Vertonghen blikt terug op "donkerzwarte avond"

door
Vertonghen blikt terug op

Het land staat in rep en roer na de tragische aanslag in Brussel, die ook de internationale media beroert. Een reactie vanuit het Duivelse kamp bleef tot dusver evenwel uit. Daar bracht Jan Vertonghen nu verandering in.

Omwille van de omstandigheden werd de interland tussen België en Zweden halfweg bij een 1-1 tussenstand gestaakt. Sindsdien kwamen er geen Rode Duivels aan het woord, maar dinsdag liet Vertonghen toch zijn licht schijnen op wat zich daags voordien afspeelde.

LEES OOK: Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Onveiligheidsgevoel

"We wisten aanvankelijk niet veel meer dan de mensen in het stadion", vertelt hij aan Radio 2. "Het ging allemaal heel snel. Tussen het moment dat wij van de aanslag wisten en het annuleren van de match zaten slechts enkele minuten. Het was de enige juiste beslissing."

"Het is een bizar gevoel als je je niet honderd procent veilig voelt. Ik denk dat vooral veel mensen aan Zweedse kant zich onveilig hebben gevoeld. Laten we hopen dat het snel overgaat", aldus de recordinternational, die vervolgens besluit met een aantal wijze woorden.

Donkerzwarte avond

"Mijn boodschap aan iedereen die voor zichzelf kan zorgen, is om ook iets voor anderen te doen. Dat begint bij het goede voorbeeld geven en respect tonen voor de medemens. Als iedereen op zijn manier daar zijn best voor zou doen, zou de wereld aangenamer zijn."

"Die boodschap heeft nu iets meer lading door wat er gisteravond is gebeurd. Wat een mooie voetbalavond had moeten zijn, met veel families en kinderen in het stadion, werd een donkerzwarte avond", kunnen we Vertonghen spijtig genoeg alleen maar gelijk geven.

Meest recent

Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulent seizoen achter de rug, waarin onder meer trainer Besnik ...

0
0
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

400
400
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

22
22
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

21
21
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

61
61
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

27
27
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

47
47
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

255
255
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

177
177
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

67
67
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

193
193
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

228
228
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

33
33
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

100
100
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

204
204
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

169
169
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

376
376
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

223
223
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

88
88
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

250
250
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

357
357
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

113
113
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

429
429

Meer sportnieuws