"Anderlecht geloofde duidelijk niet genoeg in hem"

door

De voorbije jaren was 'In Youth We Trust' de onofficiële slogan van Anderlecht, maar dat is dit seizoen een pak minder. In de honger naar nieuwe sportieve successen haalde de club vooral ervaren spelers binnen en dus verdwijnt de eigen jeugd dit seizoen wat naar het achterplan. Verschillende jongens trokken daaruit de voorbije maanden hun conclusie.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Vele jongeren vertrokken

Het lijstje met jonge vertrekkers in 2023 is toch vrij indrukwekkend. Anderlecht verloor in de voorbije transferperiodes Julien Duranville (Dortmund), Noah Sadiki (Union), Lucas Stassin (Westerlo) en Ethan Butera (Ajax), om maar enkele namen te noemen. Een aantal van hen lieten de voorbije maanden al mooie dingen zien bij hun nieuwe clubs in de Jupiler Pro League.

Naast Sadiki en Stassin is dat bijvoorbeeld ook het geval voor Ilay Camara. De 20-jarige rechtsachter had geen uitzicht op een plaats in de A-kern en trok in de zomer dan maar naar RWDM, dat hem een contract voor drie jaar voorschotelde. Hij mocht er al snel invallen en door de blessure van Sambu heeft hij nu zelfs een basisplaats beet.

Gillet niet verbaasd door Camara

Dat is voor Guillaume Gillet, vorig seizoen zijn trainer bij RSCA Futures, niet meteen een verrassing. "Hij heeft vorig seizoen veel matchen gespeeld en mooie dingen laten zien. Maar het bestuur van Anderlecht geloofde duidelijk niet genoeg in hem", vertelt Gillet aan Sudpresse. "Het verbaast me niet dat hij een ploeg in eerste klasse gevonden heeft. RWDM zal een goede zaak doen als ze deze diamant kunnen polijsten."

In totaal speelde Camara voor RSCA Futures 30 wedstrijden in de Challenger Pro League, waarin hij zes assists afleverde. Dat zijn meer dan degelijke statistieken voor een rechtsachter. Bij RWDM speelde hij tot dusver drie wedstrijden in de Jupiler Pro League, met vlak voor de interlandbreak tegen Charleroi zijn eerste basisplaats op het hoogste niveau.

Had Anderlecht hem een kans moeten geven?

Meest recent

Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

35
35
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

49
49
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

96
96
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

137
137
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

16
16
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

121
121
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

240
240
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

142
142
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

74
74
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

282
282
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

72
72
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

184
184
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

303
303
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

99
99
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

153
153
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

74
74
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

113
113
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

209
209
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

185
185
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

684
684
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

148
148

Meer sportnieuws