Opvallend: "Zij wilden dat België-Zweden uitgespeeld werd"

door
Opvallend:

Het is nog steeds wachten over duidelijkheid over hoe het nu precies verder moet met de wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden. Die werd dinsdagavond bij de rust stopgezet bij een 1-1-stand, nadat bekend geraakt was dat twee Zweedse fans in Brussel doodgeschoten waren. Daarop weigerden de Zweedse spelers nog om verder te spelen.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

Politie wou de match uitspelen

De Rode Duivels verzetten zich daar ook niet tegen en Manu Leroy, CEO van de KBVB, verklaarde zelfs al aan Sporza dat de voetbalbond er de voorkeur aan geeft om de wedstrijd ook niet meer uit te laten spelen en de 1-1 als eindstand te nemen. Niet iedereen was echter dezelfde mening aangedaan.

Zo weet La Dernière Heure dat de politie liever de wedstrijd wél wou uitspelen. Tijdens de rust vond een crisisvergadering plaats met Leroy, de politie, de veiligheidsverantwoordelijken van de Duivels, de voorzitter en enkele andere leden van de Zweedse voetbalbond en een delegatie van de UEFA.

Veiligheid garanderen

Daarbij gaf de politie aan dat voor hen verderspelen de beste optie leek, omdat het makkelijker was om de veiligheid van de Zweedse supporters te garanderen in het stadion dan erbuiten, wanneer ze zich doorheen Brussel zouden verspreiden. De spelers beslisten daar dus anders over.

De Zweedse fans moesten wel nog tot 23u47 in het stadion blijven zitten, tot de politie de omgeving van het stadion helemaal veilig verklaard had. Ze kregen wel nog de raad om hun Zweedse kleuren te verbergen. Daarna konden ze alsnog per bus of taxi vertrekken.

Was het stopzetten de juiste beslissing?

Meest recent

'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

10
10
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

13
13
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

25
25
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

40
40
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

54
54
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

62
62
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

297
297
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

188
188
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

52
52
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

122
122
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

262
262
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

347
347
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

122
122
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

129
129
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

186
186
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

350
350
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

76
76
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

429
429
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

313
313
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

406
406
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

511
511
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

419
419
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

128
128
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

530
530

Meer sportnieuws