Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

door
Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

Club Brugge wist afgelopen zomer al bij al zijn selectie vrij goed bijeen te houden, al moest het toch weer enkele sterkhouders laten vertrekken. De 20 miljoen euro die Strasbourg plots vrij had voor Abakar Sylla waren een aangename verrassing, maar het vertrek van Clinton Mata was dat minder.

LEES OOK: ‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Mata was verrast door transfer

De rechtsachter koos ervoor om op zijn 30ste alsnog een buitenlands avontuur aan te gaan en verkaste voor 5 miljoen euro naar Olympique Lyon. Daar beleeft hij geen makkelijke eerste maanden, want de club is in een diepe crisis beland. Ze pakten amper 3 op 24 en staan daarmee zowaar voorlaatste in de Ligue 1.

Desondanks heeft Mata nog geen spijt van zijn transfer. De Angolees geeft op de officiële kanalen van Lyon aan dat hij toe was aan een nieuwe stap in zijn carrière. "Zelfs ik was verrast dat ik deze zomer kon vertrekken", vertelt Mata. "Toen ik hoorde over de interesse van OL, ben ik ermee naar de sportief directeur van Club gegaan. Hij zei me dat hij daarvoor open stond. Ik was verrast, maar wel blij."

Frustraties in de mercato

De voorbije jaren was Mata immers een paar keer gefrustreerd achtergebleven. "Elk jaar zou ik vertrekken, maar nooit kwam het ervan", verklaarde hij. "De club wou niet meewerken. Ik had een contract en dat respecteerde ik. Er was eens een mercato dat ik naar de Bundesliga zou trekken. Het was de laatste dag van de mercato om 23u30 en ik zat enkel nog te wachten op een telefoontje. Dat is er nooit gekomen. Na zoiets is het moeilijk om er weer met de gedachten bij te zijn."

Uiteindelijk was Mata vijf jaar bij Club Brugge aan de slag. Hij wist er wel zijn prijzenkast aardig te vullen met drie landstitels. Daarvoor speelde hij ook nog voor AS Eupen, Charleroi en KRC Genk.

Was het vertrek van Mata een aderlating voor Club?

Meest recent

Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

1
1
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

15
15
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

466
466
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

11
11
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

24
24
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

51
51
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

137
137
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

82
82
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

43
43
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

58
58
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

30
30
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

108
108
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

156
156
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

300
300
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

325
325
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

137
137
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

169
169
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

475
475
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

578
578
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

888
888
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

243
243

Meer sportnieuws