Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

186 stemmen
Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

Het ontslag van Marc Brys bij Oud-Heverlee Leuven zat er al maanden aan te komen. De club sprak in de zomer al met andere trainers. Brys en OHL maakten het zichzelf ook niet makkelijk door te hoge ambities uit te spreken.

In 2021 sprak Marc Brys zeer ambitieuze taal in Extra Time. "(Zusterclub) Leicester is ons fantastische voorbeeld. Hun aanpak blijkt te renderen: een basis leggen en dan voortbouwen. Nu zitten wij in een fase waarin er in spelers kan worden geïnvesteerd”, verklapte hij.

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Titel in drie jaar

Dat gebeurde ook. Er werd de afgelopen twee seizoenen voor minstens 13 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe spelers. Dat is niet weinig naar Belgische normen. Toch kreeg Brys, die ook inspraak had in bepaalde transfers, de motor niet aan het draaien. Raphael Holzhauser kwam er bijvoorbeeld op zijn voorspraak. De Oostenrijk was een miscast van jewelste en kost de club op drie jaar tijd ruim 1 miljoen euro aan loon. Een dure grap voor een team als OHL.

Brys sprak tijdens die befaamde uitzending zelfs… over de titel. "In een van de gesprekken met de presidenten van King Power (dat bij Leicester en OHL de plak zwaait) ging het erover dat er voor OHL een rol in Europa weggelegd is. Ik corrigeerde en zei: "In België." Maar ze bedoelden wel degelijk Europa. De titel met OHL? Laat het ons op 3 jaar houden", antwoordde Brys.

Stagnatie

Van een verstandig persoon als Brys was dit een blunder van jewelste. Eentje die hem de jaren nadien zou blijven achtervolgen. Niet zozeer omdat de fans hardop gingen dromen van de titel, maar wél dat ze hoopten dat OHL kon uitgroeien tot een leuke subtopper met uitschieters. Eens Champions’ Play-Offs of een bekerfinale. Dat gebeurde niet.

Na die uitspraken eindigde Brys met OHL op een 11de en 10de plaats. Ploegen als KV Mechelen, STVV en Charleroi eindigden voor hen. Veel meer middelen hebben ze daar niet. OHL begon dit seizoen met een 9 op 30 en een 14de plaats. In de zomer maakte onze redactie exclusief bekend dat er gesprekken waren met Aleksander Blessin. Het was een teken aan de wand.

Het vertrouwen was broos. Brys blijft een goede coach, maar hij kon met OHL niet doorgroeien. Het was op in dit huwelijk, waar beide partijen hun best deden. Maar het werkte niet meer.

CR

Gaat Brys snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

73
73
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

10
10
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

55
55
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

44
44
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

128
128
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

909
909
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

67
67
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

202
202
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

325
325
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

25
25
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

52
52
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

293
293
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

145
145
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

374
374
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

285
285
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

453
453
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

467
467
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

250
250
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

111
111
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

194
194
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

68
68
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

75
75
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

558
558
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

136
136

Meer sportnieuws