Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

1362
Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

Club Brugge wist afgelopen zomer al bij al zijn selectie vrij goed bijeen te houden, al moest het toch weer enkele sterkhouders laten vertrekken. De 20 miljoen euro die Strasbourg plots vrij had voor Abakar Sylla waren een aangename verrassing, maar het vertrek van Clinton Mata was dat minder.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mata was verrast door transfer

De rechtsachter koos ervoor om op zijn 30ste alsnog een buitenlands avontuur aan te gaan en verkaste voor 5 miljoen euro naar Olympique Lyon. Daar beleeft hij geen makkelijke eerste maanden, want de club is in een diepe crisis beland. Ze pakten amper 3 op 24 en staan daarmee zowaar voorlaatste in de Ligue 1.

Desondanks heeft Mata nog geen spijt van zijn transfer. De Angolees geeft op de officiële kanalen van Lyon aan dat hij toe was aan een nieuwe stap in zijn carrière. "Zelfs ik was verrast dat ik deze zomer kon vertrekken", vertelt Mata. "Toen ik hoorde over de interesse van OL, ben ik ermee naar de sportief directeur van Club gegaan. Hij zei me dat hij daarvoor open stond. Ik was verrast, maar wel blij."

Frustraties in de mercato

De voorbije jaren was Mata immers een paar keer gefrustreerd achtergebleven. "Elk jaar zou ik vertrekken, maar nooit kwam het ervan", verklaarde hij. "De club wou niet meewerken. Ik had een contract en dat respecteerde ik. Er was eens een mercato dat ik naar de Bundesliga zou trekken. Het was de laatste dag van de mercato om 23u30 en ik zat enkel nog te wachten op een telefoontje. Dat is er nooit gekomen. Na zoiets is het moeilijk om er weer met de gedachten bij te zijn."

Uiteindelijk was Mata vijf jaar bij Club Brugge aan de slag. Hij wist er wel zijn prijzenkast aardig te vullen met drie landstitels. Daarvoor speelde hij ook nog voor AS Eupen, Charleroi en KRC Genk.

Was het vertrek van Mata een aderlating voor Club?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

14
14
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

41
41
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

20
20
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

96
96
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

98
98
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

80
80
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

192
192
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

159
159
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

352
352
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

131
131
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

264
264
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

324
324
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

224
224
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws