Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

506 stemmen
Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

Jesper Fredberg is er in geslaagd om Mario Stroeykens langer aan de club te binden, en hiervoor heeft de CEO Sports een aanzienlijke financiële inspanning moeten leveren. Dit seizoen heeft Stroeykens drie wedstrijden als basisspeler gespeeld bij Anderlecht, waarin hij telkens de ongebruikelijke positie als nummer acht invulde.

In de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden blonk hij niet uit in die rol, maar in de laatste wedstrijd voor de interlandbreak tegen KV Mechelen, toen de accenten echter anders gelegd, deed hij dat wél.

Tot voor kort was Anderlecht er niet helemaal uit wat de beste positie was van Stroeykens: hij past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Nu lijkt hij op de ‘acht’wel uitzicht te hebben op meer speelminuten.

LEES OOK: Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

Anderlecht haalt alles uit de kast voor Stroeykens

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Eind juni lag er al een voorstel klaar voor het jeugdproduct, maar Stroeykens twijfelde echter. Dat zette Fredberg onder stevige druk, want zonder contractverlenging moest Stroeykens verkocht worden. Eind augustus berichtte De Morgen zelfs dat het alles-of-niets was: “Bijtekenen of vertrekken.”

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Ondanks interesse van binnenlandse clubs zoals RWD Molenbeek en zelfs vanuit het buitenland, wist Fredberg uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht.

Toekomstige sleutelspeler is populair bij Riemer

De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club te binden is gemakkelijk te verklaren. Hij wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. 

Eind juni koesterde Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. Onder de Deense coach heeft Stroeykens in het vorige seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Hoewel Jesper Fredberg en Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag wilden behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld.

In het vorige seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler, al lijkt die status ook dit seizoen niet meteen te veranderen.

Anderlecht denkt aan zijn imago

Een andere reden waarom Anderlecht zo graag het contract van Stroeykens wilde verlengen, is de uitstraling en reputatie van de club.

Na het vertrek van spelers zoals Ethan Butera (naar Ajax), Noah Sadiki (naar Union SG), Lucas Stassin (naar KVC Westerlo) en Marco Kana (uitgeleend aan KV Kortrijk), moest het nieuwe management ook denken aan het imago van de club, omdat er een groeiend aantal veelbelovende jeugdproducten de club begon te verlaten.

Bovendien is Stroeykens ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt. Stroeykens is dit seizoen ook geen basisspeler Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, is de Deense coach er nog steeds niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster.

Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen of als tweede spits.

Vandaag lijkt het dat Riemer momenteel nog steeds geen plek heeft voor Stroeykens in zijn basiselftal, en dit heeft ook deels te maken met de prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Speelde al enkele prima wedstrijden voor Anderlecht, maar er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Stroeykens als nummer 8: wisselend succes

Aan het begin van het seizoen startte Mario Stroeykens twee keer in het basiselftal van Anderlecht, tegen Antwerp FC en Sint-Truiden. Opvallend was dat hij beide keren werd opgesteld op de 'ongebruikelijke' positie van centrale middenvelder, naast Theo Léoni en voor Amadou Diawara.

Tegen Antwerp liet hij hier en daar zien wat hij in huis had: hij gaf enkele mooie passes, zette goede druk en toonde zijn vista en overzicht op het veld. “Het publiek trakteerde hem bij zijn vervanging op een luid applaus”, zag Het Nieuwsblad. Stroeykens vervulde zijn rol als nummer acht tegen Antwerp zonder echt uit te blinken.

Philippe Albert was echter wat kritischer en vertelde aan Sudpresse dat Stroeykens het moeilijk had en dat dit niet zijn beste positie was. In de wedstrijd tegen Sint-Truiden leek Albert gelijk te krijgen, want Stroeykens' prestatie als centrale middenvelder was beduidend minder dan tegen Antwerp FC.

De 19-jarige leek zich te verstoppen, kon geen goede combinaties vinden en vond zijn draai niet. Na een uur werd hij vervolgens gewisseld.

Stroeykens’ sleutelrol in nieuwe game plan van Anderlecht

In de laatste wedstrijd voor de interlandbreak kreeg Mario Stroeykens zijn derde basisplaats van het seizoen, wederom op de positie van centrale middenvelder. Zijn optreden tegen KV Mechelen werd gesmaakt met een indrukwekkende prestatie en een belangrijk doelpunt.

Stroeykens speelde merkelijk beter als nummer acht dan in de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden, waarin Brian Riemer Amadou Diawara steevast als nummer zes opstelde, met Théo Leoni naast hem.

Tegen KV Mechelen waren de accenten echter anders gelegd. Leoni en Stroeykens stonden weer naast elkaar, met Mats Rits vlak achter hen. Voor hen speelden Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard meer centraal, waardoor de flankverdedigers Ludwig Augustinsson en Kilian Sardella meer ruimte kregen om aan te vallen.

Deze opstelling was duidelijk offensiever en dit bleek zowel Stroeykens als het team goed te liggen. Stroeykens maakt het echter niet uit op welke positie hij speelt of moet spelen.

“Die positie op het middenveld ligt mij, de coach weet dat ik ook op de flanken kan spelen. Voor mij maakt het niet uit waar ik speel. De ploeg helpen is voor mij het belangrijkste.” Brian Riemer was van mening dat de tactiek tegen KV Mechelen perfect bij Stroeykens paste.

“Ik wou meer balbezit houden op het middenveld en dat is één van Stroeykens’ grote kwaliteiten. Bovendien traint hij al een hele tijd op een hoog niveau”, zei de coach.

Ook Marc Degryse was positief verrast door het tactische plan van Riemer tegen KV Mechelen, waarin Stroeykens een sleutelrol vervulde. “De veldbezetting met Rits op de zes met de offensieve spelers Leoni en Stroeykens ervoor bevalt me”, aldus de analist.

Moet Stroeykens een vaste basisspeler zijn bij Anderlecht?

Meest recent

Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

162
162
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

144
144
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

169
169
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

340
340
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

383
383
'Deal in stroomversnelling: Tielemans krijgt droomtransfer'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

102
102
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

354
354
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

1166
1166
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

117
117
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

157
157
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1667
1667
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

658
658
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

279
279
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1192
1192
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

352
352
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

1065
1065
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

564
564
Fans Rode Duivels spreken: Rudi Garcia krijgt dit rapport

De komende weken wordt er beslist over de toekomst van Rudi Garcia. De kans is groot dat hij de KBVB ...

321
321
Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

258
258
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

165
165
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

246
246
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

134
134
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

72
72
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

329
329
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

789
789

Meer sportnieuws