'Herstellende Lavia krijgt goed en slecht nieuws'

door
'Herstellende Lavia krijgt goed en slecht nieuws'

Dezer dagen is de concurrentie moordend op het middenveld bij de Rode Duivels. In het laatste tweeluik leken Amadou Onana en Orel Mangala de eerste keuzes van Domenico Tedesco te zijn, met als doublures Youri Tielemans, Mandela Keita en Arthur Vermeeren. Maar de bondscoach heeft nog heel wat andere opties achter de hand.

Zo kon hij bijvoorbeeld niet eens rekenen op het geblesseerde duo Kevin De Bruyne en Roméo Lavia. Die laatste maakte in maart zijn debuut als Rode Duivel in de oefeninterland tegen Duitsland, maar daar bleef het ook bij voor de 19-jarige middenvelder. Sindsdien gooiden blessures roet in het eten.

LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Lavia in de lappenmand

Tussendoor versierde Lavia wel nog een droomtransfer naar Chelsea, dat midden augustus meer dan 60 miljoen euro neertelde om onze jonge landgenoot bij Southampton weg te kapen. Maar veel plezier hebben ze daar nog niet aan beleefd. Na een moeilijke voorbereiding met de Saints arriveerde Lavia met een conditionele achterstand.

Tijdens de interlandbreak in september sloeg ook nog eens het noodlot toe. Net toen Lavia bijna speelklaar leek, liep hij op training een zware enkelblessure op. Sindsdien vertoefde hij weer in de ziekenboeg. De Daily Mail komt nu met een update over het herstel van Lavia.

Terugkeer wellicht pas in december

Ze weten dat hij in de voorbije week een belangrijke stap in zijn revalidatie gezet heeft, want hij mag voortaan verder zonder de speciale schoen die zijn enkel steun moest bieden. Hij kan nu met hersteloefeningen in het zwembad beginnen.

Dat is dus een positieve ontwikkeling, maar ze betekent zeker niet dat we Lavia snel weer op een voetbalveld zullen terugzien. Hij zou ten vroegste in november weer helemaal speelklaar kunnen raken. Maar bij Chelsea willen ze voorzichtig zijn met hun goudhaantje en dus lijkt de kans groot dat Lavia niet voor december zijn debuut voor de Blues zal maken.

Zal Lavia dit seizoen nog zijn stempel kunnen drukken bij Chelsea?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

16
16
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

80
80
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

37
37
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

608
608
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

494
494
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

189
189
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

133
133
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

176
176
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

109
109
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

373
373
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

140
140
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

65
65
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

273
273
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

198
198
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

131
131
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

110
110
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

742
742
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

751
751

Meer sportnieuws