Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

1163 stemmen
Rode Duivels in problemen: clubs moeten België redden

Het Koning Boudewijnstadion is een van de minst gezellige voetbalstadions in Europa. De fans zitten te ver van het veld en het stadion is ondertussen enorm verouderd. Een nieuw stadion bouwen is in België een werk van héél lange adem. Dat heeft ook gevolgen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Geen leuke uitstap

Het Koning Boudewijnstadion raakt al een tijdje niet meer uitverkocht. De hype rondom de nationale ploeg is al enkele jaren niet meer zo enorm zoals tien jaar geleden, maar dat is niet de enige reden. Het is ook geen leuke uitstap voor de fans.

Voetbal moet een feest zijn, maar dat is het daar allerminst. Het stadion is niet gezellig, het zicht is (zeker in de hoeken) niet geweldig en dan is er nog het enorme verkeersprobleem na de match. Het nodigt niet uit om naar een match te gaan kijken in het Koning Boudewijnstadion.

Ronde door België: njet

CEO Manu Leroy laat weten dat er geen plannen zijn voor een nieuw stadion of een renovatie van het huidige onderkomen. "We hebben op dit moment geen concrete piste, neen. Er was eerst het Eurostadion, dat er nooit gekomen is. Daarna was er sprake van een vernieuwd nationaal stadion, maar daar werd de kar misschien voor het paard gespannen", verklaarde hij aan Het Laatste Nieuws.

De bond zou het liefst in de stadions van de clubs gaan spelen. Maar geen enkel stadion voldoet aan de normen. AA Gent uiteraard wel, maar daar kunnen maar 20.000 fans aanwezig zijn. Voor matchen tegen pakweg Andorra of San Marino zou dat wel een optie kunnen zijn. Maar de andere stadions die groter zijn, Club Brugge en Standard, zijn niet meer modern genoeg. Daar kunnen nochtans bijna 30.000 fans aanwezig zijn. 

Is het Koning Boudewijnstadion een leuk stadion?

Meest recent

'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

1
1
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

36
36
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

82
82
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

112
112
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

64
64
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

145
145
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

635
635
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

271
271
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

174
174
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

191
191
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

327
327
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

303
303
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

63
63
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

273
273
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

345
345
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

455
455
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

223
223
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

353
353
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

196
196
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

168
168
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

351
351
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

339
339
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

144
144
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

109
109

Meer sportnieuws