Nieuwe mentaliteit: "Anderlecht is pragmatisch en cynisch"

door
Nieuwe mentaliteit:

De interlandbreak is voorbij en dat betekent dat de Jupiler Pro League zich de komende dagen weer op gang trekt. Dat gebeurt meteen ook met enkele stevige affiches, met als uitschieter de Clasico tussen Standard en Anderlecht als uitschieter. Paars-Wit trekt met vertrouwen naar Sclessin.

De vele investeringen op de transfermarkt in de zomer lijken al hun vruchten af te werpen en na tien speeldagen prijkt Anderlecht op een knappe tweede plaats, op één punt van leider Union. Voor het eerst in jaren draait het dus nog eens mee in de absolute top van het klassement.

LEES OOK: Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Pragmatisch en cynisch Anderlecht

Het wordt dus zaak om die reeks op Sclessin verder te zetten, maar daar boekte Standard vlak voor de interlandbreak nog een knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. Anderlecht zal de fouten van Blauw-Zwart dus niet mogen herhalen, maar dat zal volgens Alexandre Teklak wellicht niet gebeuren.

"Hij zal het niet zeggen, maar Brian Riemer zal er zeker niet tegen gekant zijn om de boel dicht te gooien. Bij Club Brugge zijn ze verplicht om resultaten te halen, maar ook met een bepaalde manier van voetballen. Dat is bij Anderlecht niet meer het geval. De Brusselaars zijn pragmatisch en cynisch", oppert de analist in La Dernière Heure.

Gesloten Clasico

De dagen van champagnevoetbal liggen in het Lotto Park al lang in het verleden. Bij de laatste titel in 2017 werd René Weiler nog weggehoond omdat de fans het countervoetbal van de Zwitser niet om aan te zien vonden, maar dat zal Riemer de komende maanden wellicht niet overkomen.

"Anderlecht steunt op zijn individuele kwaltiteiten, zowel achterin als voorin. Het is geen ploeg die volledig zal domineren", weet Teklak. "Zondag zal het vooral aankomen op welke ploeg het best is in de defensieve omschakeling, om niet kwetsbaar te zijn op de tegenaanval. Stilstaande fases zullen ook van cruciaal belang zijn."

Ben je het eens met Teklak?

Meest recent

'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

19
19
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

8
8
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

94
94
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

126
126
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

72
72
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

89
89
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

309
309
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

62
62
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

81
81
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

86
86
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

60
60
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

98
98
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

80
80
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

277
277
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

88
88
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

37
37
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

247
247
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

388
388
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

709
709
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

89
89
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

141
141
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

915
915
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

457
457

Meer sportnieuws