Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

506
Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

Jesper Fredberg is er in geslaagd om Mario Stroeykens langer aan de club te binden, en hiervoor heeft de CEO Sports een aanzienlijke financiële inspanning moeten leveren. Dit seizoen heeft Stroeykens drie wedstrijden als basisspeler gespeeld bij Anderlecht, waarin hij telkens de ongebruikelijke positie als nummer acht invulde.

In de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden blonk hij niet uit in die rol, maar in de laatste wedstrijd voor de interlandbreak tegen KV Mechelen, toen de accenten echter anders gelegd, deed hij dat wél.

Tot voor kort was Anderlecht er niet helemaal uit wat de beste positie was van Stroeykens: hij past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Nu lijkt hij op de ‘acht’wel uitzicht te hebben op meer speelminuten.

LEES OOK: Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Anderlecht haalt alles uit de kast voor Stroeykens

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Eind juni lag er al een voorstel klaar voor het jeugdproduct, maar Stroeykens twijfelde echter. Dat zette Fredberg onder stevige druk, want zonder contractverlenging moest Stroeykens verkocht worden. Eind augustus berichtte De Morgen zelfs dat het alles-of-niets was: “Bijtekenen of vertrekken.”

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Ondanks interesse van binnenlandse clubs zoals RWD Molenbeek en zelfs vanuit het buitenland, wist Fredberg uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht.

Toekomstige sleutelspeler is populair bij Riemer

De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club te binden is gemakkelijk te verklaren. Hij wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. 

Eind juni koesterde Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. Onder de Deense coach heeft Stroeykens in het vorige seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Hoewel Jesper Fredberg en Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag wilden behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld.

In het vorige seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler, al lijkt die status ook dit seizoen niet meteen te veranderen.

Anderlecht denkt aan zijn imago

Een andere reden waarom Anderlecht zo graag het contract van Stroeykens wilde verlengen, is de uitstraling en reputatie van de club.

Na het vertrek van spelers zoals Ethan Butera (naar Ajax), Noah Sadiki (naar Union SG), Lucas Stassin (naar KVC Westerlo) en Marco Kana (uitgeleend aan KV Kortrijk), moest het nieuwe management ook denken aan het imago van de club, omdat er een groeiend aantal veelbelovende jeugdproducten de club begon te verlaten.

Bovendien is Stroeykens ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt. Stroeykens is dit seizoen ook geen basisspeler Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, is de Deense coach er nog steeds niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster.

Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen of als tweede spits.

Vandaag lijkt het dat Riemer momenteel nog steeds geen plek heeft voor Stroeykens in zijn basiselftal, en dit heeft ook deels te maken met de prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Speelde al enkele prima wedstrijden voor Anderlecht, maar er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Stroeykens als nummer 8: wisselend succes

Aan het begin van het seizoen startte Mario Stroeykens twee keer in het basiselftal van Anderlecht, tegen Antwerp FC en Sint-Truiden. Opvallend was dat hij beide keren werd opgesteld op de 'ongebruikelijke' positie van centrale middenvelder, naast Theo Léoni en voor Amadou Diawara.

Tegen Antwerp liet hij hier en daar zien wat hij in huis had: hij gaf enkele mooie passes, zette goede druk en toonde zijn vista en overzicht op het veld. “Het publiek trakteerde hem bij zijn vervanging op een luid applaus”, zag Het Nieuwsblad. Stroeykens vervulde zijn rol als nummer acht tegen Antwerp zonder echt uit te blinken.

Philippe Albert was echter wat kritischer en vertelde aan Sudpresse dat Stroeykens het moeilijk had en dat dit niet zijn beste positie was. In de wedstrijd tegen Sint-Truiden leek Albert gelijk te krijgen, want Stroeykens' prestatie als centrale middenvelder was beduidend minder dan tegen Antwerp FC.

De 19-jarige leek zich te verstoppen, kon geen goede combinaties vinden en vond zijn draai niet. Na een uur werd hij vervolgens gewisseld.

Stroeykens’ sleutelrol in nieuwe game plan van Anderlecht

In de laatste wedstrijd voor de interlandbreak kreeg Mario Stroeykens zijn derde basisplaats van het seizoen, wederom op de positie van centrale middenvelder. Zijn optreden tegen KV Mechelen werd gesmaakt met een indrukwekkende prestatie en een belangrijk doelpunt.

Stroeykens speelde merkelijk beter als nummer acht dan in de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden, waarin Brian Riemer Amadou Diawara steevast als nummer zes opstelde, met Théo Leoni naast hem.

Tegen KV Mechelen waren de accenten echter anders gelegd. Leoni en Stroeykens stonden weer naast elkaar, met Mats Rits vlak achter hen. Voor hen speelden Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard meer centraal, waardoor de flankverdedigers Ludwig Augustinsson en Kilian Sardella meer ruimte kregen om aan te vallen.

Deze opstelling was duidelijk offensiever en dit bleek zowel Stroeykens als het team goed te liggen. Stroeykens maakt het echter niet uit op welke positie hij speelt of moet spelen.

“Die positie op het middenveld ligt mij, de coach weet dat ik ook op de flanken kan spelen. Voor mij maakt het niet uit waar ik speel. De ploeg helpen is voor mij het belangrijkste.” Brian Riemer was van mening dat de tactiek tegen KV Mechelen perfect bij Stroeykens paste.

“Ik wou meer balbezit houden op het middenveld en dat is één van Stroeykens’ grote kwaliteiten. Bovendien traint hij al een hele tijd op een hoog niveau”, zei de coach.

Ook Marc Degryse was positief verrast door het tactische plan van Riemer tegen KV Mechelen, waarin Stroeykens een sleutelrol vervulde. “De veldbezetting met Rits op de zes met de offensieve spelers Leoni en Stroeykens ervoor bevalt me”, aldus de analist.

Moet Stroeykens een vaste basisspeler zijn bij Anderlecht?

Meest recent

Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

11
11
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

28
28
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

103
103
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

78
78
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

157
157
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

124
124
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

304
304
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

83
83
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

145
145
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

167
167
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

440
440
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

96
96
Zonder Tielemans en De Bruyne: Defour geeft ideaal middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

464
464
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

460
460
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

89
89
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

468
468
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

46
46
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

71
71
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

168
168
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

205
205
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

102
102
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

108
108
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

159
159

Meer sportnieuws