'Herstellende Lavia krijgt goed en slecht nieuws'

110 stemmen
'Herstellende Lavia krijgt goed en slecht nieuws'

Dezer dagen is de concurrentie moordend op het middenveld bij de Rode Duivels. In het laatste tweeluik leken Amadou Onana en Orel Mangala de eerste keuzes van Domenico Tedesco te zijn, met als doublures Youri Tielemans, Mandela Keita en Arthur Vermeeren. Maar de bondscoach heeft nog heel wat andere opties achter de hand.

Zo kon hij bijvoorbeeld niet eens rekenen op het geblesseerde duo Kevin De Bruyne en Roméo Lavia. Die laatste maakte in maart zijn debuut als Rode Duivel in de oefeninterland tegen Duitsland, maar daar bleef het ook bij voor de 19-jarige middenvelder. Sindsdien gooiden blessures roet in het eten.

LEES OOK: 'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Lavia in de lappenmand

Tussendoor versierde Lavia wel nog een droomtransfer naar Chelsea, dat midden augustus meer dan 60 miljoen euro neertelde om onze jonge landgenoot bij Southampton weg te kapen. Maar veel plezier hebben ze daar nog niet aan beleefd. Na een moeilijke voorbereiding met de Saints arriveerde Lavia met een conditionele achterstand.

Tijdens de interlandbreak in september sloeg ook nog eens het noodlot toe. Net toen Lavia bijna speelklaar leek, liep hij op training een zware enkelblessure op. Sindsdien vertoefde hij weer in de ziekenboeg. De Daily Mail komt nu met een update over het herstel van Lavia.

Terugkeer wellicht pas in december

Ze weten dat hij in de voorbije week een belangrijke stap in zijn revalidatie gezet heeft, want hij mag voortaan verder zonder de speciale schoen die zijn enkel steun moest bieden. Hij kan nu met hersteloefeningen in het zwembad beginnen.

Dat is dus een positieve ontwikkeling, maar ze betekent zeker niet dat we Lavia snel weer op een voetbalveld zullen terugzien. Hij zou ten vroegste in november weer helemaal speelklaar kunnen raken. Maar bij Chelsea willen ze voorzichtig zijn met hun goudhaantje en dus lijkt de kans groot dat Lavia niet voor december zijn debuut voor de Blues zal maken.

Zal Lavia dit seizoen nog zijn stempel kunnen drukken bij Chelsea?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

37
37
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

94
94
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

189
189
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

91
91
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

426
426
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

149
149
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

389
389
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

135
135
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

659
659
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

206
206
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

623
623
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

511
511
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

178
178
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

343
343
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1101
1101
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

441
441
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

316
316
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

454
454
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

393
393
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

275
275
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

210
210
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

464
464
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

377
377
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

151
151
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

133
133

Meer sportnieuws