Nagelsmann grijpt snoeihard in: Duits icoon aan de kant gezet

door
Nagelsmann grijpt snoeihard in: Duits icoon aan de kant gezet

Komende zomer organiseert Duitsland het EK en daarop wil het uiteraard geen mal figuur slaan. Sinds het WK was Die Mannschaft echter in een sukkelstraatje beland en na een 1-4-pandoering tegen Japan in september werd Hansi Flick opzijgeschoven. Julian Nagelsmann werd snel aangesteld als zijn opvolger.

De ex-trainer van Bayern München maakte in de voorbije week zijn debuut tijdens een stage in de Verenigde Staten. Daar werd de VS met 1-3 geklopt, in de nacht van dinsdag op woensdag volgde nog een 2-2-gelijkspel tegen Mexico. In de marge van die laatste wedstrijd maakte Nagelsmann bekend dat hij hard ingrijpt.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Neuer is band én basisplaats kwijt

Tegenover BILD bevestigde hij immers dat Manuel Neuer zijn aanvoerdersband niet zal terugkrijgen als hij weer fit is. "Ik heb hem inderdaad telefonisch gesproken. Hij reageerde begripvol. Het is een professional", vertelde Nagelsmann daarover. Ilkay Gündogan zal net als in de voorbije interlands op het EK de Duitse aanvoerder zijn.

Het is zelfs maar de vraag of Neuer überhaupt nog zal terugkeren in doel bij Duitsland. Hij staat al ongeveer tien maanden aan de kant, nadat hij in december zijn been brak tijdens een skivakantie na de vroegtijdige uitschakeling van de Duitsers op het WK in Qatar. Sindsdien staat Marc-André ter Stegen onder de lat.

Einde in mineur

Nagelsmann hamert op continuïteit en dus is er momenteel geen reden om de doelman van FC Barcelona weer uit de ploeg te halen. De interlandcarrière van de 37-jarige Neuer dreigt zo in mineur te eindigen. Hij verzamelde maar liefst 117 caps voor Duitsland en werd in 2014 wereldkampioen.

Zal Neuer nog voor Duitsland spelen?

Meest recent

'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

40
40
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

92
92
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

108
108
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

163
163
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

43
43
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

115
115
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

72
72
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

82
82
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

74
74
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

68
68
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

458
458
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

401
401
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

72
72
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

216
216
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

250
250
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

256
256
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

78
78
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

177
177
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

54
54
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

427
427
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

524
524
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

432
432
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws