Nieuwe mentaliteit: "Anderlecht is pragmatisch en cynisch"

door
Nieuwe mentaliteit:

De interlandbreak is voorbij en dat betekent dat de Jupiler Pro League zich de komende dagen weer op gang trekt. Dat gebeurt meteen ook met enkele stevige affiches, met als uitschieter de Clasico tussen Standard en Anderlecht als uitschieter. Paars-Wit trekt met vertrouwen naar Sclessin.

De vele investeringen op de transfermarkt in de zomer lijken al hun vruchten af te werpen en na tien speeldagen prijkt Anderlecht op een knappe tweede plaats, op één punt van leider Union. Voor het eerst in jaren draait het dus nog eens mee in de absolute top van het klassement.

LEES OOK: Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Pragmatisch en cynisch Anderlecht

Het wordt dus zaak om die reeks op Sclessin verder te zetten, maar daar boekte Standard vlak voor de interlandbreak nog een knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. Anderlecht zal de fouten van Blauw-Zwart dus niet mogen herhalen, maar dat zal volgens Alexandre Teklak wellicht niet gebeuren.

"Hij zal het niet zeggen, maar Brian Riemer zal er zeker niet tegen gekant zijn om de boel dicht te gooien. Bij Club Brugge zijn ze verplicht om resultaten te halen, maar ook met een bepaalde manier van voetballen. Dat is bij Anderlecht niet meer het geval. De Brusselaars zijn pragmatisch en cynisch", oppert de analist in La Dernière Heure.

Gesloten Clasico

De dagen van champagnevoetbal liggen in het Lotto Park al lang in het verleden. Bij de laatste titel in 2017 werd René Weiler nog weggehoond omdat de fans het countervoetbal van de Zwitser niet om aan te zien vonden, maar dat zal Riemer de komende maanden wellicht niet overkomen.

"Anderlecht steunt op zijn individuele kwaltiteiten, zowel achterin als voorin. Het is geen ploeg die volledig zal domineren", weet Teklak. "Zondag zal het vooral aankomen op welke ploeg het best is in de defensieve omschakeling, om niet kwetsbaar te zijn op de tegenaanval. Stilstaande fases zullen ook van cruciaal belang zijn."

Ben je het eens met Teklak?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

44
44
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

6
6
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

29
29
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

46
46
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

335
335
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

282
282
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

249
249
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

72
72
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

576
576
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

558
558
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

103
103
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

150
150
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

53
53
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

419
419
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

147
147
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

139
139
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

200
200
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

175
175
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

376
376
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws