Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

door
Hoe Brys voor zichzelf de lat véél te hoog legde bij OHL

Het ontslag van Marc Brys bij Oud-Heverlee Leuven zat er al maanden aan te komen. De club sprak in de zomer al met andere trainers. Brys en OHL maakten het zichzelf ook niet makkelijk door te hoge ambities uit te spreken.

In 2021 sprak Marc Brys zeer ambitieuze taal in Extra Time. "(Zusterclub) Leicester is ons fantastische voorbeeld. Hun aanpak blijkt te renderen: een basis leggen en dan voortbouwen. Nu zitten wij in een fase waarin er in spelers kan worden geïnvesteerd”, verklapte hij.

LEES OOK: Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

Titel in drie jaar

Dat gebeurde ook. Er werd de afgelopen twee seizoenen voor minstens 13 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe spelers. Dat is niet weinig naar Belgische normen. Toch kreeg Brys, die ook inspraak had in bepaalde transfers, de motor niet aan het draaien. Raphael Holzhauser kwam er bijvoorbeeld op zijn voorspraak. De Oostenrijk was een miscast van jewelste en kost de club op drie jaar tijd ruim 1 miljoen euro aan loon. Een dure grap voor een team als OHL.

Brys sprak tijdens die befaamde uitzending zelfs… over de titel. "In een van de gesprekken met de presidenten van King Power (dat bij Leicester en OHL de plak zwaait) ging het erover dat er voor OHL een rol in Europa weggelegd is. Ik corrigeerde en zei: "In België." Maar ze bedoelden wel degelijk Europa. De titel met OHL? Laat het ons op 3 jaar houden", antwoordde Brys.

Stagnatie

Van een verstandig persoon als Brys was dit een blunder van jewelste. Eentje die hem de jaren nadien zou blijven achtervolgen. Niet zozeer omdat de fans hardop gingen dromen van de titel, maar wél dat ze hoopten dat OHL kon uitgroeien tot een leuke subtopper met uitschieters. Eens Champions’ Play-Offs of een bekerfinale. Dat gebeurde niet.

Na die uitspraken eindigde Brys met OHL op een 11de en 10de plaats. Ploegen als KV Mechelen, STVV en Charleroi eindigden voor hen. Veel meer middelen hebben ze daar niet. OHL begon dit seizoen met een 9 op 30 en een 14de plaats. In de zomer maakte onze redactie exclusief bekend dat er gesprekken waren met Aleksander Blessin. Het was een teken aan de wand.

Het vertrouwen was broos. Brys blijft een goede coach, maar hij kon met OHL niet doorgroeien. Het was op in dit huwelijk, waar beide partijen hun best deden. Maar het werkte niet meer.

CR

Gaat Brys snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

68
68
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

96
96
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

48
48
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

85
85
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

135
135
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

220
220
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

219
219
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

56
56
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

23
23
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

593
593
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

301
301
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

441
441
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

120
120
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

517
517
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1061
1061
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

308
308
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

658
658
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

325
325
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

232
232
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

146
146
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

91
91
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

64
64
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

252
252

Meer sportnieuws