Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

506
Anderlecht legt harde cash op tafel voor nieuwe nummer acht

Jesper Fredberg is er in geslaagd om Mario Stroeykens langer aan de club te binden, en hiervoor heeft de CEO Sports een aanzienlijke financiële inspanning moeten leveren. Dit seizoen heeft Stroeykens drie wedstrijden als basisspeler gespeeld bij Anderlecht, waarin hij telkens de ongebruikelijke positie als nummer acht invulde.

In de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden blonk hij niet uit in die rol, maar in de laatste wedstrijd voor de interlandbreak tegen KV Mechelen, toen de accenten echter anders gelegd, deed hij dat wél.

Tot voor kort was Anderlecht er niet helemaal uit wat de beste positie was van Stroeykens: hij past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Nu lijkt hij op de ‘acht’wel uitzicht te hebben op meer speelminuten.

LEES OOK: 'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Anderlecht haalt alles uit de kast voor Stroeykens

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Eind juni lag er al een voorstel klaar voor het jeugdproduct, maar Stroeykens twijfelde echter. Dat zette Fredberg onder stevige druk, want zonder contractverlenging moest Stroeykens verkocht worden. Eind augustus berichtte De Morgen zelfs dat het alles-of-niets was: “Bijtekenen of vertrekken.”

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Ondanks interesse van binnenlandse clubs zoals RWD Molenbeek en zelfs vanuit het buitenland, wist Fredberg uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht.

Toekomstige sleutelspeler is populair bij Riemer

De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club te binden is gemakkelijk te verklaren. Hij wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. 

Eind juni koesterde Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. Onder de Deense coach heeft Stroeykens in het vorige seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Hoewel Jesper Fredberg en Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag wilden behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld.

In het vorige seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler, al lijkt die status ook dit seizoen niet meteen te veranderen.

Anderlecht denkt aan zijn imago

Een andere reden waarom Anderlecht zo graag het contract van Stroeykens wilde verlengen, is de uitstraling en reputatie van de club.

Na het vertrek van spelers zoals Ethan Butera (naar Ajax), Noah Sadiki (naar Union SG), Lucas Stassin (naar KVC Westerlo) en Marco Kana (uitgeleend aan KV Kortrijk), moest het nieuwe management ook denken aan het imago van de club, omdat er een groeiend aantal veelbelovende jeugdproducten de club begon te verlaten.

Bovendien is Stroeykens ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt. Stroeykens is dit seizoen ook geen basisspeler Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, is de Deense coach er nog steeds niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster.

Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler. Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen of als tweede spits.

Vandaag lijkt het dat Riemer momenteel nog steeds geen plek heeft voor Stroeykens in zijn basiselftal, en dit heeft ook deels te maken met de prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Speelde al enkele prima wedstrijden voor Anderlecht, maar er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Stroeykens als nummer 8: wisselend succes

Aan het begin van het seizoen startte Mario Stroeykens twee keer in het basiselftal van Anderlecht, tegen Antwerp FC en Sint-Truiden. Opvallend was dat hij beide keren werd opgesteld op de 'ongebruikelijke' positie van centrale middenvelder, naast Theo Léoni en voor Amadou Diawara.

Tegen Antwerp liet hij hier en daar zien wat hij in huis had: hij gaf enkele mooie passes, zette goede druk en toonde zijn vista en overzicht op het veld. “Het publiek trakteerde hem bij zijn vervanging op een luid applaus”, zag Het Nieuwsblad. Stroeykens vervulde zijn rol als nummer acht tegen Antwerp zonder echt uit te blinken.

Philippe Albert was echter wat kritischer en vertelde aan Sudpresse dat Stroeykens het moeilijk had en dat dit niet zijn beste positie was. In de wedstrijd tegen Sint-Truiden leek Albert gelijk te krijgen, want Stroeykens' prestatie als centrale middenvelder was beduidend minder dan tegen Antwerp FC.

De 19-jarige leek zich te verstoppen, kon geen goede combinaties vinden en vond zijn draai niet. Na een uur werd hij vervolgens gewisseld.

Stroeykens’ sleutelrol in nieuwe game plan van Anderlecht

In de laatste wedstrijd voor de interlandbreak kreeg Mario Stroeykens zijn derde basisplaats van het seizoen, wederom op de positie van centrale middenvelder. Zijn optreden tegen KV Mechelen werd gesmaakt met een indrukwekkende prestatie en een belangrijk doelpunt.

Stroeykens speelde merkelijk beter als nummer acht dan in de wedstrijden tegen Antwerp FC en Sint-Truiden, waarin Brian Riemer Amadou Diawara steevast als nummer zes opstelde, met Théo Leoni naast hem.

Tegen KV Mechelen waren de accenten echter anders gelegd. Leoni en Stroeykens stonden weer naast elkaar, met Mats Rits vlak achter hen. Voor hen speelden Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard meer centraal, waardoor de flankverdedigers Ludwig Augustinsson en Kilian Sardella meer ruimte kregen om aan te vallen.

Deze opstelling was duidelijk offensiever en dit bleek zowel Stroeykens als het team goed te liggen. Stroeykens maakt het echter niet uit op welke positie hij speelt of moet spelen.

“Die positie op het middenveld ligt mij, de coach weet dat ik ook op de flanken kan spelen. Voor mij maakt het niet uit waar ik speel. De ploeg helpen is voor mij het belangrijkste.” Brian Riemer was van mening dat de tactiek tegen KV Mechelen perfect bij Stroeykens paste.

“Ik wou meer balbezit houden op het middenveld en dat is één van Stroeykens’ grote kwaliteiten. Bovendien traint hij al een hele tijd op een hoog niveau”, zei de coach.

Ook Marc Degryse was positief verrast door het tactische plan van Riemer tegen KV Mechelen, waarin Stroeykens een sleutelrol vervulde. “De veldbezetting met Rits op de zes met de offensieve spelers Leoni en Stroeykens ervoor bevalt me”, aldus de analist.

Moet Stroeykens een vaste basisspeler zijn bij Anderlecht?

Meest recent

Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

37
37
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

32
32
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

250
250
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

108
108
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

108
108
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

57
57
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

114
114
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

460
460
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1101
1101
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

376
376
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

149
149
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1089
1089
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

78
78
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

332
332
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

923
923
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

137
137
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

341
341
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

697
697
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

586
586
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

226
226
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

486
486
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2005
2005
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

412
412
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

660
660
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

329
329

Meer sportnieuws