Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

door
Mata doet opvallende bekentenis over Club Brugge

Club Brugge wist afgelopen zomer al bij al zijn selectie vrij goed bijeen te houden, al moest het toch weer enkele sterkhouders laten vertrekken. De 20 miljoen euro die Strasbourg plots vrij had voor Abakar Sylla waren een aangename verrassing, maar het vertrek van Clinton Mata was dat minder.

LEES OOK: 'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Mata was verrast door transfer

De rechtsachter koos ervoor om op zijn 30ste alsnog een buitenlands avontuur aan te gaan en verkaste voor 5 miljoen euro naar Olympique Lyon. Daar beleeft hij geen makkelijke eerste maanden, want de club is in een diepe crisis beland. Ze pakten amper 3 op 24 en staan daarmee zowaar voorlaatste in de Ligue 1.

Desondanks heeft Mata nog geen spijt van zijn transfer. De Angolees geeft op de officiële kanalen van Lyon aan dat hij toe was aan een nieuwe stap in zijn carrière. "Zelfs ik was verrast dat ik deze zomer kon vertrekken", vertelt Mata. "Toen ik hoorde over de interesse van OL, ben ik ermee naar de sportief directeur van Club gegaan. Hij zei me dat hij daarvoor open stond. Ik was verrast, maar wel blij."

Frustraties in de mercato

De voorbije jaren was Mata immers een paar keer gefrustreerd achtergebleven. "Elk jaar zou ik vertrekken, maar nooit kwam het ervan", verklaarde hij. "De club wou niet meewerken. Ik had een contract en dat respecteerde ik. Er was eens een mercato dat ik naar de Bundesliga zou trekken. Het was de laatste dag van de mercato om 23u30 en ik zat enkel nog te wachten op een telefoontje. Dat is er nooit gekomen. Na zoiets is het moeilijk om er weer met de gedachten bij te zijn."

Uiteindelijk was Mata vijf jaar bij Club Brugge aan de slag. Hij wist er wel zijn prijzenkast aardig te vullen met drie landstitels. Daarvoor speelde hij ook nog voor AS Eupen, Charleroi en KRC Genk.

Was het vertrek van Mata een aderlating voor Club?

Meest recent

Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

34
34
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

49
49
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

15
15
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

126
126
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

54
54
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

39
39
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

185
185
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

124
124
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

208
208
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

125
125
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

346
346
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

233
233
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

390
390
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

103
103
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

29
29
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

273
273
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

377
377
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

290
290
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

116
116
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

777
777
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

149
149
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

480
480
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

101
101
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

474
474
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

493
493

Meer sportnieuws