Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

506 stemmen
Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

Jesper Fredberg is er in geslaagd om Mario Stroeykens langer aan de club te binden, en hiervoor heeft de CEO Sports een aanzienlijke financiële inspanning moeten leveren. Dit seizoen heeft Stroeykens drie wedstrijden als basisspeler gespeeld bij Anderlecht, waarin hij telkens de ongebruikelijke positie als nummer acht invulde.

In de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden blonk hij niet uit in die rol, maar in de laatste wedstrijd voor de interlandbreak tegen KV Mechelen, toen de accenten echter anders gelegd, deed hij dat wél.

Tot voor kort was Anderlecht er niet helemaal uit wat de beste positie was van Stroeykens: hij past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Nu lijkt hij op de ‘acht’wel uitzicht te hebben op meer speelminuten.

LEES OOK: Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

Anderlecht haalt alles uit de kast voor Stroeykens

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Eind juni lag er al een voorstel klaar voor het jeugdproduct, maar Stroeykens twijfelde echter. Dat zette Fredberg onder stevige druk, want zonder contractverlenging moest Stroeykens verkocht worden. Eind augustus berichtte De Morgen zelfs dat het alles-of-niets was: “Bijtekenen of vertrekken.”

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Ondanks interesse van binnenlandse clubs zoals RWD Molenbeek en zelfs vanuit het buitenland, wist Fredberg uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht.

Toekomstige sleutelspeler is populair bij Riemer

De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club te binden is gemakkelijk te verklaren. Hij wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. 

Eind juni koesterde Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. Onder de Deense coach heeft Stroeykens in het vorige seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Hoewel Jesper Fredberg en Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag wilden behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld.

In het vorige seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler, al lijkt die status ook dit seizoen niet meteen te veranderen.

Anderlecht denkt aan zijn imago

Een andere reden waarom Anderlecht zo graag het contract van Stroeykens wilde verlengen, is de uitstraling en reputatie van de club.

Na het vertrek van spelers zoals Ethan Butera (naar Ajax), Noah Sadiki (naar Union SG), Lucas Stassin (naar KVC Westerlo) en Marco Kana (uitgeleend aan KV Kortrijk), moest het nieuwe management ook denken aan het imago van de club, omdat er een groeiend aantal veelbelovende jeugdproducten de club begon te verlaten.

Bovendien is Stroeykens ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt. Stroeykens is dit seizoen ook geen basisspeler Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, is de Deense coach er nog steeds niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster.

Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen of als tweede spits.

Vandaag lijkt het dat Riemer momenteel nog steeds geen plek heeft voor Stroeykens in zijn basiselftal, en dit heeft ook deels te maken met de prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Speelde al enkele prima wedstrijden voor Anderlecht, maar er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Stroeykens als nummer 8: wisselend succes

Aan het begin van het seizoen startte Mario Stroeykens twee keer in het basiselftal van Anderlecht, tegen Antwerp FC en Sint-Truiden. Opvallend was dat hij beide keren werd opgesteld op de 'ongebruikelijke' positie van centrale middenvelder, naast Theo Léoni en voor Amadou Diawara.

Tegen Antwerp liet hij hier en daar zien wat hij in huis had: hij gaf enkele mooie passes, zette goede druk en toonde zijn vista en overzicht op het veld. “Het publiek trakteerde hem bij zijn vervanging op een luid applaus”, zag Het Nieuwsblad. Stroeykens vervulde zijn rol als nummer acht tegen Antwerp zonder echt uit te blinken.

Philippe Albert was echter wat kritischer en vertelde aan Sudpresse dat Stroeykens het moeilijk had en dat dit niet zijn beste positie was. In de wedstrijd tegen Sint-Truiden leek Albert gelijk te krijgen, want Stroeykens' prestatie als centrale middenvelder was beduidend minder dan tegen Antwerp FC.

De 19-jarige leek zich te verstoppen, kon geen goede combinaties vinden en vond zijn draai niet. Na een uur werd hij vervolgens gewisseld.

Stroeykens’ sleutelrol in nieuwe game plan van Anderlecht

In de laatste wedstrijd voor de interlandbreak kreeg Mario Stroeykens zijn derde basisplaats van het seizoen, wederom op de positie van centrale middenvelder. Zijn optreden tegen KV Mechelen werd gesmaakt met een indrukwekkende prestatie en een belangrijk doelpunt.

Stroeykens speelde merkelijk beter als nummer acht dan in de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden, waarin Brian Riemer Amadou Diawara steevast als nummer zes opstelde, met Théo Leoni naast hem.

Tegen KV Mechelen waren de accenten echter anders gelegd. Leoni en Stroeykens stonden weer naast elkaar, met Mats Rits vlak achter hen. Voor hen speelden Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard meer centraal, waardoor de flankverdedigers Ludwig Augustinsson en Kilian Sardella meer ruimte kregen om aan te vallen.

Deze opstelling was duidelijk offensiever en dit bleek zowel Stroeykens als het team goed te liggen. Stroeykens maakt het echter niet uit op welke positie hij speelt of moet spelen.

“Die positie op het middenveld ligt mij, de coach weet dat ik ook op de flanken kan spelen. Voor mij maakt het niet uit waar ik speel. De ploeg helpen is voor mij het belangrijkste.” Brian Riemer was van mening dat de tactiek tegen KV Mechelen perfect bij Stroeykens paste.

“Ik wou meer balbezit houden op het middenveld en dat is één van Stroeykens’ grote kwaliteiten. Bovendien traint hij al een hele tijd op een hoog niveau”, zei de coach.

Ook Marc Degryse was positief verrast door het tactische plan van Riemer tegen KV Mechelen, waarin Stroeykens een sleutelrol vervulde. “De veldbezetting met Rits op de zes met de offensieve spelers Leoni en Stroeykens ervoor bevalt me”, aldus de analist.

Moet Stroeykens een vaste basisspeler zijn bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

22
22
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

11
11
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

136
136
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

33
33
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

39
39
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

278
278
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

42
42
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

340
340
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

458
458
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

70
70
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

231
231
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1216
1216
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

123
123
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

208
208
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

632
632
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1052
1052
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

103
103
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

746
746
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

513
513
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

130
130
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

492
492
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

390
390
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

808
808
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

264
264
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1213
1213

Meer sportnieuws