Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

630
Waarom Arthur Vermeeren FC Barcelona & co moet weigeren

“Arthur Vermeeren draait zo mee bij FC Barcelona”. “Hij zou meteen het middenveld van AC Milan ‘ownen’”. Het zijn dergelijke quotes die de afgelopen weken en maanden wel vaker door bepaalde waarnemers worden aangehaald. Toch moet de 18-jarige middenvelder niet luisteren naar commentaren zoals deze. We leggen uit waarom Vermeeren komende zomer nog niét naar een Europese topclub moet verkassen.

Arthur Vermeeren is een zeer groot talent en hij wordt aan tal van clubs gelinkt. De namen van Arsenal, Liverpool, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United en FC Barcelona worden genoemd. Dat gebeurt wel vaker als een talent uitblinkt in de Belgische competitie.

LEES OOK: ‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Lukaku & co als voorbeeld

Het was in het verleden niet anders met jongens als pakweg Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Youri Tielemans of recent nog Charles De Ketelaere. Eén constante: meteen slagen bij een Europese topclub is énorm moeilijk.

Sommige Belgische waarnemers onderschatten het verschil tussen schitteren bij een Belgische topclub en dan ook meedraaien bij een gigantische club op wereldformaat. Het niveau ligt er vele malen hoger, de druk is véél groter en je moet er meteen presteren. Ongeacht je leeftijd. 

Tussenstap zetten

Van de Belgische toptransfers (uit de Jupiler Pro league) trokken De Bruyne, Lukaku en Courtois (allen Chelsea), Lokonga (Arsenal), De Ketelaere en Saelemaekers (beiden AC Milan) en Gomez (Manchester City) naar de wereldtop. Niemand van hen brak er meteen door. Enkel Courtois was meteen een basispion bij Atlético Madrid (dat hem toen huurde van Chelsea). KDB, Lukaku, Lokonga, De Ketelaere en Saelmaekers zetten nadien een stap terug. De tussenstap die ze nodig hadden, moesten ze dus later maken.

Er werd ook al geopperd dat Vermeeren naar een topclub kon trekken, om dan uitgeleend te worden. In dat geval kan je soms een speelbal worden van een topclub, kijk maar naar de vele spelers die bij Chelsea zo passeerden. Grotendeels controle houden over je eigen carrière lijkt toch het handigste te zijn. Als speler ‘voor de toekomst’ ergens binnenkomen is geen goede instap.

Fellaini & comsoorten

De Ketelaere doet het nu bij Atalanta goed, David (Lille OSC), Doku (Rennes), Boniface (Leverkusen), Osimhen (Lille OSC), Fellaini (Everton), Trossard (Brighton), Openda (RC Lens) & co bewezen dat een tussenstap vaker de beste weg is. Het kan ook daar mislopen, maar de kans is toch groter dat je nadien wél klaar bent voor een stap hogerop bij een topclub.

Dat bewezen spelers als Doku (Man City), Osimhen (Napoli), Fellaini (Man Utd), Trossard (Arsenal) en Openda (Leipzig) ondertussen al. Vermeeren is een rustige jongen die inzake karakter wat doet denken aan De Ketelaere. Een tussenstop bij een middenmoter of subtopper in een topcompetitie zou perfect zijn.

Vermeeren is nu nog geen Europese top, ook al wordt er vaak veel geroepen. In deze tijden moet er namelijk gescoord worden met quotes. Vermeeren is een speler met enorm veel voetbalinzicht en heeft een geweldige balbehandeling. Als hij bij een voetballend team terechtkomt, met bovendien ook een stabiele clubcultuur en omgeving, dan kan hij op termijn de stap naar de top zetten. De zomer van 2024 wordt belangrijk voor zijn toekomst.

CR

Moet Vermeeren eerst nog een tussenstap zetten?

Meest recent

UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

0
0
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

97
97
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

22
22
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

167
167
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

60
60
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

61
61
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

53
53
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

43
43
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

44
44
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

43
43
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

138
138
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

47
47
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

103
103
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

338
338
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

270
270
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

180
180
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

492
492
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

252
252
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

738
738
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

59
59
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

152
152
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

625
625
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

28
28

Meer sportnieuws