Frankrijk maakt indruk met ruime zege tegen Schotland

door
Frankrijk maakt indruk met ruime zege tegen Schotland

Frankrijk wist zich deze week al te verzekeren van zijn ticket voor het EK met een nieuwe zege tegen Oranje. Les Bleus konden dinsdagavond dan ook zeer ontspannen het veld op voor hun oefeninterland tegen Schotland, dat ook zijn ticket voor komende zomer al beet heeft.

De Schotten maakten de voorbije maanden indruk in de kwalificaties met onder meer een zege tegen Spanje, maar in Frankrijk wisten ze niet te stunten. Al probeerden ze daar vroeg in de wedstrijd toch even aanspraak op te maken. Na elf minuten kwamen ze immers verrassend op voorsprong.

Frankrijk geeft cadeau weg

Camavinga speelde dramatisch achteruit en zette zo Gilmour voor doel. De middenvelder van Brighton pakte het geschenk dankbaar uit. Maar lang konden de Schotten niet van hun voorsprong genieten. Amper vijf minuten later werd Pavard te vrij gelaten om de gelijkmaker binnen te koppen.

Daarna nam Frankrijk het initiatief helemaal over. Halfweg de tweede helft volgde al de 2-1. Mbappé liet Hendry (ex-Club Brugge) ter plekke en schilderde de bal op het hoofd van Pavard, die zijn tweede van de avond binnenkopte. De verdediger kwam nog voor rust zelfs dicht bij een hattrick.

Ook Mbappé en Coman scoren

Een derde goal voor Pavard kwam er echter niet, wel een strafschop. In dezelfde fase werd Giroud immers te nadrukkelijk vastgehouden door Cooper en dus legde de VAR de bal op de stip. Mbappé legde de match helemaal in een beslissende plooi.

De tweede helft werd dan ook vooral getekend door de vele wissels, al deden Les Bleus er toch nog een doelpuntje bij. Invaller Coman stond nog maar enkele minuten op het veld toen hij de eindstand op 4-1 bepaalde. Een ruime zege dus voor de Fransen, die kunnen terugblikken op een uitstekende week.

Is Frankrijk dé topfavoriet op het komende EK?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

1
1
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

82
82
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

49
49
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

279
279
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

215
215
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

138
138
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

352
352
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

273
273
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1056
1056
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

350
350
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

328
328
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

325
325
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

273
273
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

436
436
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

325
325
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

359
359
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2996
2996
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

698
698
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

447
447
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

334
334
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

486
486

Meer sportnieuws