Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

door
Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

Het ontslag van Marc Brys bij Oud-Heverlee Leuven zat er al maanden aan te komen. De club sprak in de zomer al met andere trainers. Brys en OHL maakten het zichzelf ook niet makkelijk door te hoge ambities uit te spreken.

In 2021 sprak Marc Brys zeer ambitieuze taal in Extra Time. "(Zusterclub) Leicester is ons fantastische voorbeeld. Hun aanpak blijkt te renderen: een basis leggen en dan voortbouwen. Nu zitten wij in een fase waarin er in spelers kan worden geïnvesteerd”, verklapte hij.

LEES OOK: Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Titel in drie jaar

Dat gebeurde ook. Er werd de afgelopen twee seizoenen voor minstens 13 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe spelers. Dat is niet weinig naar Belgische normen. Toch kreeg Brys, die ook inspraak had in bepaalde transfers, de motor niet aan het draaien. Raphael Holzhauser kwam er bijvoorbeeld op zijn voorspraak. De Oostenrijk was een miscast van jewelste en kost de club op drie jaar tijd ruim 1 miljoen euro aan loon. Een dure grap voor een team als OHL.

Brys sprak tijdens die befaamde uitzending zelfs… over de titel. "In een van de gesprekken met de presidenten van King Power (dat bij Leicester en OHL de plak zwaait) ging het erover dat er voor OHL een rol in Europa weggelegd is. Ik corrigeerde en zei: "In België." Maar ze bedoelden wel degelijk Europa. De titel met OHL? Laat het ons op 3 jaar houden", antwoordde Brys.

Stagnatie

Van een verstandig persoon als Brys was dit een blunder van jewelste. Eentje die hem de jaren nadien zou blijven achtervolgen. Niet zozeer omdat de fans hardop gingen dromen van de titel, maar wél dat ze hoopten dat OHL kon uitgroeien tot een leuke subtopper met uitschieters. Eens Champions’ Play-Offs of een bekerfinale. Dat gebeurde niet.

Na die uitspraken eindigde Brys met OHL op een 11de en 10de plaats. Ploegen als KV Mechelen, STVV en Charleroi eindigden voor hen. Veel meer middelen hebben ze daar niet. OHL begon dit seizoen met een 9 op 30 en een 14de plaats. In de zomer maakte onze redactie exclusief bekend dat er gesprekken waren met Aleksander Blessin. Het was een teken aan de wand.

Het vertrouwen was broos. Brys blijft een goede coach, maar hij kon met OHL niet doorgroeien. Het was op in dit huwelijk, waar beide partijen hun best deden. Maar het werkte niet meer.

CR

Gaat Brys snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

43
43
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

46
46
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

69
69
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

263
263
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

137
137
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

90
90
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

629
629
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

724
724
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

405
405
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

92
92
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

402
402
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

732
732
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

139
139
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

727
727
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

197
197
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

197
197
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

427
427
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

207
207
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

364
364
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

446
446
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

266
266
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

62
62
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

371
371
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338

Meer sportnieuws