Is dé EK-favoriet bekend? "Zij hebben iets speciaals laten zien"

door
Is dé EK-favoriet bekend?

Heel wat landen zijn al zeker van hun EK-ticket. Het belooft weer een pittige strijd te gaan worden in Duitsland. Eén land lijkt nu als de grote favoriet aan de start van het toernooi te komen. Engeland heeft een indrukwekkende kern. Jude Bellingham is een van de spelers die veel indruk maakte. Hij was ook weer sterk tegen Italië. Na de 3-1-zege en de kwalificatie sprak hij ambitieuze taal.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Geweldige mix bij Engeland

"We hebben een geweldige mix van talent en ervaring in de ploeg. Ik ben ervan overtuigd dat we op het volgende EK iets speciaals kunnen laten zien”, aldus Bellingham. Lees: Engeland gaat voluit voor de EK-titel.

Bellingham trok afgelopen zomer voor 100 miljoen euro van Borussia Dortmund naar Real Madrid. Met 10 goals en 3 assists in 10 duels is hij daar enorm sterk begonnen. Voor Engeland maakte hij in de afgelopen drie interlands een goal en deelde hij twee assists uit.

Nog 10 jaar Real Madrid

Bondscoach Gareth Southgate is uiteraard in zijn nopjes met een speler als Bellingham. “Hij is een katalysator in ons team. Niet alleen door hoe hij speelt, ook door de manier waarop hij zich presenteert. Dit laat Jude al zien sinds zijn eerste keer bij de selectie. Hij heeft zeldzame kwaliteiten en eigenschappen."

De speler voelt zich zeer goed. “Ik steek geweldig in mijn vel op dit moment. Ik krijg ook alle vrijheid in mijn rollen bij Engeland en Real. Ik heb in de afgelopen periode veel tijd en energie gestoken in het goed timen van mijn loopacties. Ik wist dat van mij werd verwacht dat ik er direct zou staan na zo'n grote transfer. Ik kan nu ook al zeggen dat ik de komende vijf tot tien jaar bij Real wil blijven. Ik heb het daar enorm naar mijn zin”, vertelde Bellingham.

Is Engeland de grote favoriet voor het EK?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

50
50
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

35
35
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

47
47
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

53
53
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

46
46
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

35
35
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

329
329
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

145
145
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

92
92
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

425
425
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

186
186
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

73
73
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

390
390
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

364
364
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

299
299
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

364
364
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

508
508
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

390
390
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

130
130
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

756
756

Meer sportnieuws