Opvallend: "Zij wilden dat België-Zweden uitgespeeld werd"

door
Opvallend:

Het is nog steeds wachten over duidelijkheid over hoe het nu precies verder moet met de wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden. Die werd dinsdagavond bij de rust stopgezet bij een 1-1-stand, nadat bekend geraakt was dat twee Zweedse fans in Brussel doodgeschoten waren. Daarop weigerden de Zweedse spelers nog om verder te spelen.

LEES OOK: Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Politie wou de match uitspelen

De Rode Duivels verzetten zich daar ook niet tegen en Manu Leroy, CEO van de KBVB, verklaarde zelfs al aan Sporza dat de voetbalbond er de voorkeur aan geeft om de wedstrijd ook niet meer uit te laten spelen en de 1-1 als eindstand te nemen. Niet iedereen was echter dezelfde mening aangedaan.

Zo weet La Dernière Heure dat de politie liever de wedstrijd wél wou uitspelen. Tijdens de rust vond een crisisvergadering plaats met Leroy, de politie, de veiligheidsverantwoordelijken van de Duivels, de voorzitter en enkele andere leden van de Zweedse voetbalbond en een delegatie van de UEFA.

Veiligheid garanderen

Daarbij gaf de politie aan dat voor hen verderspelen de beste optie leek, omdat het makkelijker was om de veiligheid van de Zweedse supporters te garanderen in het stadion dan erbuiten, wanneer ze zich doorheen Brussel zouden verspreiden. De spelers beslisten daar dus anders over.

De Zweedse fans moesten wel nog tot 23u47 in het stadion blijven zitten, tot de politie de omgeving van het stadion helemaal veilig verklaard had. Ze kregen wel nog de raad om hun Zweedse kleuren te verbergen. Daarna konden ze alsnog per bus of taxi vertrekken.

Was het stopzetten de juiste beslissing?

Meest recent

Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

9
9
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

147
147
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

159
159
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

191
191
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

250
250
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

49
49
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

229
229
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

168
168
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

172
172
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

413
413
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

356
356
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

287
287
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

186
186
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

553
553
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

705
705
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

421
421
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

344
344
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

170
170
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

645
645
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

614
614
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

382
382
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

175
175

Meer sportnieuws