Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

door
Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

Het Koning Boudewijnstadion is een van de minst gezellige voetbalstadions in Europa. De fans zitten te ver van het veld en het stadion is ondertussen enorm verouderd. Een nieuw stadion bouwen is in België een werk van héél lange adem. Dat heeft ook gevolgen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Geen leuke uitstap

Het Koning Boudewijnstadion raakt al een tijdje niet meer uitverkocht. De hype rondom de nationale ploeg is al enkele jaren niet meer zo enorm zoals tien jaar geleden, maar dat is niet de enige reden. Het is ook geen leuke uitstap voor de fans.

Voetbal moet een feest zijn, maar dat is het daar allerminst. Het stadion is niet gezellig, het zicht is (zeker in de hoeken) niet geweldig en dan is er nog het enorme verkeersprobleem na de match. Het nodigt niet uit om naar een match te gaan kijken in het Koning Boudewijnstadion.

Ronde door België: njet

CEO Manu Leroy laat weten dat er geen plannen zijn voor een nieuw stadion of een renovatie van het huidige onderkomen. "We hebben op dit moment geen concrete piste, neen. Er was eerst het Eurostadion, dat er nooit gekomen is. Daarna was er sprake van een vernieuwd nationaal stadion, maar daar werd de kar misschien voor het paard gespannen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws.

De bond zou het liefst in de stadions van de clubs gaan spelen. Maar geen enkel stadion voldoet aan de normen. AA Gent uiteraard wel, maar daar kunnen maar 20.000 fans aanwezig zijn. Voor matchen tegen pakweg Andorra of San Marino zou dat wel een optie kunnen zijn. Maar de andere stadions die groter zijn, Club Brugge en Standard, zijn niet meer modern genoeg. Daar kunnen nochtans bijna 30.000 fans aanwezig zijn. 

Is het Koning Boudewijnstadion een leuk stadion?

Meest recent

Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

13
13
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

69
69
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

160
160
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

234
234
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

254
254
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

377
377
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

121
121
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

228
228
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

438
438
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

340
340
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

161
161
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

356
356
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

309
309
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

177
177
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

698
698
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

257
257
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

358
358
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

254
254
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

177
177
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

34
34
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

165
165
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

149
149
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

213
213
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

208
208

Meer sportnieuws