Nieuwe mentaliteit: "Anderlecht is pragmatisch en cynisch"

232
Nieuwe mentaliteit:

De interlandbreak is voorbij en dat betekent dat de Jupiler Pro League zich de komende dagen weer op gang trekt. Dat gebeurt meteen ook met enkele stevige affiches, met als uitschieter de Clasico tussen Standard en Anderlecht als uitschieter. Paars-Wit trekt met vertrouwen naar Sclessin.

De vele investeringen op de transfermarkt in de zomer lijken al hun vruchten af te werpen en na tien speeldagen prijkt Anderlecht op een knappe tweede plaats, op één punt van leider Union. Voor het eerst in jaren draait het dus nog eens mee in de absolute top van het klassement.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Pragmatisch en cynisch Anderlecht

Het wordt dus zaak om die reeks op Sclessin verder te zetten, maar daar boekte Standard vlak voor de interlandbreak nog een knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. Anderlecht zal de fouten van Blauw-Zwart dus niet mogen herhalen, maar dat zal volgens Alexandre Teklak wellicht niet gebeuren.

"Hij zal het niet zeggen, maar Brian Riemer zal er zeker niet tegen gekant zijn om de boel dicht te gooien. Bij Club Brugge zijn ze verplicht om resultaten te halen, maar ook met een bepaalde manier van voetballen. Dat is bij Anderlecht niet meer het geval. De Brusselaars zijn pragmatisch en cynisch", oppert de analist in La Dernière Heure.

Gesloten Clasico

De dagen van champagnevoetbal liggen in het Lotto Park al lang in het verleden. Bij de laatste titel in 2017 werd René Weiler nog weggehoond omdat de fans het countervoetbal van de Zwitser niet om aan te zien vonden, maar dat zal Riemer de komende maanden wellicht niet overkomen.

"Anderlecht steunt op zijn individuele kwaltiteiten, zowel achterin als voorin. Het is geen ploeg die volledig zal domineren", weet Teklak. "Zondag zal het vooral aankomen op welke ploeg het best is in de defensieve omschakeling, om niet kwetsbaar te zijn op de tegenaanval. Stilstaande fases zullen ook van cruciaal belang zijn."

Ben je het eens met Teklak?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

73
73
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

206
206
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

145
145
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

163
163
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

42
42
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

231
231
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

30
30
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

27
27
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

31
31
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

30
30
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

99
99
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

91
91
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

35
35
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

125
125
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

48
48
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

264
264
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

213
213
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws