Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

1163 stemmen
Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

Het Koning Boudewijnstadion is een van de minst gezellige voetbalstadions in Europa. De fans zitten te ver van het veld en het stadion is ondertussen enorm verouderd. Een nieuw stadion bouwen is in België een werk van héél lange adem. Dat heeft ook gevolgen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Geen leuke uitstap

Het Koning Boudewijnstadion raakt al een tijdje niet meer uitverkocht. De hype rondom de nationale ploeg is al enkele jaren niet meer zo enorm zoals tien jaar geleden, maar dat is niet de enige reden. Het is ook geen leuke uitstap voor de fans.

Voetbal moet een feest zijn, maar dat is het daar allerminst. Het stadion is niet gezellig, het zicht is (zeker in de hoeken) niet geweldig en dan is er nog het enorme verkeersprobleem na de match. Het nodigt niet uit om naar een match te gaan kijken in het Koning Boudewijnstadion.

Ronde door België: njet

CEO Manu Leroy laat weten dat er geen plannen zijn voor een nieuw stadion of een renovatie van het huidige onderkomen. "We hebben op dit moment geen concrete piste, neen. Er was eerst het Eurostadion, dat er nooit gekomen is. Daarna was er sprake van een vernieuwd nationaal stadion, maar daar werd de kar misschien voor het paard gespannen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws.

De bond zou het liefst in de stadions van de clubs gaan spelen. Maar geen enkel stadion voldoet aan de normen. AA Gent uiteraard wel, maar daar kunnen maar 20.000 fans aanwezig zijn. Voor matchen tegen pakweg Andorra of San Marino zou dat wel een optie kunnen zijn. Maar de andere stadions die groter zijn, Club Brugge en Standard, zijn niet meer modern genoeg. Daar kunnen nochtans bijna 30.000 fans aanwezig zijn. 

Is het Koning Boudewijnstadion een leuk stadion?

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

8
8
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

9
9
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

165
165
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

191
191
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

168
168
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

214
214
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

219
219
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

33
33
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

193
193
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

216
216
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

30
30
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

32
32
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

76
76
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

126
126
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

186
186
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

848
848
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

171
171
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

228
228
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

209
209
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

201
201
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

297
297
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

54
54
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

204
204

Meer sportnieuws