Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

630
Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

“Arthur Vermeeren draait zo mee bij FC Barcelona”. “Hij zou meteen het middenveld van AC Milan ‘ownen’”. Het zijn dergelijke quotes die de afgelopen weken en maanden wel vaker door bepaalde waarnemers worden aangehaald. Toch moet de 18-jarige middenvelder niet luisteren naar commentaren zoals deze. We leggen uit waarom Vermeeren komende zomer nog niét naar een Europese topclub moet verkassen.

Arthur Vermeeren is een zeer groot talent en hij wordt aan tal van clubs gelinkt. De namen van Arsenal, Liverpool, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United en FC Barcelona worden genoemd. Dat gebeurt wel vaker als een talent uitblinkt in de Belgische competitie.

LEES OOK: Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Lukaku & co als voorbeeld

Het was in het verleden niet anders met jongens als pakweg Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Youri Tielemans of recent nog Charles De Ketelaere. Eén constante: meteen slagen bij een Europese topclub is énorm moeilijk.

Sommige Belgische waarnemers onderschatten het verschil tussen schitteren bij een Belgische topclub en dan ook meedraaien bij een gigantische club op wereldformaat. Het niveau ligt er vele malen hoger, de druk is véél groter en je moet er meteen presteren. Ongeacht je leeftijd. 

Tussenstap zetten

Van de Belgische toptransfers (uit de Jupiler Pro league) trokken De Bruyne, Lukaku en Courtois (allen Chelsea), Lokonga (Arsenal), De Ketelaere en Saelemaekers (beiden AC Milan) en Gomez (Manchester City) naar de wereldtop. Niemand van hen brak er meteen door. Enkel Courtois was meteen een basispion bij Atlético Madrid (dat hem toen huurde van Chelsea). KDB, Lukaku, Lokonga, De Ketelaere en Saelmaekers zetten nadien een stap terug. De tussenstap die ze nodig hadden, moesten ze dus later maken.

Er werd ook al geopperd dat Vermeeren naar een topclub kon trekken, om dan uitgeleend te worden. In dat geval kan je soms een speelbal worden van een topclub, kijk maar naar de vele spelers die bij Chelsea zo passeerden. Grotendeels controle houden over je eigen carrière lijkt toch het handigste te zijn. Als speler ‘voor de toekomst’ ergens binnenkomen is geen goede instap.

Fellaini & comsoorten

De Ketelaere doet het nu bij Atalanta goed, David (Lille OSC), Doku (Rennes), Boniface (Leverkusen), Osimhen (Lille OSC), Fellaini (Everton), Trossard (Brighton), Openda (RC Lens) & co bewezen dat een tussenstap vaker de beste weg is. Het kan ook daar mislopen, maar de kans is toch groter dat je nadien wél klaar bent voor een stap hogerop bij een topclub.

Dat bewezen spelers als Doku (Man City), Osimhen (Napoli), Fellaini (Man Utd), Trossard (Arsenal) en Openda (Leipzig) ondertussen al. Vermeeren is een rustige jongen die inzake karakter wat doet denken aan De Ketelaere. Een tussenstop bij een middenmoter of subtopper in een topcompetitie zou perfect zijn.

Vermeeren is nu nog geen Europese top, ook al wordt er vaak veel geroepen. In deze tijden moet er namelijk gescoord worden met quotes. Vermeeren is een speler met enorm veel voetbalinzicht en heeft een geweldige balbehandeling. Als hij bij een voetballend team terechtkomt, met bovendien ook een stabiele clubcultuur en omgeving, dan kan hij op termijn de stap naar de top zetten. De zomer van 2024 wordt belangrijk voor zijn toekomst.

CR

Moet Vermeeren eerst nog een tussenstap zetten?

Meest recent

Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

9
9
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

17
17
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

40
40
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

19
19
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

38
38
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

195
195
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

39
39
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

121
121
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

77
77
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

127
127
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

83
83
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

384
384
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

124
124
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

58
58
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

119
119
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

272
272
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

65
65
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

179
179
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

44
44
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

93
93
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

183
183
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

93
93
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

175
175
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

100
100

Meer sportnieuws