Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

630
Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

“Arthur Vermeeren draait zo mee bij FC Barcelona”. “Hij zou meteen het middenveld van AC Milan ‘ownen’”. Het zijn dergelijke quotes die de afgelopen weken en maanden wel vaker door bepaalde waarnemers worden aangehaald. Toch moet de 18-jarige middenvelder niet luisteren naar commentaren zoals deze. We leggen uit waarom Vermeeren komende zomer nog niét naar een Europese topclub moet verkassen.

Arthur Vermeeren is een zeer groot talent en hij wordt aan tal van clubs gelinkt. De namen van Arsenal, Liverpool, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United en FC Barcelona worden genoemd. Dat gebeurt wel vaker als een talent uitblinkt in de Belgische competitie.

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Lukaku & co als voorbeeld

Het was in het verleden niet anders met jongens als pakweg Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Youri Tielemans of recent nog Charles De Ketelaere. Eén constante: meteen slagen bij een Europese topclub is énorm moeilijk.

Sommige Belgische waarnemers onderschatten het verschil tussen schitteren bij een Belgische topclub en dan ook meedraaien bij een gigantische club op wereldformaat. Het niveau ligt er vele malen hoger, de druk is véél groter en je moet er meteen presteren. Ongeacht je leeftijd. 

Tussenstap zetten

Van de Belgische toptransfers (uit de Jupiler Pro league) trokken De Bruyne, Lukaku en Courtois (allen Chelsea), Lokonga (Arsenal), De Ketelaere en Saelemaekers (beiden AC Milan) en Gomez (Manchester City) naar de wereldtop. Niemand van hen brak er meteen door. Enkel Courtois was meteen een basispion bij Atlético Madrid (dat hem toen huurde van Chelsea). KDB, Lukaku, Lokonga, De Ketelaere en Saelmaekers zetten nadien een stap terug. De tussenstap die ze nodig hadden, moesten ze dus later maken.

Er werd ook al geopperd dat Vermeeren naar een topclub kon trekken, om dan uitgeleend te worden. In dat geval kan je soms een speelbal worden van een topclub, kijk maar naar de vele spelers die bij Chelsea zo passeerden. Grotendeels controle houden over je eigen carrière lijkt toch het handigste te zijn. Als speler ‘voor de toekomst’ ergens binnenkomen is geen goede instap.

Fellaini & comsoorten

De Ketelaere doet het nu bij Atalanta goed, David (Lille OSC), Doku (Rennes), Boniface (Leverkusen), Osimhen (Lille OSC), Fellaini (Everton), Trossard (Brighton), Openda (RC Lens) & co bewezen dat een tussenstap vaker de beste weg is. Het kan ook daar mislopen, maar de kans is toch groter dat je nadien wél klaar bent voor een stap hogerop bij een topclub.

Dat bewezen spelers als Doku (Man City), Osimhen (Napoli), Fellaini (Man Utd), Trossard (Arsenal) en Openda (Leipzig) ondertussen al. Vermeeren is een rustige jongen die inzake karakter wat doet denken aan De Ketelaere. Een tussenstop bij een middenmoter of subtopper in een topcompetitie zou perfect zijn.

Vermeeren is nu nog geen Europese top, ook al wordt er vaak veel geroepen. In deze tijden moet er namelijk gescoord worden met quotes. Vermeeren is een speler met enorm veel voetbalinzicht en heeft een geweldige balbehandeling. Als hij bij een voetballend team terechtkomt, met bovendien ook een stabiele clubcultuur en omgeving, dan kan hij op termijn de stap naar de top zetten. De zomer van 2024 wordt belangrijk voor zijn toekomst.

CR

Moet Vermeeren eerst nog een tussenstap zetten?

Meest recent

Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

30
30
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

41
41
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

25
25
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

187
187
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

83
83
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

58
58
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

26
26
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

53
53
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

70
70
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

235
235
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

205
205
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

701
701
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

54
54
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

423
423
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

97
97
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

516
516
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

248
248
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

49
49
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

49
49
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

274
274
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

169
169
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

201
201
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

79
79
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

455
455
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

999
999

Meer sportnieuws