Anderlecht wacht af: "Hij heeft enorm veel potentieel"

door
Anderlecht wacht af:

Bij RSC Anderlecht deden ze afgelopen zomer heel wat goede transfers. Het gevolg: de Brusselaars staan knap tweede in de rangschikking. Eén dure zomeraanwinst kan voorlopig nog niet overtuigen. Hij moet zich de komende weken en maanden gaan herpakken.

Anderlecht betaalde 3,5 miljoen euro aan Stade Reims om Alexis Flips naar Brussel te halen. De creatieve aanvallende middenvelder begon goed, maar deemsterde al even snel weg. De afgelopen weken is de Fransman op een zijspoor geraakt.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Moeilijke start

Flips is een speler die een goede passing en voorzet in huis heeft, mede daardoor werd hij ook in Reims op de flank gezet. Daar kende hij zijn beste periodes. Brian Riemer testte hem al op rechts en links. Flips wil, zoals wel vaker bij een creatieve middenvelder, op de 10 spelen. Een centrale positie. Zaterdag kreeg hij in de oefenpot de kans tegen Beerschot op die positie, maar Flips liet een heel matige indruk achter.

Door de toegenomen concurrentie, ook Majeed Ashimeru is weer stilaan fit, moet Flips nu heel erg knokken voor een plaats in de selectie. Mario Stroeykens toonde zich bijvoorbeeld ook tegen KV Mechelen. Volgens zijn ex-trainer Will Still komt het wel goed met Flips.

Nog aanpassen

In La Capitale laat hij weten dat de speler zich wellicht nog moet aanpassen aan de fysieke impact van het Belgische voetbal, dat meer op en af gaat dan het Franse. Still verklaart dat Flips tweevoetig is en vanaf de flank brokken kan maken, de positie waar hij ook het meeste liet zien bij Reims.  "Jullie hebben zijn enorme potentieel nog niet gezien. Dat komt wel goed", aldus Still.

Al is Flips eerder een type zoals Thorgan Hazard. Iemand die buitenom gaat is hij niet. Daarom speelt Anderlecht met hoge backs.

Zal Flips snel brokken maken?

Meest recent

Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

0
0
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

133
133
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

85
85
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

62
62
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

131
131
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

21
21
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

304
304
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

176
176
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

240
240
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

384
384
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

42
42
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

281
281
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

109
109
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

240
240
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

327
327
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1228
1228
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

719
719

Meer sportnieuws