Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

1163 stemmen
Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

Het Koning Boudewijnstadion is een van de minst gezellige voetbalstadions in Europa. De fans zitten te ver van het veld en het stadion is ondertussen enorm verouderd. Een nieuw stadion bouwen is in België een werk van héél lange adem. Dat heeft ook gevolgen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

Geen leuke uitstap

Het Koning Boudewijnstadion raakt al een tijdje niet meer uitverkocht. De hype rondom de nationale ploeg is al enkele jaren niet meer zo enorm zoals tien jaar geleden, maar dat is niet de enige reden. Het is ook geen leuke uitstap voor de fans.

Voetbal moet een feest zijn, maar dat is het daar allerminst. Het stadion is niet gezellig, het zicht is (zeker in de hoeken) niet geweldig en dan is er nog het enorme verkeersprobleem na de match. Het nodigt niet uit om naar een match te gaan kijken in het Koning Boudewijnstadion.

Ronde door België: njet

CEO Manu Leroy laat weten dat er geen plannen zijn voor een nieuw stadion of een renovatie van het huidige onderkomen. "We hebben op dit moment geen concrete piste, neen. Er was eerst het Eurostadion, dat er nooit gekomen is. Daarna was er sprake van een vernieuwd nationaal stadion, maar daar werd de kar misschien voor het paard gespannen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws.

De bond zou het liefst in de stadions van de clubs gaan spelen. Maar geen enkel stadion voldoet aan de normen. AA Gent uiteraard wel, maar daar kunnen maar 20.000 fans aanwezig zijn. Voor matchen tegen pakweg Andorra of San Marino zou dat wel een optie kunnen zijn. Maar de andere stadions die groter zijn, Club Brugge en Standard, zijn niet meer modern genoeg. Daar kunnen nochtans bijna 30.000 fans aanwezig zijn. 

Is het Koning Boudewijnstadion een leuk stadion?

Meest recent

Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

33
33
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

199
199
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

55
55
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

38
38
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

62
62
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

181
181
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

271
271
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

139
139
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

252
252
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

101
101
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

196
196
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

298
298
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

74
74
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

584
584
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

74
74
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

224
224
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

100
100
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

117
117
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

47
47
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

508
508
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

56
56
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

249
249
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

93
93

Meer sportnieuws