Frankrijk maakt indruk met ruime zege tegen Schotland

door
Frankrijk maakt indruk met ruime zege tegen Schotland

Frankrijk wist zich deze week al te verzekeren van zijn ticket voor het EK met een nieuwe zege tegen Oranje. Les Bleus konden dinsdagavond dan ook zeer ontspannen het veld op voor hun oefeninterland tegen Schotland, dat ook zijn ticket voor komende zomer al beet heeft.

De Schotten maakten de voorbije maanden indruk in de kwalificaties met onder meer een zege tegen Spanje, maar in Frankrijk wisten ze niet te stunten. Al probeerden ze daar vroeg in de wedstrijd toch even aanspraak op te maken. Na elf minuten kwamen ze immers verrassend op voorsprong.

Frankrijk geeft cadeau weg

Camavinga speelde dramatisch achteruit en zette zo Gilmour voor doel. De middenvelder van Brighton pakte het geschenk dankbaar uit. Maar lang konden de Schotten niet van hun voorsprong genieten. Amper vijf minuten later werd Pavard te vrij gelaten om de gelijkmaker binnen te koppen.

Daarna nam Frankrijk het initiatief helemaal over. Halfweg de tweede helft volgde al de 2-1. Mbappé liet Hendry (ex-Club Brugge) ter plekke en schilderde de bal op het hoofd van Pavard, die zijn tweede van de avond binnenkopte. De verdediger kwam nog voor rust zelfs dicht bij een hattrick.

Ook Mbappé en Coman scoren

Een derde goal voor Pavard kwam er echter niet, wel een strafschop. In dezelfde fase werd Giroud immers te nadrukkelijk vastgehouden door Cooper en dus legde de VAR de bal op de stip. Mbappé legde de match helemaal in een beslissende plooi.

De tweede helft werd dan ook vooral getekend door de vele wissels, al deden Les Bleus er toch nog een doelpuntje bij. Invaller Coman stond nog maar enkele minuten op het veld toen hij de eindstand op 4-1 bepaalde. Een ruime zege dus voor de Fransen, die kunnen terugblikken op een uitstekende week.

Is Frankrijk dé topfavoriet op het komende EK?

Meest recent

Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

14
14
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

18
18
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

145
145
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

59
59
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

243
243
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

106
106
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

193
193
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

341
341
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

159
159
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

291
291
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

126
126
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

356
356
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

686
686
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

105
105
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

106
106
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

225
225
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

759
759
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

99
99
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

103
103
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

171
171
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

932
932
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

126
126
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

278
278

Meer sportnieuws