

De interlandbreak is voorbij en dat betekent dat de Jupiler Pro League zich de komende dagen weer op gang trekt. Dat gebeurt meteen ook met enkele stevige affiches, met als uitschieter de Clasico tussen Standard en Anderlecht als uitschieter. Paars-Wit trekt met vertrouwen naar Sclessin.

De vele investeringen op de transfermarkt in de zomer lijken al hun vruchten af te werpen en na tien speeldagen prijkt Anderlecht op een knappe tweede plaats, op één punt van leider Union. Voor het eerst in jaren draait het dus nog eens mee in de absolute top van het klassement.

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Pragmatisch en cynisch Anderlecht

Het wordt dus zaak om die reeks op Sclessin verder te zetten, maar daar boekte Standard vlak voor de interlandbreak nog een knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. Anderlecht zal de fouten van Blauw-Zwart dus niet mogen herhalen, maar dat zal volgens Alexandre Teklak wellicht niet gebeuren.

"Hij zal het niet zeggen, maar Brian Riemer zal er zeker niet tegen gekant zijn om de boel dicht te gooien. Bij Club Brugge zijn ze verplicht om resultaten te halen, maar ook met een bepaalde manier van voetballen. Dat is bij Anderlecht niet meer het geval. De Brusselaars zijn pragmatisch en cynisch", oppert de analist in La Dernière Heure.

Gesloten Clasico

De dagen van champagnevoetbal liggen in het Lotto Park al lang in het verleden. Bij de laatste titel in 2017 werd René Weiler nog weggehoond omdat de fans het countervoetbal van de Zwitser niet om aan te zien vonden, maar dat zal Riemer de komende maanden wellicht niet overkomen.

"Anderlecht steunt op zijn individuele kwaltiteiten, zowel achterin als voorin. Het is geen ploeg die volledig zal domineren", weet Teklak. "Zondag zal het vooral aankomen op welke ploeg het best is in de defensieve omschakeling, om niet kwetsbaar te zijn op de tegenaanval. Stilstaande fases zullen ook van cruciaal belang zijn."

Ben je het eens met Teklak?

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

1
1
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

15
15
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

17
17
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

24
24
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

186
186
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

101
101
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

28
28
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

32
32
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

99
99
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

221
221
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

280
280
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

170
170
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

210
210
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

69
69
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

53
53
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

91
91
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws