Opvallend: "Zij wilden dat België-Zweden uitgespeeld werd"

door
Opvallend:

Het is nog steeds wachten over duidelijkheid over hoe het nu precies verder moet met de wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden. Die werd dinsdagavond bij de rust stopgezet bij een 1-1-stand, nadat bekend geraakt was dat twee Zweedse fans in Brussel doodgeschoten waren. Daarop weigerden de Zweedse spelers nog om verder te spelen.

LEES OOK: Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Politie wou de match uitspelen

De Rode Duivels verzetten zich daar ook niet tegen en Manu Leroy, CEO van de KBVB, verklaarde zelfs al aan Sporza dat de voetbalbond er de voorkeur aan geeft om de wedstrijd ook niet meer uit te laten spelen en de 1-1 als eindstand te nemen. Niet iedereen was echter dezelfde mening aangedaan.

Zo weet La Dernière Heure dat de politie liever de wedstrijd wél wou uitspelen. Tijdens de rust vond een crisisvergadering plaats met Leroy, de politie, de veiligheidsverantwoordelijken van de Duivels, de voorzitter en enkele andere leden van de Zweedse voetbalbond en een delegatie van de UEFA.

Veiligheid garanderen

Daarbij gaf de politie aan dat voor hen verderspelen de beste optie leek, omdat het makkelijker was om de veiligheid van de Zweedse supporters te garanderen in het stadion dan erbuiten, wanneer ze zich doorheen Brussel zouden verspreiden. De spelers beslisten daar dus anders over.

De Zweedse fans moesten wel nog tot 23u47 in het stadion blijven zitten, tot de politie de omgeving van het stadion helemaal veilig verklaard had. Ze kregen wel nog de raad om hun Zweedse kleuren te verbergen. Daarna konden ze alsnog per bus of taxi vertrekken.

Was het stopzetten de juiste beslissing?

Meest recent

'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

48
48
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

83
83
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

27
27
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

136
136
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

61
61
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

13
13
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

257
257
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

93
93
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

83
83
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

202
202
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

126
126
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

145
145
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

311
311
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

290
290
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

334
334
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

552
552
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

161
161
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

413
413
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

135
135
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

386
386
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

349
349
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1079
1079

Meer sportnieuws