Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

door
Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

Het ontslag van Marc Brys bij Oud-Heverlee Leuven zat er al maanden aan te komen. De club sprak in de zomer al met andere trainers. Brys en OHL maakten het zichzelf ook niet makkelijk door te hoge ambities uit te spreken.

In 2021 sprak Marc Brys zeer ambitieuze taal in Extra Time. "(Zusterclub) Leicester is ons fantastische voorbeeld. Hun aanpak blijkt te renderen: een basis leggen en dan voortbouwen. Nu zitten wij in een fase waarin er in spelers kan worden geïnvesteerd”, verklapte hij.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Titel in drie jaar

Dat gebeurde ook. Er werd de afgelopen twee seizoenen voor minstens 13 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe spelers. Dat is niet weinig naar Belgische normen. Toch kreeg Brys, die ook inspraak had in bepaalde transfers, de motor niet aan het draaien. Raphael Holzhauser kwam er bijvoorbeeld op zijn voorspraak. De Oostenrijk was een miscast van jewelste en kost de club op drie jaar tijd ruim 1 miljoen euro aan loon. Een dure grap voor een team als OHL.

Brys sprak tijdens die befaamde uitzending zelfs… over de titel. "In een van de gesprekken met de presidenten van King Power (dat bij Leicester en OHL de plak zwaait) ging het erover dat er voor OHL een rol in Europa weggelegd is. Ik corrigeerde en zei: "In België." Maar ze bedoelden wel degelijk Europa. De titel met OHL? Laat het ons op 3 jaar houden", antwoordde Brys.

Stagnatie

Van een verstandig persoon als Brys was dit een blunder van jewelste. Eentje die hem de jaren nadien zou blijven achtervolgen. Niet zozeer omdat de fans hardop gingen dromen van de titel, maar wél dat ze hoopten dat OHL kon uitgroeien tot een leuke subtopper met uitschieters. Eens Champions’ Play-Offs of een bekerfinale. Dat gebeurde niet.

Na die uitspraken eindigde Brys met OHL op een 11de en 10de plaats. Ploegen als KV Mechelen, STVV en Charleroi eindigden voor hen. Veel meer middelen hebben ze daar niet. OHL begon dit seizoen met een 9 op 30 en een 14de plaats. In de zomer maakte onze redactie exclusief bekend dat er gesprekken waren met Aleksander Blessin. Het was een teken aan de wand.

Het vertrouwen was broos. Brys blijft een goede coach, maar hij kon met OHL niet doorgroeien. Het was op in dit huwelijk, waar beide partijen hun best deden. Maar het werkte niet meer.

CR

Gaat Brys snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

'Leko speelt open kaart: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

0
0
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

75
75
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

86
86
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

55
55
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

38
38
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

398
398
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

252
252
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

237
237
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

311
311
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

179
179
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

163
163
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

283
283
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

742
742
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

248
248
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

198
198
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

110
110
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

175
175
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

291
291
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1043
1043
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

338
338
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

354
354
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

99
99
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

521
521

Meer sportnieuws