Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

630
Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

“Arthur Vermeeren draait zo mee bij FC Barcelona”. “Hij zou meteen het middenveld van AC Milan ‘ownen’”. Het zijn dergelijke quotes die de afgelopen weken en maanden wel vaker door bepaalde waarnemers worden aangehaald. Toch moet de 18-jarige middenvelder niet luisteren naar commentaren zoals deze. We leggen uit waarom Vermeeren komende zomer nog niét naar een Europese topclub moet verkassen.

Arthur Vermeeren is een zeer groot talent en hij wordt aan tal van clubs gelinkt. De namen van Arsenal, Liverpool, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United en FC Barcelona worden genoemd. Dat gebeurt wel vaker als een talent uitblinkt in de Belgische competitie.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Lukaku & co als voorbeeld

Het was in het verleden niet anders met jongens als pakweg Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Youri Tielemans of recent nog Charles De Ketelaere. Eén constante: meteen slagen bij een Europese topclub is énorm moeilijk.

Sommige Belgische waarnemers onderschatten het verschil tussen schitteren bij een Belgische topclub en dan ook meedraaien bij een gigantische club op wereldformaat. Het niveau ligt er vele malen hoger, de druk is véél groter en je moet er meteen presteren. Ongeacht je leeftijd. 

Tussenstap zetten

Van de Belgische toptransfers (uit de Jupiler Pro league) trokken De Bruyne, Lukaku en Courtois (allen Chelsea), Lokonga (Arsenal), De Ketelaere en Saelemaekers (beiden AC Milan) en Gomez (Manchester City) naar de wereldtop. Niemand van hen brak er meteen door. Enkel Courtois was meteen een basispion bij Atlético Madrid (dat hem toen huurde van Chelsea). KDB, Lukaku, Lokonga, De Ketelaere en Saelmaekers zetten nadien een stap terug. De tussenstap die ze nodig hadden, moesten ze dus later maken.

Er werd ook al geopperd dat Vermeeren naar een topclub kon trekken, om dan uitgeleend te worden. In dat geval kan je soms een speelbal worden van een topclub, kijk maar naar de vele spelers die bij Chelsea zo passeerden. Grotendeels controle houden over je eigen carrière lijkt toch het handigste te zijn. Als speler ‘voor de toekomst’ ergens binnenkomen is geen goede instap.

Fellaini & comsoorten

De Ketelaere doet het nu bij Atalanta goed, David (Lille OSC), Doku (Rennes), Boniface (Leverkusen), Osimhen (Lille OSC), Fellaini (Everton), Trossard (Brighton), Openda (RC Lens) & co bewezen dat een tussenstap vaker de beste weg is. Het kan ook daar mislopen, maar de kans is toch groter dat je nadien wél klaar bent voor een stap hogerop bij een topclub.

Dat bewezen spelers als Doku (Man City), Osimhen (Napoli), Fellaini (Man Utd), Trossard (Arsenal) en Openda (Leipzig) ondertussen al. Vermeeren is een rustige jongen die inzake karakter wat doet denken aan De Ketelaere. Een tussenstop bij een middenmoter of subtopper in een topcompetitie zou perfect zijn.

Vermeeren is nu nog geen Europese top, ook al wordt er vaak veel geroepen. In deze tijden moet er namelijk gescoord worden met quotes. Vermeeren is een speler met enorm veel voetbalinzicht en heeft een geweldige balbehandeling. Als hij bij een voetballend team terechtkomt, met bovendien ook een stabiele clubcultuur en omgeving, dan kan hij op termijn de stap naar de top zetten. De zomer van 2024 wordt belangrijk voor zijn toekomst.

CR

Moet Vermeeren eerst nog een tussenstap zetten?

Meest recent

'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

11
11
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

22
22
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

81
81
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

23
23
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

33
33
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

30
30
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

319
319
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

95
95
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

96
96
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

260
260
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

174
174
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

412
412
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

125
125
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

294
294
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

83
83
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

179
179
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

183
183
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

83
83
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

162
162
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

68
68
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

49
49
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

147
147
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

644
644
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

151
151

Meer sportnieuws