Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

630
Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

“Arthur Vermeeren draait zo mee bij FC Barcelona”. “Hij zou meteen het middenveld van AC Milan ‘ownen’”. Het zijn dergelijke quotes die de afgelopen weken en maanden wel vaker door bepaalde waarnemers worden aangehaald. Toch moet de 18-jarige middenvelder niet luisteren naar commentaren zoals deze. We leggen uit waarom Vermeeren komende zomer nog niét naar een Europese topclub moet verkassen.

Arthur Vermeeren is een zeer groot talent en hij wordt aan tal van clubs gelinkt. De namen van Arsenal, Liverpool, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United en FC Barcelona worden genoemd. Dat gebeurt wel vaker als een talent uitblinkt in de Belgische competitie.

LEES OOK: Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Lukaku & co als voorbeeld

Het was in het verleden niet anders met jongens als pakweg Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Youri Tielemans of recent nog Charles De Ketelaere. Eén constante: meteen slagen bij een Europese topclub is énorm moeilijk.

Sommige Belgische waarnemers onderschatten het verschil tussen schitteren bij een Belgische topclub en dan ook meedraaien bij een gigantische club op wereldformaat. Het niveau ligt er vele malen hoger, de druk is véél groter en je moet er meteen presteren. Ongeacht je leeftijd. 

Tussenstap zetten

Van de Belgische toptransfers (uit de Jupiler Pro league) trokken De Bruyne, Lukaku en Courtois (allen Chelsea), Lokonga (Arsenal), De Ketelaere en Saelemaekers (beiden AC Milan) en Gomez (Manchester City) naar de wereldtop. Niemand van hen brak er meteen door. Enkel Courtois was meteen een basispion bij Atlético Madrid (dat hem toen huurde van Chelsea). KDB, Lukaku, Lokonga, De Ketelaere en Saelmaekers zetten nadien een stap terug. De tussenstap die ze nodig hadden, moesten ze dus later maken.

Er werd ook al geopperd dat Vermeeren naar een topclub kon trekken, om dan uitgeleend te worden. In dat geval kan je soms een speelbal worden van een topclub, kijk maar naar de vele spelers die bij Chelsea zo passeerden. Grotendeels controle houden over je eigen carrière lijkt toch het handigste te zijn. Als speler ‘voor de toekomst’ ergens binnenkomen is geen goede instap.

Fellaini & comsoorten

De Ketelaere doet het nu bij Atalanta goed, David (Lille OSC), Doku (Rennes), Boniface (Leverkusen), Osimhen (Lille OSC), Fellaini (Everton), Trossard (Brighton), Openda (RC Lens) & co bewezen dat een tussenstap vaker de beste weg is. Het kan ook daar mislopen, maar de kans is toch groter dat je nadien wél klaar bent voor een stap hogerop bij een topclub.

Dat bewezen spelers als Doku (Man City), Osimhen (Napoli), Fellaini (Man Utd), Trossard (Arsenal) en Openda (Leipzig) ondertussen al. Vermeeren is een rustige jongen die inzake karakter wat doet denken aan De Ketelaere. Een tussenstop bij een middenmoter of subtopper in een topcompetitie zou perfect zijn.

Vermeeren is nu nog geen Europese top, ook al wordt er vaak veel geroepen. In deze tijden moet er namelijk gescoord worden met quotes. Vermeeren is een speler met enorm veel voetbalinzicht en heeft een geweldige balbehandeling. Als hij bij een voetballend team terechtkomt, met bovendien ook een stabiele clubcultuur en omgeving, dan kan hij op termijn de stap naar de top zetten. De zomer van 2024 wordt belangrijk voor zijn toekomst.

CR

Moet Vermeeren eerst nog een tussenstap zetten?

Meest recent

Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

1
1
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

22
22
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

47
47
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

151
151
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

86
86
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

163
163
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

206
206
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

137
137
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

33
33
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

53
53
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

125
125
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

232
232
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

40
40
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

126
126
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

319
319
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

220
220
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

256
256
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

193
193
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

131
131
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

171
171
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

74
74
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

358
358
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

471
471
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

71
71
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

137
137

Meer sportnieuws