Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

door
Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

Het ontslag van Marc Brys bij Oud-Heverlee Leuven zat er al maanden aan te komen. De club sprak in de zomer al met andere trainers. Brys en OHL maakten het zichzelf ook niet makkelijk door te hoge ambities uit te spreken.

In 2021 sprak Marc Brys zeer ambitieuze taal in Extra Time. "(Zusterclub) Leicester is ons fantastische voorbeeld. Hun aanpak blijkt te renderen: een basis leggen en dan voortbouwen. Nu zitten wij in een fase waarin er in spelers kan worden geïnvesteerd”, verklapte hij.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Titel in drie jaar

Dat gebeurde ook. Er werd de afgelopen twee seizoenen voor minstens 13 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe spelers. Dat is niet weinig naar Belgische normen. Toch kreeg Brys, die ook inspraak had in bepaalde transfers, de motor niet aan het draaien. Raphael Holzhauser kwam er bijvoorbeeld op zijn voorspraak. De Oostenrijk was een miscast van jewelste en kost de club op drie jaar tijd ruim 1 miljoen euro aan loon. Een dure grap voor een team als OHL.

Brys sprak tijdens die befaamde uitzending zelfs… over de titel. "In een van de gesprekken met de presidenten van King Power (dat bij Leicester en OHL de plak zwaait) ging het erover dat er voor OHL een rol in Europa weggelegd is. Ik corrigeerde en zei: "In België." Maar ze bedoelden wel degelijk Europa. De titel met OHL? Laat het ons op 3 jaar houden", antwoordde Brys.

Stagnatie

Van een verstandig persoon als Brys was dit een blunder van jewelste. Eentje die hem de jaren nadien zou blijven achtervolgen. Niet zozeer omdat de fans hardop gingen dromen van de titel, maar wél dat ze hoopten dat OHL kon uitgroeien tot een leuke subtopper met uitschieters. Eens Champions’ Play-Offs of een bekerfinale. Dat gebeurde niet.

Na die uitspraken eindigde Brys met OHL op een 11de en 10de plaats. Ploegen als KV Mechelen, STVV en Charleroi eindigden voor hen. Veel meer middelen hebben ze daar niet. OHL begon dit seizoen met een 9 op 30 en een 14de plaats. In de zomer maakte onze redactie exclusief bekend dat er gesprekken waren met Aleksander Blessin. Het was een teken aan de wand.

Het vertrouwen was broos. Brys blijft een goede coach, maar hij kon met OHL niet doorgroeien. Het was op in dit huwelijk, waar beide partijen hun best deden. Maar het werkte niet meer.

CR

Gaat Brys snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

26
26
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

35
35
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

34
34
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

204
204
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

150
150
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

218
218
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

61
61
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

214
214
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

508
508
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

40
40
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

349
349
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

378
378
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

93
93
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

229
229
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

531
531
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

130
130
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

167
167
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws