Opvallend: "Zij wilden dat België-Zweden uitgespeeld werd"

door
Opvallend:

Het is nog steeds wachten over duidelijkheid over hoe het nu precies verder moet met de wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden. Die werd dinsdagavond bij de rust stopgezet bij een 1-1-stand, nadat bekend geraakt was dat twee Zweedse fans in Brussel doodgeschoten waren. Daarop weigerden de Zweedse spelers nog om verder te spelen.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Politie wou de match uitspelen

De Rode Duivels verzetten zich daar ook niet tegen en Manu Leroy, CEO van de KBVB, verklaarde zelfs al aan Sporza dat de voetbalbond er de voorkeur aan geeft om de wedstrijd ook niet meer uit te laten spelen en de 1-1 als eindstand te nemen. Niet iedereen was echter dezelfde mening aangedaan.

Zo weet La Dernière Heure dat de politie liever de wedstrijd wél wou uitspelen. Tijdens de rust vond een crisisvergadering plaats met Leroy, de politie, de veiligheidsverantwoordelijken van de Duivels, de voorzitter en enkele andere leden van de Zweedse voetbalbond en een delegatie van de UEFA.

Veiligheid garanderen

Daarbij gaf de politie aan dat voor hen verderspelen de beste optie leek, omdat het makkelijker was om de veiligheid van de Zweedse supporters te garanderen in het stadion dan erbuiten, wanneer ze zich doorheen Brussel zouden verspreiden. De spelers beslisten daar dus anders over.

De Zweedse fans moesten wel nog tot 23u47 in het stadion blijven zitten, tot de politie de omgeving van het stadion helemaal veilig verklaard had. Ze kregen wel nog de raad om hun Zweedse kleuren te verbergen. Daarna konden ze alsnog per bus of taxi vertrekken.

Was het stopzetten de juiste beslissing?

Meest recent

'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

55
55
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

99
99
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

165
165
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

375
375
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

34
34
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

280
280
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

26
26
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

359
359
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

37
37
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

347
347
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

322
322
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

115
115
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

182
182
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

621
621
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

354
354
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

122
122
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

436
436
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

110
110
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

148
148
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

618
618
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

100
100
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

245
245
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

237
237
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

138
138

Meer sportnieuws